Metro 2033
E-kniha

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná... Život na stanici je dobre... Čítať viac

4,6 50 hodnotení
1. diel série
Metro
Vydavateľstvo
Ikar, 2010
352 strán
5 hodín čítania

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná... Život na stanici je dobre zorganizovaný a prebieha takmer normálne, ale v sústavnom... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,10 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky, Knižní klub, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

17,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná... Život na stanici je dobre zorganizovaný a prebieha takmer normálne, ale v sústavnom strachu – začali na ňu útočiť nebezpeční čierni mutanti. A preto sa Arťom podujme na splnenie úlohy od záhadného Lovca, aby pomohol zachrániť nielen svoju stanicu, ale celé metro.
Takto sa začína postapokalyptické putovanie celým moskovským metrom uzavretým za hermetickými bránami, kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou a univerzálnym platidlom sú náboje. Arťom má rád príbehy a legendy o metre, trápia ho hororové sny, celkom dobre strieľa zo samopalu, neje potkanie mäso a na svojej ceste nachádza a stráca priateľov, nepriateľov, nové druhy života, fanatikov, revolucionárov, raketometníkov... aj knihovníkov a cestujúcich, ale tí dvadsať rokov po jadrovej vojne vyzerajú trochu ináč. A všetko sa rozhodne tam, na povrchu – na Ostankinskej veži.
Čítať viac
Počet strán
352
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
239648
Štýl
mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Rusko
1. diel série
Metro
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

50 hodnotení

34
13
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

13.10.2022
Metro 2033
Píše sa rok 2033 a ľudstvo sa takmer vyhubilo použitím jadrových zbraní. Na zemskom povrchu žijú zdegenerované rastliny a príšery. Hŕstka ľudí sa zachránila v podzemí moskovského metra. Obývajú jednotlivé stanice. Žijú v tme, pijú na kontaminovanú vodu, deti už nepoznajú denné svetlo. Prísne strážia vchody do metra pred nebezpečenstvom zvonka. Ľudstvo verí legendám o vyvolenom chlapcovi. Až na scénu príde mladík menom Arťom. Tvrdí sa o ňom, že je vyvolený, lebo je vnímavejší na okolné nebezpečné javy. Ak chcete vedieť viac o živote v podzemí, neváhajte prečítať.
Vlastná domnienka: ak Rusko použije jadrové zbrane teraz vo vojne, v roku 2033 to môže byť aj naša realita.
Čítať viac
11

nájdete ma na instagrame @knihohry a FB knihohry Zbožňujem fantasy, ktoré dokáže človeka odpútať od problémov, starostí a všednosti reálneho sveta, ale nepohŕdnem ani históriou a geografickou literatúrou. Momentálne čítam nemecké knihy v zmysle hesla : Dva v jednom (umenie a vzdelanie)

Veronika M
Overený zákazník
5.5.2021
Odporúčam
Knihasa ku mne dostala v audio formáte v anglickom jazyku, na ktorej by som jednoznačne vyzdvihla skvelú prácu Ruperta Degasa – ak budete mať možnosť vypočuť si, jednoznačne tak urobte.

Dej sa mi však hodnotí ťažšie. Na jednej strane bolo úžasne realistické a desivé zároveň, že sa ľudia aj v zložitej situácii, v akej obyvatelia metra jednoznačne boli, dokázali deliť na frakcie na základe ideológie a nedokázali sa preniesť cez politiku, ktorá ich rozdeľovala. Filozofické pohľady jednotlivých postáv na ich bezprostredné okolie a zároveň udalosti boli tiež veľmi zaujímavé. Ruské názvy staníc, mená, dokonca niektoré slovíčka, ktoré v anglickej verzii zazneli a veľmi sa podobali slovenčine, pridávali knihe skvelú atmosféru. Dokonca aj mená staníc, ktoré sa mi veľmi dlho plietli a miatli ma, len prispievali k opisu veľkosti moskovského metra. Na strane druhej bol dej...no, nezaujal ma a vtiahol ma až po časti, keď hlavný hrdina opustil „bezpečie“ podzemia. V popredí bol síce Artyom, ale prekážalo mi, že sa vo všetkom ocitol akoby náhodou  a bol viac pasívnym pozorovateľom (hoci bol dej naviazaný na jeho cestovanie), ako aktívnym prvkom. 

Knihu by som však odporučila aj kvôli tomu, že ju napísal ruský autor. Minimálne pre mňa to bol prvý z tohto prostredia a postrehla som pár veci, o ktorých si myslím, že by ich spisovateľ zo "západných" krajín napísal inak.
Celkovo to bolo zaujímavé, ale označila by som ju viac ako filozofické beletristické dielo, než sci fi.
Čítať viac
Vít Václavek
Overený nákup
16.7.2016
Povrch planety je zničen válkou. Otrávený vzduch, zbylo jen pár budov, krátery po bombách. A mutanti. Napadá vás, co lidi? Hrstka jich přežívá v moskevském metru. Většina jich žije tak, jako před válkou. Někteří dokonce stále věří, že se vrátí na povrch. Jiní jsou zase skeptičtí a tvrdí, že to je konečná stanice. Ale všichni jsou lidsky uvěřitelní. Jsou tu i různé frakce, dalo by se říci ministáty. Hanza, toť trasa obchodníků. Rudá linka, kdo to asi může být? Čtvrtá říše, akorát bez Árijců. Slavné Polis, kde lidé uchovávají zbytky výdobytků a kde mají obrovskou cenu knihy. Dále bych se zmínil o Společenství VÚNH, kde na stanici VDNCh začíná hlavní hrdina, Arťom. A tak si lidi hezky hnijí v metru a někteří věří ve zdárný konec, jiní ztratili naději. A Arťom dostane důležité poslání. Tak začíná jeho pouť, trochu jako za zničením Prstenu, ovšem nemá tak velké společenstvo, jen náhodné známé a docela velkou kliku.
Kniha se ze začátku trochu táhne, jako tma v neosvětlených tunelech. Ale pak vás oslní, jako světla vlaku, když jede proti vám (v metru už nejezdí).
Arťom se setkává s docela fajn lidmi, a jako fajn se počítají všichni, kdo mu neusilují o život.
Dokonce se podíváme i na povrch, tam jsou ty pasáže také obstojné, a i když tam není atmosféra tak tísnivá, pořád je vynikající.
Teď ještě něco o samotné knize, jako o předmětu. Strašně se mi líbí, že v knize máme i plán metra. Nejen po válce, ale i před válkou.
Když vás kniha chytne, neodtrhnete se od ní. Budete fandit Arťomovi a občas mu i závidět jeho štěstí v neštěstí.
Čítať viac
zzuzzulienka
Neoverený nákup
21.9.2013
Kvalitne dielo
Deštrukcia planéty, otrávený vzduch, mutácia živých organizmov... Ukryli sa teda v podzemí metra. A predsa si mysia, že všetko môže fungovať po starom. Ľudia. Nepoučiteľní, násilní, chamtiví, bažiaci po moci, ale zároveň i milujúci, prahnúci po slnku a teple domova... Kniha je apokalyptickou sondou do ľudskej budúcnosti iba okrajovo, najdôležitejšia v tomto rozprávaní je podľa mňa filozofická sonda do ľudskej duše. Hlboká kniha s množstvom hlbokých myšlienok, pútavo napísané, kvalitné dielo. Prečítané na jeden nádych. Odporúčam aj pre skúsených čitateľov, aj pre mladých ľudí. Čítať viac
Valér Harceg
Neoverený nákup
30.6.2013
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha a ešte lepšia hra :) no bohužial pri objednavaní som si nevšimol a objednal som si české vydanie tej knihy ale da sa to prežiť :) Čítať viac
Tomáš Horniak
Overený zákazník
28.6.2013
Názor čitateľa
Tak som si hovoril: "Keď už som prešiel hru xkrát, prečo si neprečítať aj knihu". A stalo sa. Kniha je fascinujúca, proste ma to po celý čas bavilo. Asi najlepšia kniha čo som čítal. Dmitri klobúk dole :) Čítať viac

Dmitry Glukhovsky

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Úspech je nebezpečný. Človek začne kopírovať sám seba a to je riskantnejšie ako kopírovať iných... nevzíde z toho nič nové.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur