Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická, Slovart, 2017

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická, Slovart, 2017
Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická, Slovart, 2017

Jakubov rebrík

Monumentálna epická freska zachytávajúca takmer štvrťstoročie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2017
592 strán
8-9 hodín čítania

Monumentálna epická freska zachytávajúca takmer štvrťstoročie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 42 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Monumentálna epická freska, ktorá zachytáva viac ako storočie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou s množstvom hrdinov a dômyselne vybudovaným príbehom. Román vynikajúcej ruskej spisovateľky Ľudmily Ulickej rozpráva príbeh o niekoľkých generáciách rodiny Osetských, pochádzajúcich z Kyjeva a neskôr presťahovaných do Moskvy. Nora, divadelná výtvarníčka, suverénna a praktická žena, spoznala svojich predkov začiatkom 21. storočia, keď si prečítala korešpondenciu starého otca Jakuba a starej mamy Marusie a v archíve KGB získala prístup k Jakubovmu prípadu.

Komu sa kniha môže páčiť: Náročnému čitateľovi, ktorý sa rád začíta do knihy s množstvom strán a dejových línií, alebo čitateľom, ktorých zaujímajú dejiny Ruska.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
269260
Počet strán
592
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
720 g
ISBN
9788055622538
Rok vydania
2017
Edícia
MM
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

9 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Peter Niňaj
Neoverený nákup
24.1.2023
Super knižka
Tak ako som očakával, knižka sa veľmi dobre číta a splnila moje očakávania od príbehu a tak isto aj dej je výborne spracovaný. Aj napriek tomu že som kúpil už čítanú knižku bola vo veľmi dobrom stave. Čítať viac
24.8.2021
Musím priznať, že sa mi zo začiatku čítala ťažšie, musela som sa sústrediť, pretože autorka preskakovala z roka na rok v rámci celého 20. storočia a mne nie vždy bolo jasné, kto je rozprávač a kto je s kým rodinne prepojený (rodinný strom na konci knihy som si všimla až v polke, odporúčam sa k nemu dostať skôr… :D). Akonáhle sa to však všetko utriaslo, čítanie som si veľmi užívala.
Jakubov rebrík je kniha plná života, umenia a hlavne literatúry. Postavy boli intelektuálne nabité s pokrokovými a dokonca revolučnými myšlienkami. Autorka taktiež dokázala vykresliť obyčajný život Rusov a Ukrajincov a zároveň riešiť ťažké témy ako dve svetové vojny, politický režim v Rusku, antisemitizmus, diskriminácia alebo drogy.
Určite odporúčam!
Čítať viac
13

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
27.8.2019
Skvelé dielo
Autorka obsiahla vo svojom románe všetko, čo sa v Rusku odohralo za viac ako sto rokov: buržoáziu, pogrom, znárodňovanie, proletariát, dve svetové vojny, vyhnanstvo, emigrácie, otázky židovskej kultúry ale aj drogy. Román je plný zmienok o svetových historických literárnych činiteľoch, dielach a divadelných hrách. Priznám sa, že nie vždy som vedela o kom alebo o čom je reč, nakoľko mám ešte dosť literárnych medzier, čo ma pri čítaní dosť mrzelo. No ani na chvíľu som sa nenudila. Najviac som si užívala pasáže, ktoré opisovali divadelnú tvorbu hlavnej hrdinky. Celý román bol pre mňa jedno veľké nádherné divadelné predstavenie!
Paralelne sa tu striedajú dva príbehy v dvoch rôznych časoch. Jednou je veľmi zaujímavý život divadelnej výtvarníčky, scénografky Nory a druhou život Noriných starých rodičov Jakuba a Marusie Oseckých.
Román je obrovskou mozaikou, rodinnou ságou so skvelými postavami a zaujímavým dejom. Dovolím si napísať, že je majstrovským dielom. Toľko informácií! Obdivujem autorku a hlboko sa skláňam pred jej vedomosťami a rozhľadom a v neposlednom rade pred jej obdivuhodnou pisateľskou zručnosťou. Nie je to oddychový román. Je náročnejší na čítanie, no stojí za to prečítať si ho!
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Keď túžime po spravodlivosti pre seba, nesmieme byť nespravodliví k iným. Upierať udatnosť nepriateľovi, ktorého sme premohli, znamená podceňovať naše víťazstvo.“

Ben Hur - Lew Wallace, 2015
Ben Hur
Lew Wallace