Múdrosť vlkov - Elli H. Radinger, Príroda, 2018

14,40 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Múdrosť vlkov

Miluj svoju rodinu, staraj sa o tých, ktorí sú ti zverení, nikdy sa nevzdávaj a neprestávaj sa hrať – to sú zásady vlkov. Empaticky sa starajú o starých a ranených druhov,... Čítať viac

4,4 43 hodnotení
Séria
Múdrosť zvierat
Vydavateľstvo
Príroda, 2018
Počet strán
304

Miluj svoju rodinu, staraj sa o tých, ktorí sú ti zverení, nikdy sa nevzdávaj a neprestávaj sa hrať – to sú zásady vlkov. Empaticky sa starajú o starých a ranených druhov, láskavo vychovávajú svoje potomstvo a pri hre vedia na všetko... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,90 €

14,40 €

-3 %
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Moudrost vlků - Elli H. Radinger, Mladá fronta, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Do 4 – 6 dní

16,49 €


Moudrost vlků - Elli H. Radinger, Mladá fronta, 2018
Pevná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Adelaide (slovenský jazyk) - Genevieve Wheeler, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Miluj svoju rodinu, staraj sa o tých, ktorí sú ti zverení, nikdy sa nevzdávaj a neprestávaj sa hrať – to sú zásady vlkov. Empaticky sa starajú o starých a ranených druhov, láskavo vychovávajú svoje potomstvo a pri hre vedia na všetko zabudnúť. Vlky premýšľajú, majú predstavy, robia si plány, inteligentne komunikujú navzájom a – podobajú sa nám viac ako ktorýkoľvek iný živý tvor. Elli H. Radingerová, uznávaná nemecká odborníčka na vlky, rozpráva napínavé príbehy, ktoré sú vzorovým príkladom zmyslu pre rodinu, dôvery, trpezlivosti, manažérskych schopností, pozornosti, správania v prípade nezdaru alebo smrti. Prináša úžasné a dosiaľ neznáme poznatky o živote vlkov a tvrdí, že vlky by boli lepšími ľuďmi.
Čítať viac
Originálny názov
Die Weisheit der Wölfe
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
386 g
ISBN
9788055162652
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
429515
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Séria
Múdrosť zvierat
Vydavateľstvo
Príroda
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

43 hodnotení

27
11
2
1
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
5
Válka světů - Herbert George Wells, 2021
Práve čítam
Válka světů

Fotograf a knihomoľ s vášňou pre knihy. Spoločný večer s knihou a kávou v posteli, to je moje! :)

Daniel Stehlík
zamestnanec
26. decembra 2021
Jedinečná kniha.

K tomuto knižnému dielu som sa dostal prakticky náhodou, nevedel som do čoho idem, ale po prečítaní moje čitateľské srdce jasá od radosti. Samozrejme, zvieratá ako vlky milujem, a preto som čakal, že to bude viacmenej o nich samotných, ale nebolo to úplne tak. Čitateľ sa síce dozvie množstvo zaujímavostí o vlkoch, ich živote, správaní či postavení k vlastnej rodine (svorke), ale zároveň autorka tieto jedinečné tvory porovnáva s ľuďmi a prináša aj množstvo zaujímavých a krásnych myšlienok. V určitej chvíli som mal pocit, že autorka sa vydala do vôd motivačnej literatúry. Pre mňa jednoducho top kniha môjho čitateľského roka.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

6

Knižky som začala čítať až niekedy okolo roku 2010. Navštevovala som knižnicu a neskôr som si nejakú kúpila. Teraz mám založenú menšiu knižnicu a k väčšine kníh sa dá opätovne vrátiť. Páčilo by sa mi, keby sa niekomu nejaká moja knižka zapáči a požičala by som mu ju :)

Lenka Beňušová
Neoverený nákup
5
30.1.2024
Pri tejto knihe som mala zvláštny pocit, taký príjemný, hrejivý. S tematikou vlkov som sa ešte ako knižná čitateľka nestretla. Ale som veľmi rada, že si ma našla práve táto publikácia. Cítila som sa ako by som bola v tých príbehoch priamo tam s nimi. Pačilo sa mi prepojenie múdrosti vlkov so životom ľudí. Naozaj každá bytosť nás môže niečo naučiť. Aby sme stratili strach z neznámeho, musíme to lepšie spoznať. Preklad sa mi páčil. Ďakujem.
Čítať viac
1
14.11.2019
Kniha je prekrásna.
No žiaľ v tomto slovenskom vydaní sú veľké tlačové chyby. Na niekoľkých miestach sú vynechané strany. Začína sa to po prílohe s farebnými fotografiami. Veľmi zle sa to číta. Mrzí ma to, lebo kniha je veľmi krásna a chytá za srdce.
Čítať viac
6

Knižky som začala čítať až niekedy okolo roku 2010. Navštevovala som knižnicu a neskôr som si nejakú kúpila. Teraz mám založenú menšiu knižnicu a k väčšine kníh sa dá opätovne vrátiť. Páčilo by sa mi, keby sa niekomu nejaká moja knižka zapáči a požičala by som mu ju :)

Lenka Beňušová
Overený zákazník
30.1.2024
Krásna. . .
Pri tejto knihe som mala zvláštny pocit, taký príjemný, hrejivý. S tematikou vlkov som sa ešte ako knižná čitateľka nestretla. Ale som veľmi rada, že si ma našla práve táto publikácia. Cítila som sa ako by som bola v tých príbehoch priamo tam s nimi. Pačilo sa mi prepojenie múdrosti vlkov so životom ľudí. Naozaj každá bytosť nás môže niečo naučiť. Aby sme stratili strach z neznámeho, musíme to lepšie spoznať. Preklad sa mi páčil. Ďakujem. Čítať viac
24.11.2023
Výborná inšpirujúca kniha pre milovníkov prírody
Prvá mini rýchla recenzia a po nej klasická dlhšia so všetkými pocitmi.
Kniha Múdrosť vlkov v sebe naozaj skrýva obrovské množstvo povzbudivých životných návodov, ktoré sa môžeme naučiť zo života majestátnych divokých šeliem. Čítala sa mi veľmi dobre, mnohé myšlienky ma potešili, motivovali, zaujali a zároveň mi kniha rozšírila pohľad na spôsob života vlkov. Myslím si, že ide o typ knihy, v ktorej si veľa čitateľov nájde presne to, čo v daný okamih potrebuje počuť, v tomto prípade čítať.

Bez hanby sa priznám, že nie som typ človeka, ktorý s radosťou hltá jednu odbornú knihu za druhou, nasáva a pamätá si z nich všetky informácie a vie si v nich urobiť poriadok. Ja som skôr fanúšik beletrie, najzaujímavejší je pre mňa práve dej, ktorý sa rôznymi smermi vyvíja. Keď sa nad tým zamyslím, tak to, čo milujem na čítaní kníh, je práve to, že po celý čas u mňa naplno pracuje fantázia, predstavujem si všetky postavy, snažím sa byť empatická a vybaviť si ich pocity, mám v hlave presne vytvorený obraz prostredia, v ktorom sa kniha odohráva. To asi vysvetľuje, prečo nie som milovníkom literatúry, ktorá nemá hlavné postavy a celistvý dej. Konečne sa dostávam k pointe ????, napriek tomu, že kniha Múdrosť vlkov nemá ani jeden z týchto atribútov, čítala sa mi výborne, nad mnohými myšlienkami som sa znova a znova zamýšľala, predstavovala som si jednotlivých vlkov a vlčice, ktoré autorka opisovala. Vyvolala vo mne túžbu raz sa pozrieť do parku Yellowstone alebo aspoň počuť zavíjanie divého vlka.
Kniha nie je len suché opisovanie spôsobu života istého druhu zvierat, je to inšpiratívny návod na to, ako prežívať svoj život pokornejšie a vo väčšom súlade s prírodou. Rozpráva príbehy, ktoré vykresľujú neskutočnú múdrosť týchto štvornohých tvorov, lojalitu či obetavosť.
Aj na fotke je vidieť, že ma v nej zaujala nejedna myšlienka, som veľmi rada, že ju mám vo svojej knižnici a môžem sa k nej kedykoľvek vrátiť. Keď sa nad tým zamyslím, tak veľmi dlho vo mne kniha nezanechala také pocity, že by som ju naozaj rada požičala komukoľvek, aj človeku, ktorý nečíta knihy, pretože som presvedčená o tom, že by si tam našiel niečo, čo by zapasovalo do jeho života.
Ak by som mala byť konkrétnejšia, tak ma fascinovalo, na akej vysokej priečke je u vlkov hra, a to nielen u mláďat ako cielená hra, ktorá ich má niečo naučiť, ale hra pre hru samotnú, pre zbližovanie skupiny, pre „spestrenie“ si chvíľ. Ja, ktorá pracujem s deťmi, hra je mojou každodennou pracovnou náplňou a uvedomujem si jej obrovský potenciál, viem aj to, že to nie je skvelý nástroj len pre deti, ale výborný spôsob trávenia spoločného času dospelých. No a keď sa mi tieto moje poznatky preklopili s bežným životom vlčej svorky, bolo to pre mňa veľmi milým prekvapením, informácia, nad ktorou som sa niekoľkokrát zamýšľala.
Nebudem už veľa prezrádzať, ale predsa poviem ešte jednu myšlienku, ktorá vo mne zarezonovala. Vlky sa nikdy nepustia do niečoho, čo sa im neoplatí, alebo neriešia niečo, čo nemôžu zmeniť. Napríklad ak do ich revíru vnikne nová svorka, ktorá je silnejšia, nebudú riskovať svoj život a radšej si nájdu nové územie alebo počkajú, kým sa protivníci poberú preč. Ak je sneh príliš hlboký a mokrý, namiesto toho, aby sa v ňom brodili, si nájdu inú cestu. O čo ľahšie by sa nám žilo, keby sme sa dokázali prispôsobiť okolnostiam tak ako vlky?
Naozaj už posledná vec, veľké plus boli pre mňa nádherné fotky vlkov, prezerala som si ich niekoľkokrát.
Čítať viac
Petra Beláková
Overený nákup
10.11.2023
Moudrost vlků český preklad
Po krátkom náhľade na recenzie, zvolila som český preklad, aby sa mi do rúk dostala kompletná kniha.
Krásne obrázky, jednotlivé popisy vlčích rituálov a tradícií. Zarážajúce je, že na túto prácu sa podujala pani, ktorá sa zmýlila vo výbere povolania, odštudovala odbor na najdrahšej fakulte a desaťročia prestála, vyčkávajúc v mrazoch, tisícky kilometrov od rodnej krajiny.
V závere prichádza na staré známe: "odhadzovaného chleba najviac sa ti ujde", keď spokojne číta e-maily od známych v dome po prarodičoch. Smutné, že "horlivi" ekológovia sa rodia za tak tragických okolností, šialené straty nahradzaju s tak obrovskými nákladmi.
Zvieracia ríša žiaľ za to nemôže, že niektoré ľudské individuá nerozumejú v podstate ničomu.
Čítať viac
2

Manželka, mama a absolventka mediálnych štúdií. Knihy sú pre mňa relax, zdroj nových informácií, ale aj spôsob ako spoznávať životné príbehy ľudí, problémy v spoločnosti, ako si rozšíriť svoje obzory a vychádzať zo svojej bublinky.

Veronika Sádovská
Overený nákup
23.8.2022
Svet vlkov je svetom inšpirácie pre nás samých
Toľko vyvrátených mýtov o jednom zvierati na toľkých stranách som ešte asi nevidela. Kniha zmení pohľad na tieto nádherné zvieratá asi každému, kto sa o nich doteraz veľmi nezaujímal alebo len čítal príspevky na internete o správaní vlčej svorky. Neverte tomu, správajú sa úplne inak. Častokrát nám ľuďom môžu byť veľkou inšpiráciou. Čítať viac
Tibor
Neoverený nákup
30.9.2020
Múdrosť vlkov
Elli H. Radingerová sa vzdala svojho povolania , aby sa venovala naplno , čo ju v živote fascinovalo a to spôsobom , ako napísala v svojej knižke . Pútavé príbehy vlkov a ich citov zachytila takou formou , že aj ľudia by sa mali čo z chápania prírody čo učiť . Veľmi pekné citáty a forma rozprávania , že aj čitateľ ,ktorý sa buď nemá čas venovať určite aj nebezpečnému koníčku pochopí , že majú vlci veľa spoločného z ľuďmi. Veľmi pekné fotografie ,ktoré znázorňujú presne ako to písmenkami opisuje. Môžem , len odporúčať aj pre nezasvetených ku prírode , pretože majú vlci veľmi blízko k ľudom a o tom ma presvečila. Čítať viac
21
Babel - R.F. Kuang, 2023
Práve čítam
Babel

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
4.9.2020
Nežný ale realistický pohľad do života vlka
Kniha je pekne spracovaná: obsahuje nádherné fotky, je vytlačená na kvalitnom papieri a zmestí sa do každej kabelky. Okrem svojho vzhľadu však kniha skrýva aj kvalitný text. Je vidno, že autorka strávila pozorovaním vlkov celé roky, a preto sú jej príbehy a svedectvá veľmi presvedčivé. Som rada, že som knihu prečítala, aj keď už som prečítala pár kníh o vlkoch, a preto niektoré veci pre mňa neboli novinkou. Verím, že táto kniha by mohla slúžiť ako úvodné čtivo pre niekoho, koho začali práve zaujímať vlky. Čítať viac
26.6.2020
Povinné čítanie pre milovníkov divočiny
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Miestami drsné, ale o to autentickejšie spomienky žena, ktorá nechala právo kvôli svojej láske k týmto inteligentým a rodinne založeným tvorom. Hovorí sa, že stretnúť vlka je za odmenu. U nás ich máme sotva 500, Elli sa s nimi zblížila, dokonca aj bozkávala. Autorka búra mýty o tom, že vlky vyhadzujú svojich zranených a starých zo svorky (čo učia u nás druhákov na Prvouke :) , ako aj aj mylné predstavy o dominancii alfa samcov. Krásna kniha plná pekných fotografií predovšetkým z amerického Yellowstoneu poteší milovníkov prírody a života bez príkras. Čítať viac
1.6.2020
Sme živé organizmy. Rovnako ako aj živočíchy. Forma je na prvý pohľad možno zdanlivo rozdielna, no „obsah“ je zarážajúco podobný. Častokrát nás pripodobňujú opiciam...avšak, Múdrosť vlkov nám ukáže ako sme nesmierne podobní aj tomuto majestátnemu zvieraťu. Kniha obsahuje po každej kapitole autentické fotografie pochádzajúce z výskumu samotnej autorky. Tvoria ju príbehy a skúsenosti autorky, ktoré zažila na vlastnej koži po tom, ako sa rozhodla zanechať prácu právničky a vydať sa inou cestou spoznávania. Je nesmierne fascinujúce po každej prečítanej stránke zistiť akou inteligenciou, empatiou a vytrvalosťou vlci disponujú. Nepochybne Vás zaskočí ich sofistikovaný spôsob lovu a prežívania, rovnako aj silné rodinné putá. Kniha nie je rozsiahla ale aj napriek tomu nesmierne bohatá. Jednoznačne odporúčam! Čítať viac

Vydavateľstvo Príroda

Čítať viac

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler