Namaľuj mi nádej - Adriana Gregorová, Vydavateľstvo Maxim, 2018

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Namaľuj mi nádej - Adriana Gregorová, Vydavateľstvo Maxim, 2018
Namaľuj mi nádej - Adriana Gregorová, Vydavateľstvo Maxim, 2018

Namaľuj mi nádej

Láska, porozumenie, úcta – tri atribúty vzťahu, ktoré sa z manželstva Terezy a Juraja pomaly vytrácajú. Ich synček Adam je neustálym svedkom hádok a keď do nestabilného... Čítať viac

4,8 41 hodnotení
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2018
216 strán
3 hodiny čítania

Láska, porozumenie, úcta – tri atribúty vzťahu, ktoré sa z manželstva Terezy a Juraja pomaly vytrácajú. Ich synček Adam je neustálym svedkom hádok a keď do nestabilného manželstva zasiahne niekto tretí, ortieľ je podpísaný. Tereza sa snaží zmieriť so... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa 1 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

Láska, porozumenie, úcta – tri atribúty vzťahu, ktoré sa z manželstva Terezy a Juraja pomaly vytrácajú. Ich synček Adam je neustálym svedkom hádok a keď do nestabilného manželstva zasiahne niekto tretí, ortieľ je podpísaný.
Tereza sa snaží zmieriť so statusom slobodnej matky, no v nečakanej chvíli spozná muža, ktorý v nej rozhorí dávno spiacu túžbu. Nad jej súkromným nebom opäť zažiari slnko.
Nič však netrvá večne. Objaví sa hrozba, ktorá sa nedá predvídať, ani zahnať mávnutím ruky. Zasahuje Terezin život bez nároku na záchranné koleso a ako živel strháva všetko, v čo doposiaľ verila.
Má ešte vôbec Tereza nádej byť opäť šťastná?
Čítať viac
Počet strán
216
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
406 g
ISBN
9788089967155
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
435667
Štýl
napínavý, romantický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Namaľuj mi nádej - Adriana Gregorová, Vydavateľstvo Maxim, 2018
Áno, pán profesor! - Diana Dušeková, Vydavateľstvo Maxim, 2018
22,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

41 hodnotení

35
0
1
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
23.9.2023
úžasný a nádherný príbeh plný lásky a ochoty

Príbeh Terky a Juraja, ktorý som z prvu myslela, že to bude ďalšia romantická opičárna v zmysle on ma nechce ja jeho áno a naopak sa našťastie nekonal.

Tento príbeh bol plny pokory a lásky nie raz som plakala :(

Čo všetko musí rodič vydržať keď ma choré dieťa? Čim všetkým si musí prejsť a byť ten silný a nedať najavo prehry či beznádej.

Ďakujem za túto knihu v štafete
Čítať viac
Dominika Dupkalová
Overený zákazník
12.9.2023
Namaľuj mi nádej
Knižka bola za mňa skvelá , dosť emotívna , pretože som čakala , že sa bude točiť okolo Terezy, Juraja a ich nových vzťahov, ale akonáhle prišiel zvrat a ich malý Adamko vážne ochorel, tak som zostala v šoku a mala som naozaj mnoho otázok - prečo taký drobec, čo komu spravil a podobne ....
Zaručujem vám, že vás knižka dojme a neubránite sa slzám !!!!
Čítať viac
29.7.2023
Chytil ma názov knihy. Čo sa ešte nestalo. Ale ako som ho zbadala, hneď som si povedala, že táto kniha bude stáť za to a musím si ju prečítať. Potom prišla na rad obálka, ktorú som len tak zbežne pozrela, až počas čítania som na ňu upriamila väčšiu pozornosť a musím povedať, že ako názov knihy tak aj obálka vystihujú presne to, čo sa v knihe deje.

Musím povedať, že keď som prečítala anotáciu, nečakala som takýto zvrat udalostí. Začiatok knihy sa zameriaval na Terezku a jej milostný život. Myslela som si, že to bude o nejakom začarovanom trojuholníku z ktorej niet cesty von. Lenže nie. Dej nás postupne viedol k Adamkovi, ktorý bol neustálym svedkom hádok medzi Terezkou a Jurajom a preto si zmysleli, že by bolo dobré navštíviť psychológa. Lenže ani tu dej neviedol, pretože po celkovom vyšetrení malého sa zistila leukémia.
A tu nás kniha zaviedla na onkológiu a moje srdce sa zlomilo.

Bol to silný príbeh, v ktorom sme okrem Terezky a Adama stretli aj Gabiku s Laurou, ďalšie dve silné osoby bojujúce o jedno. O život svojho dieťaťa.

Kniha zo života, kniha, ktorá Vás donúti premýšľať nad mnohými vecami. Aj nad samým seba.
Odporúčam ju všetkými desiatimi
Čítať viac
8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
14.7.2023
Namaľuj mi nádej
ADRIANA GREGOROVÁ - NAMAĽUJ MI NÁDEJ

"Život je ako tajomný maliar a my jeho výkresy."

Ťažko sa mi hľadajú slová. Táto kniha si ma získala, ale zároveň aj zlomila srdce a cez uslznené oči som nevedela ani čítať. Nikdy nie je ľahké čítať o chorých ľuďoch a hlavne nie o chorých deťoch.

Aj keď v príbehu boli vtipné časti od začiatku nás pohltila melanchólia a samé problémy.

Tereza to nemala ľahké, boli sme svedkami ako ju manžel opustil kvôli milenke. Ich vzťah sa už rozpadával dávnejšie. Keď sa už zmierila s rozvodom a spoznala nového muža, mala opäť nádej na lepšiu budúcnosť! Kým jej malému synčekovi nediagnostikovali leukémiu...

"Maľovala som si lepšiu budúcnosť, pritom som tie štetce mala už dávno polámať."

Začal sa ťažký boj o život na onkológií.

"Odrazu mi v ruke niekoľko vlasov ostalo. Zašla som mu do nich ešte raz a znova."

Aj tu sa potvrdilo to, že v núdzi poznáš priateľa. Tereza prišla na to, na koho sa môže spoľahnúť a kto ju len využíva. Našli si späť k sebe cestu s manželom.

"Leukémia je aj o láske..."

"Dvaja ľudia, čo pochopili krehkosť života."

Vždy sa snažím vžiť sa do situácie, aby som lepšie pochopila ľudí. Teraz som nechcela, nedokázala som..neviem si predstaviť a ani nechcem, aké to mohlo byť obklopená smrťou a pozerať sa na vlastné dieťatko, ktoré bojuje o život. Veľmi som im držala palce, nahlas som plakala a prosila, aby sa nestalo to najhoršie.

"Bola som len matkou, ktorá robila všetko s prívlastkom veľmi. Veľmi som sa bála, veľmi som milovala, veľmi som bojovala, aj veľmi pochybovala."

Obľúbila som si Gabiku, ktorá s malou dcérkou s nimi bola v jednej izbe v nemocnici. Mať takú oporu, ktorú si tie dve ženy dávali navzájom je veľmi vzácne.

"My sme matky. My to musíme dať"

Kniha nám otvorí oči. V živote riešime a "nafúkneme" toľko maličkostí, hádame sa a rušíme vzťahy. Ale keď sa stane niečo zlé, vtedy začneme prehodnocovať náš život a naše správanie...len niekedy je už neskoro...

Ako sa dá žiť s vedomím, že sa hocikedy môže vrátiť tá zákerná choroba? Dá sa s tým zmieriť?

Rodičia obetujú všetko pre svoje deti...ale stačí to?

Vôbec to nebolo ľahké čítanie, ale napriek tomu odporúčam knihu, lebo život nie je len prechádzka ružovou záhradou.
Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
23.5.2023
100 bodov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zaujala ma obálka, aj neznáme meno slovenskej autorky. Dala som jej šancu. Bez toho, aby som si pozrela recenziu na knihu (vždy si ich pozerám) som stavila na niečo neznáme a nové. A oplatilo sa. Prvé kapitoly sa niesli trápnymi stretnutiami šibnutých kamošiek na párty. A to bolo veľmi podpriemerné, takisto, ako oslovovanie muža termínom- pán dokonalý, alebo pán božský. Zaujalo ma však niečo, čomu som zrazu uverila. A to bol príbeh Terezy a krach jej manželstva s Jurajom. Každý, kto má deti, v tomto prípade to bol ich syn Adam vie, že život je už po dieťati úplne iný. A koniec vzťahu s neverou je o to zložitejší. Na knihe sa mi páčili hádky. Veľmi autenticky vykreslené, zafarbené pocitmi. Slová kladené jemne tam, kde jemné majú byť a tupo boliace, kde bolieť majú. A hoci si každý z partnerov našiel svoju polovičku v inej posteli a myslel si, že je to to, čo skutočne hľadal, až príšerný zvrat udalostí ich oboch postavil do pozoru. Choroba dieťaťa. Strach oň. Boj o jeho život. Situácia, v ktorej nik z nás nechce stáť. No napriek tomu sa to v mnohých rodiných žiaľ deje. A tento silný impulz zapaľuje svetlo a oheň tam, kde je najväčšie zima a mrazí ľadom, kde je to najhorúcejšie. Autorka z môjho pohľadu využila všetku silu, energiu, krásu slov na opísanie vecí, ktoré nám v bežnom živote prídu ako samozrejmé. Niekedy máme pri sebe človeka, ktorého hodnoty spoznáme až vtedy, keď je najhoršie, no keď sme s ním na rovnakej lodi a dotákajú sa nás veci spoločne. Niekedy bolesť prináša poznanie a pokoj lásku. Veľmi ťažký turbulentný príbeh o tom, ako si uvedomiť to krehké slovo RODINA. Ako si toto slovo v našich životoch vedieť vážiť a starať sa oň, ako malé veci sú tými nakrajšími. Veľmi silný, zaujímavý a sthujúci, no zároveň krehký príbeh o boji a poznaní skutočných ľudských hodnôt. Román sa mi veľmi páčil. Napriek malým písmenám a viac ako 200 stranám som ho prečítala za pár dní. Zaujal. Rozplakal. Nasmeroval. Dal mi to, čo od románu očakávam. Zároveň bol neustále napínavý a jednoducho bol naozaj úctyhodný. Zlepené písmená vo vetách a slovách, ktorých tam bolo požehnane, ako aj zlé skloňovania slov, ktoré mi vadili ma ale nedonútili hodnotiť knihu horšie, lebo v sebe niesla krásnu myšlienku a bola ako posol hlásiaci o najvyšších ľudských hodnotách. Za mňa 5 bodov z 5. A to oprávnene. Krásne a ťažké čítanie. Niekedy sa kúpa neznámej knihy skutočne oplatí. Čítať viac
Dáša Šarayová
Overený zákazník
3.1.2022
NAMAĽUJ MI NÁDEJ
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Práve som ju dočítala. Veru poplakala som si viac krát. Je to nádherná kniha so šťastím aj smútkom. Život nám prináša nečakané situácie, práve vtedy sa zamyslíme nad tým čo je v ňom dôležité a prestaneme riešiť nepodstatné veci.
Knihu určite odporúčam.
Čítať viac
Adriana Gregorová
Overený zákazník
26.3.2022
Milá Dáška,
Ďakujem vám za krásnu recenziu. Dojalo má, že aj štyri roky od vydania ľudia čítajú moju tvorbu a snáď vás poteším, že tento rok vyjde voľné pokračovanie mojej prvotiny a snáď sa vám bude páčiť rovnako ako táto... Želám vám krásny deň a nech sa vám darí
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
24.6.2019
Celkom fajn
Celkom fajn príbeh, hoci na začiatku by bolo dobré väčšinu lamentácií o nevere vyškrtať. Keby som podľa recenzií nevedela, o čo má v knihe ísť, hneď by som ju odložila. Autorka celkom dobre popisuje niektoré situácie, ale dialógy boli slabšie, pôsobili umelo a neprirodzene, trhane. Zo začiatku som sa bála, že príbeh bude ako každý iný o nevere v dnešnej dobe, ale koniec ma prekvapil v dobrom. Autorka má potenciál. Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
25.2.2019
Nádej na život...
Kniha, ktorá vie "o čom je život". Pútavý dej, ktorý si čitateľa získa. Slovenská "krutá realita" a zároveň zhmotnená nádej, ktorú namaľoval život sám. Odporúčam prečítať všetky diela autorky, píše pútavo, smutne, radostne, farbisto, napínavo ....."píše jej to samé". :-) Čítať viac
Katarína Horníková
Neoverený nákup
8.2.2019
Gratulujem
Gratulujem Ajši, k ďalšienu Tvojmu skvelému knižnému počinu. Knihu som si kúpila síce pod stromček, ale po Tvojim ostatných knihách som vedela, že sa ani od tejto nebudem vedieť odlepiť. Vcucla ma do deja ako lievik. Pútavo, vtipne a empaticky napísané. Smiala som sa a aj plakala. Za mňa 5 hviezd. Ďakujem Čítať viac

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Maxim

Čítať viac
Kúpte spolu
Namaľuj mi nádej - Adriana Gregorová, Vydavateľstvo Maxim, 2018
Áno, pán profesor! - Diana Dušeková, Vydavateľstvo Maxim, 2018
22,80 €

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“