Vyznávač
E-kniha

Akčný politicko-špionážny triler. Príbeh muža, ktorý mal všetko a aj tak nemal čo stratiť. Slovensko sa na niekoľko mesiacov stáva hlavným mestom Európskej únie. V Bratislave... Čítať viac

4,0 21 hodnotení
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2015
320 strán
4-5 hodín čítania

Akčný politicko-špionážny triler. Príbeh muža, ktorý mal všetko a aj tak nemal čo stratiť. Slovensko sa na niekoľko mesiacov stáva hlavným mestom Európskej únie. V Bratislave rokujú šéfovia vlád, stretávajú sa ministri... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

5,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Stella Davies:Kronika rodiny Leroy.Stella Davies, 2024

Viac o e-knihe

Akčný politicko-špionážny triler. Príbeh muža, ktorý mal všetko a aj tak nemal čo stratiť.

Slovensko sa na niekoľko mesiacov stáva hlavným mestom Európskej únie. V Bratislave rokujú šéfovia vlád, stretávajú sa ministri, prijímajú sa zásadné politické rozhodnutia. V pozadí sa zatiaľ chystá obchod storočia.

Ešte predtým v Nórsku za zvláštnych okolností zomiera slovenský veľvyslanec. Bola to vražda? Alebo nešťastná náhoda? Odpoveď prichádza hľadať Adam Kňazovický, bývalý spravodajský dôstojník. Keď narazí na záujmy všemocnej Quarthy, pôjde o život aj jemu. Nad Slovenskom však zaťahuje svoju sieť niečo oveľa desivejšie. Kto za tým stojí? Dokáže malá krajina vzdorovať?

V akčnom trileri Vyznávač sa objavia chladnokrvní zabijaci, hrdinovia aj zbabelci, konšpirátori, fanatici, politici, agenti tajných služieb a ďalšie podivné figúrky.

V novom príbehu autora úspešnej série Piešťanská spojka sa okrem iného dozviete aj to, aké je obľúbené jedlo chalifa Islamského štátu, čo pije riaditeľ Mossadu, či ktorý slovenský minister tajne šnupe
Čítať viac
Počet strán
320
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
223611
Štýl
špionážny, mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

21 hodnotení

8
7
3
3
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

12

Knihy sú moje druhé JA. Som náročný čitateľ.

Marek Szekely
Neoverený nákup
4
4.3.2019
Moja prvá kniha tohto skvelého, vynikajúceho majstra pera a slova so širokým rozhľadom v danej problematike, ktorou pohltí každého čitateľa. Tento román ma zaujal hneď od prvej chvíle, aj keď som bol trochu skeptický voči tomu, pretože politicko-špionážne romány nie sú veľmi v mojej obľube, ale myslím si, že pán Adamecký ukázal svoje umenie písania. Ja si osobne myslím, že po prečítaní tejto knihy si každý urobí svoj vlastný názor. Je to provokácia alebo je to skutočne tak? Prikláňam sa k druhej možnosti. Naozaj každý vie, že moslimovia, džihádisti sú už v dnešnej dobe asi v každej krajine. A pokiaľ má niekto peniaze na to aby využil týchto fanatikov a samozrejme zarobil na tom, s tým, že sa prikloní k ich viere, tak prečo nie? :-) Prečítajte si to!
Čítať viac
sofasurfer
Neoverený nákup
2
31.12.2015
Aktuálnosť témy ešte nezabezpečuje literárnu kvalitu knihy, ktorá išla oproti PS1 a PS2, smerom dole. Autor si mal dať s knihou viac práce. V jednom prípade si dokonca zmýlil Adama s Romanom Palušom.
Čítať viac
12
Overený zákazník
4.3.2019
Výborné
Moja prvá kniha tohto skvelého, vynikajúceho majstra pera a slova so širokým rozhľadom v danej problematike, ktorou pohltí každého čitateľa. Tento román ma zaujal hneď od prvej chvíle, aj keď som bol trochu skeptický voči tomu, pretože politicko-špionážne romány nie sú veľmi v mojej obľube, ale myslím si, že pán Adamecký ukázal svoje umenie písania. Ja si osobne myslím, že po prečítaní tejto knihy si každý urobí svoj vlastný názor. Je to provokácia alebo je to skutočne tak? Prikláňam sa k druhej možnosti. Naozaj každý vie, že moslimovia, džihádisti sú už v dnešnej dobe asi v každej krajine. A pokiaľ má niekto peniaze na to aby využil týchto fanatikov a samozrejme zarobil na tom, s tým, že sa prikloní k ich viere, tak prečo nie? :-) Prečítajte si to! Čítať viac
Lenona
Neoverený nákup
6.11.2017
Arogancia moci kontra bezmenný hrdina
Skvelé! Výborný akčný špionážny triller, uveriteľné a sympatické postavy, výborné dialógy, premyslený dej a hm, zábavné "odkazy" na reálne osoby a spoločnosti. Veľmi ma to bavilo, knihu som zhltla za tri dni a páčil sa mi aj humor, ktorý z deja niekedy vyplynul. Inteligentne napísané, akčné scény super a prst hore za hlavného hrdinu, bol to frajer. A Slovák! Je to beletria s jemným sci-fi prvkom, vôbec tu nejde o nejakých prisťahovalcov či moslimov, preto sú komentáre nižšie dosť mimo - niekto je vzťahovačný a nemá odstup. Je to varovanie pred možnosťou, ktorú má človek s obrovským kapitálom, bezhraničným egom, aroganciou a s vplyvom na vysoko postavených politikov. Keď sa všetci boja, sú kúpení a nikto nič nepodnikne, tak o môže dopadnúť aj takto. A to je pravda. Čítať viac
Ibn al Abdul
Neoverený nákup
22.1.2016
Vyznávač alebo klamstvá o islame.
Zbytočné hodnotiť, Ani mínus 1 si nezaslúži hodnotenie. Pred niekoľkými dňami ma jedna známa upozornila na knihu od autora Petra Adameckého s názvom Vyznávač. Bola – mierne povedané – rozhorčená. Nakoľko ide o osobu, ktorá sa islamom zaoberá a prednáša o ňom aj na vysokej škole, nebral som jej slová na ľahkú váhu a rozhodol som sa túto knihu prečítať.
Musím skonštatovať, že okrem vykonštruovaného deja, sú hlavnými motívmi knihy klamstvá, dezinformácie a zavádzanie o islame. Dej sa snaží byť aktuálny ale je skôr pritiahnutý za vlasy. V Bratislave a Hainburgu existujú teroristické bunky, ktoré sú spojené s Islamským štátom a za pomoci silnej slovenskej finančnej skupiny (ktorej šéf je samozrejme tiež tajným vyznávačom islamu) sa snažia zasadiť Európe drvivý úder pri príležitosti summitu členských krajín EÚ konajúcom sa v Bratislave. Všetko sa točí okolo bývalého príslušníka slovenskej spravodajskej služby, ktorý začne vyšetrovať zdanlivo nesúvisiacu vraždu, ale nakoniec sa dostane aj na stopu tomuto gigantickému sprisahaniu. Samozrejme, za pomoci izraelského Mossadu. Ten je opisovaný ako skupina supermanov, ktorá si vie poradiť so všetkým. Aj so zverským mučením muslimov, detailne popisovaným autorom.
Čitateľom je často podsúvané tvrdenie, že každý muslim je vlastne nebezpečný človek, terorista, či už skrytý alebo taký, ktorý to dáva nepokryte najavo. V tom je práve nebezpečenstvo tejto knihy, že sa hodí a zapadá do protimuslimskej hystérie, ktorú majú niektoré kruhy záujem rozpútať. Zdá sa, že po knihách dehonestujúcich islam, od autorov ako Bill Warner alebo Robert Spencer sa takýchto aktivít chce chopiť aj niekto na Slovensku. Adamecký dostáva aj priestor v médiách, napríklad v denníku Sme, v rozhlase alebo – čo vôbec neprekvapuje – na serveri Konzervatívny výber (kde stále ide reklama na knihu), ktorý je známy svojimi protislamskými postojmi.
Autor o sebe píše, že v minulosti pracoval v bezpečnostných zložkách. Vyzerá to však tak, ako keby v nich stále pracoval a plnil niekoho príkazy. Nie je bez zaujímavosti, že kniha vyšla práve v čase vrcholiacej vlny utečencov z krajín, ktoré sú postihnuté vojnovými konfliktmi. Podobne je asi „náhodou“ aj to, že práve v tom čase vyhlasovali vládni predstavitelia, že je potrebné „monitorovať všetkých muslimov“ a parlament prijímal zákony proti terorizmu.
Čítať viac
Slavomír
Neoverený nákup
26.6.2016
Názor čitateľa
Je sloboda, pán Adamecký si môže písať čo chce. Vy si jeho knihu nemusíte kúpiť. Nikto vás nenúti. A to, že emigranti prinášajú so sebou problémy, je pravda. My tu problémy nechceme. Čítať viac
Ahmad ibn-Fadlán ibn-al-Abbás ibn-Rašín ibn-Hammád, chránenec Muhammad ibn-Sulajmána
Neoverený nákup
22.1.2016
Názor čitateľa
Ak ste chceli urobiť úžasnú antireklamu, tak sa Vám práve podarila. Práve som presvedčil ďalších priateľov, aby si túto knihu kúpili, lebo sa ju oplatí čítať. Ale nabudúce, prosím, nedávajte do svojich názorov žiaden spoiler, nie je to vhodné. Okrem toho, ďakujem aj za tipy na ďalších autorov. Už ich mám v košíku.
Inak, už sa začínam tešiť, kedy autorov sci-fi literatúry začnú kritizovať nejaké spolky ochrancov emzákov, za to, že ich opisujú spôsobom: "Mimozemsťan je vlastne nebezpečný tvor, terorista, či už skrytý alebo taký, ktorý to dáva nepokryte najavo."
Pochopte prosím, že táto kniha nie je literatúrou faktu, ale oddychovou beletriou!!!
Čítať viac
Tony Kováčik
Neoverený nákup
17.1.2016
Otváranie otázok čo sa môže stať
Téma je to kontroverzná, ako je aj vidieť z príspevkov a reakcií nižšie. Ale na druhej strane zaujímavá, pretože otvára ďalšie otázky, ktoré súvisia s bezpečnosťou Slovenska aj Európy a toho, akou cestou sa to môže uberať. Je to v podstate zábavná oddychovka ale trochu núti aj premýšľať o tom čoby keby. Mne sa páči prostredie alebo prostredia, v ktorých sa dej knihy odohráva, príbehy vedené vo viacerých dejových líniách a postavy ktoré sú až príliš reálne, podobne ako tomu je v prípade Piešťanskej spojky I a II. Ale, koľko ľudí, toľko chutí, ako sa hovorí. Dal by som 4 a pol hviezdy ale keďže sa to nedá, tak dávam 4. Čítať viac
Števo
Neoverený nákup
14.1.2016
Priemerné čítanie, neodborná terminológia jadrového dozoru
Po prečítaní ma zvláštne pocity. Na jednej strane som rád, že sa konečne začína o tejto téme hovoriť aj na Slovensku. Myslím, že je potrebne otvorene hovoriť o tom, aby sa iné kultúry začínali prispôsobovať Európskej, ak tu chcú žiť. Ináč sa nám tu budú rodiť teroristi ako huby po daždi. Takže aj s utečencami treba robiť poriadky. V tomto má aj vláda moju plnú podporu. Každý, kto sem ide, musí byť riadne preskúmaný,, pretože je potenciálny terorista. V knihe je to jasne vidieť, čo nás môže čakať. To je pozitívne.
Na druhej strane kniha trochu nereálne opisuje, podľa mňa, použitie špinavej bomby teroristami. Keďže pracujem v jadrovom dozore, bol som prekvapený, že autor je mimo reality. Aj keď ide o beletriu, román by mal byť aspoň blízko reality. Hoci tomu rozumie minumum čitateľov, tých, ktorí tomu rozumejú to rozčaruje. Autor vkladá do úst jednej z postáv neodborné termíny. Posiela svojich kolegov hľadať zdroje radiácie dozimetrami ...., ktoré síce uvedené zdroje môžu identifikovať, ale primárne slúžia na meranie dávok pre tých, ktorí s materiálom pracujú, aby boli chránení. Na hľadanie zdrojov sa používajú detektory a spektrometre. Ďalšie nezmysly sú opísané v súvislosti s kradnutím palivových zdrojov z jadrovej elektrárne. Mohol by som takto pokračovať.
V deji som sa viacráz stratil. Hodnotím to, ako priemerné čitanie. Očakávania boli omnoho väčšie.

Števo
Čítať viac
hamal
Neoverený nákup
31.12.2015
autor uraza moslimov!
Tato kniha dehonestuje aj dobrych moslimov a chce navodit dojem, ze su vsetci teroristi a nepriatelia. Islam je nabozenstvom pokoja a nie tym co sa snazi podsuvat autor. Je to hanba, ze sa vydavaju taketo knihy! Čítať viac
Ján Horváth
Neoverený nákup
11.11.2016
Názor čitateľa
Islam je náboženstvo pokoja? Allahu akbar! Takže to dennodenné rezanie hláv "nevercom" a kameňovanie vlastných manželiek je úplne pokojná vec a hlavne súčasť mierumilovnej kultúry. Čítať viac
sofasurfer
Neoverený nákup
31.12.2015
Nezrelé
Aktuálnosť témy ešte nezabezpečuje literárnu kvalitu knihy, ktorá išla oproti PS1 a PS2, smerom dole. Autor si mal dať s knihou viac práce. V jednom prípade si dokonca zmýlil Adama s Romanom Palušom. Čítať viac
Kamila
Neoverený nákup
3.12.2015
Názor čitateľa
Čítala som od autora už Piešťanskú spojku ale zatiaľ iba jednotku. Táto kniha je trochu iná. A ak sa má u nás na budúci rok, cez predsedníctvo Slovenska EU, odohrať to čo sa v nej píše, tak už viem prečo chce Fico prijímať tie protiteroristické zákony -) Niekedy to pôsobí až zvláštne desivo ako sa dajú niektoré veci, zorganizovať keď má človek peniaze a moc. Mne sa kniha páčila, dobré postavy aj opisy ako to funguje. Sedí to do našej doby, ktorú žijeme Len koniec nebol jasný, ako keby to malo mať ešte pokračovanie. Čítať viac
24.11.2015
Akcie Petra Adameckého na knižnom trhu stúpajú
Peter Adamecký opustil značku “Piešťanskej spojky” a vrhol sa na nový príbeh s novými postavami, tentoraz o Islamskom štáte, džiháde a terorizme.
Čitateľ nemusí poznať autorovu predchádzajúcu tvorbu, aby si Vyznávača prečítal a dokonca by som to aj odporučil. Pretože prečo to nepriznať hneď z úvodu, tretia kniha Petra Adameckého je zatiaľ jeho najlepšia.

Nejde o zvolenú tému, ktorá sa zdá vysoko aktuálna, aj keď pre znalca pomerov nie je islamský terorizmus, alebo terorizmus zaštítený Islamom novinkou. Snaha vymazať Izrael z povrchu zemského prebieha v podstate od jeho vzniku, ale pre niekoho to môže byť „novinka“ :-)
Na druhú stranu treba dodať, že z každého “historického okienka” alebo “pre čitateľa vysvetľujúcej vsuvky” je cítiť autorov prehľad vo svete tajných služieb a záľubu v histórii. Či už sa jedná o staroveké Grécko, alebo Mezopotámiu, či Islamský štát.

Skvele mieša fakty a fikciu. Keďže mám oči otvorené a táto téma mi nie je cudzia, spoznávam v mnohom skutočné udalosti, ktoré sa stali. Samotný príbeh pracuje ako hodinky. Spolu s hlavným hrdinom dávame dohromady puzzle, aby sme videli celý obrázok a aj keď my ho uvidíme o niečo skôr ako hlavný hrdinovia, nič to neuberá na napínavosti, pretože čakáme, či to s výdatnou podporou Mossadu zvládne, alebo nie.

Plusy:
Jednoznačne postavy. Nemusíme o nich toľko vedieť, no napriek tomu sú nám o niečo bližšie ako v Piešťanskej spojke.
Mossad. Mossad si robí svoju prácu a inak to nejde. :-)
Prepojenie finančných skupín a politikov. Biznisu a džihádistov. Islamského štátu a jeho pohľadu na usporiadanie sveta. A všetkého dokopy.
Kopec drobných upozornení na novinársky hyenizmus, alebo bláznov, ktorí veria v iluminátov, alebo na celosvetové židovské sprisahanie.

Mínusy:
Možno by som predsa len jeden našiel a to, že skoro v každom rozhovore postáv musí byť nejaká hláška, odfajč, alebo nejaká silácka poznámka. Väčšinu času som sa uškŕňal, ale niekedy mi to prišlo až na silu. Ale iný kraj, iný mrav.

Takže príbeh mal spád. Akcie tak akurát na špionážny román. Napínavé to bolo aj bez toho. Možno si nakoniec poviete, že to je trošku pritiahnuté za vlasy, ale je to román a buď sa rozhodnete, že idete tú hru hrať, alebo nie.
A pokiaľ idete, tak je to celé v poriadku a zabavíte sa. No a koniec je taký “Adameckovský” :-)
Tak ak som minule dával Piešťanskej spojke päť z piatich, lebo je u nás málo akčných thrillerov a v skutočnosti by si zaslúžila štyri, tak Vyznávač dostáva päť, slovom 5 hviezd bez nejakej falošnej kolegiálnosti.
Čítať viac

Peter Adamecký

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Jeden válečník. Jedna mysl. Jedno poslání.“

Cestou vlka - David Gemmell, 2005
Cestou vlka
David Gemmell