Marian Kubicsko

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Marian Kubicsko

Marian Kubicsko získal odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

Pravý knihonaut
5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

18.10.2018 19:28

Ak chcete niečo mimo klasicých RPG hier typu Dračí Doupě alebo Dungeons and Dragons. Je to silne zamerané na roleplay, čo znamená, že napriek zvieracím postavám by som neodporúčal hru mladším hráčom. Skôr než sa do toho niekto pustí, mohol by sa oboznámiť s komiksom, aj keď to nie je podmienkou. Veľká časť knihy je totiž popisom sveta Mouse guard.
Osobne sa mi tento systém páči (pre mňa určite lepší než DrD2)

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

17.10.2018 08:30

Ak hráte RPG hry (najmä české Dračí Doupě), táto príručka vám (najmä PJ-om) môže pomôcť vo vytváraní príbehov. Je tu popísaný svet (tri časti fantasy sveta) - ich geopolitická situácia, rasy, národy a tak. Rovnako sú tu námety, aké dobrodružstvá môže na daných územiach skupina dobrodruhov zažiť, s čím sa môže stretnúť a pod.
Ak však máte iba chabé informácie o RPG hrách, prípadne ste herný začiatočník, táto publikácia je pre vás úplne zbytočná

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 19:21

Gemmell už v tomto diele ukázal, ako dokáže urobiť skoro z ničoho veľdielo. Jedna pevnosť, horda, ktorá sa cez ňu chce prevaliť a zopár hrdinov, ktorí jej v tom chcú zabrániť. Nič viac a predsa tak veľa. Kniha, možno v záplave modernejších autorov typu Erikson, Abercrombie a spol., sa bude zdať svojou trocha naivnou ošúchanosťou (alebo ošúchanou naivnosťou) mierne zastaralá, no postavy v nej sú tak úžasne spracované, že na ne nikdy nezabudnete. Možno to bola prvá Gemmellova kniha, no určite to bolo vrcholné dielo hrdinskej fantastiky.

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 19:13

Áno - pre tých, ktorí čítali trilógiu První zákon nie pre tých, čo sa chcú pustiť do Abercrovnieho sveta práve touto knihou. Pre prvých povinnosť, pre druhých len úmorné čítanie o jednom obyčajnom bojovom strete dvoch nepriateľských armád. Tí, o nepoznajú postavy z predchádzajúcich kníh autora by sa Hrdinom mal i vyhnúť a začať pekne od začiatku - trilógiou.

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 19:12

Conan stretáva Dobrého, Zlého a Škaredého a udáva svoje krvavé tempo. Tí, čo čítali predchádzajúce knihy možno budú mierne sklamaní, no pre Abercrombiem nepoškvrnených čitateľov je to naozaj príjemné prekvapenie. Fantasy zmiešaná s westernom a úžasnými hláškami Logena Devítiprsťáka. Ten odporúča Rudou zemi všetkými deviatimi

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 19:01

Trocha zabudnutá a čitateľmi dlho ignorovaná kniha, ktorá sa (asi) dostala do povedomia vďaka filmu. Lenže na rozdiel od filmu je tento román o 2 úrovne vyššie. Život vo virtuálnej realite - život, po ktorom túži už množstvo ľudí, nie je vykreslený negatívne - nie je opozitom pre skutočný svet. Dielo v seba nenesie posolstvo typu - prestaňte čumieť na mobily a monitory počítačov, nepoučuje. Iba popisuje, ako by vyzeral svet, ak by tejto závislosti ľudia definitívne prepadli.

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 18:55

Áno, táto kniha obsahuje skoro všetky prvky, čo od hororu očakávate. Deti v ohrození, Zlo, ktorému sa nedá vyhnúť. Tiesnivá atmosféra, vyvražďovačka, vnútornosti. Ubližuje sa mladým (a to veľmi), ubližuje sa zvieratám (a to hrozne). Jediným záporom je asi to, že to už tu raz bolo. Všetko. Bol tu japonský Battle Royale, a to Zlo (s veľkým Z) sa vyskytol napríklad vo fantasy diele Šedý věštec.

Čítať viac

5
5

Marian Kubicsko napísal recenziu

16.09.2018 18:48

Toto dielo nie je typickou knihou B.Cornwella. Málo akčné, žiadne boje, zabíjanie, smrť. Veľa postáv (občas neviete kto je kto - až kým nezistíte, že je úplne zbytočné vyznať sa v tom množstve postáv). Dej je vlastne dej-nedej. Celá kniha je o tom, ako vznikala jedna divadelná hra. Čo sa však týka reálií, popisu vzniku profesionálnych divadiel, v tom nemá táto kniha konkurenciu. Takže napriek záporom odporúčam knihu každému, kto sa aspoň troch zaujíma viktoriánske divadlo. A pre tých, ktorí sa divadlom živia - pre nich by mal byť tento román povinným čítaním

Čítať viac

5
Marian Kubicsko

Marian Kubicsko získal odznak Šťastných 7

22.06.2018 18:40

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7

„Možno ešte nie som dosť dlho bohatierom. Nestihol som sa zaľúbiť do vlastnej slávy.“

Dračia cárovná - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor), 2017
Dračia cárovná
Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)