Je to absolútne fenomenálne - Hank Green, Lindeni, 2019

9,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Je to absolútne fenomenálne
Výpredaj

April Mayová je typická dvadsiatnička. Vyštudovala umelecký smer, žije v malom byte v New Yorku a pracuje v startupe. Keď sa raz o tretej ráno vracia domov z práce, na ulici... Čítať viac

1. diel série
Je to absolútne fenomenálne
Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2019
360 strán
5 hodín čítania

April Mayová je typická dvadsiatnička. Vyštudovala umelecký smer, žije v malom byte v New Yorku a pracuje v startupe. Keď sa raz o tretej ráno vracia domov z práce, na ulici narazí na podivnú sochu, o ktorej natočí youtube video... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
12,99 €

9,00 €

-31 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
An Absolutely Remarkable Thing - Hank Green, Trapeze, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako 30 dní
-8 %

12,81 €


An Absolutely Remarkable Thing - Hank Green, Trapeze, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Okamžitý No. 1 New York Times bestseller!

Nazrite do sveta virálnych hviezdičiek a presvedčte sa, kto z bratského dua Hank a John Greenovci je lepší spisovateľ!

April Mayová je typická dvadsiatnička. Vyštudovala umelecký smer, žije v malom byte v New Yorku a pracuje v startupe. Keď sa raz o tretej ráno vracia domov z práce, na ulici narazí na podivnú sochu, o ktorej natočí youtube video. Z April sa z večera do rána stane celebrita. Jej video je okamžite virálne a zarába desaťtisíce dolárov. Na svete sa totiž zjavilo 64 takých sôch. April by rada zo svojej popularity vyťažila čo najviac, no musí zistiť, kto alebo čo tie sochy vlastne sú. Prečo sem prišli a o čo im ide.

Hank Green je ten krajší a vtipnejší z vlogerského dua VlogBrothers bratov Hanka a Johna Greenovcov. Vo svojom debutovom románe obratne opisuje temnú stránku života na výslní sociálnych sietí. Hanka nájdete na väčšine sociálnych sietí ako @HankGreen.

Čítať viac
Originálny názov
An Absolutely Remarkable Thing
Počet strán
360
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
525 g
ISBN
9788056610657
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
458847
Štýl
humorný, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Je to absolútne fenomenálne
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

9 hodnotení

3
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Kniha, ktorú treba čítať s otvorenou mysľou. Dej je zvláštny, v podstate je to mix všetkého od romantiky až po sci-fi. S hrdinkou som možno nesúhlasila úplne, no je to naozaj osviežujúce čítanie pre mladých vo svete virálu. A dokonca poučné.

Čítať viac
21. septembra 2019

Z April sa stane zo dňa na deň slávna youtuberka vďaka videám o podivných sochách v New Yorku. V skratke, popis knihy znel lepšie ako samotná realizácia. Trošku sci-fi, trošku virálu, ale od Greenovho brácha som čakala niečo viac. Nadôvažok mi hlavná postava bola veľmi nesympatická. Odporúčam (asi len) mladým ľuďom, ktorí majú chuť si prečítať young-adultovku o iných ako vzťahových témach.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22.3.2023
Či už názov knihy bol marketigový ťah alebo nie, vzbudil vo mne obrovskú zvedavosť. Absolútnu a fenomenálnu.

Anotácia sľubuje príbeh o dvadsiatničke April Mayovej, ktorá si práve dokončila vzdelanie na umeleckej škole a rozbieha si kariéru v startupe. Jedného dňa sa vracia domov z práce veľmi neskoro a takmer zakopne o nadrozmernú sochu. Najprv to nepovažuje za nejakú zvláštnosť, no rozhodne sa o tom natočiť video na YouTube a soche dá meno. Z večera do rána sa video stane virálnym a z April sa stáva hovorkyňa celej nezvyčajnej udalosti. Netuší, ako sa v tejto situácii ocitla, ale už niet cesty späť. Je možné, že sochy majú mimozemský pôvod?

Ak máte chuť na parádnu young adult knihu, pri ktorej doslova zabudnete dýchať, túto by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Hlavná hrdinka April je svojská, treba si zvyknúť na jej štýl, nakoľko je zároveň aj rozprávačom príbehu, častokrát nadmieru nespoľahlivým. No jej sarkazmus a schopnosť dotiahnuť veci do konca z nej podľa mňa urobili nezabudnuteľnú postavu. Mne od prvej chvíle sadla, páčila sa mi neokukanosť jej charakteru v tomto žánri. Niekomu môže pripadať otravná, no mňa na postavách baví akákoľvek zaujímavosť, ktorá sa vymyká normálu.

Okrem skvelých postáv a nadupanej dynamiky medzi nimi sa tu stretáme aj s kritikou sociálnych sietí. Autor podal túto tému veľmi originálnym spôsobom. Pripravte sa na mix sci-fi, trileru a súčasnej beletrie. Nechcem vám prezrádzať nič viac, nakoľko čaro tejto knihy spočíva v tom, že toho viete čo najmenej.

Bolo to skutočne fenomenálne!
Čítať viac
5

Študentka informatiky a vášnivá čitateľka, ktorá preferuje romantické, fantasy a sci-fi knižky. Knihy nielen rada číta, ale rada o nich aj píše.

Magdaléna Ondrušková
Overený zákazník
22.6.2019
Je táto kniha naozaj fenomenálna?
Aby som to zhrnutla. Je to absolútne fenomenálne od Hanka Greena je naozaj zaujímavá kniha, ktorá si zaslúži Vašu pozornosť. Možno nebola vo všetkých aspektoch dokonalá, ale s prihliadnutím na to, že sa jednalo iba o prvú knihu od autora, sa niektoré veci dajú prepáčiť (aj keď to neznamená hneď 5* hodnotenie). Táto kniha naozaj dobre spracováva tému slávy, ktorej sa dnes dostáva veľká pozornosť ale takisto je prepletená aj akciou a rýchlym spádom deja. Rozhodne je to kniha, ktorá si ma získala a ja budem netrpezlivo čakať na pokračovanie. Čítať viac
13.6.2019
4,5*

Je to absolútne fenomenálne je vo svojej podstate úplne obyčajným príbehom, ktorému autor dodal unikátnosť hlavne spracovaním. April, hlavná hrdinka a zároveň jediná rozprávačka, je viac ako len trochu nespoľahlivá a niekedy čitateľa zámerne zavádza. Navyše je to ten typ osoby, ktorú striedavo ľutujete a zároveň nenávidíte. Napriek tomu bolo zaujímavé sledovať príbeh jej očami. Vďaka nej totiž autor do príbehu vložil hneď niekoľko zaujímavých tém.

Ono totiž téma Carlov a hľadania odpovedí na otázky o ich pôvode a význame je skôr ako kulisa celej knihy. Preto som pri čítaní mala neustále pocit, akoby som v rukách držala knihu od Patricka Nessa, nakoľko aj Hank Green mal tendenciu spájať niekoľko žánrov a tiež mal pocit, že by ma mal vedome zavádzať, ale takisto ma nútil premýšľať a potom tu boli tie nekonečné metafory... Skrátka, nessovka ako vyšitá. Dej teda nebol najdôležitejší, oveľa väčšiu úlohu tu zohrávali práve tie časti, v ktorých som sa mala zamyslieť, najmä nad správaním ľudí a nad ich reakciami na rôzne situácie, hlavne nad ich strachom a k čomu všetkému ich dokáže dohnať.

Vďaka tomu bola kniha skôr pomalšia, po dejovej stránke občas chudobnejšia a niekde v polovici som mala hrozný pocit, akoby všetko jednoducho zastalo. Našťastie mi príbeh rozprávala April a robila to dosť zaujímavým spôsobom, takže ma dokázala presvedčiť, aby som v čítaní pokračovala. A urobila som dobre, pretože táto kniha bola fakt výborná. Dala mi mnoho námetov na premýšľanie a oveľa viac vo mne zanechala.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Je to absolútne fenomenálne : Hank Green (Simona Valková), fantasy knihy / multiverzum

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Je také chasidské príslovie: Keď bežíme za šťastím, utekáme od spokojnosti.“

Tu som - Jonathan Safran Foer, 2018
Tu som
Jonathan Safran Foer