Eliza a more príšer - Francesca Zappia, CooBoo SK, 2019

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Eliza a more príšer

Eliza Mirková je v maturitnom ročníku na strednej. Obyčajné dievča, o ktoré štyri roky nikto nezakopol. LadyConstellation je autorka megapopulárneho webkomiksu, ktorý si získal... Čítať viac

4,3 35 hodnotení
Vek
13+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2019
384 strán
5-6 hodín čítania

Eliza Mirková je v maturitnom ročníku na strednej. Obyčajné dievča, o ktoré štyri roky nikto nezakopol. LadyConstellation je autorka megapopulárneho webkomiksu, ktorý si získal srdcia miliónov čitateľov po celom svete. Nikto netuší, že offline Eliza a... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 4 dní

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Eliza a její nestvůry - Francesca Zappia, CooBoo CZ, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Do 2 – 4 dní

11,99 €


Eliza and Her Monsters - Francesca Zappia, HarperCollins, 2017
Pevná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Perla umenia - Mimi Matthews, i527.net, 2024

Viac o knihe

Eliza Mirková je v maturitnom ročníku na strednej. Obyčajné dievča, o ktoré štyri roky nikto nezakopol. LadyConstellation je autorka megapopulárneho webkomiksu, ktorý si získal srdcia miliónov čitateľov po celom svete. Nikto netuší, že offline Eliza a online LadyConstellation je jedna a tá istá osoba. Všetko sa zmení príchodom Wallaca. Je fanúšik Elizinho webkomiksu a dokonca autor najlepšej fanfiction. Keď sa im skrížia cesty, Eliza váha, či opustiť svoju bezpečnú ulitu a vystrčiť nos do offline sveta. Môže sa niekomu páčiť aj také obyčajné a nezáživné dievča ako Eliza Mirková? Lenže keď verejnosť odhalí Elizinu pravú identitu, všetko, čo si tak urputne budovala –. webkomiks, vzťah s Wallacom a dokonca aj psychickú pohodu – sa razom rozpadá.

Čítať viac
Originálny názov
Eliza and Her Monsters
Počet strán
384
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
434 g
ISBN
9788056611876
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
13+
Naše katalógové číslo
539547
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Pre koho
pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Eliza a more príšer - Francesca Zappia, CooBoo SK, 2019
Zabuchnutá v knižnici - Kasie West, Slovart, 2018
26,94 €

Hodnotenia

4,3 / 5

35 hodnotení

15
12
4
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Overený zákazník
7.8.2023
Je to jedna z tých kníh, ktorej príbeh je najskôr divný a vy rozmýšľate, čo na nej ľudia pred vami videli. Ale počas čítania sa vám zaryje do mysle a neskôr si získa aj vaše srdce, ktoré bude pomaly lámať a na konci vám ho zlepí lepiacou páskou, aby sa nepovedalo.

Príbeh ako tento sa vám dostane pod kožu. Neviete sa od čítania odtrhnúť. Možno nemáte hlavnú postavu veľmi v láske kvôli jej chovaniu, ale aj tak vám na jej osude záleží. Zvláštnym spôsobom vám záleží na celej knihe a na tom ako sa bude príbeh ďalej odohrávať.

Toto mám na čítaní veľmi rada. Kniha na začiatku pôsobí ako priemer alebo pri najlepšom ako dobrá jednoduchá oddychovka, ale nakoniec vás dostane. Chytí za srdce a vy nad ňou musíte premýšľať.

Eliza bola jedna z postáv, ktorú som miestami nemusela práve za jej správanie, ale aj tak mi záležalo na tom, aby bola v poriadku.
Wallacea som v jednom momente takmer neznášala, ale aj tak boo veľké zlatíčko celého príbehu.
Tak to bolo s väčšinou postáv v príbehu. Boli skutočné a práve preto som k nim prechovávala tak rozpoluplné pocity.

Od knižky som nečakala vôbec nič, pri najmenšom nejakú tú oddychovku. A to je na to najlepšie, nečakala som nič, ale dostala som toho dosť.
Čítať viac
22.9.2022
Viem, že ľudia Elizu často spomínajú, ale doteraz som nemala príležitosť si ju lepšie prezrieť. A Eliza bola skvelá. Síce som z nej nepadla na zadok, ale na konci som mala slzičky v očiach. Veľmi sa mi páčila rôznorodosť, ktorú nám autorka ponúkla. Eliza totižto anonymne píše jeden z najčítanejších komiksov na webe a vedia o tom len jej najbližší ľudia (ktorí sa o to viac-menej nestarajú). V škole ju považujú za sivú myšku, nikto nevie, že to utiahnuté dievča stojí za tým geniálnym príbehom. A spomínaná rôznorodosť spočíva v tom, ako je príbeh písaný. Dostávame možnosť nahliadnuť aj do Mora príšer, komiksu, na ktorom Eliza pracuje. Zo začiatku som tomu nerozumela, ale postupne som chcela z neho viac. Veľmi to oživilo celý príbeh a na kresby som sa začala veľmi tešiť.

Kniha zároveň hovorí aj o ťažkých témach. Jednou z nich je aj úzkosť, ktorá v živote dokáže spraviť veľké šlamastiky. Považujem za veľmi obohacujúce, keď do YA príbehu autor zasadí aj veci, pred ktorými ľudia často zatvárajú oči. Eliza sa čítala naozaj rýchlo a viem si predstaviť, že mnoho (nielen) teenegerov, ktorí prežívajú život podobne ako Eliza, sa v knihe nájde. Zároveň je ok, nebyť ok nie je hanbou vyhľadať odbornú pomoc.

V tejto knihe sa možno mnohí nájdete (#teamintrovert), aj si pri nej poplačete, zasmejete a kto očakáva romantiku, tak nebude o ňu ukrátený. Eliza je taký balíček, v ktorom si každý niečo odnesie.
Čítať viac
17.4.2022
Knihu som si zamilovala hneď po prvých stránkach, dej rýchlo plynie, hl. hrdinku a taktiež aj iné postavy som si zamilovala a samozrejme nechýbala ani jemná romantická linka. . Kniha spracúva aj ťažšie témy, čo pridalo knihe na vážnosti. Dej bol obohatený o útržky z Elizineho komixu, občas som sa prichytila, že čítam ďalej ani nie kvôli deju, ale chcela som vidieť ďalšiu stránku komixu. Čítať viac
26.9.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nemala som žiadne očakávanie, ale aj tak som bola prekvapená príbehom.
Jednoduchosť akou je príbeh Elizy a jej komiksu napísaný ma celý časť nabádal čítať ďalej a samotný dej k tomu iba prispieval.
Útržky z komiksu Mora príšer sa mi neskutočne páčili. Zo začiatku som v nich bola síce stratená a trvalo mi nejaký čas kým som porozumela aspoň približne o čom to je, ale každú jednu kresbu som obdivovala a musela som sa pri nej zastaviť a dôkladne ju preskúmať. Taktiež sa mi páčili aj správy medzi Elizou, Emmy a Maxom. A neskôr aj medzi Elizou a Wallacom. Boli ďalším spestrením deja.
Postavy mi sadli. Niektoré som mala rada viac, iné menej, ale žiadna mi neprekážala. S Elizou som sa v niektorých situáciách stotožnila. Pri Wallacovi sa mi veľmi páčilo, že písal fanfiction. Z ďalších postáv som si ku koncu obľúbila Eliziných bratov keď sa rodičom pokúsili vysvetliť čo je v skutočnosti More príšer a čo pre ich sestru znamená.
Samotný dej a jeho vývin sa mi páčili tiež. Zatiaľ som sa ešte nestretla s príbehom, v ktorom by hlavná hrdinka tvorila komiks a ďalšia hlavnejšia postava by písala k tomu fanfiction. Vzťah Elizy a Wallaca bol nezvyčajný pre mňa najmä tým, že sa začal konverzáciou písaním na papier.
Na záver ešte uznávam za vhodné spomenúť jednu problematiku, ktorá bola poukázaná v živote Elizy. Ak budeme príliš lipnúť na živote online, veľmi ľahko stratíme prehľad o ľuďoch v našom okolí. Eliza až počas času stráveného s rodinou v prírode kde nemohla mať so sebou mobil zistila, že v skutočnosti svojich bratov ani nepozná tak dobre ako si myslela.
Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

Anet Večná knihomolka
Overený zákazník
12.7.2021
Osobný názor
Skvelo spracovaná kniha. Hlboké myšlienky, hlboká téma. Hlavné postavy si zamilujete, príbeh vám bude plynúť pred očami. Neskutočne rada sa k nemu neustále vraciam, pretože je zárukou a mojou istotou, že je to dobrá kniha a skvelé čítanie, aj keď pomerne ťažkej témy, ale predsa. More príšer sa stáva v komixe skutočnosťou a autorka nezostáva na ocot. Mrzí ma, že som knihu tak dlho odkladala a nechcela o nej počuť, pretože teraz je to moja literárna záchrana. Čítať viac
17.1.2021
SKVELÉ
Do knihy som išla s malými očakávaniami, pretože veľa ľuďom sa páčila, ale sú aj takí, čo ju nemajú radi. Takže som sa obávala, do ktorej skupiny sa zaradím ja. Ale môžem s radosťou povedať, že sa mi kniha veľmi páčila. Prečítala som ju za jednu noc a nevedela som sa od nej odtrhnúť. Potrebovala som vedieť, čo sa s Elizou a jej komiksom stane, takže som proste čítala a čítala, až som zrazu knihu dočítala. A na konci som sa cítila, ako keby som prečítala niečo fakt skvelé. Kniha vo mne veľa zanechala, hneď ako na ňu pomyslím, mám chuť si ju prečítať zase.
Hlavná postava Eliza mi sadla od začiatku. Dokázala som ju pochopiť, pretože vo veľa veciach sme si podobné, takže som sa v nej videla. Zamilovala som si aj zvyšné postavy :D myslím, že tam asi veľmi nebola taká, ktorá bola kladná a nezapáčila sa mi.
To zakomponovanie Elizinho komiksu do príbehu mi pripomínalo Baza a Simona z knihy Fanúšička (čo mimochodom odporúčam, či už Fanúšičku alebo Carry on). Bolo to zaujímavé oživenie deja a Elizine kresby som obdivovala. Po prečítaní som išla hneď kresliť, takže ma to dokonca namotivovalo kresliť a to tu dlho nebolo.
Ja osobne fakt nemám čo knihe vytknúť, budem ju určite čítať zase a radí sa medzi moje najobľúbenejšie knižky.
Za mňa odporúčam, ak si chcete oddýchnuť.
Čítať viac
25.8.2020
Eliza a more príšer
Váhala som či dať knihe 2 alebo 3 hviezdičky, no nakoniec zvíťazili tri kvôli pár dosť podstatným dôvodom. Na knihu som sa veľmi tešila už len kvôli námetu, no najmä kvôli úžasným ohlasom a recenziám. Nanešťastie som padla do skupiny ľud, ktorých kniha nejako extrémne neohúrila a popravde ich viac sklamala než zaujala.
Začnem pozitívnymi vecami: Námet na dej je úžasný a dúfam, že autorka napíše samostatné More príšer , popr. aj Deti Hypnosu. Kniha mala v sebe nádherné ilustrácie, pekne vyobrazený súrodenecký vzťah. Bola miestami priam nasiaknutá ponaučeniami a prekrásnymi myšlienkami, za čo má u mňa obrovské plusy.
No sklamanie priniesla sama Eliza, jej charakter, správanie k rodičom. Následne jej rodičia, ktorých tolerancia mi prišla až tupá a Elizine správanie voči nim odporné aj ked na to nemala nejaké obrovské dôvody. Wallaca som si tiež nejako neobľúbila- popravde mi všetky postavy v tejto knihe prišli ploché a nedokázala som si ich obľúbiť. Zdalo sa mi, že miestami autorka príliš preháňa svet pohľadom tínedžerov , kedže sama som tínedžer. Taktiež odpovede typu "okej" na vážne témy mi prišli úplne suché a kazali celkovú atmosféru ako aj to, že dialogy boli chabé- miestami nie, no poväčšinu ano. Romatickú linku som absolútne nedokázala precítiť.
No kniha dostala 3 hviezdičky kvôli nejakým 50-60 stranám vďaka ktorým som knihu nedokázala dať na chvíľu preč, ostatné strany ma vôbec nezaujímali. Aj ked tých strán bolo malo na pomer takmer 400str, dokázali emočne zasiahnuť a pri danom zvrate moje srdce vynechalo úder.
Nedokážem povedať, či knihu odporúčam alebo nie.
Čítať viac
7

Volám sa Sani, mám 16 a na instagrame pôsobím ako @dievca_ponorene_v_knihach. Rada čítam knihy a píšem na ne recenzie. Ak vás zaujímajú moje recenzie spoločne aj s fotkami tak ich nájdete na mojom instagramovom profile. :)❤️

Sanija Sasa
Overený nákup
16.8.2020
Neviem ako začať. Ale kniha nesplnila moje očakávania.
Hlavná hrdinka Eliza mi bola sympatická aj ako všetky vedľajšie postavy.
Kniha bola pekne graficky spracovaná z vnútra. Aj obálka je krásna.
Autorka ma dobrý štíl písania. Kniha bola čtiva. Autorka napísala aj knihu Vymislela som si ťa ktorú som nečítala.
Romantická linka v tejto knihe bola dobrá. Kľudne by mi nevadilo keby autorka napísala komiks More príšer. Mne osobne by sa páčil keby ho napísala.
Takže knihe dávam 4,5/5
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Eliza a more príšer – Francesca Zappia (Saša Návratková), fantasy knihy

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac
Kúpte spolu
Eliza a more príšer - Francesca Zappia, CooBoo SK, 2019
Zabuchnutá v knižnici - Kasie West, Slovart, 2018
26,94 €

„Sme dokonca prvým druhom, ktorý vyletel zo Zeme a pristál nohami na Mesiaci. Ale prečo práve my? Prečo nebol banán prvým astronautom? Môže to znieť ako hlúpa otázka, geneticky sme však na 60 percent identickí s banánmi.“

Ľudskosť - Rutger Bregman, 2020
Ľudskosť
Rutger Bregman