Otoč sa - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2019

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Otoč sa

Bol tvoj otec naozaj zločincom? Naozaj poštval proti sebe najvyššie kruhy? Keď ti idú po krku, máš dve možnosti: poddať sa – alebo... Čítať viac

4,6 39 hodnotení
1. diel série
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel, 2019
416 strán
6-7 hodín čítania

Bol tvoj otec naozaj zločincom? Naozaj poštval proti sebe najvyššie kruhy? Keď ti idú po krku, máš dve možnosti: poddať sa – alebo... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024
Otoč sa - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2019
11,90 €

Viac o knihe

Bol tvoj otec naozaj zločincom?
Naozaj poštval proti sebe najvyššie kruhy? Keď ti idú po krku, máš dve možnosti: poddať sa – alebo im tvárou v tvár čeliť.
Andrej Bojar zanechal krutý život v Thajsku. Prišiel na Slovensko. Začal odznova. Ale nie nadlho. Zo dňa na deň sa mu zrútila celá doterajšia existencia.
Pretože sa pred ním opäť vynorila hrôza a zúfalstvo pochované v minulosti.

Prvý diel nadchádzajúcej série. Napínavý akčný thriller s prvkami detektívky, hororu a mystiky pre dospelých. Dielo sa odohráva sčasti v Bratislave a sčasti v Thajsku, najmä v Bangkoku. Hlavnou postavou je zdanlivo obyčajný mladý muž, ktorý v Thajsku strávil veľkú časť života. Momentálne sa snaží žiť v kľude na Slovensku, avšak jeho tienistá minulosť sa vracia a rúca mu celú existenciu.
Román obsahuje navyše prvky cestovania, exotiky - a najmä bojových umení; keďže hlavný protagonista vyrástol v thajských uliciach a ringoch, kde sa stal majstrom muay thai. Rozvíjanie zápletky prebieha racionálne a logicky, no okrem toho sa v deji vyskytujú i zriedkavé okamihy nadprirodzena.
Upozornenie: Kniha je miestami výrazne brutálna a naturalistická. Preto sa rozhodne neodporúča slabším povahám.

Viac o knihe a autorovi na www.jurajgerbel.sk.

Filmový trailer:

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
416
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
550 g
ISBN
9788057010685
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
660045
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

39 hodnotení

26
12
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Adam
Neoverený nákup
19.12.2023
Debut ako lusk
Po prečítaní tejto pútavej a strhujúcej knižky, kde sa veľa dozviete o svete a zákulisí, ani nebudete chcieť ísť do Thajska... Alebo práve naopak? Čítať viac
16
Križiak - Ben Kane, 2023
Práve čítam
Križiak

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica
Overený nákup
17.12.2023
Pocit odpustenia!
„Pomsta nie je v skutočnosti žiadna spravodlivosť.“

Juraj Gerbel, slovenský spisovateľ akčných trilerov, pred pár dňami ohlásil vydanie svojej piatej knihy v poradí, ktorá má názov "Kto sa bojí svetla?" – už sa dá objednať. A opäť v nej bude dominovať, ako vždy doteraz, neporaziteľný hrdina Andrej Bojar, podľa ktorého je celá séria aj pomenovaná…

„Zlé rozhodnutie neexistuje – tomu ma život učil už od útleho detstva. Je to veľká pravda. Nech urobíš čokoľvek, má to svoj význam. Vieš sa z toho poučiť...“

Andrej Bojar, bývalý vymáhateľ dlhov v thajskom podsvetí a expert na ázijské bojové umenia, sa po násilnej smrti svojho otca rozhodne pre návrat na Slovensko, kde siahajú jeho korene. Chce urobiť hrubú čiaru za týmto úsekom svojho života, lenže idylka trvá približne rok a pol. Sám je presvedčený, že pomstil smrť otca, ale všetko je inak a minulosť ho dobehne i v Bratislave. Aby očistil jeho meno, rozhodne sa pre návrat do Thajska. Ako sa s tým všetkým vysporiada? Dokáže odhaliť vinníkov, pre ktorých má ľudský život nulovú hodnotu? Dokáže odpustiť zradcom?...

„Veľmi nerád beriem druhým život. Odporuje to môjmu presvedčeniu. Keď ti však idú po krku, máš iba dve možnosti. Ja som sa rozhodol ostať nažive.“

"Otoč sa" považujem za veľmi slušný debut autora. Mne sa jeho štýl páči, riadky sa čítajú veľmi ľahko a ani sa nenazdáte a ste na konci príbehu. Vydarená oddychovka. A vy, ktorí ste na Juraja Gerbela ešte nenarazili, pritom máte radi napätie a dobrodružstvo – skúste. Myslím, že nebudete sklamaní. A kúpou jeho kníh podporíte aj telesne postihnutých ľudí.
Čítať viac
23.8.2023
Keď si vás minulosť nájde aj na Slovensku
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Andrej Bojar, vymáhač dlhov v Thajsku, sa snaží zahodiť starý život za seba a s kúpeným magisterským titulom (Čo? Môj morálny kompas sa krúti ako ten od Jacka Sparrowa) učí na univerzite a pracuje na PhD.
Lenže minulosť si ho nájde. Objaví sa nevlastná sestra o ktorej v živote nepočul s historkou o tom, ako ich otec ešte pred smrťou ukradol veľkú sumu vplyvným ľuďom v Thajsku.
A začína to.

Je jeho nevlastná sestra naozaj nevlastná sestra?
Mohol jeho otec ukradnúť bálík peňazí miestnym mafiánom?

Prichádza úderné čierna mágia komando. Urieknutie.
(OK, toto sú tie veci, ktoré ma vôbec neberú.)

Pasca na partičku vyslanú z Thajska a prvá akcia, bitka.
(Malá výtka. Aj naši policajti by prišli počas spisovania správy, že Bojar a Mišo sú kolegovia a nie náhodní okoloidúci, lebo otázka ohľadom zamestnania by určite padla.)

Následne sa príbeh zostrí. Thajská úderka pritvrdí. Udrie na citlivú strunu a Bojar vyráža do Thajska (cez krátku zastávku v Anglicku, kde si stretnutím so sestrou (nie nevlastnou) jej mužom a ich synom pripraví pôdu na zápletku v pokračovní Príliš neskoro.

V Thajsku sa veľa (až príliš cestuje autom.) Bojar pátra. Stretáva sa s ľuďmi. Hľadá súvislosti. Tápe. Hrabe sa v minulosti. Svojej. Otcovej. Klubov Muay Thai. Mafiánov. Politikov.
Hlavná zápletka je v poho. Rozuzlenie s peniazmi tiež a aj ne/vlastná sestra.
Akcie mohlo byť aj trochu viac.
Vnútorných monológov a opakovania toho, čo už vieme/nevieme menej.

A podobne ako v Príliš neskoro je Bojar otravne premúdrelý. Akoby... veď to bolo jasné, ako to, že ste to nevideli, všetky indície ste mali pred sebou, len ste si to nespojili. Poďte vy prosťáčci, ja vám to vysvetlím :)
V neskorších knihách je táto črta menej výrazná, alebo som si len zvykol?
Je to taký ten hrdina, že aj mi lezie na nervy aj chcem vedieť, ako to dopadne.

Juraj vydáva svoje knihy na vlastné náklady. Miestami to cítiť. Rovnako ako v Príliš neskoro si myslím, že by knihe pomohol skúsený editor, ktorý by kde tu niečo zosekal. V niektorých častiach to zas vyzerá, že veci sa dejú, lebo to musí vyriešiť situáciu, nie preto, že by to k tomu smerovalo, alebo až príliš náhodne.
Bojar ide autom a zrazu ho napadne, že si potrebuje pohovoriť s Dengom v base a do basy ho nepustia, ale aha, ako na zavolanie tam stretáva svojho starého kámoša, vyriešené.
Ak by bol jeho kamarát spomenutý už cestou keď cestuje do Thajska, trebárs, že by mu mohol zavolať rovno, bola by to príprava pôdy na situáciu. Takto to pôsobí, že autor dostal nápad, že teraz treba hovoriť s Dengom a bude.
Poprípade v krajine vládne vojenská junta a kritizovanie je trestné, napriek tomu, Bojarovi všetci na počkanie hovoria, aká je junta hrozná. Ľudia v diktatúre sú opatrnejší. Zažili sme si to aj u nás pred rokom 89.

A tiež by as hodil dobrý redaktor, ktorý sa hýbe v tomto žánri. Jazyk občas pôsobí príliš strojene. Je to síce Jurajov štýl, ale občas to šuští papierom, ako sa hovorí. Keď to jazykovo porovnám so zatiaľ poslednou Na kolenách, tak sme niekde úplne inde. Ten posun vpred je obrovský.

Ak som dal Príliš neskoro 3/5 tak musím dať 3/5 aj debutu Otoč sa.
Andrej “K*rva” Bojar, je hrdina s ktorým treba rátať, rovnako ako s autorom Jurajom Gerbelom.
Napriek nejakým tým výčitkám, sa vždy teším na novú knihu, lebo štýl ala Jack Reacher u nás asi nepíše nikto.
Čítať viac
13

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v MHD a čakárňach. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
Overený zákazník
30.11.2022
7/10
Pútavý príbeh rozdelený do dvoch častí - slovenskej a thajskej, ponúka čitateľovi popri kriminálnej zápletke aj viacero zaujímavých, nielen geograficky ladených informácií o Thajsku. Čítať viac
27
Rosnička - František Kozmon, 2017
Práve čítam
Rosnička

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený nákup
1.11.2022
Tento týždeň som sa Otočila a zoznámila sa s Andrejom Bojarom - hlavným hrdinom knižnej série od Juraj Gerbel - autor akčných thrillerov.
Kto je Andrej Bojar? Mladý muž, ktorý v bratislavskej univerzite robí prednášky o etymológii anglického jazyka - ale zdanlivý "suchár" Andrej je aj niečo iné ako učiteľ, je bývalý vymáhač a majster muay thai / thajského boxu, ktorý donedávna žil v Thajsku. Do Bratislavy prišiel žiť nový a najmä pokojný život. Prvých pár mesiacov si užíval život bežného Slováka, kým ho jedného dňa na univerzite navštívi atraktívna mladá žena a odovzdá mu zápisník.
Veľa toho na čítanie v ňom nie je: je v ňom dokopy 14 slov, 1 samostatné písmeno a 42 číslic. A práve tento zápisník vtiahne Andreja Bojara späť do zúfalstva a akčného života, ktorý chcel nechať pochovaný v minulosti.
Po krku mu idú hneď dve skupiny trúfalých nájomných zabijakov, ktorí využívajú proti Andrejovi okrem zbraní aj čiernu mágiu - thajské Voodoo.
A tak sa Andrej Bojar rozhodne. Pôjde späť do Thajska a príde na koreň veci.
"Ocitol som sa ale v tejto situácii pre svoje príliš silné ego? Naozaj som si potreboval niečo dokázať? Zaslepili ma vlastné predstavy a spôsobili, že som vliezol priamo do pasce nepriateľa? Zlé rozhodnutie neexistuje..."
Toto je detektívka, alebo thriller trochu iného razenia na aké som zvyknutá. Autor Vás nezaťaží množstvom postáv, presunov v čase a ani dialógov v knihe nie je veľa. Príbeh sa odohráva v Bratislave a v Thajsku najmä v Bangkoku. Juraj Gerbel sa vyzná v bojových umeniach a je to v opisoch príbehu cítiť. Užijete si exotiku, akciu, prvky nadprirodzena, ale i hrôzu, všetko pekne zladené do súvislého príbehu.

"Rozhodnutia. Človek ich niekedy zvykne oľutovať. Zlé rozhodnutie neexistuje – tomu ma život učil už od útleho detstva. Je to veľká pravda. Nech urobíš čokoľvek, má to svoj význam. Vieš sa z toho poučiť. Stačí iba mať oči otvorené, uši nastražené a do budúcna sa chybe vyvarovať; prípadne si pristrihnúť hrebienok..."
Čítať viac
15.8.2022
Andrej Bojar
Od autora som čítala tretiu knihu a pretože sa mi páčila, musela som si zadovážiť aj predchádzajúce dve. A. BOJARA si obľúbite. Kniha vás zavedie najskôr na Slovensko a keď hlavného hrdinu "prehovoria" ,dostaneme sa s ním do horúceho Thajska a zistíme ako, prečo, za čo... Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
29.7.2022
Neverila by som, ze knihu napisal Slovak. Exoticka krajina aj prostredie. Casom zrazu nie je iste kto je ten dobry a ten zly a kto obet, okrem super hrdinu Bojara. Ale to mu citatel odpusti, lebo chce vediet ako to vlastne bolo a kto je vlastne za tym vsetkym. Nepoznala som Gerbela ani Bojara. Teraz uz mam precitane 3 knihy a ak vyjde dalsia, tiez si ju precitam. Čítať viac
Veronika Petríková
Overený nákup
12.7.2022
Už samotná prvotina autora pozdvihla latku slovenských krimitrilerov o niekoľko úrovní vyššie. Rôznorodé prostredie i pútavá zápletka sa rozhodne postarajú o zážitok od prvej po poslednú stranu. Hlavný hrdina pôsobí stále uveriteľne a je možné sa s ním stotožniť. V neposlednom rade, vďaka detailnejším opisom má čitateľ šancu zžiť sa dokonale s dejom a nechať sa vtiahnuť do víru udalostí. Čítať viac
Tony Golak
Neoverený nákup
10.1.2022
Pútavé
Chcem poďakovať za stvorenie Andreja Bojara, sú to veľmi pútave príbehy. Ja som na šťastie knihy mal ako audio lebo nevidím dobre a naša knižnica pre nevidiacich autorove knihy spracovala do MP3 formátu. Načítal Igor šebek a načítal ich veľmi dobre. Čítať viac

Juraj Gerbel

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham