Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Píseň oceli
E-kniha

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek... Čítať viac

Vydavateľstvo
Epocha, 2019
600 strán
11 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Básník Minangar nemá v kapse ani... Čítať viac

  • PDF

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

    Viac informácií v našich návodoch

    EPUB

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Viac informácií v našich návodoch

    MOBI

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Viac informácií v našich návodoch

  • Čeština
Predaj skončil
Ach, mrzí nás to, ale platnosť licencie na predaj tohto titulu vypršala. Nemôžeme ho už bohužiaľ predávať :-(

Naši škriatkovia odporúčajú

Martin Baláž:Epizódy z polí.Klobúk,2026

Viac o e-knihe

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Básník Minangar nemá v kapse ani vindru a doma v Údolí ho čekají leda tak modřiny od nakrknutého manžela, kterému chodil za ženou. Ani horal Cuchenan na tom není o moc lépe, po smrti mistra kováře, jemuž sloužil, se sbalil a odešel na jih za nejistou budoucností. Osud je ale svede dohromady, a tím začíná cesta za dobrodružstvím, na níž nechybějí draci, démoni z lesů, král zlodějů a samozřejmě spousta žen!

Zaposlouchejte se do písně oceli, která se vydává ke kořenům toho nejlepšího z žánru fantasy.
Naše katalógové číslo
700453
Počet strán
600
Rok vydania
2019
ISBN MOBI
978-80-7557-782-5
ISBN EPUB
978-80-7557-781-8
ISBN PDF
978-80-7557-783-2
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Epocha
Pre koho
pre mužov
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5
2
3
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Overený zákazník
19.5.2025
Píseň oceli
V dávnych dobách, keď sa oblohou ešte občas niesol šum dračích krídel, v lesoch sa skrývali skalní obri, škriatkovia a iné čarovné bytosti, začína príbeh, ktorý plynie ako voda v rieke a znie ako tá najkrajšia pieseň...

Pieseň o potulnom básnikovi, ktorý túžil po tom, aby jeho hlas počuli široko ďaleko, aby jeho piesne žili večne, aby našiel domov, aký nikdy nepoznal.
Pieseň o jednom chlapcovi, ktorý sa stal otrokom, aby jedného dňa mohol byť slobodný, nájsť pokojný život a lásku, ktorú nikdy nedostal.
Ale ako to už v piesňach a živote chodí, nič nie je tak, ako by si človek prial.
Náhoda a či osud chcel, aby sa tí dvaja, bard a otrok, stretli...

Príbeh je to veľmi podarený. Kniha má 596 strán, ale ubehli rýchlejšie, ako by človek stihol žmurknúť.

Bard Minangar nie je iba tak nejaký speváčik s falošným hlasom. Príbehy, ktoré pretvára do piesní, majú svoju vlastnú dušu a svojím hlasom chytí za srdce nejedného poslucháča. V neposlednom rade mnoho sŕdc povoľných žien a práve vďaka jednej (alebo skôr kvôli jej manželovi), musí ujsť z rodnej dediny a hľadať domov v inom kraji.
A otrok Cuchenan? Pri svojom úteku, po smrti svojho pána, náhodou natrafí na skupinu jazdcov, ktorých prepadne strašný čierny drak a rozpráši ich po okolí.
Bez najmenšieho zaváhania vyrazí vpred, aby obrovskú zubatú beštiu odlákal od posledného z nich a pri svojom boji o prežitie narazí na meč, ktorý ho volá k sebe. Drak padne pod jeho mečom a pieseň oceli započne.

Miestami mi príbeh pripomínal Zaklínača. Srší ostrovtipom, hrdinstvom, aj zákernosťou. Postavy sú premyslené, dôveryhodné a to napriek tomu, že vlastne pôsobia úplne obyčajne, nijaké nadprirodzené superschopnosti a moc zničiť svet. Práve naopak, ich čaro je v ich obyčajnosti, v ich pochybeniach a nie je možné si ich neobľúbiť. Ja som v knihe s postavami splynula ako ich tieň a sprevádzala ich so zatajeným dychom.
Overený zákazník
1.2.2023
pisen oceli
ríbeh o básnikovi a hrdinovi. Klasické fantasy o dobrodružstvách a láskach. Básnik Minangar najväčší sukničkár v krajine je opäť pristihnutý manželom svojej milenky a preto sa rozhodne opustiť svoj kraj a stať sa najväčším básnikom. Kovár Cuchenan po smrti svojho učiteľa a zároveň jeho pána je prepustený zo služby a rozhodne sa opustiť svoj kraj. Zhodou náhod nájde zázračný meč a zabije s ním draka. Mangar a Cuchenan sa spoja a spolu podnikajú rôzne dobrodružstvá.
Kniha je vlastne rozdelená na 6 dlhých poviedok, ktoré chronologicky na seba nadväzujú a každá z nich je ukončená. Nepáčilo sa mi postavenie žien prišlo mi, že všetky chudobné ženy sú ľahké a všetky z vyššej spoločnosti sú verné. Taktiež podvádzať manžela je ok, ale keď je žena znásilnená tak ju vyženú.
Celkovo sa kniha dobre čítala taká oddychovečka a celkovo hodnotím 4 z 5.
Matej Mikuško
Overený nákup
14.11.2020
lepší priemer
Knihu doporučujem ak chcete family-friendly zaklínača. Hlavní hrdinovia sú zaujímaví, ako aj samotné pribehy a kniha he overall super. Jediné, čo mi však chýba, je strach o hlavných protagonistov. Celý svet je až príliš ružový a to je za mňa hlavné mínus knihy.
Overený zákazník
3.9.2020
(Ne)klasická fantasy lyrického strihu. Veľký dôraz sa kladie na postavy, kniha preteká množstvom sviežich a vtipných dialógov. Niekedy by sa ale hodilo viac deja a menej kecania, preto hviezda dole. Zo začiatku pôsobí dej Písne ocele trocha rozhárane, ale v závere sa všetko pekne prepojí. Teším sa na pokračovanie, na ktoré nás autorka nenápadne pripravuje naprieč textom.
Overený zákazník
3.9.2020
takmer klasická fantasy, ale...
Ako pozerám, reciek a názorov bolo napísaných neúrekom. Aj pomerne kritických.
Subjektívne tento román pokladám za celkom relatívne vydarený autorkin debut na poli rozsiahlejšieho formátu ako poviedka.
Napísané je to štylisticky slušne, miestami pútavo, aj humorne... dej odsýpa a je viacmenej napínavý. Na záver sa mihlo aj malé prekvapko (nebudem spoilerovať).
Je jasné, že nič nové sa tu vlastne nevymyslelo a nápady použité tu, pripomínaju (pre znalcov fantasy) už iné diela.
Sem tam sa objavia nelogizmy (napr. vlk nie je tiger, aby zanechal také závažné podriapania pazúrmi,...) nekonzistentnosti (modré oči hrdinu sa menia o niekoľko sto strán na orieškové), dokonca aj zopár preklepov.
Keďže sa čiastočne jedná o putovnú fantasy, jednoznačne mi chýbala mapa.
Za ďalšie: svet a jeho reálie sú načtrtnuté viacmenej povrchne, vývin postáv tiež trošku viazne a niektoré dejové linky sú len jemne načtrnuté, no možno by si zaslúžili viac a potom dotiahnuť do konca.

A je to dosť dlhé.
Pokojne z toho mohli spraviť dve knihy, kde prvá by mohla vrcholiť festivalom v Dussu a súbojom dvanástky a druhá výpravou proti Gweilmarovi.
Výsledná známka by bola taká zdravá troječka, no keďze subjektívne ma to celkom bavilo, dávam povzbudzujúcu 4*.

Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.
Kniha: Niečo viac (Patrick Ness), 2017
Niečo viac
  • Patrick Ness