Prachový mužíček
E-kniha

a iné temné príbehy

Autor Peter Gajdošík (1968) je dnes známy najmä ako autor obľúbených rozprávok pre deti. Tentoraz však zameral svoju fantáziu na poviedky plné napätia pre dospelých čitateľov. V... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2019
144 strán
2 hodiny čítania

Autor Peter Gajdošík (1968) je dnes známy najmä ako autor obľúbených rozprávok pre deti. Tentoraz však zameral svoju fantáziu na poviedky plné napätia pre dospelých čitateľov. V dvanástich príbehoch sa do obrazu našej každodennej... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

5,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Stephen WIlde: Bájna ríša. Stephen Wilde, 2023

Viac o e-knihe

Zbierku poviedok plná napätia, nečakanej hrôzy, tajomna, neobyčajných stvorení a bizarných osudovAutor Peter Gajdošík (1968) je dnes známy najmä ako autor obľúbených rozprávok pre deti. Tentoraz však zameral svoju fantáziu na poviedky plné napätia pre dospelých čitateľov. V dvanástich príbehoch sa do obrazu našej každodennej reality prelieva svet nečakanej hrôzy, tajomna, neobyčajných stvorení a bizarných osudov. Svet, v ktorom sa aj z milého suseda na dôchodku vykľuje šialenec, svet, v ktorom sa pobyt v škole mení na životu nebezpečný zápas medzi učiteľmi a žiakmi. Svižné príbehy sú pretkané čiernym humorom, no na jeho pozadí sa nenápadne odvíjajú ľudské drámy. Slnečné dni často delí od nočnej mory iba tenká čiara. A čitateľ sa stáva svedkami toho, ako ju hrdinovia jednotlivých príbehov prekročia a sú nútení bojovať o záchranu zdravého rozumu, no neraz i o vlastný život...
Čítať viac
Počet strán
144
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
734295
Štýl
psychologický, mysteriózny, filozofický, humorný, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

12 hodnotení

6
4
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
21.2.2023
Prachový mužíček
PETER GAJDOŠÍK - PRACHOVÝ MUŽÍČEK a iné temné príbehy

"Existuje bod, od ktorého niet návratu. A práve ten je potrebné dosiahnuť." (Kafka)


Táto kniha bola iná šálka kávy, než na akú som zvyknutá! Ale kvôli tomu aj zaujímavá! Dvanásť krátkych príbehov z každodenného života a predsa každý príbeh sa so svojim zvláštnym spôsobom vykrútil na nekaždodenný.

Autor veľmi šikovne opísal okolnosti a vlastnosti charakterov. Šikovne hneď išiel k veci, ale aj to bolo treba, nakoľko každý príbeh bol iný a bol o niekom inom.

Občas som sa chytala za hlavu, že čo sa práve deje, ako sa to stalo. Niektoré príbehy boli také bizarné. Ale!!! Keď viete čítať medzi riadkami, tak si zoberiete z každého príbehu ponaučenie!

Nie všetko je tak, ako sa to na prvý pohľad zdá. Môžeme hocikomu cudziemu veriť?
Je to pravda, že každý z nás má svoje tajomstvá? Niektorí ľudia veru majú fakt špinavé tajomstvá.

Nie nadarmo sa hovorí, že karma je zdarma! Keď niekto je bohatý, tak si myslí, že mu prejde všetko. Aj vražda?!

Najviac ma chytil hneď prvý príbeh o prachovom mužíčekovi. Najväčšie ponaučenie by som vypísala z tohto príbehu. Nielen okolo seba musíme mať poriadok, ale aj v našich životoch. Keď nezvládneme nejakú situáciu, tak nemajme strach požiadať o pomoc! Alkohol nikdy nie je riešenie. Samozrejme poriadok musíme brať aj doslovne, inak nás navštívi prachový mužíček a verte mi, že to nedopadne dobre! (Ja som hneď začala utierať prach a to som dva dni predtým upratovala)

Táto krátka kniha nám ukáže všetko od šikanovania v škole po kanibalizmus až k šialeným susedom.

Odporúčam knihu tým, ktorí majú radi čierny humor a slabšie hororové príbehy.
Čítať viac
avi
Neoverený nákup
17.9.2021
Aj keď sa to dobre čítalo - v celku ničím nezaujímavé a zbytočné dielo - poviedky bez hlbšej úvahy a niektoré veľmi plytké (autor má naviac, pretože čo sa týka vetných konštrukcií vôbec nepíše zle). Dávam však 3 hviezdy pretože sa mi veľmi páčil námet a spracovanie poviedky "Pach dravca". Čítať viac
13.9.2021
čajík
..vcelku sklamanie sa priznam a tak mi treba, nemal som dat na recenzie
..poviedky su ako take povrchne krcmove (pre mna osobne s velmi predvitalnymi dejmi) povedacky spred 30 rokov s "naznakmi hororu"
..tie zapletky su len tak povrchne nacrtnute a ziadna poviedka nejde nijako do hlbky svojej temy, co je velka skoda, lebo su pomerne uveritelne a mozno prave tym akoby sklzaju na uroven kriminovin
..3hviezdy davam, za slovensku povodnu tvorbu
Čítať viac
11
Adéle - Leila Slimani, 2018
Práve čítam
Adéle

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
15.6.2021
Napínavé čítanie
Táto kniha obsahuje dvanásť rôzných príbehoch ľudí, ktoré na prvý pohľad vyzerajú obyčajne. No po prečítaní dalších stránok sa odhalia ich nečakane hrôzy, temno, prekliatia, strach a bizarné chúťky. Čtateľ tejto knihy je svedkom toho, ako hrdinovia príbehov sú nútení prekročiť svoje hranice strachu a bojovať o vlastný život. Tieto poviedky boli veľmi zaujímavo napísané. Aj keď niektoré boli pre mňa slabšie, tak autor to napísal tak zaujímavo, že som si ich aj tak prečítala. Čo mňa ale prekvapilo je to, že tento autor píše knihy pre deti. Naozaj klobúk dolu. Všetky poviedky niesli v sebe iste napätie, nútia vás čítať ďalej a ja som sa pri niektorých naozaj že bála ! Každá poviedka je rozdielna a ničím sa na seba nepodobajú. Autor ich napísal jednoducho a ľahko, pre každého čitateľa. Pri niektorých som bola zhnusená a hovoril som si: ,,Fuj, to je nechutne.” ,nemyslím to v zlom. Sú to dych vyrážajúce poviedky pri ktorých vám behá mráz po chrbte. A naozaj sú pre dospelých. Ja som s knihou naozaj veľmi spokojná. Mňa kniha prekvapila ale v tom dobrom slova zmysle. Knihu určite odporúčam !
Moje recenzia nájdete aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
6
Bitúnok č. 5 - Kurt Vonnegut, 2016
Práve čítam
Bitúnok č. 5

Volám sa Valéria Scholtzová a na Fb a Insta ma môžete nájsť pod pseudonymom Knižný predátor. Čítam všetko možné, hlavne knihy, na ktoré som predtým nemala čas. YA ma veľmi nebaví, ale občas sa pozriem, čo je nové. Romantiku nečítam, resp. len veľmi zriedka.

Valéria Scholtzová
Overený zákazník
24.5.2020
Napínavé poviedky
Inak. Ja sa volám Valéria a nerada upratujem. Často je u nás prach. Hneď po prvej poviedke, v ktorej je Valér, ktorý nerád upratuje a v snoch ho prenasleduje prach, som radšej povysávala. Prvá a posledná poviedka boli skôr duchariny a to teda môže byť.
Nemám veľmi rada horor, ktorý je postavený na násilí, kde len pobehuje maniak, všetkých zabíja a ja sa mám báť o postavy. Tuto sa často pozeráme skôr na to, ako nejaký človek dospeje k hrozným činom a to je už niečo iné. Väčšina príbehov v knihe je postavená na akomsi spoločenskom horore. Teda ja osobne ho tak volám a je to horor, kedy sa niečo v jedincovi pokazí a väčšinou toto pokazenie vyplýva z toho, ako jedinec vníma spoločnosť alebo sa niečo zmení v jeho spoločenskom živote.
Každopádne to boli veľmi zaujímavo vymyslené poviedky a aj keď som niekedy tušila, kam sa dej uberá, tak autor píše dosť pútavo na to, aby ma to bavilo čítať.
Každá poviedka sa dobre čítala, ale napríklad Skriňa mala super námet, no akosi to nebol úplne horor, ale iba rozprávanie, aké by sa našlo aj v drsnejšej detektívke. Ešte ma trochu menej bavilo Na hríboch a V kresle. Ale stále to boli veľmi dobré príbehy.
Čítať viac
5.12.2019
horory všakovaké
Poviedky zväčšia krátke, úderné, delené do odsekov, čo príjemne uľahčuje čítanie. Štylistika je dobrá, miestami výborná. Príbehy v sebe skrývajú rôzne chute hororu, takže si fanúšik tohto žánru rozhodne príde na svoje. Ďakujem za recenzný výtlačok vydavateľstvu Artis Omnis Celková známka 8/10.
Viac čoskoro na fantasy knihách.
Čítať viac
Sylvia
Neoverený nákup
2.11.2019
Detský autor prekvapil
Peter Gajdošík po knihách pre deti, ktoré sú mimochodom skvelé, prekvapil poviedkovou knihou pre dospelých. A to doslova. Dych vyrážajúce poviedky, plné napätia, prekvapenia, hrôzy, absurdity a čierneho humoru, neprestanete čítať, kým ich nedočítate. Fantáziu si veru autor pustil na plné obrátky a urobil dobre. Kniha prekvapila, ale v tom najlepšom slova zmysle a určite ju odporúčam. Čítať viac
Ján
Neoverený nákup
27.10.2019
Zmes úžasných príbehov
Kniha Prachový mužíček, je kombináciou a zmesou úžasných poviedok. Po prečítaní každého jedného príbehu som sa musel na chvíľu pozastaviť a nechať myseľ, nech danú poviedku spracuje. Skoro v každom jednom príbehu som videl aj sám seba, ako by som bol hlavným hrdinom ja a musel danú situáciu riešiť a prežiť. Potom chvíľa na spracovanie v hlave a hrrrr rýchlo a nedočkavo na ďalší. Autor píše jednoduchým, ľahkým štýlom, s množstvom humoru a neraz som sa prichytil, že sa nahlas smejem. No čo Vám budem hovoriť. Knihu som zhltol rýchlo, ako kačka nokerlu a autorovi ďakujem za prekrásne dva dni v mojom živote. Bravo a vrelo odporúčam. Čítať viac

Peter Gajdošík

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“