Anna na Redmonde

V tretej časti Anniných príbehov Anna v Redmonde sa vyberie na vysnívanú vysokú školu Redmond do mesta Kingsport v provincii Nové Škótsko. Je jej síce smutno, že opúšťa Marillu... Čítať viac

4,6 189 hodnotení
3. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
360 strán
5 hodín čítania

V tretej časti Anniných príbehov Anna v Redmonde sa vyberie na vysnívanú vysokú školu Redmond do mesta Kingsport v provincii Nové Škótsko. Je jej síce smutno, že opúšťa Marillu a dvojčatá, ale zároveň sa už nemôže dočkať novej... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Anna z ostrova - Lucy Maud Montgomery, Albatros SK, 2019
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2019
Ihneď na stiahnutie

9,77 €


Anne of the Island - Lucy Maud Montgomery, Aladdin, 2014
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2014
Ihneď na stiahnutie

9,38 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Anna Shirleyová, hrdinka série románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. V tretej časti Anniných príbehov Anna v Redmonde sa vyberie na vysnívanú vysokú školu Redmond do mesta Kingsport v provincii Nové Škótsko. Je jej síce smutno, že opúšťa Marillu a dvojčatá, ale zároveň sa už nemôže dočkať novej školy a zážitkov. Domov sa vracia len na prázdniny a vzrušujúci život vysokoškoláčky si po počiatočnej neistote skutočne vychutnáva.
Na Redmonde si nájde priateľov, ktorí ju vtiahnu do čulého spoločenského diania. S priateľkami si dokonca prenajmú domček U Patty, kde si vytvoria útulné hniezdočko. Annini vrstovníci dospievajú priamo pred jej očami. Dievčatá sa postupne vydávajú, chlapci ženia, no ona sa nechce vzdať svojich snov. Aj jej sa hrnú žiadosti o ruku, občas dosť absurdné, všetky však odmieta, kým nakoniec nenájde svojho rozprávkového princa. Ale čo na to Gilbert Blythe?

Kniha u nás vychádza prvýkrát s novou obálkou a v kompletnom necenzurovanom preklade.
Čítať viac
Originálny názov
Anne of the Island
Počet strán
360
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
764751
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Kanada
3. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult, pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

189 hodnotení

144
22
17
5
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14.11.2023
Anna. To je láska na celý život a túto klasiku budem navždy všetkým odporúčať. Sledovať, ako sa z malého "ulietaného" dievčatka stáva dáma je úžasné.

Anna v tejto časti študuje na vysnívanej univerzite a čitateľ sa s ňou pretĺka klasickými problémami dospievajúcich. Jej sny a cieľavedomosť, trošku aj naivita ma nadchýna doteraz a študentský život patrí rozhodne k tým najzaujímavejším príbehom o ryšavom dievčatku, teda už hotovej žene.
Autorka opäť píše oku i srdcu lahodiaco. Krásne opisy miest, vyšperkované postavy a taký pokoj na duši, ktorý vie do diel vniesť iba ona. Opäť som sa aj vďaka nej mohla vrátiť na študentskú pôdu a porovnať či som v jej veku zmýšľala rovnako alebo že by nie? :)

Opäť silný čitateľský zážitok aj vďaka krásnemu prevedeniu z dielne @slovart_vyd
Čítať viac
20.2.2023
Annu som ako dieťa nikdy nečítala. Pamätám si, že sa ku mne u babky dostalo to pôvodné vydanie Anny v Avonlea. Vtedy mi však kniha absolútne nedávala zmysel a nudila ma, pretože mi chýbali súvislosti z prvej časti série. Avšak ako to už s knihami býva, dostanú sa k vám v tom správnom čase. Inak to nebolo ani s Annou.

Zatiaľ čo prvé dve knihy boli detské, táto už bola o poznanie dospelejšia. Anna odchádza študovať svoju vysnívanú vysokú školu Redmond a musí za sebou zanechať svoje dievčenské roky. Sny a obrovská predstavivosť však tejto očarujúcej mladej žene s príchodom dospelosti len tak z hlavy nevyfučali, a tak sa do štúdia vrhá plná túžob a očakávaní. Potýka sa s typickými problémami vysokoškolákov, rieši rozličné citové otázky a zastihne ju aj občasná nekompromisnosť a krutosť života.

Annino študentské obdobie ma opäť raz prenieslo do čias dospievania. Ó, mať tak 18, začínať na vysokej, prenajať si s priateľkami rozprávkový domček a premýšľať, ktorý muž je ten pravý!

Na príbehu sa mi najviac páčila tá sladká nevedomosť a naivita, s ktorou sa potýka každý mladý človek, a to, ako musí prehodnocovať svoje ideály. Anna si prešla dlhú cestu a jej charakter sa každou knihou vyvíja, preto sa neviem dočkať pokračovania. A Gilberta! Knihe nemám absolútne čo vytknúť, neskutočne som si ju užila od prvej po poslednú stranu a už teraz viem, že bude medzi mojimi topkami za tento rok.

„Nechcem iskrivé diamanty a mramorové sály. Chcem len teba. Diamanty a mramorové komnaty sú celkom fajn, ale bez nich má človek väčšie pole predstavivosti. A pokiaľ ide o to čakanie, na tom nezáleží. Aj tak budeme šťastní, budeme na seba čakať a pracovať jeden pre druhého… a snívať. Ó, sny budú odteraz také sladké!“
Čítať viac
Terézia Bukovcová
Overený nákup
31.1.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ani tento raz Anna nesklamala. Síce vymenila Avonlea za Redmond príbeh ma po pár stránkach zaujal. Dosť sa mi páčili aj Annina romantická zápletka s Gilbertom, záverečné rozuzlenie a mnoho ďalších ako Hesterina záhrada, príhoda s pomenovaním Trblietaváho jazierka,... Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
2.2.2022
Chabý preklad
Porovnala som si preklad starej verzie knihy, ktorú bohužiaľ už predávajú len v antikvariátoch (z roku 1969, preklad Jozefa Šima) a zážitok z knihy je diametrálne odlišný. Tejto novodobej knižke chýba umeleckosť, pre ktorú by človek dokázal precítiť prostredie z obdobia Anny a dokonca aj jej jedinečnú povahu. Z knihy vyslovene cítiť "novodobosť", čo mi je veľmi ľúto. Pozitívne hodnotím pekný obal, no knihu idem zajtra vrátiť.
AK VÁHATE, či si ju kúpiť, kúpte si radšej starú- dokonca lacnejšie- a nebudete ľutovať!

Škoda, že sa v spojení s pekným obalom nezachovali staré preklady, knihy by tak mali pre čitateľov oveľa väčšiu cenu.
Čítať viac
Ľudmila
Neoverený nákup
3.2.2022
Nuž, nájdu sa aj čitatelia, ktorí si radšej prečítajú knihu v starom, šlendriánskom a cenzurovanom vydaní, než by ju čítali tak, ako ju autorka napísala. Veď Mladé letá dodnes nedokázali opraviť ani názov tej knihy, nieto ešte si dať námahu s novým prekladom. Ale toto dielo je údajne určené mladým čitateľom, preto nechápem, prečo by ho mali čítať vo VIAC NEŽ PÄŤDESIATROČNOM preklade. Verím, že sa každý dokáže rozhodnúť sám. Čítať viac
19.1.2022
Na tretí diel som sa veľmi tešila a miestami som bola zúfalá či všetko dopadne tak ako má... Našťastie všetko dopadlo dobre a pre mňa je týmto Anna zatiaľ uzavretá.
Kniha sa veľmi dobre čítala, ale už som z nej nebola taká unesená ako z jednotky. Pattyn dom mal síce veľký potenciál a čakala som, že bude hrať v knihe väčšiu rolu, ale príbeh sa mi zdal uponahlaný a nepodrobný...
Čítať viac
monika
Neoverený nákup
30.12.2021
ANNA NA REDMONDE, Lucy Maud Montgomery
Nádherná kniha, čo očarí aj toho najväčšieho mrzúta.
Istotne si knihu prečítajte, a aj keď si možno na začiatku budete myslieť o nej nie práve to najlepšie, tak po dočítaní poslednej vety bude Vaša naj.
Krásne myšlienky, postavy, a keď sa objaví v texte to slovo, ktorému možno nerozumiete, tak sa vždy na konci strany objaví vysvetlenie. Odporúčam!
Čítať viac
2

Jsem mladá máma, která si ráda přečte cokoli a neustále si rozšiřuje obzory.

Michaela Švejdová
Overený zákazník
2.11.2021
Třetí díl série rozhodně nezklamal! Sledovat, jak Anna dospěla v mladou ženu, studuje na univerzitě a potýká se všemi aspekty dospělého života, je úžasné. Člověk si díky tomu uvědomí, čím si sám prošel v dospívání a může se snadno do Anny vcítit. Autorka navíc dokáže nádherně a přitom ne zdlouhavě popsat místa i postavy, což dělá knihu úžasně čtivou. Jako odpočinkové čtení jde o skvělou volbu, která nikdy neomrzí. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“