Ovocie minulosti - Virginia C. Andrews, NOXI, 2020

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ovocie minulosti

Štvrtá časť päťdielneho románu Virginie Andrews sleduje ďalšie osudy rodiny Dollangangerovcov. Príbeh sa odvíja z pohľadu hlavnej protagonistky Cathy, teraz už päťdesiatročnej... Čítať viac

4. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI, 2020
392 strán
5-6 hodín čítania

Štvrtá časť päťdielneho románu Virginie Andrews sleduje ďalšie osudy rodiny Dollangangerovcov. Príbeh sa odvíja z pohľadu hlavnej protagonistky Cathy, teraz už päťdesiatročnej bývalej baletky, ktorá s bratom Chrisom vychováva ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Modré z neba - Jeannette Walls, Tatran, 2024

Viac o knihe

Štvrtá časť päťdielneho románu Virginie Andrews sleduje ďalšie osudy rodiny Dollangangerovcov.
Príbeh sa odvíja z pohľadu hlavnej protagonistky Cathy, teraz už päťdesiatročnej bývalej baletky, ktorá s bratom Chrisom vychováva svojich synov z predchádzajúcich vzťahov, Jorryho a Barta, a spolu s nimi aj adoptovanú Cindy.
Dej sa odohráva na miestach, kde Chris a Cathy prežili svoje traumatické detstvo, vo foxworthovskom sídle. Po zničujúcom požiari, ktorý tak dramaticky ukončil jednu životnú etapu hlavných hrdinov, ho dal znovu postaviť Cathyin syn, Bart. Ten sa stal nielen univerzálnym dedičom obrovského rodinného majetku, ale zdá sa, že okrem rozprávkového imania zdedil aj desivé povahové črty svojho prastarého otca Malcolma, bigotného a krutého človeka, ktorý sa kedysi tyransky a neľútostne správal ku všetkým ľuďom v okolí. V románe sa objavuje aj tajomná postava starca Joela, Cathyinho a Chrisovho strýka, ktorý svojimi intrigami vytvára napätú a ponurú atmosféru v rodine. Bart je celkom pod jeho vplyvom. Vo foxworthovskom sídle sa tak opäť objavujú prízraky minulosti...
Čítať viac
Originálny názov
Seeds of Yesterday
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×205 mm
Hmotnosť
490 g
ISBN
9788081115653
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
762093
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
4. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

4
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
9.2.2024
Výborné
Štvrtá časť rodinnej ságy sa odohráva v období, kedy sú už Cathy a Chris päťdesiatnici a jej synovia dospelí. Mladší Bart sa stal dedičom Foxworthovského sídla, ktoré dal opraviť. Cathy s Chrisom tam prichádzajú na isté obdobie bývať, ale démoni minulosti nespia a krutý osud prenasleduje členov rodiny naďalej. V príbehu sa objavuje aj Cathyin a Chrisov dávno stratený strýko Joel, ktorý pravdepodobne nemá dobré úmysly a má negatívny vplyv na Barta. Dokáže sa rodina vymaniť z područia minulosti a žiť pokojný život, alebo je predurčená niesť na pleciach ďalšie tragédie?
Čítanie tejto časti v novom vydaní bolo pre mňa miestami veľmi emotívne. Príbeh som vnímala ináč než pred pár rokmi, viac som si všímala psychológiu postáv, ktorá bola možno trošku prehnaná, ale pridalo to na dramatickosti príbehu. Ovocie minulosti je vyvrcholením životov detí z podkrovia a ich rodiny, pretože piata časť bude písaná z iného uhla pohľadu. Ja som si túto časť vychutnala, atmosféra bola primeraná deju a autorka poukázala na vplyv krutej minulosti a detstva na životy ľudí. Kým niekto sa s ňou vie vyrovnať lepšie, iný horšie, tak jazvy na duši a srdci stále ostávajú. Ide o veľmi dobrú nadčasovú sériu, a ak ste ju ešte nečítali, vyskúšajte.
Čítať viac
8.3.2021
Štvrtá kniha Kvetov v podkroví a pravdepodobne najslabšia. Zdá sa, akoby kvalita každého z románov série postupne klesala. Táto kniha zrecyklovala takmer všetok obsah a analógiu z predchádzajúcich kníh a javí sa ako nepotrebný doplnok bez akejkoľvek silnej zápletky. Je plná zbytočného plynutia času, v ktorom sa nič nedeje, postavy sú ploché a nesympatické, dej je len zhlukom niekoľkých depresívnych udalostí naviazaných na nesmierne nepresvedčivý koniec.

Cathy postúpila z fázy „Moja mama je zodpovedná za všetko” do fázy “Kým som tu ja, všetci musia byť šťastní, o všetkom musím vedieť a všetko vyriešim”, aj keď stále netuší, ako žiť v súčasnosti. Postava Chrisa sa dostala do úzadia a zjavovala sa akoby náhodne, len keď bola potrebná. Nestály Bart je opäť v područí náboženského fanatika, nenávidí Chrisa za jeho hriechy a je zvláštne posadnutý svojou matkou. Promiskuitná Cindy vystupuje ako rozmaznaná slečna, ktorej jediným rozptýlením sú hádky s Bartom, spriadanie klamstiev a jej sexuálny život. Jedinou silnou, sympatickou a aspoň trochu prepracovanou postavou je Jory. To, čo prežije, pôsobí realisticky, od horkosti a zúfalstva až po jeho odolnosť a rozhodnutie vytrvať.
Hoci som bola zvedavá, čo sa stalo Bartovi a Jorymu v dospelosti, a ako Barta ovplyvnili jeho psychické problémy v neskoršom živote, jednotlivé body príbehu boli tak zle vykreslené, že napokon nemali vôbec žiadny zmysel.

Najväčším sklamaním románu bol však koniec, ktorý mal byť srdcervúci, ale bol nevystavaný, nejednoznačný, uponáhľaný a nepriniesol žiadne hlboké temné rodinné odhalenia.
Čítať viac
Knizkomolka Lenka
Neoverený nákup
14.8.2020
•Ak máte občas pocit, že staré domy rozprávajú tak majestátne sídlo Foxworth Hall je presne takým domom. Má v sebe niečo magické, čo ľudí, ktorí v ňom žijú vtiahne a zahalí nešťastným, tajomnom, spúta ich a nepustí.
•Štvrtý diel opäť rozpráva Cathy, ktorá má už cez päťdesiat rokov a ocitá sa opäť tam kde to všetko začalo. Príbeh je viac o jej synoch a ich životoch ako o nej...ale je to rovnako fascinujúce rozprávanie... Na konci mi aj slza vyšla
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“