Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!

Modlitba za krutých
E-kniha

Detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup, nefungujúce vzťahy s mužmi... Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova dáva jej umeleckej duši... Čítať viac

4,5 42 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ, 2020
352 strán
5 hodín čítania

Detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup, nefungujúce vzťahy s mužmi... Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova dáva jej umeleckej duši krídla a napĺňa ju. Všetko sa zmení v momente, keď sa jej... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup, nefungujúce vzťahy s mužmi... Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova dáva jej umeleckej duši krídla a napĺňa ju. Všetko sa zmení v momente, keď sa jej mama zraní pri páde a je odkázaná na dcérinu pomoc. Laura sa po dôkladnom zvážení rozhodne odcestovať domov. Jej motiváciou nie je mamino skoré uzdravenie, ale tajný ateliér, ktorý si zriadi na povale domu. Tam sa konečne naplno oddáva svojej veľkej vášni a tvorí abstraktné obrazy.

Náhodné stretnutie s bývalým spolužiakom Viktorom v nej rozpáli oheň túžby po láske, ale zároveň podnieti zvedavosť a začne sa zaujímať o rodinné tajomstvá. Prečo otec odišiel a viac sa neozval? Prečo je mama studená ako Aljaška?
 
Známy a úspešný maliar Krištof vidí v Laurinej tvorbe potenciál a navrhne jej spoluprácu. Zdanlivo jednoduchý príbeh ženy, ktorá sa dotýka svojho sna, narušia pravda a zákerný vrah. Vtrhnú do jej života v tej najnevhodnejšej chvíli. Laure začína byť jasné, že život je radosť a zároveň boj a že niekedy nám zostanú len modlitby za krutých...
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

42 hodnotení

30
7
1
3
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

17.11.2022
Prazdna vaza
Nedam dopustit na tuto autorku :) Uz je to niekolko knih od tejto autorky som "zhltla". A veru, ani tato nesklamala. Nazov knihy, ten nie je vystizny pre toto dielo. Ale obsah je nieco krasne. Mna oslovil od zaciatku az po koniec. Postavy sa mi pacili, samozrejme tie zaporne nikto nema rad :D Ale tie "okorenia" dej, tak ako aj tu. "Mysel vraha", tam som ostala prekvapena. Inaksie opisuje kniha vztah medzi dcerou a matkou, ktory je komplikovany. Tajomstva zahalene pod ruskou vedia narobit divy. Čítať viac
1.10.2022
Kniha spojená s výtvarným umením
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Moje prvé stretnutie s autorkou Andreou Rimovou prostredníctvom tejto knihy hodnotím celkom pozitívne.
Začiatok príbehu sa točí okolo hlavnej hrdinky Laury Večernej a jej mamy Mariny, s ktorou má odmeraný vzťah najmä preto, že jej v detstve nedala materskú lásku a žila v klame o pravde v súvislosti s jej otcom. Keď sa Laura o Marine rozpráva s priateľmi alebo vedie monológ vo svojej hlave, jednotlivé pasáže sa na môj vkus často opakovali. Spisovateľka dôrazne upozorňovala na ich nevľuny vzťah, ktorý na konci knihy nájde svoje opodstatnenie.
Romantické pasáže mi vôbec nesadli, prišli mi odfláknuté. Nenašla som si cestu k Laurinmu budúcemu milému, pretože ich vzťahu sa autorka dostatočne nevenovala. A to mi chýbalo ako okorenenie príbehu.
Musím vyzdvihnúť umeleckú atmosféru knihy. Ja, ako milovník umenia, som si Laurine momenty užívala a prežívala ich spolu s ňou. Verila som intenzite a sile jej obrazov, napriek tomu, že abstraktné umenie nepatrí medzi moje obľúbené.
Autorkin štýl písania sa mi čítal dobre, ale nečudovala by som sa, keby vám nesadol. Celkovo bola Modlitba za krutých dobre premyslená. Po prečítaní prológu budete očakávať triler ale nestane sa tak. "Triler" sa až začína na posledných tridsiatich stranách.
Čítať viac
Simona
Neoverený nákup
14.8.2021
Sklamanie
Prečítala som všetky Andrejkine knihy, ale táto bola jednoznačne najslabšia. Pri nej som zvyknutá na oveľa napínavejšie a hlavne zaujímavejšie príbehy. Dokonca aj tá troška napätia v závere knihy mi prišla veľmi silená. Toto nie je Andrejkin štýl... Čítať viac
Brigita
Neoverený nákup
19.6.2021
Dlho som nečítala takú vynikajúcu knihu z bežného života ľudí rôznych generácií. Veľmi doporučujem. Číta sa ľahko a kým ju nedočítate , nepustíte ju z rúk. Postavy sú zaujímavé ,ich premeny vás prekvapia. Živo som si predstavovala výsledky pocitov hlavnej hrdinky, ktoré pretavila do svojich malieb. Čítať viac
6.5.2021
Názor čitateľa
Moje prvé stretnutie s knihou autorky, ktorej vo vydavateľstve motýľ vyšlo už 11 kníh a zároveň prvé stretnutie so žánrom temná romanca. Na knihe sa mi najviac páči ako krásne autorka vykreslila postavy a medziľudské vzťahy. Dokázala vytvoriť charaktery, ktoré pôsobia skutočne a zároveň nie sú nudné. Myslím si, že vo vzťahoch, ktoré mala hlavná postava či už s rodinou, alebo priateľmi sa nájde nejeden čitateľ. Samotná hlavná postava Laury pôsobí veľmi autenticky. Ďalším veľkým plusom knihy sú krátke kapitoly, ktoré robia knihu veľmi plynulou a dynamickou. Ak by som už mal niečo vytknúť, tak jedine možno trochu skrátiť časti, ktoré popisujú Laurino cestovanie a naopak dať trochu viac priestoru času, ktorý trávi Laura s Viktorom. Ale to je ozaj len drobnosť. Čo sa týka celkového dojmu, tak prakticky počas celej doby čítania som mal pocit, že čítam príbeh, ktorý sa naozaj stal. Zápletku knihy som až do konca neodhalil, čo je len ďalší dôkaz toho, že autorka to mala skvele premyslené. Odporúčam! Čítať viac
27.4.2021
Výborná Rimovka
Kniha má všetko čo od knihy očakávam – nájdeme tam romantiku, priateľstvo a zápletku ktorá ma nechala vydýchnuť až pri posledných stranách.
Laura – hl. hrdinka s ktorou sa život nemazná ale zvláda to viac ako statočne. Pracuje s najlepším priateľom v redakcii časopisu kde je úspešná. No žije sama – ďaleko od matky s ktorou stratila akýkoľvek kontakt. Všetko sa však zmení matkinou nehodou a tak je odkázaná na pomoc dcéry.
Tu autorka približuje rozvrátený vzťah medzi dcérou a matkou. Avšak ako sa hovorí všetko zlé je na niečo dobré. Laura si svoj hnev a frustráciu vybíja farbami na plátno. Tu autorka skvele zvládla opisy a mala som pocit že v tejto téme je doma. Veci sa začínajú zamotávať príchodom bývalého spolužiaka Viktora. Ten ju po čase zoznamuje s významným umelcom Krištofom ktorý je unesený Lauriným umením a citom pre farby. Počas Laurinej vernisáže vyplávajú na povrch hriechy z minulosti a tu nastáva obrovský zvrat. Dokáže sa s tým Laura vyrovnať alebo bude nasledovať správaním svoju matku chladnú ako ľad ? Autorka naozaj zamiešala karty až v závere ale vôbec mi to neprekážalo – práve naopak nútilo ma to čítať a čítať. Spestrením príbehu bola myseľ vraha, podozrievala som každého kto sa len mihol v knihe :D
Ak mám zhrnúť celkový dojem z knihy tak bol veľmi veľmi pozitívny. Baví ma autorkin štýl písania, je jednoduchý, veľmi dobre sa to číta. Ďalšia kniha ktorá Vám ukáže ako je naozaj dôležitá komunikácia a otvorenosť k ľudom a čo všetko sa môže stať ak to včas nenapravíte...
Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

knihomolka knihomolke
Overený zákazník
19.4.2021
Recenzia
V úplne prvom rade, sa musím poďakovať Aďke za možnosť, aby vznikla skvelá #spolupraca

Určite ste už zažili taký ten pocit, keď vám knižka pripadá ako film. Robíte nejakú činnosť a v hlave si poviete: ,,Potom by som chcela ísť dopozerať ten film!". A až neskôr vám dopne, že predsa, ja čítam knižku! Úplne takto som sa cítila pri tomto skvoste. Totálne som sa zžila s Laurou, jej životom a dokázala som s ňou vo väčšine riešení prípadov súhlasiť.

Ako som už spomenula, Laura bola totálne zlatíčko. Rozmýšľala mozgom (ale to Aďkine postavy vždy), bola odhodlaná, vytrvalá a na nič netlačila. Nechcela byť za každú cenu populárna, a nazvala by som ju "reálnym človekom". Určite by som ju mala rada za kamarátku (hlavne kvôli obrazom).
K srdcu mi veľmi prirástla aj Marina, ktorá nielenže má krásne meno, ale bola odhodlaná sa zmeniť kvôli svojej dcére a v istom čase jej aj povedať pravdu. Obe to boli silné ženy.
Krištof by si zaslúžil vlastnú recenziu, ale boli by v nej spoilere, takže ho radšej vynecháme.

Dej bol plynulý a nenašla som tam žiadne zbytočné pasáže, opisy, nič poburujúce, skrátka príbeh ako sa patrí. Všetky osobnosti, vzťahy a dilemy len dokoreňoval vrah (nie je to spoiler). Téma maľovania a písania článkov je krásna, ale viac vás za srdce chytia postavy a ich postupný a plynulý rozvoj. Toto je skrátka knižka, ktorú CHCEŠ.

Záver bol prekvapivý, krásny, a ako má Aďka vo zvyku aj znova otvorený. Ja by som občas fakt chcela vedieť ako tie postavy budú ďalej pokračovať! Dovolím si sem napísať jednu dokonalú vetu, ktorá sa do mňa veľmi vypísala: ,,Život je radosť a zároveň aj boj a niekedy nám zostanú lem modlitby za krutých...". No proste krásna veta, ktorá vysvetľuje aj názov knihy.

Zhrnutie prináša toľko, že je dôležité vyjsť zo svojej konfortnej zóny a začítať sa aj do tohoto príbehu. Pokiaľ si nie ste istý, či je táto knižka pre vás, môžete sa zapojiť do mojej štafety (12.2) a vyskúšať knihu "na vlastnej koži". Ak sa vám kniha nebude páčiť, tak ste do nej skrátka zamilovaný.
Aj keď nemá kniha plný počet, vážne za to stojí.
Čítať viac

Andrea Rimová

Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Jediné, čo som dostal od života zadarmo, boli ovčie kiahne. Na všetko ostatné som si poctivo zarobil vlastnými rukami.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser, 2019
Mafiánska poprava?
Peter Šloser