Detektív z minulosti - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2020

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Detektív z minulosti

Ona si nič nepamätá. On si však pamätá ju...

Eliza Fiore sa jedného dňa zobudí v nemocnici a zisťuje, že zabudla úplne všetko. Vrátane svojho mena. Kvôli utajeným okolnostiam jej autonehody sa stáva chráneným svedkom a je... Čítať viac

4,8 145 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2020
342 strán
5-6 hodín čítania

Eliza Fiore sa jedného dňa zobudí v nemocnici a zisťuje, že zabudla úplne všetko. Vrátane svojho mena. Kvôli utajeným okolnostiam jej autonehody sa stáva chráneným svedkom a je nútená odísť na prímorskú samotu niekde na juhu Európy. Stráži ju tajomný... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 1 ks
  • Osobný odber 28. 5.
  • Na vašej adrese 28. 5.

Osobný odber

Kníhkupectvá
28. 5. (objednajte do 13:00)
balíkovo
28. 5. (objednajte do 13:00)
AlzaBox
28. 5. (objednajte do 13:00)
Packeta
28. 5. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na poštu)
28. 5. (objednajte do 13:00)
BalíkoBOX
28. 5. (objednajte do 13:00)

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
28. 5. (objednajte do 13:00)
Kuriér GLS
28. 5. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na adresu)
28. 5. (objednajte do 13:00)

Dostupné v 18 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024
Detektív z minulosti - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2020
11,90 €

Viac o knihe

Eliza Fiore sa jedného dňa zobudí v nemocnici a zisťuje, že zabudla úplne všetko. Vrátane svojho mena. Kvôli utajeným okolnostiam jej autonehody sa stáva chráneným svedkom a je nútená odísť na prímorskú samotu niekde na juhu Európy. Stráži ju tajomný a neprístupný Detektív, ktorý je skúpy na informácie a chladný ako kus ľadu.
Obaja niečo stratili. Ona celý svoj život, on niekoho blízkeho. Kým Eliza bojuje so svojou mysľou a postupne zisťuje, že tam niekde vonku je známa šéfkuchárka a body positivity aktivistka, Detektív bojuje s túžbou byť k nej čo najbližšie. A nielen preto, aby ju chránil...

Ona každé ráno pláva, on takmer každé ráno píše povinné policajné reporty. Keď pravidelne opúšťa dom, aby šiel po zásoby jedla, Eliza si číta jeho riadky. Napokon zisťuje, že ich životy vôbec nie sú také vzdialené, ako sa zdalo v prvý deň... Čo k nemu vlastne cíti? Zapadnú nakoniec všetky kúsky skladačky dokopy? A vyjde jedného dňa ráno Eliza z mora, aby oslovila Detektíva jeho pravým menom?

Detektív z minulosti je romantická novinka od autorky bestselleru Cudzinec z papiera.
Čítať viac
Počet strán
342
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
184 g
ISBN
9788097379704
Rok vydania
2020
Edícia
Zet
Naše katalógové číslo
826385
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

145 hodnotení

123
18
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Overený zákazník
30.4.2024
Detektív z minulosti je moja tretia kniha od Ivicky. Patrí do edície Zet. Mám rada túto edíciu, pretože v nich Ivicka vždy prinesie zaujímavé témy, nad ktorými môžem uvažovať. V tejto robí prostredníctvom príbehu či niekoľkých slov na konci osvetu EMDR terapii, ktorá súvisí s traumami a začleňuje bodypositivity tému, ktorá sa zase snaží šíriť pozitívny pohľad na každé telo, bez rozdielu. Nájdete tu však toho viac. Autorka poukazuje na rodové stereotypy či skvelo spracováva psychológiu.

Hlavná hrdinka, uznávaná šéfkuchárka Eliza Fiore po nehode stratí pamäť a kvôli bezpečnosti sa ocitá prímorskom dome len s detektívom. V tomto som bola nedočkavejšia dozvedieť sa kto je detektív a čo sa stalo ako Eliza.
Autorka postupne odkrýva minulosť, čím zabezpečuje gradáciu napätia. Dej prináša prekvapivé zvraty, a celé je to veľmi čtivé, bez hluchých a nudných miest.

Elizu spolu s detektívom som si veľmi užila. Okrem zaujímavých tém, autorka opäť priniesla aj nevšedné postavy, a všetko ohľadom nich ma úplne nadchlo.
Takisto aj opisy prostredia pri mori či rôzne druhy jedál boli dokonalým spestrením spojenia všetkého spomenutého.

Ak si myslíte, že som až priveľmi uchvátená, nemýlite sa.
Čítať viac
Viktória
Neoverený nákup
19.4.2024
Jedna nahoda, jedna nehoda, strata pamati, len ona a on daleko od vsetkej reality, tak blizki a predsa tak cudzí... ale srdce napokon vie komu patri
Kniha, ktorá nás ženy núti sa zamyslieť nad tým, či je naše telo naozaj také škaredé, ako si naozaj myslime.... ďakujem autorke, ze sa po jej pismenkach vnímam krajšie
Čítať viac
27.3.2024
Detektív zminulosti je druhou knihou zedície Z(et). Knihy ztejto edície nijak na seba nenadväzujú. Spája ich len autorka aštýl obálok, ktoré sú naozaj veľmi pekné.

Eliza je uznávaná šéfkucharka. Má pekný život, kariéru aj priateľa. Čo ale dobré nemala, bolo auto, ktoré dostalo šmyk aEliza havarovala. To spôsobilo úplnú stratu pamäte. Vtom prichádza na scénu detektív, ktorý ju berie na tajné miesto, lebo získala status chráneného svedka. Následne sa Eliza snaží rozpamätať ato, ako jej to pôjde si prečítajte, lebo odhalenie identity samotného detektíva ma prekvapilo. Anielen jeho tajomstvo bolo šokantné.

Na príbehu sa mi páčilo to, ako minulosť dotvárala prítomnosť. Budilo to vo mne dojem, že už viem, ako to celé dopadne. Avšak až vzávere prišlo veľké prekvapenie adej nakoniec nebol taký predvídateľný. Aspoň nie pre mňa.
Kniha je ľahko arýchlo čitateľná. Dej je obohatený (nielen) oopisy prímorského prostredia, ktoré navodia pocit: „tam chcem ísť na dovolenku“.

Veľkým prínosom tejto knihy sú témy, ktorým sa autorka venuje. Prvou je EMDR terapia, ktorá sa nevenuje len závažným traumám ako je autonehoda. Autorka túto tému veľmi pekne zapracovala do príbehu, ako aj v samotnom závere lepšie vysvetlila. Druhou témou je body positivity. Je to o láske k svojmu telu, nech už je akékoľvek. S touto témou sa mi ľahšie stotožňovalo, keďže po pôrode je to také všelijaké, ale snažím sa to prijať.

Na záver sa mi hodí už len konštatovať: tak malá kniha, s tak veľkým odkazom.
Čítať viac
17

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Terezka Babicová
Overený zákazník
25.1.2024
Výborná kniha, tento malý formát je úplne super, rýchlo sa číta a keď Vás kniha baví, tak to zhltnete na posedenie ????.
Eliza sa po autonehode preberie v nemocnici. Našťastie sa vážne nezranila, no stratila pamäť. Okrem toho, že sa musí popasovať so stratou pamäti, musí prijať fakt, že je chránený svedok a kým si nespomenie musí ostať na samote s detektívom, ktorý je chladný ako skala. Aspoň, že je tam more.

Samotný príbeh bol skvelý, veľmi ma bavil. Autorka to podala bravúrne. Postava Detektíva bez mena bola dokonale tajomná, a až do samého záveru som si ním nebola úplne istá. Pomedzi kapitoly nám autorka postupne dávkovala aj omrvinky z Elizinej minulosti, čím ma neraz ešte viac zmiatla.
Eliza bola miestami až príliš tvrdohlavá, ale aj tak sa mi páčila. Sympatické mi bolo najmä to, že bola šéfkuchárkou s postavou presýpacích hodín, ako to hovoril jej najlepší kamarát. To, že nemala modelkovskú postavu bol autorkin zámer. Prostredníctvom Elizi šíri osvetu ohľadom Body positivity. Mňa osobne zaujali liečebné postupy pri Elizinej diagnóze PTSD.
V záverečnom doslove sa dozviete, čo s týmito témami spája autorku, aj podrobnejšie vysvetlenie. Určite nezatvorte knihu hneď po skončení príbehu, ale čítajte ďalej.
Záver bol trošku ako z rýchlika a nie úplne som sa stotožnila, s tým, ako to bolo všetko vysvetlené. Celkový dojem a nadšenie z tejto knihy mi to nepokazilo. Teším sa na ďalšie autorkine knihy, ktoré ma už čakajú na poličke.
4?/5?
Čítať viac
8
Overený zákazník
14.1.2024
Tak toto sa mi pozdávalo oveľa viac! Dokonca som bola i prekvapená z konca.

DETEKTÍV Z MINULOSTI mal veľa krásnych posolstiev o sebavedomí, sebaláske, #bodypositivity , priateľstve, vzťahoch a hodnotách. Každý z nás má niečo, čo chce na sebe zmeniť, zvlášť ak ide o výzor.
Kebyže som Elizin príbeh vtedy čítala, zrejme by som sa prijala oveľa skôr ako mi to reálne trvalo. O to viac ho však odporúčam každému jednému dievčaťu a každej žene, nie len plus size dámam. Krása je v nás, len ju musíme nájsť. A všetkým z nás želám, aby pri nás stál rovnaký Edmond.

Spomienky s ním boli prekrásne, spoznala som lepšie Elu i jeho. Ibaže občas pôsobili ako jeho pohľady, čo ma málinko rušilo.

Páčilo sa mi, že Eliza postupne zmenila názor na terapie.
Často vzbudzujú zlý dojem a pritom ide o liečbu len v inej forme. Niekedy si myslím, že za to môže generačný rozdiel a nerozoznanie psychológa od psychiatra. Je mi smutno, keď niektorým stačí jedna zmienka o terapii a už vás majú za blázna. Bohužiaľ je to častý jav, ktorý tu autorka pekne vyvrátila.

To ma dostáva k Elinej diagnóze PTSD a následnym liečebným postupom, ktoré boli výborne spracované. Záverečný doslov k tejto téme si určite prečítajte dozviete sa čo - to i o autorke.

Ako som už spomínala, koniec ma prekvapil, v dobrom slova zmysle, no... neubránim sa pocitu, že konečné vysvetlenia boli krátke, rýchle a musela som si ich prečítať 2x lebo na prvý raz som ostala kompletne zmätená.
Čítať viac
20.11.2023
Našla som si obľúbenú časť zo série.
Celá kniha bola plná záhad, tajomstiev, a ja som sa nevedela dočkať kedy sa konečne niečo viac odhalí.
Myslím si, že som bola viac napnutá ako samotná Eliza.
Autorka nám dopriala aj pár kapitol práve z minulosti Elizy. Veľmi príjemné spestrenie.
Postupne odhaľovanie jej spomienok na mňa zapôsobilo tak, akoby som ich sama prežívala.

Detektiv bol celkom záhada.
Už keď som si bola istá kto vládne je, prišlo niečo čo som vôbec neočakávala.
Doslova mi spadla brada niekde na podlahu.
Poprosím viac takýchto kníh .
Čítať viac
Kozmonaut
Neoverený nákup
9.8.2023
Ľúbostný román s troškou tajomna
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto je moja prvá kniha od Ivice Ďuricovej. Autorku som objavila náhodou.

To leto čítam samé ľúbostné oddychovky a baví ma pozorovať psychológiu jednotlivých postáv.

V tejto knihe sú hlavné postavy Eliza Fiore, ktorá stratila pri nehode pamäť a Detektív, ktorý ju ako chráneného svedka stráži.

Kniha je písaná zaujímavo, pretože sa striedajú kapitoly z prítomnosti s kapitolami z minulosti pred nehodou. Hoci postupne dostávame indície o tom, kto je Detektív, skutočnú pravdu sa dozvieme až na konci.

Chvíľami je príbeh trochu napínavý, ale príjemne. A končí sa happy-endom.

Príbeh okrem iného šíri osvetu o body positivity a EMDR terapii.

Už teraz sa teším na ďalšiu knihu.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
7.8.2023
Perfektne dokonalé
Ďalší kúsok,po ktorom som siahla...napínavé až do konca. Toto leto už 4.kniha prečítaná od Ivice. Som prekonala takto samú seba. Ivica,klobúk dole...si 1. autor, ktorému sa toto podarilo. Čítať viac
30.4.2023
Detektív z minulosti
Hlavná hrdinka príbehu - Elisa Fiore, body positivity aktivistka a šéfkuchárka, stratí pamäť pri vážnej autonehode. Zrazu jej život predstavuje jedna veľká hmla. A keď jej navyše priznajú status chráneného svedka, ocitá sa na krásnom no osamotenom mieste s človekom, ktorého nepozná - s detektívom z minulosti. A to jej pri spomínaní nepomôže… alebo áno?

Kniha je opäť vydareným kúskom. Už tradične do nej Ivica vložila kopu krásnych myšlienok a nádherné posolstvo o potrebe milovať samého seba bez výhrad a o tom, aké nevyhnutné je liečiť nielen telo, ale aj dušu.

Dej v tejto knihe plynie pokojne, no napriek tomu je pútavý. A striedanie kapitol zo súčasnosti a minulosti mi pripomínalo skladanie puzzle - jednotlivé dieliky do seba zapadali, až vyskladali krásny obraz životného príbehu hlavnej hrdinky.

Jednoducho povedané, táto knihe je žiarivým príkladom toho, že krásny obal môže obsahovať ešte krajší obsah.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Ivica Ďuricová

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz