Polnočné slnko
E-kniha

Dlho očakávaný návrat do sveta Twilightu je jednoznačne triumfom. Ikonický príbeh Belly a Edwarda nadobúda nový temný podtón. Pre Ewarda je to najzaujímavejšia udalosť, akú kedy... Čítať viac

4,2 149 hodnotení
Séria
Twilight
Vydavateľstvo
Tatran, 2021
680 strán
9-10 hodín čítania

Dlho očakávaný návrat do sveta Twilightu je jednoznačne triumfom. Ikonický príbeh Belly a Edwarda nadobúda nový temný podtón. Pre Ewarda je to najzaujímavejšia udalosť, akú kedy zažil počas svojho dlhého života... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

16,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Půlnoční slunce - Stephenie Meyer, Egmont ČR, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

21,52 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Kultová Twilight sága sa začiatkom milénia stala ópiom pre celú generáciu. Zvodný upír Edward pobláznil nielen vnučky, ale aj mamy a staré mamy.
Konečne – takmer po pätnástich rokoch – prichádza prerozprávanie príbehu veľkej lásky z Edwardovho pohľadu. Dlho očakávaný návrat do sveta Twilightu je jednoznačne triumfom. Ikonický príbeh Belly a Edwarda nadobúda nový temný podtón. Pre Ewarda je to najzaujímavejšia udalosť, akú zažil počas svojho dlhého života. Bellin príchod ho znepokojí a fascinuje, s podobným pocitom sa za celé roky v podobe upíra ešte nestretol.

V Polnočnom slnku sa dozvieme aj fascinujúce podrobnosti z Edwardovej minulosti, sledujeme jeho vnútorný boj pri pohľade na Bellu, a pochopíme, že je to rozhodujúci zápas jeho života. Edwardov pohľad je zrelší, autorka dotvorila jeho postavu do detailov a zároveň sa viac venuje členom upírskej rodiny, pohnutej histórii Rosalie a jej vzťahu s bratom, Aliciiným víziám a Jasperovmu talentu. Polnočné slnko naplnilo očakávania fanúšikov natoľko, že mnohí volajú po pokračovaní ságy z Edwardovho pohľadu. Twilight zaujal milióny čitateľov, stal sa literárnym fenoménom a stvárnil pre jednu generáciu ideál nesmrteľnej lásky.
Čítať viac
Originálny názov
Midnight Sun
Počet strán
680
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-222-1168-0
Naše katalógové číslo
971275
Štýl
romantický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Séria
Twilight
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
young adult, pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

149 hodnotení

88
24
20
8
7

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
10

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec - stolikár
31. októbra 2021

Pred tým než sa ku mne kniha dostala som si prečítala všelijaké recenzie a najviac si spomínam na tie negatívne. Preto som sa do čítania púšťala s tým, že okej toto mi tu asi bude vadiť, toto bude zdĺhavé, toto budem chcieť preskakovať...a tak čítam, čítam a ani neviem ako a som pomaly na konci a z knihy som mala stále rovnaký pocit ako na začiatku. Podľa mňa bola úžasná. Kedysi som Twilight zbožňovala a knihy som poznala skoro naspamäť, tak sa asi dalo čakať, že pri Polnočnom slnku to nebude inak, ALE! odhliadnuc od toho mi kniha poskytla veľmi zaujímavé doplnkové informácie. Vďaka tejto časti som si Bellu skutočne obľúbila. Pretože pasáže, ktoré z pohľadu Belly boli veľmi svižne prejdené, tuto to bolo presne naopak. Tým pádom rozhovory, ktoré prebiehali medzi ňou a Edwardom nám poskytli lepší obraz o tom aká skutočne je, čo má rada, čo sa jej páči atd. Zároveň sa mi hrozne páčilo to ako sme mohli nahliadnuť do hlavy rôznym ľuďom skrz Edwardovu schopnosť a zažili sme s ním situácie, ktorých Bella nebola súčasťou. Časť s prenasledovaním bola veľmi hejtena a zase, mne prišla dosť zaujímavá. Naopak časť, kde hrali bejzbal bola pre mňa celkom únavná a nezáživná. Edwardova osobnosť bola miestami taká, že no už sa rozhodni, čo chceš, ale nijak zvlášť ma to neštvalo, brala som to úplne normálne.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

6.11.2023
Spoiler alert (aj keď všetci vieme čo sa tam odohráva)
Naozaj netuším ako mám ohodnotiť túto knihu. Počas čítania som mala návraty do detstva, Edward bol vždy moja obľúbená postava a Bella, ktorú nejak nemám v obľube, bola lepšou hrdinkou ako v knihách z jej pohľadu. Neviem to vysvetliť. Avšak Edwardove snívanie o nej, neustále stažovanie na to aký je netvor a že bez nej nedokáže žiť a blablabla ... mi čítanie a zážitok z knihy dosť kazilo. Keď sa posťažuje jeden dva krát, dá sa to zniesť, ale keď sa to opakuje na každej jednej strane, človek má chuť Ed-ka trochu preplieskať nech nie je taká padavka.
ALE veľmi sa mi páčili kapitoly, kde sa konečne odohrávala nejaká akcia. Edward, sa narozdiel od nudnej Belly, do akcie zapájal, čiže z jeho pohľadu to bolo naozaj zaujímavejšie ako z jej pohľadu. Tiež nám boli konečne viac priblížené vzťahy so súrodencami. Emetta a Jaspera som si oveľa viac obľúbila, sú to vlastne celkom kamarátski a sympatickí "ľudia".
Takže na záver, po tejto monumentálnej a ťažkej knihe, som, akurát, rozorvaná.
Dávam teda 3*, pretože to je zlatá stredná cesta. Ale autorka mohla radšej napísať z jeho pohľadu, priebeh všetkých štyroch kníh. Viac by ma zaujímalo čo sa odohrávalo v Edwardovej hlave napríklad počas svadby alebo čo robil keď sa rozišli.
Čítať viac
2

Autorka vedeckej fantastiky, vyštudovaná molekulárna biologička, teraz pracovníčka hvezdárne a planetária, ľaváčka s oboma rukami pravými, milovníčka čítania, literárna diabetička (neznášam "sladké" knihy), wikipédistka, príležitostná recenzentka a výtvarníčka. Mám vydané romány: •Nula kelvinov (Q111, 2012) •Večnosť omylov (Artis Omnis, 2014) •Úvod do teórie chaosu (Artis Omnis, 2016) •Druhá planéta (Artis Omnis, 2019)

Jana Plauchová
Overený zákazník
1.6.2023
Strata času
Nedočítané. Vzdala som to za stranou 500. Už bolo totiž viac než jasné, že obrovský rozsah knihy je absolútne nevyužitý. Ak niekto napíše knihu s rovnakým dejom, ale z pohľadu inej postavy, očakávam, že autor má k tejto téme ešte veľa čo povedať. Ale Meyerová uvažovala inak. Nevyužila tento mamutí počet strán na to, aby svojej sérii dodala čo i len trochu hĺbky, uveriteľnosti a zaujímavosti. Temnota i komplikovanosť hlavného hrdinu, ktorými sa anotácia chvastá, sú jednoducho klamstvom. Edward nie je zložitý. Je plytký a divný. Základným problémom je, že nenávidí to, čím je. Nemal by radšej cítiť nenávisť ku Carlislovi, ktorý ho premenil na upíra? Áno, chápe jeho dôvody, ale aj tak trochu zlosti na neho by sa dalo čakať. No kdeže, tej nemá voči svojmu nevlastnému otcovi ani kvapôčku. Edward nenávidí len seba. Absolútne bezdôvodne. Po prvé, nemôže predsa za to, že je netvor a po druhé... nie je netvor. Na každej stránke síce omieľa, že je netvor a aký je strašne nebezpečný, lenže klame. A rovnako klame aj o tom, ako veľmi trpí. V celej tejto zúfalo dlhej knihe je opísaný iba jediný prípad chvíľkovej straty sebaovládania a malé muky na začiatku, inak nič. Len veľmi únavná sebanenávisť a neprirodzené, nezdôvodnené kladenie Belly na piedestál.
Sústavne som si pritom hovorila, prečo sa ten chlap nemôže mať ani kúsoček rád? Prečo nevidí žiadny klad na tom, že je upír? A prečo nemôže byť trochu odlišnejší od Belly, ktorá má tiež nízke sebavedomie? Edward, ako zistíme v tejto knihe, je vlastne Bella v nohaviciach. A celá séria Súmrak je absurdný príbeh dvoch milencov, ktorí nezmyselne nenávidia sami seba, ale paradoxne, ľúbia sa ako kone.

Tiež ma pobavilo naivné, striktne young adultové asexuálne, nenásilné a nevulgárne podanie. Kniha k príbehu nič nové nepridá, s výnimkou pár nudných, emočne plochých historiek Edwardovej rodiny.
Čítať viac
22.3.2023
Nakoľko som na Twilighte vyrástla, ani na okamih som nezaváhala, či má zmysel čítať aj Polnočné slnko. Na sériu sa pár rokov po jej vydaní zniesla vlna kritiky, no to mi nemohlo prekaziť moju radosť. A nech je vzťah Belly a Edwarda v určitých ohľadoch akokoľvek toxický, pre mňa ostane navždy ikonickým.

Priznám sa, že som ešte do poslednej chvíle netušila, či bude prerozprávaná len prvá kniha, alebo väčšia časť ságy. Nečítala som si anotáciu, ani si o knihe zámerne nezisťovala nič viac. Chcela som sa nechať prekvapiť, čo mi prinesie, a jednodcho sa nechať unášať príbehom. Myslím si, že ak do toho pôjdete s týmto nastavením a bez nejakých veľkých očakávaní, budete príjemne prekvapení.

Polnočné slnko, ako som veľmi rýchlo pochopila, je prerozprávaním zrodu lásky medzi Bellou a Edwardom, a teda sledujeme dej z prvej knihy. Tentoraz však z pohľadu Edwarda. Akokoľvek nudne to môže vyznieť, ani na okamih som sa nenudila. V závere knihy bolo dosť udalostí úplne inak ako v Súmraku, takže túto časť knihy hodnotím ako najsilnejšiu a najpútavejšiu.

Na knihách od Stephenie Meyerovej ma najviac baví to, ako vie pracovať s vnútorným svetom postáv a ich emóciami. Nahliadnuť do Edwardovej psychiky bolo pre mňa fascinujúce a z môjho pohľadu to celému príbehu dodalo úplne nový rozmer. Nepredstaviteľný boj, ktorý musel Edward zvádzať pri pohľade na Bellu, vo mne rezonuje ešte doteraz. Áno, komplexnosť jeho charakteru občas poriadne lezie na nervy. Ale zároveň mi v Polnočnom slnku pripadal omnoho skutočnejší ako vo všetkých predošlých častiach dohromady.

Nahliadli sme tiež do minulosti Edwardových súrodencov, najmä Alice a Jespera. Hoci tých informácií mohlo byť pokojne viac, myslím si, že autorka skrýva viaceré esá v rukáve, nakoľko je už teraz známe, že v sérii pribudnú minimálne ďalšie dve časti. A ja si ich rozhodne nenechám ujsť.
Čítať viac
Soňa SZ
Neoverený nákup
26.2.2023
Musim povedat, ze to bolo zaujimave citanie. Je jasne, ze po tolkych rokoch to uz nie je taka euforia, ale aj tak ma to bavilo. Myslim, ze sa to autorke podarilo celkom dobre napisat a vobec by mi nevadilo, keby z Edwardovho pohladu napisala aj zvysne knihy. A mozno by bol este lepsi pribeh Jacoba a Reneesme. Ja osobne som s touto knihou spokojna a som rada, ze ju nakoniec autorka dopisala. Čítať viac
22.2.2023
Polnočné slnko
Za mňa uzasna kniha. Prečítala som ju za skoro týždeň a som z nej veľmi nadšená. Ide o Edwardov pohľad v prvom dieli Twilight sagy. Som trochu sklamaná že autorka nedala aj Edwardov pohľad z iných časti Twilight keďže by som si rada prečítala podrobnejšie o jeho rozhodnutiach ale aj tak som veľmi spokojná. V knihe sme sa mohli stretnúť s vysvetľovaním Edwardovych schopnosti čo je za mna veľké plus. Ak ste veľký fanúšikovia filmu/ kníh Twilight určite odporúčam ! Je skvelý doplnok k príbehu :) Čítať viac
14.2.2023
skoda
Knihu som musela mat, kedze sombola velka fanusicka celej serii. Ale kedze kniha vysla az po tolkych rokoch, tak za mne sklamanie a len 3 hviezdicky. Keby som ju citala hned po precitaní serie tak by to bolo za 5 hviezdiciek. Kniha bola dobre napisana ale mna uz tak nebavila, asi to bude naozaj vekom a odporucam ju pre teenagerov. Necham ju pre svoje deti,ktore ju mozno ocenia. Bol to aspon trochu zaujimavý pohlad z Edwardovej strany... Čítať viac
31.1.2023
Návrat k Twilightu
Asi sme všetci radi, že twilight magoria skončila pred pár rokmi ale aj tak to bude mať navždy v mojom srdci miestečko a táto kniha obzvlášť.
Najlepšia časť zo všetkých. Som nesmierne rada, že ju autorka dokončila a zverejnila aj keď sa o tom dosť dlho polemizovalo a nechala nám nahliadnuť do Edwardovej hlavy.
Po dočítani knihy som v duchu autorke poďakovala a uložila knihu na miesto vedľa celej séria ako bravúrne ukončenie môjho teen obdobia, kiežby všetky tie knihy zo séria mali takýto nadych.
Čítať viac
27.1.2023
Ja sa priznám, že túto knihu som prečítal nedávno s tým, že k tejto sérii som sa vrátil možno aj po 9 rokoch. Pôvodná séria s dodatkom sa mi veľmi páčila a výnimka nie je ani Polnočné slnko. Čítať všetko z trocha iného pohľadu bolo dobre spestrenie, navyše doplnené to bolo o rôzne iné a zaujímavé scény. Jediná vec, ktorá mi prekážala, bolo to neustálé Edwardove nariekanie. Prišlo mi, že v tých prvých 150 stranách sa prakticky neriešilo nič iné, len to, ako túži po Belle. Ako jej nemôže ublížiť, ako ju nemôže zraniť. Ako ju nemôže zabiť. Ako by ju nemal milovať. Možno trocha zamrzí, že autorka do roho skĺzla takto ľahko. Chápem, že chcela zvýrazniť pocity Edwarda a jeho pohľad na Bellu a všetko okolo, ale je to trocha zbytočne prehráme. Možno aj zbytočne natiahnuté. Ale to nevadí. Mám rad štýl, ktorým autorka napísala všetky knihy zo série Twilight a nehanbím sa za to, že majú v mojej knižnici svoje čestné miesto. Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride