Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Veľká vlaková lúpež - Michael Crichton, Lindeni, 2021

15,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Veľká vlaková lúpež - Michael Crichton, Lindeni, 2021
Veľká vlaková lúpež - Michael Crichton, Lindeni, 2021

Veľká vlaková lúpež

Podľa takmer dokonalého zločinu

Upršaný Londýn polovice devätnásteho storočia. Kým jedni sa tu kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou... Čítať viac

Vek
18+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
320 strán
4-5 hodín čítania

Upršaný Londýn polovice devätnásteho storočia. Kým jedni sa tu kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou ľahkosťou pohybuje tajuplný džentlmen. Bohatý, príjemný a vynachádzavý... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

15,99 €

Posielame do šiestich dní

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Velká vlaková loupež - Michael Crichton, Kniha Zlín, 2019
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2019
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Keď si ľahnem, začína sa večer - Linn Skaber, E.J. Publishing, 2023

Viac o knihe

Majstrovsky vyrozprávaný príbeh od autora Jurského parku!

Upršaný Londýn polovice devätnásteho storočia. Kým jedni sa tu kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou ľahkosťou pohybuje tajuplný džentlmen. Bohatý, príjemný a vynachádzavý tridsiatnik Edward Pierce si berie na mušku tých, čo netrú núdzu, spriadajúc pritom zločin storočia. Komu by čo i len napadlo, že džentlmen z lepšej spoločnosti môže zosnovať takú trúfalú lúpež?

Čítať viac
Originálny názov
The Great Train Robbery
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
422 g
ISBN
9788056623213
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
18+
Naše katalógové číslo
877121
Štýl
životopisný, dobrodružný, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Veľká vlaková lúpež - Michael Crichton, Lindeni, 2021
Na dne v Paríži a Londýne - George Orwell, Premedia, 2021
28,94 €

Hodnotenia

4,5 / 5

13 hodnotení

9
2
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30.8.2022
Michael Crichton - autor, ktoré knihy nepustíte z ruky
Michael Crichton je moja aktuálna srdcovka a do minuty od prečítania poslednej strany knihy Dračie zuby som objednala túto. Moje očakávania rozhodne nesklamala, hoci po prvej kapitole som bola skeptická. Oceňujem historické odbočky, ktoré pomohli pochopiť vtedajšiu spoločenskú situáciu. Ak hľadáte niečo napínavé, dobrodružné, niečo, čo nedovolí knihu pustiť rúk, ste na dobrej adrese. Čítať viac
2

Manželka, mama a absolventka mediálnych štúdií. Knihy sú pre mňa relax, zdroj nových informácií, ale aj spôsob ako spoznávať životné príbehy ľudí, problémy v spoločnosti, ako si rozšíriť svoje obzory a vychádzať zo svojej bublinky.

Veronika Sádovská
Overený zákazník
23.8.2022
Neočakávaný dej, skvelé spracovanie postáv a prostredia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na Veľkej vlakovej lúpeži ma očarilo autorovo spracovanie hlavnej postavy Piercea. Nadpriemerne inteligentný človek, ktorému čitateľ veľmi rád odpustí krádež, klamstvo aj vraždu. Fascinoval ma od začiatku do konca a spolu s ním aj to, ako Michael Crichton dokázal opísať vtedajší Londýn. Nenútene, bez toho, aby nadŕžal ktorejkoľvek vrstve spoločnosti. Ukázal ich krásu, ťažkosti aj skazenosť skrývajúcu sa za dokonalú morálku. Fantastické dielo. Čítať viac
Miro7
Neoverený nákup
20.6.2022
Chytľavá "dramaturgia", zaujímavé dobové reálie.....
Páčila sa. Dal som ju takmer "na jeden dúšok" a priebežne dopĺňal príslušnou pasážou filmu so Seanom Connerym. Tento "paralelný" vhľad som vyskúšal už viackrát a tu fungoval zvlášť dobre. Určite odporúčam - zvlášť pre čitateľa so vzťahom k atmosfére viktoriánskeho Londýna. Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
4.3.2022
Prečítané jedným dychom
Po prvých pár stranách ma to chytilo, kniha nabrala spád a nepustila som ju z ruky, kým som ju nadránom nedočítala.
Spočiatku sa mi zdalo, že to bude encyklopedicky suché, ale potom sa rozprávanie rozbehlo. Bavili ma aj vsuvky autora, ktoré vysvetľovali vtedajšie názory a zvyklosti anglickej spoločnosti.
Trochu ma prekvapilo, keď som si potom googlila historické súvilosti tohto prípadu - myslela som, že sa M. Christon verne držal reality, ale minimálne z príbehu vypustil jednu skutočnú postavu.
Nič na tom, kniha ma fakt bavila a odporúčam. :)
Čítať viac
22.10.2021
Dobrú knihu spoznáte tak, že si dookola opakujete „Už len jednu kapitolu a potom ju už vážne, ale naozaj vážne odložím!“, avšak k činu sa akosi nemáte. Nečakala som, že ma príbeh tak veľmi chytí. Jurský park síce neprekonal, no nemal k tomu ďaleko. Michael nás v podstate ihneď bez veľkého otáľania vrhne priamo do akcie, nešetrí napínavými scénami a vám tak 320 stránok zmizne pod rukami ani sa nenazdáte.

Ak hľadáte niečo, kvôli čomu na celé jedno poobedie zanedbáte štúdium, priateľov a sociálne siete, Veľká vlaková lúpež bude pre vás to pravé orechové.
Čítať viac
30.9.2021
Veľká vlaková lúpež je skvelá kniha, plná historických faktov, ktoré sa mnohokrát netýkali len samotnej lúpeže. Autor nám lepšie približuje spoločenské, ekonomické aj priemyselné pomery Anglicka. Môže sa zdať, že občas odbočí od témy, ale tým, že sa toľko zaoberá historickými faktami, nám pomáha lepšie pochopiť dobu a teda aj príčinu konania ľudí či orgánov.

Nakoľko sa autor drží historických skutočností, veľa vecí ohľadom života postáv ostáva záhadou. Napriek tomu si myslím, že sme sa o nich dozvedeli tak akurát na to, aby nám boli sympatické a ja osobne som im držala palce.

Nie je ťažké pochopiť, prečo táto lúpež vtedajšiu spoločnosť tak šokovala. Samotný Pierce vyvolal v srdciach ľudí obdiv a zároveň boli jeho konaním pobúrení, čo sa mi zdá ako príznačná vlastnosť známych ľudí danej doby.

Aby sa Edwardovi a jeho komplicom lúpež podarila musel podniknúť mnoho dômyselných krokov a prekonať veľké prekážky. Obdivujem jeho trpezlivosť, odhodlanie a vynaliezavosť, najmä v situáciách, keď mu náhoda začala podkopávať nohy.

Príbeh je už verejnosti dávno známy, preto podľa mňa išlo predovšetkým o to, ako ho autor dokáže podať. Myslím, že to zvládol fantasticky. Jeho rozprávanie je pútavé a drží sa skutočností. Povedala by som, že autorov perfektný štýl písania je hlavným ťahúňom príbehu. Kniha je zaujímavou jazdou pozadím Veľkej vlakovej lúpeže.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac
Kúpte spolu
Veľká vlaková lúpež - Michael Crichton, Lindeni, 2021
Na dne v Paríži a Londýne - George Orwell, Premedia, 2021
28,94 €

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014