Vyvolení
E-kniha

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti! Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred... Čítať viac

1. diel série
Vyvolení
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
480 strán
7-8 hodín čítania

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti! Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti!

Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných tínedžerov, aby porazili mocného nositeľa skazy a chaosu - Temného, ktorý zrovnával mestá so zemou a tisíce ľudí pripravoval o život. Vyvolení, ako tínedžerom všetci hovorili, obetovali všetko pre to, aby ho zničili. Po páde Temného sa svet pomaly vracia do normálu. Pre každého okrem nich.

Veď čo majú robiť najslávnejší ľudia na planéte, ktorí sa celú mladosť učili iba o nadprirodzenom boji s ničivou silou a svoj životný cieľ už dávno naplnili? Zo všetkých piatich sa najťažšie adaptuje Sloane. Každý z toho viní posttraumatickú stresovú poruchu a jej výbušnú povahu, no nik netuší, aké tajomstvá pred nimi ukrýva. Tajomstvá, ktoré ju väznia v minulosti a postupne vzďaľujú od jediných štyroch ľudí na svete, ktorí jej rozumejú.
Čítať viac
Originálny názov
Chosen Ones
Počet strán
480
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5456-0
ISBN EPUB
978-80-556-5455-3
ISBN PDF
978-80-556-5454-6
Naše katalógové číslo
1159689
Štýl
psychologický, dobrodružný, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Vyvolení
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
new adult, young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

13 hodnotení

4
4
3
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
10

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec - stolikár
23. februára 2022

Keby som sa mala zamyslieť nad hlavnou hrdinkou, jej chovaním, vystupovaním a myslením...jednoznačne bola pre mňa zaujímavou zmesou Katniss Everdeen a Tris Prior. Bola inteligentná, odvážna, svojsky nepoddajná + okorenená sarkazmom a cynickosťou, no so srdcom na správnom mieste.
Autorka nám v tomto kúsku ponúka možnosť vycestovať do alternatívneho vesmíru, spoznať nepoddajnú a nebezpečnú mágiu a zápornú postavu opradenú tajomnom.
Nachádzalo sa tu zopár zvratov, ktoré ma prekvapili, ale čo sa záveru týka, to bola úplná čerešnička. Bolo to veľmi zaujímavé a za mňa palec hore už len preto, lebo v niečo podobné som aj naozaj dúfala.
Kniha je zároveň doplnená o prísne tajné vládne spisy týkajúce sa Vyvolených, Proroctva o konci sveta a alternatívnych svetoch.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

29.7.2023
Neviem čo si o nej myslieť. Zaraďujem ju medzi taký priemer. Príbeh opisuje život piatich Vyvolených po tom, ako zabili Temného. Ich nepriateľa, ktorý by inak bol zničil ľudstvo a svet.
Ani po 10tich rokoch sa Sloane nevie dostať z tej traumy, ktoré v sebe dusí. Tajomstvo, o ktorom nevedia ani jej nabližší priatelia, ani snúbenec Matt v sebe dusí príliš dlho.
Dejová línia sa skladá z troch častí. Prvá časť bola pre mňa utrpením. Vôbec ma kniha nechytila tak ako som od nej čakala. Veronica Roth napísala zatiaľ 2 perfektné série ale táto? Niekde som čítala, že ju nechá asi ako standalone a dúfam, že to tak aj bude. Bolo to pre mňa ťažké čítanie. Až niekde ku koncu druhej časti a začiatkom tretej časti sa dej rozbehol a začalo to byť zaujímavé. No aj tak som ju nevedela prežívať tak, ako ostatné knihy. Niekedy som ani nevedela o čom čítam a musela som sa vracať strany dopredu a čítať odznova, aby som mala jasno v tom, čo sa deje. Nehovorím, že tu neboli prevraty, ktoré ma neprekvapili, len so mnou nepohli tak, ako som zvyknutá.
Sloane bola zvláštna postava, ale vzhľadom na to, čo prežila ju viem pochopiť. Teda to jej tajomstvo a rozhodnutie neakceptujem a veľmi ma prekvapila a hlavne sklamala. No nikto od nej nemôže čakať, že bude uvažovať jasne, hlavne keď jej ide o život.
Prepojenie svetov a celá fantasy časť sa mi veľmi páčila. Bolo to pre mňa niečo nové. Príbeh týmto štýlom som ešte nečítala a veľmi mu pomohli aj útržky z novín, ako sa tajné spisy, ktoré veľmi veľa prezrádzali. Celý príbeh mal pre mňa detektívny nádych, kedy zisťuješ a čakáš kto je vynníkom celej situácie.
Koniec bol asi najlepší z celej knihy. Zvrat a vysvetlenie som nečakala, aj keď sme mali niečo načrtnuté predtým. Nedošlo mi to. Kniha nebola zlá, ale nechytila ma. Možno zlé načasovanie, neviem. Ale rozhodne som čítala aj lepšie knihy od autorky.
Čítať viac
19.7.2022
Zaujímavé a originálne
Od Veronicy Roth som čítala väčšinu jej kníh. Divergencia (jednotka) bude navždy jednou z tých kníh, ktoré ma priviedli k čítaniu. Zárezy smrti sú zas naplnené kopou fantázie a originality a skvelými postavami. Napriek tomu som sa trocha bála začať knihu Vyvolení. Tento strach však pominul, keď som sa prvýkrát dopočula o tom, že kniha možno ani nebude mať pokračovanie a nepôjde o sériu.
Celkovo mám s touto autorkou takú skúsenosť, že sériu začne vo veľkom a skvele. Vytvorí super svet, zaujímavé postavy, dobrú zápletku. Ale ako sa jej to v pokračovaní navrství, tak kvalita postupne upadá až dakam do hlbín Tartaru. Takže ma potešilo, keď vznikla takáto možno stand-alone kniha.
Vyvolení nesklamali. Štýl autorky sa veľmi vyvinul a priniesol nám pekne a zaujímavo napísanú knihu. S hlavnou postavou Sloane sa ťažko vychádza a mám pocit, že občas aj čitateľ môže mať problém bezpodmienečne ju milovať, lebo je priveľmi svojská a často nedbá na ostatných. Ale má neomylnú intuíciu.
V knihe je mnoho záhad a prekvapení. Keďže som si o nej vopred nič neprečítala, tak ma už v tretine čakalo veľmi veľké prekvapenie (pre mňa najväčšie celej knihy).
Hoci kniha propaguje originálnu myšlienku „čo sa stane s hrdinami po konci ich hrdinskej kariéry“, rýchlo zistíme, že s hrdinstvom nekončia a musia si imaginárny plášť znova nasadiť. Alebo nie..?
Páčilo sa mi aj to, že medzi jednotlivými kapitolami boli vsuvky v podobe novinových článkov alebo úradných papierov, ktoré nám úplne skvelo približovali aj dianie mimo rámec hlavných postáv.
Celkovo si myslím, že pokračovanie tejto knihy by mohlo byť epické a ostalo niekoľko nedoriešených záhad, ale zároveň z toho necítim potrebu, žeby príbeh pokračovanie potreboval za každú cenu.
Predsa, ani v skutočnom živote sa nedozvieme odpovede na každú maličkosť, ktorá sa okolo nás deje.
Čítať viac
Anonym
Neoverený nákup
16.6.2022
Za mňa super kniha a keďže som zatiaľ nečítala ani 1 z autorkiných kníh, môžem objektívne povedať, že po tejto konkrétnej sa oplatí siahnuť ;)...
Zo začiatku ma dej trochu nudil, lebo sa tam neodohrávalo nič zaujímavé, ale potom sa to rozbehlo a neskutočne ma to bavilo čítať. K záveru sa hádam ani nemusím vyjadrovať :D, lebo ten bol spolovice dosť nečakaný.
Čítať viac
2.1.2022
Keďže sériu Divergencia som si svojho času užila na 100%, tak som nezaváhala ani pri najnovšej knihe spisovateľky Veronicy Roth a vrhla som sa, s očakávaniami rovnými americkým mrakodrapom, do čítania.
-
Autorka nás zavedie do dystopického sveta poznačeného nadprirodzenými bojmi s Temným a pohromami. Príbeh sa odohráva v Chicagu, meste, kde žijú Vyvolení - teenageri, dnes už dospeláci, ktorí síce svoj boj vyhrali, ale život so všetkými svojimi peripetiami a skúškami ich ešte len čaká.
Príbeh je rozdelený do troch častí. Prvá časť je venovaná životu piatich Vyvolených po už spomínanej apokalypse a táto časť mi dala zabrať najviac. S akou eufóriou som sa do čítania pustila, tak s o to väčším premáhaním som sa dopracovala k druhej časti. Aj keď bol námet zaujímavý, ale spracovanie ma vôbec nezaujalo - mala som pocit, akoby som čítala nejakú reportáž zo života nejakých prachom zapadnutých hrdinov a nie napínavú, dystopickú knihu smerujúcu k zániku sveta. Proste chémia nefungovala a čítanie ma nebavilo. Počnúc druhou časťou sa to začalo zlepšovať a naberať na spáde, aj keď ani pred koncom som sa nedostala do stavu, že by som knihu nevedela pustiť z rúk kvôli dychberúcim scénam. Celý priebeh, bol nejaký plochý, až na 1-2 scény, ktoré rozčerili dejovú hladinu a zabrnkali na emocionálne receptory.
-
Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu Sloane - Vyvolenej, ktorá je prototypom antihrdinky - večne na všetko a všetkých nasraná, s obsedantným tikom všetko x-krát analyzovať. Aj keď mala Sloane svoje muchy a od dokonalosti ju delili celé svetelné roky, tak som si ju celkom obľúbila. Na druhej strane Matt, ďalší z Vyvolených, bol nafúkaný blbec, ktorý bol asi dokonalejší ako dokonalosť sama a v reálnom živote by som asi nevkročila ani na ten istý kontinent ako on, nieto sa s ním ešte deliť o posteľ. Okrem piatich Vyvolených sa v príbehu zoznámime aj s množstvom viac či menej dôležitých postáv. Najviac sa mi páčila zombie armáda, ktorá napriek svojmu desivému výzoru dokázala vyčarovať úsmev na tvári.
-
Ako pozitívum tohto románu vnímam jeho grafickú úpravu, ktorú tvorili zahrnuté novinové články a úryvky z prísne tajných dokumentov. Takisto kladne hodnotím autorkinu snahu o zapracovanie magických artefaktov z rôznych povestí do deja - či už išlo o Kostejovu ihlu, či Freikugeln…
-
Celkovo román Vyvolení hodnotím ako trochu lepší priemer, aj keď myšlienka, kam sa celý príbeh uberal bola skvelá, ale u mňa to stroskotalo na spracovaní. Podľa všetkého by Vyvolení mali byť prvou časťou série, čomu síce záver nenasvedčuje, lebo dilemy ktoré mali byť vyriešené sa dočkali svojho rozuzlenia a problémy, ktoré mali byť objasnené, tiež. Možno má autorka v zálohe ďalšiu pohromu, ktorá už na našich hrdinov číha za rohom. Nechajme sa prekvapiť.
Čítať viac

Veronica Roth

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom