Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne - Paolo Cognetti, Inaque, 2021

13,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne - Paolo Cognetti, Inaque, 2021
Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne - Paolo Cognetti, Inaque, 2021

Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne

Zbierka poviedok Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne obsahuje päť príbehov odohrávajúcich sa v najnežnejšom, najnásilnejšom a najúzkostnejšom období nášho života... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2021
152 strán
2 hodiny čítania

Zbierka poviedok Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne obsahuje päť príbehov odohrávajúcich sa v najnežnejšom, najnásilnejšom a najúzkostnejšom období nášho života... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 15 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Bohyne a prízraky - Juraj Červenák, Artis Omnis, 2024

Viac o knihe

Zbierka poviedok Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne obsahuje päť príbehov odohrávajúcich sa v najnežnejšom, najnásilnejšom a najúzkostnejšom období nášho života. Rozprávajú ich dievčatá zavreté na klinike pre anorektičky, synovia a dcéry, prežívajúci v troskách manželstva svojich rodičov a nachádzajú útechu vo fantázii.

Príbehy spája životný moment, v ktorom si uvedomujeme svoju identitu, objavujeme sex, priateľstvo, krutosť sveta, prekračujeme hranicu, búrime sa.
Vo svojej tretej zbierke poviedok Paolo Cognetti zaznamenáva každodenný život a v období dospievania nachádza magické miesto, v ktorom postavy rozprávajúce o svojom živote odhaľujú náš.
Čítať viac
Originálny názov
Una cosa piccola che sta per esplodere
Počet strán
152
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×207 mm
Hmotnosť
311 g
ISBN
9788082071316
Rok vydania
2021
Edícia
Short
Naše katalógové číslo
1104777
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

3
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
Veľké leto - Ewald Arenz, 2023
Práve čítam
Veľké leto

Cez rozprávky a poviedky som sa ako osem ročná dostala do sveta Harryho Pottera a odvtedy som vášnivou knihomoľkou, ktorá má stále v ruke alebo aspoň po ruke knihu. Mám rada hlavne beletriu, príbehy zo života, reportáže, životopisy a občas sa ešte nechám zlákať aj fantasy literatúrou. Mojím obľúbeným sú talianski autori, ku ktorým so sa dostala cez vydavateľstvo Inaque. Mám rada knihy, ktoré sa ma tak chytia za srdce, že si pri čítaní robím poznámky. Ak mám chuť na oddychovú literatúru siaham po detektívkach.

Dominika Körmendi
Overený zákazník
16.3.2023
Zbierku poviedok som si zobrala ako oddychové čítanie na dovolenku. Niektoré mi vyrazili dych, pri niektorých som si naozaj iba oddýchla. Dysfunkčné vzťahy rodičov a dysfunkčný vzťah samých so sebou. Príbehy detí, skoro dospelákov, ktorých zraniteľnosť je podaná tak, ako iba Cognetti vie. Uťať do živého bez zbytočného vysvetľovania. Čítať viac
13.5.2022
Názor čitateľa
Spoločným znakom poviedok je, že mladé postavy niečo stratili, niečo im chýba, no zároveň nachádzajú lásku. Lásku k druhému, sebe samému, lásku k bohu a tým získavajú istým spôsobom nezávislosť od toho, čo ich ťaží. V knihe nechýba sugestívnosť, drsnosť a stret s krutou realitou. Štýl písania Paola Cognettiho je na slová pomerne strohý. Nedáva si veľa práce s vysvetľovaním okolností či opismi postáv. Necháva čitateľa nech si sám vytvorí obraz, ale miestami to môže chýbať. Smer, ktorým sa autor uberá nie je v každej poviedke jasný a z niektorých koncov som bol rozpačitý. Pristihol som sa, že častejšie premýšľam či vôbec správne chápem, čo chcel autor povedať. Je potrebné čítať medzi riadkami. Odporúčam, ak chcete skúsiť niečo iné, vystúpiť z svojej knižnej komfortnej zóny, ale sú na trhu lepšie zbierky poviedok. Čítať viac
12.4.2022
Prvé stretnutie s Paolom Cognettim a ja hovorím áno :)
V tejto zbierke piatich poviedok o dospievajúcich mladých ľuďoch, dysfunkčných rodinách a o tom, ako dokáže človeka ovplyvniť vzťah s rodičmi autor úžasne vystihol náročnosť a krehkosť dospievania, ktoré je významným obdobím v živote každej ľudskej bytosti.

Ukázal, aká tenká je hranica medzi tým, kedy človeka ešte nepovažujeme za dospelého a kedy už áno a snažil sa cez svoje postavy ukázať, čo tou hranicou vlastne je.

Po prvom stretnutí s Paolom Cognettim hovorím jedno veľké ÁNO! A určite sa chcem pustiť aj do jeho ďalších diel.
Čítať viac
15
Connemara - Nicolas Mathieu, 2024
Práve čítam
Connemara

Experimentálna fyzička cez deň, večer vášnivá čitateľka a niekde medzi tým si dám rada dobrú kávu. Ó a ešte píšem o knihách na Instagrame: jaina_pise_o_knihach

Jana Hrdá
Overený zákazník
28.12.2021
Niečo malé čo vybuchlo
Táto tenučká knižka z edície Short od Inaque si ma veľmi získala. Paolo Cognetti v piatich poviedkach zachytil všetky možné trápenia, ktoré nám život pripravuje počas obdobia dospievania. Vykresľuje naše slabé stránky a krehkosť, ale aj silu, vlastné názory, za ktoré by sme sa boli bývali nechali aj zabiť. Dotkne sa nás tam, v tom najtemnejšiom kúte vyblednutých spomienok a dodá im farbu. Čítať viac
15

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený nákup
24.12.2021
“Hodí sa jej tvoje meno,” povie. “Použi svoje. Pôsobí ako niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne.”

V zbierke poviedok od talianského spisovateľa Paola Cognetti je vyrozprávaných päť príbehov, ktoré sa odohrávajú v citlivom obdobím života. Keďže, život vie byť nesmierne pestrý, aj samotné príbehy nám zobrazia rôzne témy.
Osobne ma najviac oslovil prvý príbeh, príbeh anorektičky, ktorá sa ocitla na klinike. Jej zmýšľanie a ešte väčšie priblíženie do mysle takého dievčaťa bolo pre mňa veľmi podnetné a zaujímavé.

Sonia sa usmeje. Aj hlúpa poznámka má skutočný základ: ak niekto vraví niečo také, vidno, že nejakú predstavu si spravil.

V každom prípade je to podľa mňa vydarená zbierka poviedok, núti čitateľa hľadať významy medzi riadkami. Autor krásne zobrazil každodenný život postáv, v ktorom nám samotné postavy odhaľujú a rozprávajú kúsok zo svojho života.
Čítať viac

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac

„Možno to, čo chápeme najmenej, je to najlepšie, čo nás čaká.“

O zármutku - C.S. Lewis, 2018
O zármutku
C.S. Lewis