Cítiť znova - Mona Kasten, YOLi, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Cítiť znova

Myslela si, že nie je jej typ. Srdce to však vidí inak.

Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama. Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi... Čítať viac

4,5 67 hodnotení
3. diel série
Znova
Vydavateľstvo
YOLi, 2021
368 strán
5 hodín čítania

Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama. Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 38 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Cítit znovu - Mona Kasten, Edice knihy Omega, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 6 – 11 dní
-18 %

18,06 €

Naši škriatkovia odporúčajú

S týmto mužom - Jodi Ellen Malpas, Ikar, 2024
Cítiť znova - Mona Kasten, YOLi, 2021
13,90 €

Viac o knihe

Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama. Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc. Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat, a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský projekt. Zdanlivo jednoduché. S jedným detailom však Sawyer nerátala. S citmi. A to sa ukáže ako veľký problém.
Čítať viac
Originálny názov
Feel Again
Počet strán
368
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
347 g
ISBN
9788055179919
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
898161
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
3. diel série
Znova
Vydavateľstvo
YOLi
Pre koho
young adult, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

67 hodnotení

46
12
5
4
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19.1.2023
Sawyer a Isaac boli pre mňa veľmi peknou dvojicou. Ich príbeh bol veľmi zaujímavý, lebo sme sa s nimi stretli už v predchádzajúcich častiach a nevedela som, čo si o nich vlastne myslieť.
Ale táto časť o nich sa mi páčila asi aj viac ako prvé dve. Aj keď je to v mnohých smeroch predvídateľné, autorka písať vie a tuším sa s každou ďalšou časťou v niečom posunula.

Veľa vecí sa mi tam nepáčilo, ale nemyslím tým dej, myslím hlavne Sawyerinu sestru Riley. Najradšej by som ju prepleskla, ale o to viac som sa snažila chápať Sawyer a jej správanie a trochu sa do nej vžiť. Jej knižná postava je naozaj výborná a pekne spracovaná, silná, cieľavedomá, talentovaná, veľmi sa mi páčila.

A Isaac, ten ešte viac. Navonok trochu ako nesmelý a utiahnutý šprt v okuliaroch, nesvoj z okolia, lebo si už tiež niečo prekonal, ale stačí trochu času od tej správnej osoby a zrazu vie byť viac sám sebou, alebo viac sebavedomí. A jeho rodina si získala aj mňa, boli pekne opísaný, vždy súdržný.

Páči sa mi, ako vie autorka kombinovať aj tie postavy z predošlých kníh a urobiť z nich partiu super priateľov, ktorý sa vždy podržia navzájom.

4,5*/5*
Čítať viac
3

Čítaniu som úplne prepadla po čitateľskej súťaže na základnej škole a od vtedy sme ja a knihy nerozluční!

Soňa Cabanová
Overený nákup
19.8.2022
Veľmi dobre pokračovanie
Toto je už 3 kniha, ktorú som od autorky prečítala a musím povedať, že stále ma knihy bavia. Prekvapilo ma ako sa autorka popasovala s premenou Isaaca a veľmi sa to páčilo. Sawyer si tiež myslim, že bola výborná hlavná postava. Veľmi sa nej páčilo ako sa nebála vyjadriť a neriadila sa názormi iných. Dalo sa s ňou vyborne stotožniť (aspoň pre mna) a preto som jej správanie vždy chápala a myslim, že v jej situácii by som sa zachovala rovnako. Veľmi sa mi páčila ako sa tam rozvíjala téma rodiny, lebo si myslim, že čoraz viac rodinu berieme ako samozrejmosť a nie ako dar. Čítať viac
22
Overený nákup
25.5.2022
Cítiť znova
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na príbeh o Sawyer som sa nesmierne tešila. V predchádzajúcich dieloch bola vykreslená ako riadna potvora a mrcha. Avšak nič sa nedeje len tak bezdôvodne, takže som bola zvedavá, čo sa skrýva za jej správaním.
Potešilo ma, že v príbehu sa spomínajú a vyskytujú aj postavy z minulých dielov najmä Dawn, Kaden, ale aj Allie a Spencer.
Ako iné knihy od spisovateľky Mona Kasten Toto sa mi čítala rovnako dobre a dychtivo som otáčala stranu za stranou.  
Chvíľami som Sawyer ľutovala za to čím všetkým si musela prejsť A častokrát to bolo poriadne nespravodlivé. Inokedy si zase ona správala ako také decko. Utekala od problémov a nechcela ich riešiť alebo si príliš domýšľala a videla veci, ktoré také vôbec neboli. Napriek tomu sa mi jej príbeh čítal veľmi dobre. Mohli sme nazrieť do jej minulosti a musím povedať, že som si ju veľmi obľúbila. Jej vášeň k foteniu bola obdivuhodná, rovnako aj ochota pomôcť Isaacovi. Keď už sme pri ňom, bol mi sympatický od prvej chvíle. Mal rozhodne guráž, podstúpiť všetky tie veci a bolo od začiatku jasné, kvôli čomu (komu) to robí. Vyvíjalo sa to medzi nimi veľmi zaujímavo a keď už som sa tešila, že konečne budú spolu, zase sa niečo pokašľalo. Záver bol fenomenálny a táto kniha rozhodne stojí za prečítanie!
Čítať viac
9.4.2022
Ďalšia kniha zo série Znovu od Mony Kasten ma nesklamala o nič menej ako predošlé diely.
Máme tu nových hlavných hrdinov, ktorých ale, ak ste čítali aspoň Veriť znova, budete určite poznať.
Príbeh sa točí okolo Sawyer a Isaaca, ktorí obaja majú dôvod byť v prítomnosti toho druhého. Či už je to z jednej strany projekt do školy, alebo rady okolo vzťahov. Obaja mi boli sympatickí od prvej strany. Keďže autorka má dobrý štýl písania a postavy, o ktorých sa chystá písať ďalej vie zakomponovať do deja skôr, netreba preto hlavných hrdinov nejako extra s čitateľom na začiatku zoznamovať a príbeh sa môže rovno začať vhupnutím do situácie.
Knižka vo mne vyvolala veľa pocitov. Párkrát som sa nad dialógmi pousmiala, inokedy tŕpla nad niečím, čoho som sa obávala ako to dopadne, súcitila som s nejakými postavami, no v šťastných situáciách som sa s nimi tešila a prežívala ich radosť.
V knihe je veľmi pekne ukázané, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorým na vás záleží a ktorí vás majú radi a v najhorších situáciách budú stáť pri vás.
Koniec bol trochu napínavý s jedným zvratom, ktorý ma prekvapil a obávala som sa konca.
Mám taký pocit, že Mona Kasten píše stále veľmi podobne, s tou istou kompozíciou, pretože jej diela majú podobné body, ako pôjde dej za sebou. To robí jej knihy trochu predvídateľné, no vôbec to nie je zlé, keďže autorka vie stále niečím prekvapiť a skutočne to nie je stále o tom istom, keďže sú v každej knihe iní hlavní hrdinovia, ktorí majú svoje životy, osudy a situácie.
Určite vám túto sériu odporúčam, perfektne si pri jej čítaní oddýchnete a zabavíte sa. Ja už sa veľmi teším na ďalšie časti.
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
22.3.2022
Jednoducho cítiť znova
Aký názov, taká podstata. Je to nádherný príbeh, plný lásky, pomoci a samozrejme prekážok. Sawyer a Isaac sú úplne úžasný pár, ktorý si ma získal veľmi rýchlo. Ich príbeh je naozaj krásny a môžem povedať aj silný, pretože si pomáhali v každej situácii. Nevinný plán vyústil do lásky medzi Sawyer, ktorá sa jej bránila a Isaacom, ktorý bol hanblivý no vďaka Sawyer sa naučil mnohé veci a ona ho spoznala a konečne začala cítiť znova pocity, ktoré dovtedy v sebe potláčala. Určite odporúčam každému a jednoznačne tým, ktorý obľubujú young adult knihy. Čítať viac
24.2.2022
3 časť série Znova ma nebavila až tak ako predošlé časti, ale to vôbec neznamená, že kniha nebola dobrá :-) . Mne proste rezonujú zlí chlapci ako Kaden . Oceňujem ale to že príbeh bol o chalanovi ktorý bol viac menej utiahnutý a nikdy v živote by si nepomyslel, že niekto ako Sawyer ho môže mať rád . Taktiež oproti iným dielom životný príbeh Sawyer nebol typické knižné klišé . Myslím, že každý z nás má inú predstavu o hlavných hrdinoch a každý sa vie inak vžiť s postavami na základe seba, takže nebolo by fér keby bol každý diel podobný Kadenovi :-D a autorka musí odhaliť aj iný charakter hrdinov pokiaľ píše sériu Čítať viac
21.2.2022
Najlepšie na živote je to, že keď chceme niekoho zmeniť, tak prídeme na to, že zmenu nepotrebuje dotyčná osoba, ale my. My, čo sme vo vnútri zničení, smutní a osamelí. Ako aj Sawyer. Prišla zmätená, stratená a zraniteľná. No sním, s ním sa cítila konečne v bezpečí. V obklopení cudzích ľudí sa vždy cítila osamelo a myslela si, že nikdy nebude nikam patriť. No teraz má konečne domov.

Na našu hrdinku Sawyer som sa veľmi tešila a absolútne ma nesklamala. Na prvý pohľad je Sawyer „bad girl“ a Isaac „bifľoš“, no v skutočnosti sú to ľudia, ktorí našli útechu a silu jeden v druhom. Ponoriť sa do bolestivého života mladého dievčaťa, ktoré sa skrýva pod sebavedomou a bezcitnou maskou dospelej ženy bol neskutočne pútavý. Pomaly sme odkrývali jej tajomstvá a cez Isaaca sme búrali múr okolo jej srdca. Bolo to také pekné, až to bolelo. Myslím, že každá z nás potrebuje nájsť v živote svojho Isaaca.

Príbehy Mony Kasten ma chytili za srdce od prvej časti a už sa neviem dočkať ďalších. Hoci sú to YA príbehy s predvídateľným koncom a niektorými dosť sladkými momentmi, tak ma to neskutočne baví. A čo, treba si aj oddýchnuť od ťažkých príbehov a nechať sa unášať na krídlach Yoli.
Čítať viac
20.2.2022
Hlavná aktérka tejto časti, Sawyer, sa mihla v prvej časti,kde si nesadla s Alie. V druhej časti bola síce odmeraná, no starostlivá priateľka spolubývajúcej Dawn. Veľmi som sa tešila práve na túto časť, lebo nahliadnuť do hlavy zvláštnej Sawyer a zistiť prečo je aká je, bolo priveľkým tajomstvom a lákadlom zároveň. A taktiež, keďže z tejto Moninej voľnej série je jasné, že každý si nájde svoju spriaznenú dušu, som ani len netušila ako sa divoká párty žena Sawyer dá dokopy s tichým, utiahnutým týpkom v motýliku, Spencerom.
Čo ležalo na srdci hlavnej hrdinke nebolo jednoduché a autorka nám len po kúskoch odhaľovala jej trápenia. Úprimne, poplakala som si. Bolo mi veľmi ľúto všetkého,s čím Sawyer musela bojovať. Sama, pretože sa pred zlým svetom uzavrela. Radšej. Aby ju ľudia nesklamávali. Spencer bol tiež úplne iný ako som ho vnímala v druhej časti, keďže sa priatelil s Dawn. Veľmi sa mi páči ako Kasten skĺbi jednoduchý, čtivý štýl písania,tak typický pre žáner YoungAdult s ťažšími témami, napriek tomu veľmi reálnymi. Šikana, osamelosť, problémy minulosti, strata blízkych...s tým všetkým sa potýka nejeden mladý človek. Ako inak,nie len Sawyer mala svoje trápenia,Kasten neušetrila ani Spencera. V každom prípade,to bol (podľa mňa)opäť lepší príbeh ako predošlé dva. Už teraz sa teším na ďalší diel a dúfam, že Kasten ZNOVA prekvapí…
Čítať viac

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau, 2016
Walden
Henry David Thoreau