Vražedná čepeľ
E-kniha

Zbierka noviel k sérii Trón zo skla

Celaena Sardothien je najobávanejšia vrahyňa Adarlanu. Hoci ako členka Cechu vrahov podlieha Arobynnovi Hamelovi, neposlúcha nikoho a dôveruje len ďalšiemu nájomnému vrahovi,... Čítať viac

4,7 118 hodnotení
Séria
Trón zo skla
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Celaena Sardothien je najobávanejšia vrahyňa Adarlanu. Hoci ako členka Cechu vrahov podlieha Arobynnovi Hamelovi, neposlúcha nikoho a dôveruje len ďalšiemu nájomnému vrahovi, Samovi. V piatich napínavých ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Krvavé ostří - Sarah J. Maas, CooBoo SK, 2017
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2017
Ihneď na stiahnutie

14,66 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Celaena Sardothien je najobávanejšia vrahyňa Adarlanu. Hoci ako členka Cechu vrahov podlieha Arobynnovi Hamelovi, neposlúcha nikoho a dôveruje len ďalšiemu nájomnému vrahovi, Samovi. V piatich napínavých novelách, ktoré po prvýkrát vychádzajú v jednom zväzku, sa Celaena vydáva na päť nebezpečných misií.

Od ďalekých ostrovov až po nehostinnú púšť bude oslobodzovať otrokov a trestať tyranov. To však znamená konať proti Arobynnovým rozkazom a za to ju môže postihnúť nepredstaviteľne krutý trest. Bude raz Celaena naozaj slobodná? Ponorte sa do temného podsvetia minulosti nebojácnej hrdinky jednej z najúspešnejších fantasy YA sérií Trón zo skla! Toto exkluzívne vydanie obsahuje novely: Vrahyňa proti Pánovi pirátov, Vrahyňa a liečiteľka, Vrahyňa v púšti, Vrahyňa v podsvetí, Vrahyňa proti impériu.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

118 hodnotení

91
20
6
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
12. septembra 2023

Sam Cortland a Celaena Sardothien sú presne tie typy postáv, ktoré by som v príbehoch chcela stále. Postupný vývin ich vzťahu cez trpké úskalia toho, čo sa za tieto novely udialo bolo krásne čítať a ešte viac precítiť.
Posledná novela ma zničila úplne rovnako ako pred pár rokmi a mala som pri nej zimomriavky. Veď predsa.. "My name is Celaena Sardothien," she whispered, "and I will not be afraid."

Čítať viac
Martinus
7

Milujem detektívne a fantasy knihy. Občas si prečítam aj nejakú tú faktografiu či historické romány

Michaela Hanzelová
zamestnanec
9. decembra 2022
Skvelá!!!

Autorka znovu nesklamala. Na základe pôvodnej série bolo možné predstaviť si o minulosti hlavnej postavy naozaj veľa, a teda som mala pocit že sa v tejto knihe nič nové nedozviem. Opak bol pravdou. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť od prvej strany a v podstate som ju prečítala za 3 dni. Perfektné doplnenie príbehu, sveta a osudu hlavnej postavy. Po prečítaní som si musela celú sériu prečítať znovu. :)

Čítať viac
Martinus
14
Kroniky prachu - Lin Rina, 2019
Práve čítam
Kroniky prachu

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasťou mňa. :-)

Sandra Vitkovičová
zamestnanec
5. októbra 2020
Poviedky

Sarah J. Maas nám ponúka posledný výlet do sveta Adarlanskej ríše, tentokrát do minulosti odohrávajúcej sa pred dejom Trónu zo skla. Vďaka poviedkam sme mali možnosť spoznať bližšie kapitána Rolfa, pána pirátov, ale aj Arobynna Hamela či jej milovaného Sama. Dozvieme, aký bol život v cechu vrahov, ale aj čo donútilo Celaenu vycestovať do púšte, a aké okolnosti ju doviedli až do Endovieru. Ale hlavne zistíme, že nie vždy bola tou istou, odvážnou a nezlomnou Celaenou, ktorú poznáme...a že cesta k Aelin ju stála viac, ako veľa.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
22.1.2024
Môže byt, ale mohlo byť lepšie
Kniha je veľmi pútavo písaná, preletela som ju za pár dní. Zaujímavý dej, postavy si ľahko obľúbiš, no chcelo by to viac. Komplexnejšie budovanie charakterov by možno aj stačilo. Chápem, že je to tzv. prequel, a dej sa bude ďalej budovať hlbšie, no keby to hodnotím ako samostatnú knihu, tak 3/5 mi príde fér. Stále stojí za prečítanie. Čítať viac
12.1.2024
Odporúčam čítať pred sériou
Moje prvé stretnutie so Celeanou a s odstupom času musím povedať, že to bol najlepší nápad začať touto knihou noviel a až potom sa pustiť do hlavnej série. Následne som tým pádom vedela o čom hovoria v rôznych narážkach v ďalších knihách, či už čo sa týka Celeaniných zážitkov alebo postáv, s ktorými sa v jednotlivých poviedkach stretla.
Taktiež sa mi páčilo zažiť Celeanu takú, aká bola predtým než ju zradili a zotročili, aký život mala, aká bola obávaná vrahyňa a vedela som tak lepšie pochopiť jej následnú zmenu a aj správanie v ďalších knihách.

Nie všetky poviedky ma bavili rovnako, niektoré boli slabšie, niektoré lepšie, preto hodnotím 4.
Za mňa najlepšia Vrahyňa v púšti :)
Čítať viac
Alica Gundová
Neoverený nákup
26.11.2023
Jeden z najlepších dielov série.
Kniha opisuje Celeanin život pred endovierom a obsahuje príbehy a postavy ktoré sú kľúčové neskôr. Skvelo doplňuje medzery a je skvelo napísaná. Príbehy vás pobavia, zahrejú pri srdci ale aj rozplačú. Môžte ju kľudne čítať pred prvým dielom trón zo skla a nič vám nevyspoiluje. Čítať viac
2

Veľmi rada čítam knihy, počas života som vyskúšala viacero žánrov. Momentálne čítam fantasy. Veľmi ma tento žáner baví preto ich chcem prečítať čo najviac.

Ha Na
Overený zákazník
12.11.2023
Ohnivé srdce
Milujem túto sériu. Určite by si ju mal prečítať každý fanúšik fantasy. Bola to krásna jazda. Prvá časť výborná, druhá pre mňa najslabšia a ostatné spolu s novelou boli lepšie a lepšie:) Zamilujú si ich či dievčatá, chlapci... Pre mňa najlepšia fantasy Čítať viac
5

Medzi moje záľuby patrí... Ekológia, bylinky huby záhrada, budúcnosť sveta, meditácia a joga, umenie, maľba a šitie, história odievania, korzety, lukostrelectvo, fantasy, Kelti Vikingovia, stredoveká hudba a žitie, survival a život na kolesách, postapo...

Ingrid Hubčíková
Overený zákazník
25.8.2023
Super spestrenie
Popravde nemám príliš rada návraty do minulosti ale toto ma bavilo
Knihu som čítala priebežne s knihami a pri mnohých častiach kde momenty z histórie spomína som bola pripravená a vedela som aké šialene veci prežila :)
Čítať viac
12

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
29.10.2022
Výborná knižka :)
Hneď ako som sa začítala do série Trón zo skla, stala sa jednou z mojich najobľúbenejších. Čítala som bez dychu knihu za knihou, až pokým som ich neprečítala všetky do jednej a potom som si bola istá, že sa do tohto sveta chcem určite ešte vrátiť. Keď som sa neskôr dozvedela, že tieto príbehy spred udalostí knihy Trónu zo skla vychádzajú v slovenčine, vedela som, že mi to nesmie v knižnici chýbať.

Čítanie príbehov a putovanie so Celeanou som si neskutočne užila a bola som rada, že som si mohla doplniť detaily z hlavného príbehu, ktoré mi chýbali. Teraz to do seba všetko zapadlo ako puzzle. Priznám sa, v niektorých momentoch som naozaj bola neskutočne smutná z toho, ako príbeh dopadol a ako sa vyvinuli udalosti, avšak to k tejto sérii patrí... nie je to len o láske a nie všetko je krásne.

Často sa stáva, že dodatky ku knihám sú zbytočné, ale v tomto prípade to bolo presne naopak. Celý čas som bola uchvátená a ak by ste mi povedali, aby som si vybrala jeden svoj obľúbený príbeh, naozaj by som nevedela, ktorý by som si vybrala. Vďaka tejto knihe máme možnosť viac spoznať jednotlivé postavy, ktoré sme v sérii mali len slabo načrtnuté a nevedeli sme si o nich poriadne utvoriť obraz. Hlavne sme sa priblížili k postave Sama, za čo som bola naozaj veľmi rada, pretože počas tých siedmich kníh bol naozaj často spomínaný. Vytvorila som si k nemu vzťah, pravdepodobne najmä vďaka jeho milej a obetavej povahe. Keď oňho Celeana prišla, pravdepodobne som bola na veľmi podobnej úrovni smútku a zúfalstva, na akej bola ona sama.

Tiež sa mi páčilo, že sme navštívili niektoré zákutia krajiny, ktoré by sme inak nemali možnosť spoznať.

Aby som to zhrnula... táto novela je veľmi podarená a som naozaj rada za to, že sa ju podarilo vydať. Je to skvelý doplnok k sérii, ktorý si môžete prečítať ako na konci, tak aj na začiatku. Možno by to na začiatku bolo lepšie, pretože vás to uvedie do udalostí a v sérii sú k príbehom veľa krát napísané flashbacky...

Určite stojí za prečítanie, takže neváhajte. :)
Čítať viac

Sarah J. Maas

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob ako byť iný.“