Knihy
E-knihy

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

26.06.2020 11:22

Výborná faktografická kniha o sile a moci spánku. Dozviete sa v nej prakticky všetko, čo vás zaujíma, i to, čo vám v súvislosti so spánkom možno nikdy nenapadlo. Od základných zákonitostí spánkových periód, cez sny, mechanizmus povzbudzujúcich nápojov, až po zdravotný aspekt, i to všetko, čo sa v našom mozgu deje, keď spíme, bdieme alebo nás postihne mikrospánok. Prevedie vás tipmi a trikmi, ako zlepšiť vašu výkonnosť, pamäť, manuálne zručnosti, ale i ako dostať pod kontrolu výkyvy nálad. A to všetko jednoducho, vecne a zrozumiteľne, na základe dlhoročných výskumov, ktoré sú tu dopodrobna opísané.
Po tejto knihe sa váš pohľad na spánok zmení, no určite to neoľutujete.

Čítaj viac

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

26.06.2020 11:05

11

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

18.06.2020 11:51

Naďa, mladé dievča schopné komunikovať s bohmi a prepožičať si vlastne akúkoľvek moc, aká vám napadne. Posledná nádej na ukončenie trojgeneračnej vojny medzi Kaljazinom a Tranaviou, posledná svatodějka svojho druhu s bielou mágiou. Ale čo ak si moc bohov vyžaduje svoju daň? A čo ak bohovia nie sú vôbec bohmi? A my nie sme tými, kými sme si mysleli, že sme?
Veľmi sa mi páčil námet knihy - rozkol medzi dvomi krajinami len na základe vierovyznania, rozpor medzi bielou a čiernou mágiou. Zo začiatku ma iritovali mená postáv, no zvykla som si. Na začiatku každej kapitoly sú úseky zo starodávnych kníh, ktoré dokresľovali dej a čitateľ so záujmom očakával, ako to celé do seba zapadne. Príbeh mal plynulý spád a prekvapivý (a veľmi lákajúci!) koniec. Ale najviac sa mi páčilo, že v zdanlivo obyčajnom YA fantasy príbehu autorka ponúka pomerne dosť myšlienok na zamyslenie sa - nielen ohľadom viery či fanatizmu, ale aj ohľadom moci, ohľadom túžob, ktoré kazia našu dušu či akú veľkú cenu sme ochotní zaplatiť, ak niečo naozaj chceme.
A čo vy, vrátili by ste sa opäť k bielej mágii, keby ste ochutnali moc tej čiernej?

Čítaj viac

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

13.06.2020 13:10

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

12.06.2020 20:00

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

12.06.2020 12:11

11

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

01.06.2020 09:20

Jedno z najsilnejších a najdojemnejších svedectiev o viere, aké som kedy čítala. Príbeh Peta, ktorý vedie modlitebné hnutie a denne ľuďom káže o sile modlitby, sa zrazu sám musí popasovať so svojimi nevypočutými modlitbami. Jeho žena umiera a on ostáva sám na výchovu dvoch malých synov.
Pete sa v tejto knihe zamýšľa, prečo vôbec Boh dopúšťa tie tragédie, ktoré sa naňho valia, prečo nepočúva jeho modlitby, keď ho na kolenách prosí, prečo dovolí, aby jeho synovia videli vlastnú maminu v takom stave. A prečo sa to deje práve jemu - mužovi, ktorý hlása Božie slovo a snaží sa žiť zbožne. Na niektoré otázky rokmi nachádza odpoveď, na niektoré nie. Petova cesta je analógiu krížovej cesty - začína slávou, vierou, mnohými nasledovníkmi. Postupne však prichádza rana za ranou a Pete začína pochybovať, až má pocit, že ho Boh nadobro opustil. Nasleduje Biela sobota, kde len v tichu čaká, čo bude, lebo životné okolnosti sú už také bolestivé, že opäť zostáva len viera. A všetci vieme, čo nasleduje potom....dnes si môžete jeho svedectvo sami prečítať a rozhodnúť sa, či to, že Boh mlčí, naozaj znamená, že nekoná.

Čítaj viac

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

01.06.2020 08:54

11

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

31.05.2020 20:52

"V láske sme si všetci rovní. Vďaka láske chudobní zbohatnú a bohatí sa upokoja."
Deväťročná Mafalda postupne prichádza o zrak a my sledujeme, ako sa s tým vyrovnáva nielen ona sama, ale aj jej okolie. Ako sa s ňou deti nechcú hrať, pretože pri futbale nevidí loptu alebo ako sa jej smejú, že musí sedieť v prvej lavici. Jediné čo chce, je zbaviť sa hmly pred očami. Nájde si však novú kamarátku, vytvorí si plán, ako sa presťahovať na čerešňu, a dokonca sa aj zamiluje. Vďaka podpore a pomoci priateľov Mafalda rýchlo zisťuje, že rátať hviezdy môže aj po tme.
"V tvojom vnútri je cesta. Ak ju cítiš, nemusíš ju vidieť."

Čítaj viac

Sany

Sandra Vitkovičová prečítala knihu

26.05.2020 19:39

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth