Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

03.10.2021 11:39

7
7

Andrea . napísala recenziu

03.10.2021 11:37

V pokračovaní príbehu o Júlli a Adamavi sa posúvame už o pár rokov dopredu, čo mňa najskôr zaskočilo. Dalo to však priestor pochopiteľnému vývoju postáv.
Júlia Na love je dospelejšia, vyzretejšia, múdrejšia, menej pochabá ako Na úteku :) Bola mi tu proste sympatickejšia. Rovnako aj nová kamoška Bea bola veľmi sympatická postava.
Adam je stále rovnaký, ako chlap ma vôbec neohúril, nie je to moja šálka kávy, ale s Júliou im to proste spolu ladí :) Čakala som kedy mi kniha vzbĺkne v rukách z toľkého iskrenia medzi nimi.

Celý príbeh bol pekný, dobre to dopĺňalo jednotku, veľa vecí sa vysvetlilo. Knižka sa čítala rýchlo, nebol priestor na nudu :)
Napriek tomu ma táto časť bavila o trošku menej ako jednotka. Kľudne by som prijala keby bola knižka dlhšia a dostali by viac priestoru aj vedľajšie postavy a ich vzťah s Júliou.

Na love bolo opäť plné Miškinho skvelého humoru a taktiež inšpiratívnych myšlienok, ktoré som si musela zapísať.
"Viac sa trápi ten, kto nechce odpustiť, než ten, kto na odpustenie čaká."

Čítaj viac

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

27.09.2021 14:57

7
7

Andrea . napísala recenziu

24.09.2021 16:47

Pri tejto knihe som bola dosť rozpoltená! Na jednej strane ma to extrémne bavilo už od začiatku a v druhej polovici ešte viac. Na druhej strane mi tam viacero vecí prekážalo, niektoré zápletky a vysvetlenia mi prišli nelogické resp. slabé a nad správaním Feyre som prevracala sem tam oči. Napriek tomu mi ale ako postava nevadila a bavilo ma čítať jej príbeh.
Celkovo sa kniha číta super, rýchlo, obracala som stránky jednu za druhou (hlavne v druhej polovici). Nechýbalo napätie, láska, boje. Veľmi sa mi páči ako autorka vykreslila svet - ľudskú aj férsku ríšu, ich príbeh, charaktery, zovňajšok atď. Fakt sa s tým vyhrala a čitataľ potrebuje dosť dávku predstavivosti na niektoré tie kreatúry, čo vymyslela :D
O tom čo mi vadilo sa nejdem rozpisovať lebo to by som musela spoilerovať.
I napriek mínusom a prešľapom som mala pri knihe také tie nadšené pocity, ako keď vnútorne tuším, že sa z toho vykľuje jedna z mojich obľúbených sérií :)

Super úvod do série, ale viem, že v ďalších častiach to autorka rozbalí oveľa viac :)

Čítaj viac

7
7

Andrea . napísala recenziu

24.09.2021 16:40

Táto druhá časť bola ..uf, ani nemám správne slovo?? Bavila ma oveľa viac ako prvá časť, neustále sa tu niečo dialo. Tento diel bol tak nabitý akciou, nič nebolo len tak. Toto nie je žiadna výplňová druhá časť, ako to pri sériách niekedy býva.
Už veľmi dávno som sa pri knihe necítila tak, ako pri tejto. Zmietali mnou emócie, ako keby som to prežívala naživo ja.

Spočiatku som mala problém pochopiť postavy a ich zmeny správania oproti jednotke. Prišlo mi to nasilu, akoby si až po dopísaní prvej časti autorka rozmyslela koho chce mať vlastne hlavných hrdinov, tak to musela nejako za pochodu doladiť. ALE NIE! Ona to mala všetko premyslené a mňa úplne dostala, mrcha :D Od druhej polovici knihy postupne servírovala vysvetlenia, odhaľovala dôvody a pozadie správania a zmien postáv, všetko to do seba perfektne zapadlo. Takže si treba na to počkať. :)
A ach, Rhysandovo rozprávanie a vysvetlenie "Tu si, hľadal som ťa" ma úplne dostalo, najkrajšia scéna.

Čítaj viac

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

24.09.2021 16:35

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

08.09.2021 12:27

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

08.09.2021 12:25

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

08.09.2021 12:25

7
Andrea.

Andrea . prečítala knihu

08.09.2021 12:24

„Originálny spisovateľ nie je ten, čo nikoho nenapodobňuje, ale ten, ktorého nemôže nikto napodobniť.“

François-rené De Chateaubriand