Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
V sieti - Jorn Lier Horst, Premedia, 2022

14,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

V sieti

Môže byť vo svete, kde majú všetci prístup k neuveriteľnému množstvu informácií, každý vyšetrovateľom? Čo sa stane, keď sa smie do pátrania po vrahovi mladej austrálskej... Čítať viac

16. diel série
William Wisting
Vydavateľstvo
Premedia, 2022
296 strán
4 hodiny čítania

Môže byť vo svete, kde majú všetci prístup k neuveriteľnému množstvu informácií, každý vyšetrovateľom? Čo sa stane, keď sa smie do pátrania po vrahovi mladej austrálskej backpackerky zapojiť hocikto od hocikadiaľ, anonymne ... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

14,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 48 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Bez hranic - Jorn Lier Horst, Kniha Zlín, 2024
Pevná väzba
Čeština
Predobjednávka,
vychádza 5. 8. 2024
Novinka

18,99 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Nerovná hra - Vi Keeland, Ikar, 2024

Viac o knihe

Môže byť vo svete, kde majú všetci prístup k neuveriteľnému množstvu informácií, každý vyšetrovateľom? Čo sa stane, keď sa smie do pátrania po vrahovi mladej austrálskej backpackerky zapojiť hocikto od hocikadiaľ, anonymne  – a potrebuje na to len počítač a pripojenie na internet?

V najnovšej knihe J. L. Horsta kontaktuje inšpektora Wistinga adminka crowdsolvingovej stránky a požiada ho o pomoc. Jedna členka amatérskeho onlineového vyšetrovacieho tímu bez stopy zmizla a nikto nevie, či to nesúvisí s vraždou, ktorou sa zaoberajú. Wisting sa vydáva po stopách, ktoré zanechala, v reálnom živote aj na internete, aby zistil, čo sa s ňou stalo. Ale ešte predtým musí zistiť jej skutočnú identitu.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1470291
Originálny názov
Grenseløs
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
470 g
ISBN
9788082420497
Rok vydania
2022
Edícia
Labyrint
Štýl
špionážny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nórsko
16. diel série
William Wisting
Vydavateľstvo
Premedia
Pre koho
pre mužov, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

17 hodnotení

13
2
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Láska spod klobúka - Jen Turano, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
4.7.2022
16 pribeh
Mame tu 16 príbeh od horsta s vysetrovateľom wistingom. Ako aj pri ostatnych častiach je nezabudnuteľný aj keď ho hosrt uz mohol trošku okoreniť. V tejto časti sa budeme nachádzať v sieti it technochológii ako do toho spadáme. Začítajte sa do nového príbehu krimi prípádu ktorý určite neurazí. Čítať viac
Oto
Neoverený nákup
28.6.2022
J L Horst
Niečo my tam chýbalo, na môj vkus trochu mdlé, chýbalo mi tam trosku akcie a nie len okolo I T prostredia, ale prečítané a celkovo na štyri hviezdičky Čítať viac
Michal
Neoverený nákup
8.6.2022
Jalove
Požičal som si z knižnice cca 10 kníh od tohto autora. Nie je to vyslovene zlé ale za celý čas som si akosi k hlavnej postave vyšetrovateľa Wistinga nevedel vytvoriť vzťah. Príde mi veľmi nevýrazný, absolútne bez vtipu. Celkovo tým knihám chyba trošku humoru. V iných kriminálkach od iných autorov je vždy aspoň jedna z hlavných postáv mierne ironicka alebo satkasticka poprípade "vtipne arogantna" . Porovnával som to napr: s Kepletom, Jo Nesbom, Connelym, Dominikom Danom alebo Patriciou Cornwellovou. V tých desiatich knihách co som čítal to chýba. Ako som písal vyššie: nie sú to vyslovene zlé príbehy, ale pre mna osobne je to slabší priemer - možno niektoré trošku nad priemer. Veľká skoda. Čítať viac
Jiřina
Neoverený nákup
2.6.2022
Knihu jsem právě dočetla. Je stejně báječná jako všechny ostatní tohoto autora. Kniha je zajímavá a napínavá od začátku do konce. Čítať viac
24.5.2022
Veľmi aktuálne
Šestnásty prípad Williama Wistinga so sebou prináša veľmi aktuálnu tému, ktorá je už vcelku dobre zakorenená napríklad vo svete informačných technológií, či vo viacerých oblastiach manažmentu a Horst svojou detektívkou V sieti poukázal na to, ako môže zafungovať "crowdsolving" pri riešení vraždy. Povedala by som, že tento fenomén asi najlepšie vystihuje staré známe príslovie - viac hláv, viac rozumu a teda ide vlastne o spojenie väčšieho množstva ľudí v prospech vyriešenia nejakého konkrétneho problému.
.
Michelle je adminkou práve takejto crowdsolvingovej webovej stránky a je veľmi znepokojená, pretože sa už niekoľko dní neozvala jedna jej veľmi aktívna členka. Bojí sa, že jej odmlčanie by mohlo mať súvislosť práve s ich amatérskym vyšetrovaním vraždy, keďže v poslednej správe na stránke spomenula, že narazila na niečo zaujímavé ... Kontaktuje Wistinga a toho čaká ťažká úloha - ako nájsť niekoho, koho poznáte len ako nick na webe?
.
Horst nie je prvým, komu napadlo spojiť ľudí "po sieti" a nechať ich vo svojej vlastnej réžii riešiť prípad vraždy. Takéto stránky a zanietení amatérski vyšetrovatelia skutočne existujú. Vymieňajú si svoje pohľady na vec, zhromažďujú nové dôkazy, ukazujú prstom na konkrétnych ľudí ... A jeden prst, konkrétne ukazovák pre výstrahu, zdvihol aj Horst - ste si istí, že ste na internete za svojou prezývkou, či avatarom v úplnej anonymite a bezpečí?
.
Vynikajúco zachytil atmosféru a to, ako zmýšľajú a pracujú ľudia, ktorých spojil crowdsolving pri riešení vraždy.
.
Budete pekne "vyobracaní", kým začnete tušiť, kto je ten alebo tá s maslom na hlave. Ja som si správne tipla až na druhý pokus, veľmi dlhú dobu som mala inú teóriu.
.
Horst vie byť drsnejší, vie za sebou zanechať väčšiu spúšť, no tentoraz sa rozhodol pre iný útok na svojich čitateľov - upriamil pozornosť na našu zraniteľnosť a bezpečie, na našu (takmer pre každého) každodennú rutinu a akoby povedal - dávajte si pozor na to, čo a ako robíte, keď ste zapojení v sieti. Veď nie nadarmo sa vraví, že súkromie na internete neexistuje ...
Čítať viac
22
Overený zákazník
18.5.2022
William Wisting je taký, ako ho milujeme
V súčasnom svete sme od seba vzdialení na jeden klik myšou, či jedným ťukom na klávesnici. Máme prístup k neuveriteľnému množstvo informácií, dokonca k takým, o akým by sa nám pred dvadsiatimi rokmi ani nesnívalo. Medzi ne patria aj také, ktoré súvisia s vyšetrovaním zločinov. A práve to je základná otázka – môžeme byť všetci vyšetrovateľmi? Funguje crowdsolving, riešenie davu aj pri pátraní po vrahoch?
Presne o takomto internetovom fenoméne je severské krimi Jorn Lier Horsta V sieti.

Inšpektora Williama Wistinga kontaktuje adminka crowdsolvingovej stránky Michelle Norisová a požiada ho o pomoc. Jedna členka amatérskeho onlineového vyšetrovacieho tímu Ruby bez stopy zmizla a nikto nevie, či to nesúvisí s vraždou, ktorou sa zaoberajú. Niet o nej zmienky už šesť mesiacov.
Vtedy sa dostala do online kontaktu so ženou prezývanou Astria...a teraz zmizla aj Astria.

Na internetovom fóre, kde sa stretávali, sa jej kamarátka prihlasovala pod menom Astria. V profile uvádzala, že pochádza z Nórska a má tridsaťdva rokov. Michelle po nej pátrala na vlastnú päsť a zistila, že pravdepodobne býva v Staverne. Chcela sa skontaktovať s miestnou políciou, lebo sa obávala, že sa Astrii niečo stalo.

Wisting sa vydáva po stopách, ktoré zanechala, v reálnom živote aj na internete, aby zistil, čo sa s ňou stalo. Ale ešte predtým musí zistiť jej skutočnú identitu.

Jorn Lier Horst prináša opäť premyslenú zápletku a s krimi V sieti je doslova na tepe dňa. Hlavnou témou je fenomén crowdsolvingu – ide o myšlienku, keď sa mnohí jednotlivci spoja, aby našli spoločné riešenia problémov. Môže ísť o rôzne oblasti, je to také „riešenie davu“ a Horst poukazuje na to, či môže crowdsolving fungovať aj vo sfére riešenia zločinov. Či už ide o krádeže, lúpežné prepadnutia alebo dokonca vraždy.

William Wisting je taký, ako ho milujeme. Poctivý, rozhľadený, skvelý vyšetrovateľ, ktorý pristupuje k prípadu zodpovedne. Základom príbehu je samotný proces vyšetrovania a postupne sa doň zapoja ďalší ľudia, ktorí pristupujú k záhadnému zmiznutiu Astrie a Ruby z rôznych uhlov pohľadu. Nielen adminka Michelle, ale aj mladá Španielka Celia, ktorá má ambície stať sa policajtkou, tiež Wistingova kolegyňa Maren, aj jeho dcéra novinárka Line.

Jorn Lier Horst postavil svojho detektíva Williama Wistinga pred nový typ vyšetrovania. Nové procesy, ktoré prebiehajú najmä na internete a môžu sa šíriť naprieč celým svetom. Napokon, William je Nór, adminka stránky je Austrálčanka, rovnako ako Ruby, a všetko smeruje k vražde v Španielsku.

Milujem Horstove knihy, pretože plynú v pokojnejšom duchu, základom je vyšetrovanie, hľadanie stôp, prepájanie indícií...tá mravčia práca, ktorej sú vyšetrovatelia zvyčajne vystavení. Práve to ma baví na jeho detektívkach, pretože sú uveriteľné, autentické, pritom stále napínavé a pútavé.
Čítať viac
3
Klbko zmijí - Dominik Dán, 2020
Práve čítam
Klbko zmijí

Rada čítam, čo je asi logické ????, keď som tu. Najradšej mám detektívky, ale nopohrdnem ani románom zo súčastnosti.

Stanislava Šebová Mrvečková
Overený nákup
5.5.2022
Autor nesklamal. Knihu som prečíítala veľmi rýchlo. Odporúčam. Všetky knihy od Horsta, ktoré som čítala, sú skvelé. V SIETI nie je výnimka. Knihu posúvam aj mojim priateľkám. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„V románe V sieti zachytáva Horst zeitgeist našej doby... keď do príbehu zahrnie aj fenomén crowdsolvingu. To robí túto knihu výnimočne zaujímavou.“  – Litteraturgarasjen

„Jørn Lier Horst je jedným z našich najvýznamnejších detektívkarov. S knihou V sieti dostanú všetci jeho fanúšikovia za svoje peniaze to najlepšie – Wistinga.“ – Verdens Gang

„Horst ponúka vo svojej najnovšej knihe dôsledne premyslenú zápletku.“ – Tvedestrandposten

Jorn Lier Horst

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“