Menovkyňa

Druhý diel románu Fable s názvom Menovkyňa je strhujúcim rozuzlením príbehu o mladej a neskrotnej dievčine, ktorá si hľadá miesto v drsnom svete kupcov... Čítať viac

4,4 41 hodnotení
2. diel série
Fable (SK)
Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
344 strán
5-6 hodín čítania

Druhý diel románu Fable s názvom Menovkyňa je strhujúcim rozuzlením príbehu o mladej a neskrotnej dievčine, ktorá si hľadá miesto v drsnom svete kupcov... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Namesake - Adrienne Young, Titan Books, 2021
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2021
Ihneď na stiahnutie

12,75 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Druhý diel románu Fable s názvom Menovkyňa je strhujúcim rozuzlením príbehu o mladej a neskrotnej dievčine, ktorá si hľadá miesto v drsnom svete kupcov.

Keď sa Fable podarilo dostať loď Marigold spod nadvlády svojho otca, mohla spolu s jej posádkou začať odznova. Ich sloboda však netrvala dlho, pretože sa stali pešiakmi na šachovnici hrdloreza s neslávnou povesťou, Zolu, ktorý zajal Fable na svojej lodi. Fable dokonca zisťuje, že Clove, muž, ktorý ju vychovával a bol blízkym priateľom jej otca, je kormidelníkom na tejto lodi. Aby sa Fable dostala späť do Úžin za Westom, musí pomôcť Zolovi spečatiť partnerstvo s Holanďankou. Táto mocná obchodníčka s drahými kameňmi je však aj niekým iným, než sa zdá.

Ako sa Fable postupne ponára do sveta plného zrád a klamstiev, zisťuje, že tajomstvá, ktoré si jej matka vzala do hrobu, teraz ohrozujú tých, na ktorých jej záleží. Ak ich má zachrániť, musí riskovať všetko – vrátane mladíka, ktorého ľúbi, a domova, ktorý konečne našla. Jej jediným východiskom je použiť svoje schopnosti a mágiu na nájdenie polnočného kameňa – legendárneho drahokamu, ktorý možno ani neexistuje.
Čítať viac
Originálny názov
Namesake
Počet strán
344
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1503909
Štýl
dobrodružný, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Fable (SK)
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

41 hodnotení

22
14
5
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

16.11.2023
Menovkyňa
Je to zaujímavý príbeh. Dievča ktoré je vydané na pospas osudu v mladom veku. Bojuje o prežitie. Prečítala som to rýchlo a určite odporúčam. Nechcem prezradiť obsah no určite v knihe nájdete zradu, tajomstvá, lásku a aj prekvapenie. Mne osobne až po prečítaní druhej knihy Menovkyňa došlo prečo sa to takto volá. Teraz sme objavili aj knihu Svätec (súvisí s knihami nepriamo) tak uvidíme čo to dá Čítať viac
11.11.2023
V podstate nemám čo vytknúť. Autorka rozumie tomu, o čom píše. Má ľahký a pútavý štýl, pekné opisy, zvládnutá hlavná postava aj jej dar a worldbuilding,ale na 5* to nie je.

Začiatok ma trocha nudil a ocenenila by som romantické, alebo aspoň sympatické, myšlienky o Westovi na začiatku, aby jej city neskôr vyzerali uveriteľnejšie. Stačili by malé detaily, pretože kým neprišla na Marigold, predstavovala som si ho, neviem prečo, ako tridsiatknika.
Záver bol akčný a hneď ma navnadil otvoriť Menovkyňu.
Čítať viac
20.7.2023
Výborné morské dobrodružstvo
Pri prvej časti asi pri prvých 50 strán som nevedela čo od knihy čakať, potom ma to riadne chytilo :) výborne dobrodružstvo. Sympatické nedokonalé postavy, napínavý nepredvídateľný dej. Len asi posledná 1/4 druhej časti mi úplne nesadla, mala som pocit, že sa postavy nelogicky zamotávali do situácii, do ktorých nemuseli.
Napriek tomu určite odporúčam.
Čítať viac
16.10.2022
Menovkyňa
Pokračovanie knihy Fable nesklamalo. Dej bol pútavý. Nachádzajú sa postavy, ktoré boli len okrajovo spomenuté v prvej knihe. Dozvedáme sa príbehy postáv a ako ich osud spojil. V prvej knihe som Svätca vôbec nemala rada, ale všetko čo spravil, spravil z lásky k svojej dcére. Veľmi nabitý a emocionálny dej plný dobrodružstva. Čítať viac
6

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
24.8.2022
Menovkyňa
Skvelé pokračovanie. Oproti prvej knihe sa mi Menovkyňa páčila oveľa viac. Svet sa tu rozvil, spoznali sme nové postavy, či aj tie už známe a ich tajomstvá. Zároveň sa tu odhalilo mnoho tajomných záhad a pribudli zvraty, dobrodružstvá. Bolo to super pokračovanie, ktoré napokon skončilo krásne a neostali žiadne nevyriešené tajomstvá... Odporúčam ľuďom, ktorí majú radi práve takéto príbehy. Ľahké fantasy ponorené v pirátskom svete s kúskom lásky. Čítať viac
16

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
27.6.2022
Skvelá oddychovka na leto
Knihu odporúčam : ak hľadáte knihu na leto, pri ktorej si oddýchnete a načerpáte trochu toho morského dobrodrúžstva

Knihu neodporúčam : pokiaľ ste neprečítali prvú časť Fable

Menovkyňa je pokračovanie prvej knihy Fable. Druhá časť nadväzuje priamo tam, kde skončila jednotka a to bez zbytočných omáčok. Očividne vám dej spoilerovať nebudem, pre tých čo nečítali prvú časť - takže poďme na moje pocity z knihy.

Neviem ako vám, ale mne sa druhá časť páčila omnoho viac ako prvá. Od začiatku mi dej prišiel veľmi dynamický, bavil ma a nespomalovaľ veľmi dlhú dobu. V druhej časti sa o Fable a o jej rodine dozvedáme viac. Tajomstvá sa odkrývajú. Už to nie je len nejaké dohadovanie a tápanie o čo asi ide - ako v prvej časti . Veci sa objasňovali a zároveň opäť zamotávali, čo mňa ako čitateľa nútilo obraciať strany. Veľké plus tejto knihy je aj morské prostredie kupcov a lovcov drahokamov, veľa kníh s touto tematikou nenájdete.

Neviem, či tento rok vyšla kniha, ktorú by som odporúčila zobrať si so sebou na pláž, kúpalisko či k moru viac. Má tu správnu atmosféru na dovolenkové oddychové čítanie. Nie je to úplne najoriginálnejšia kniha, povedala by som skôr priemerná. Možno by sa niekomu nemusela páčiť nie príliž komplikovaná zápletka a rýchla romantika. Ale ako oddychové čítanie mi perfektne sadla a ak takúto knihu hľadáte, tak vám ju veľmi odporúčam.
Čítať viac
13.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Úžasný svet námorníkov, obchodníkov, zlodejíčkov, priekupníkov, boháčov, i tých menej šťastných s prázdnymi vreckami a hlavne svet Fable a Westa pokračuje.
-
Tak ako aj prvá časť Fable, tak i druhá časť Menovkyňa (zasa s úžasnou obálkou) sa čítala hladko, rýchlo a príbeh bol pútavý od začiatku do konca.
Menovkyňa začína presne tam, kde končí Fable a tak čitateľ vhupne bez problémov rovno do pokračovania príbehu.
Tentokrát však Fable musí čeliť tajomnej Holanďanke a jej podlým úskokom. Čo sa týka identity Holanďanky, tak som si tipla takmer správne, bola som vedľa iba kúštiček a trochu ma mrzelo, že to nedopadlo tak, ako som si to vybájila ja. C’est la vie…
-
V Menovkyni strávia naši hrdinovia väčšiu časť príbehu na mori, či pod jeho hladinou. Staneme sa svedkami zápasu o prežitie v boji s prírodnými živlami či živlami spomedzi ľudskej rasy. Tak ako v každom dobrom príbehu nesmú chýbať kladné charaktery, tak na strane druhej, nesmú absentovať ani záporáci. V tejto časti ma milo prekvapil Koy, ktorý pod maskou tvrďasa skrýva zlaté srdce. Naopak West tu čiastočne ukáže svoju menej sympatickú tvár, ale to Fable neodradí ani náhodou.
Fable a West - už v prvej časti autorka naznačila, že títo dvaja sú predurčení na to, aby spolu tvorili pár a nie je tomu inak ani v druhej časti. Kým spočiatku Fable a West idú každý “svojou” cestou v závere sú znovu “nalepení” na sebe. Priznám sa, tak ako som sa s touto romantickou linkou nevedela stotožniť v prvej časti, tak ani v druhej som nebola nadšená, keď autorka túto dvojicu nasúkala do postele, aby, i keď na chvíľu, si užili vzájomnej náklonnosti. Oveľa radšej by som bola a myslím si, že by to bolo prospelo i príbehu, keby všetko to eroticko-romantické zostalo len v rovine náznakov. Ale chápem, zaujať dnes čitateľa je oveľa náročnejšie ako v (nedávnej) minulosti.
-
Už prvú časť, Fable, som hodnotila vysoko pozitívne a druhá časť v ničom nezaostáva. Povedala by som, že je ešte trochu dynamickejšia a tým pádom ešte pútavejšia. Druhou časťou je príbeh Fable, Westa a Svätca viac-menej uzavretý, avšak vedela by som si predstaviť aj ďalšie pokračovanie. Príbehov z námornickeho prostredia nikdy nie je dosť!
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“