Anjelik - Mary Kubica, Slovenský spisovateľ, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Anjelik

Heidi Woodová celý život rada pomáha druhým. Pracuje pre neziskovú organizáciu poskytujúcu pomoc bezdomovcom, imigrantom a utečencom a stará sa o túlavé mačky... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Heidi Woodová celý život rada pomáha druhým. Pracuje pre neziskovú organizáciu poskytujúcu pomoc bezdomovcom, imigrantom a utečencom a stará sa o túlavé mačky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 38 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Andílek - Mary Kubica, BETA - Dobrovský, 2016
Pevná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024

Viac o knihe

Na stanici zbadá dievča, nemá viac než šestnásť. Stojí v hustom daždi s bábätkom v náručí. Nastúpi do vlaku a stratí sa jej z očí. Ibaže ona ho nedokáže pustiť z hlavy…

Heidi Woodová celý život rada pomáha druhým. Pracuje pre neziskovú organizáciu poskytujúcu pomoc bezdomovcom, imigrantom a utečencom a stará sa o túlavé mačky. Napriek tomu jej manžela Chrisa a dvanásťročnú dcéru Zoe nepríjemne zaskočí, keď jedného dňa privedie domov mladé dievča so štvormesačným bábätkom na rukách. Willow vyzerá ako bezdomovkyňa a podľa Chrisa by mohla byť aj kriminálnička, no Heidi nedbá na jeho protesty a ponúkne jej strechu nad hlavou. Nezvyčajní hostia, kvôli ktorým zanedbáva manžela i dcéru, obrátia život celej rodiny naruby. A keď sa postupne začínajú vynárať znepokojivé tajomstvá z Willowinej minulosti, Heidi musí zvážiť, či nezašla v starostlivosti o neznámu mladú matku až nebezpečne ďaleko…

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Pretty Baby
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
433 g
ISBN
9788022023979
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1488917
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

9 hodnotení

5
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15
Tretí hlas - Cilla Börjlind, Rolf Börjlind, 2014
Práve čítam
Tretí hlas

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
7.4.2024
Anjelik
Kniha Anjelik je psychologický triler. Dej sa rozbieha celkom pomaly, ale potom som už knihu nedokázala pustiť z rúk.
Rodina Heidi a Chrisa si žije spokojným životom. Heidi pracuje v organizácii kde sa venuje bezdomovcom, imigrantom a luďom s ťažkými źivotnými príbehmi. Keď na stanici zbadá v daždi mladé dievča Willow s bábatkom v náručí, neodolá a zoberie ich k sebe domov. A tu sa začína napínavý triler, ktorý určite odporúčam prečítať milovníkom napatia a trilerov.
Čítať viac
21
Overený zákazník
20.7.2022
Najlepšia!
Anjelik je vynikajúci psychologický triler(?), do ktorého keď sa začítate, naplno v ňom uviaznete a nepustí vás ani po dočítaní.

Zdanlivo obyčajný príbeh rodiny, ktorú tvorí manželka a matka Heidi s pomocnou rukou pre cudzích ľudí nachádzajúcich sa na okraji spoločnosti, jej manžel Chris cítiaci sa na vedľajšej koľaji a Zoe, 12 ročné dievča, ktoré nič nebaví, pretože sa dostáva do pubertálneho obdobia života naruší mladé dievča menom Willow. Stačí jedna kapitola písaná z jej pohľadu a príbeh nadobúda úplne iný, tajomný a šialený rozmer…

Celkovo je dej podaný z pohľadu troch pohľadov a vnútorného cítenia - Heidi, Chrisa a Willow. Autorka je majsterkou vo vytvorenej psychológii postáv. Ich myšlienky, obavy a túžby nenechajú ani jedného z čitateľov chladným. Mňa kniha vyžmýkala a zarezala sa mi až do špiku kostí…

V knihe sú spracované ťažké témy a životné situácie spojené s hraničnými rozhodnutiami. Tým sa tento psychotriler zdaľuje od nenáročného čítania. Je písaný tak hodnoverne, že som sa miestami sama seba pýtala, či nie je skutočný? Možno áno, možno nie, a možno by len mohol byť.

Bravúrne dielo, ktoré sa dúfam dostane čo k najväčšiemu počtu čitateľov, pretože v ňom vidieť, že autorka je vynikajúcou tvoriteľkou napätia a to síce postupnými krokmi, ale premyslene.

Zo všetkých kníh, ktoré som od autorky doposiaľ čítala, radím túto medzi tú najlepšiu…
Čítať viac
16.7.2022
4,2/5

Triler Anjelik má zo začiatku pomalý a pozvoľný rozbeh, keď sa však do neho poriadne začítate, už vás nepustí. Dej je rozprávaný z pohľadu troch hlavných postáv - Heidi, jej manžela Chrisa a dievčiny Willow. Postavy sa v rozprávaní striedali a tak som čítala o situáciach z troch rôznych uhlov pohľadu, čo bolo rozhodne zaujímavé. Zároveň sa sprvu nenápadne budovalo napätie, najmä ako sa odkrývala minulosť Willow. Jej časť príbehu bola pre mňa najpútavejšia a zároveň najbolestnejšia. Nikto by nemal

zažiť to, čo ona, zúfalstvo a trápenie na mňa kričali takmer

z každej strany. Zažiť v živote tak málo radosti a lásky a

namiesto toho tŕpnuť, čo prinesie d'alšia noc.

Tak ako som obdivovala Willow, tak som od začiatku nemala rada Heidi. Nešlo mi do hlavy, že niekto, kto potrebuje pomáhať každému v núdzi, vôbec neberie ohľad na svojich najbližších. Ignoruje ich obavy a ponosy, akoby žila s klapkami na očiach. Ale po dočítaní som si uvedomila, že nemám najmenšie právo ju súdiť. Každý si so sebou nesieme zlé skúsenosti a bolesť z minulosti. Je množstvo spôsobov ako sa s nimi vysporiadať, žiadny nie je univerzálne správny. A sama neviem ako by som sa v danej chvíli zachovala, takže mi nenáleží posudzovať, či reakcie Heidi boli správne.

Anjelik bol vynikajúci triler s pomalším rozbehom, ale o to napínavejším koncom. Aj napriek náročným pasážam obsahujúcim sexuálne a psychické násilie, som knihu nevedela pustiť z rúk.
Čítať viac
9.7.2022
O autorke som už dávnejšie počula. Akosi ale nikdy nebol čas si od nej niečo prečítať. Ale téma rodičovstva a babätka v spojení s psychologickým trilerom vyzerala neskutočne dobre a tak som neodolala.

Príbeh sledujeme očami troch postáv a zároveň sledujeme minulosť, prítomnosť a budúcnosť, čo môže znieť mätúco ale nebojte, všetko sa dozviete v pravý čas a nijako vám to neskomplikuje čítanie ale naopak vďaka tajomstvám nebudete môcť knihu pustiť z rúk.

Nijaká z postáv mi nebola vyložene sympatická ale každá mala svoj príbeh, tajomstvá, dobro aj temno a tak ma mala každá čím zaujať.

Najviac sa mi páčilo ako autorka veci, ktoré vyzerajú na prvý pohľad samozrejmé sa hocikedy zvrtli a tak nič nebolo len dobré alebo zlé. Všetko bolo výborne a tak akurát prekombinované, pričom záver a celkové rozuzlenie bolo vynikajúce.

Bohužiaľ, kniha mi prišla miestami dosť natiahnutá. Veľakrát sa opakovali myšlienky a dej napredoval pomaly. Síce sa po psychickej stránke toho dialo dosť a autorka si na tom dala záležať, tak po dejovej ma to miestami nudilo a dúfala som, že ďalšia kapitola bude lepšia.

Kniha až mrazivo poukazuje na realitu a čo sa v nej potajomky deje, pričom ľudia sú častokrát voči tomu slepí. Časti tohoto príbehu, môžu zažívať tisíce ľudí po svete. Matky, deti, možno aj vaši susedia a vy o tom ani nemusíte tušiť….
Čítať viac
22.6.2022
Vynikajúce
Anotácia tejto knihy ma v edičnom pláne natoľko zaujala, že som sa proti svojim zvykom rozhodla dať šancu autorke, od ktorej som doteraz ešte nič nečítala. A viete prečo? Ja som si totiž dlho myslela, že sa jedná o slovenskú spisovateľku. Na tom, samozrejme, nič zlé nie je, kto ma však dlhšie pozná vie, že ešte 2,5 roka dozadu som takmer bojkotovala slovenské knihy na základe zlých skúseností. To už dávno neplatí, rovnako ako moja mylná predstava o autorkinej národnosti.

Ide o psychologický triler, žáner, ktorý je môjmu srdcu zo všetkých najbližší. Je spracovaná veľmi pútavo, fantázia vám pri čítaní bude predostierať mnoho verzií. Je písaná z pohľadu viacerých osôb aj časov: z pohľadu jednej osoby zo súčastnosti do minulosti, z pohľadu ostatných naopak z minulosti do súčastnosti, až kým sa nespoja v dokonalom súzvuku odhalenia pravdy.

Za mňa vynikajúce, určite sa poohliadnem po predošlých dielach.
Čítať viac
22
Overený zákazník
15.6.2022
Pre milovníkov psychotrilerov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Mary Kubica je skvelá rozprávačka a dokonale vás vtiahne nielen do príbehu, ale často budete mať pocit, že ste v hlave Heidi. Cítite jej nenaplnené materstvo, obrovskú lásku k deťom a vlastne všetkému živému...túžbu a snahu pomáhať. To všetko spôsobí, že sa citovo upne na cudzom dievčati a vy od začiatku tušíte, že čosi nie je v poriadku. Že sa k niečomu schyľuje a práve to vie Kubica famózne opísať.
Navnadí vás, vykreslí stiesnenú atmosféru a vám nezostáva nič iné, len čítať ďalej.

Príbeh sledujete z troch rôznych pohľadov: striedajú sa postavy Heidi, Chrisa a Willow.
Chris je racionálny, opatrný, niečo šípi, ale nedokáže manželke povedať nie.
Heidi sa úplne oddá novej úlohe a chce...musí pomôcť za každú cenu. Jej srdce je veľké, otvorené a nedokáže sa len tak prizerať.
A Willow sa pomaličky otvára a začína rozprávať svoj príbeh...

Postupne zisťujeme, aká je vlastne Willow. Že je sama ešte dieťaťom, hoci je už matkou a žiaľ, nedokáže sa postarať o svoje dieťa. Že bola obeťou domáceho násilia, že je krehká, zraniteľná a naozaj potrebuje pomoc.

Mary Kubica výborne dávkuje napätie a v jednom okamihu vás doslova šokuje. A vy začnete nedočkavejšie čítať a prehŕňať stránky, aby ste sa dozvedeli celú pravdu. Ak máte radi prekvapujúce zápletky, vrelo odporúčam. Novinku Anjelik si vychutná každý milovník psychologických trilerov.
Čítať viac
Mária
Neoverený nákup
20.6.2022
Súhlasím. Je to špičkové čítanie. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven, 2015
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven