Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Celkom ľudské - Karine Tuil, Slovart, 2022

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Celkom ľudské

Karine Tuil je súčasná francúzska spisovateľka. Jej diela sa pravidelne objavujú medzi nomináciami na najprestížnejšie literárne ceny. Farelovci sú úspešní, bohatí a vplyvní.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2022
280 strán
4 hodiny čítania

Karine Tuil je súčasná francúzska spisovateľka. Jej diela sa pravidelne objavujú medzi nomináciami na najprestížnejšie literárne ceny. Farelovci sú úspešní, bohatí a vplyvní. Sedemdesiatročný Jean Farel je popredný novinár s úspešnou kariérou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Karine Tuil je súčasná francúzska spisovateľka. Jej diela sa pravidelne objavujú medzi nomináciami na najprestížnejšie literárne ceny.
Farelovci sú úspešní, bohatí a vplyvní. Sedemdesiatročný Jean Farel je popredný novinár s úspešnou kariérou v televízii, teší sa z pekného miesta na spoločenskom výslní, ktoré nemieni v najbližšom čase opustiť. Jeho o dvadsaťsedem rokov mladšia manželka Claire je uznávaná feministická autorka a esejistka. Ich syn Alexandre, krásny, nadaný športovec, študuje na elitnej vysokej škole. Rodina ako obrázok. No nádherný domček z kariet sa zrúti, keď mladá žena obviní prominentného syna zo znásilnenia.

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítať viac
Originálny názov
Les Choses humaines
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
407 g
ISBN
9788055650043
Rok vydania
2022
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
1459285
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Celkom ľudské - Karine Tuil, Slovart, 2022
Oceán more - Alessandro Baricco, Slovart, 2022
25,90 €

Hodnotenia

4,8 / 5

17 hodnotení

15
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
28.8.2023
Celkom ľudské
Jeden čin, dva pohľady, dve pravdy, pretože ani jeden z nich sa nemýli. Mali sme možnosť pozrieť sa na otázku znásilnenia zo strany muža a zo strany ženy.
Kniha otvára mnoho otázok ohľadom sexualizovaného násilia, hlavne poukazuje na to, že mlčanie neznamená súhlas. Škoda, že v našej spoločnosti je táto téma stále tabuizovaná, nehovorí sa o nej a ak tak veľmi málo a väčšinou sa zameriava na obete a victim blaming. Poučujeme obete, ako sa majú obliekať, kam nemajú chodiť, aké časy sú pre ne rizikové, ako sa majú správať, čo ne/hovoriť, aby neprovokovali...a ja sa pýtam, či by nebolo jednoduchšie zamerať sa na agresorov a dať im jasný signál "nerobte to"? Nebola by naša spoločnosť lepšia, ak by sme vytvorili prostredie, v ktorom sa obete nebudú cítiť vinné za útok, ktorému museli čeliť? Všetci vieme čo je prezumpcia neviny, škoda že (a hlavne v takýchto prípadoch) sa neprikladá rovnaká dôležitosť aj prezumpcii statusu obete.
Čítať viac
5.6.2023
Vážení, možno budete zhrození i prekvapení zároveň, koľkí sa v tejto knihe nájdete. V spôsobe komunikácie, konaní, odvahe či osude postáv má totiž omnoho výstižnejší názov, než som pôvodne predpokladala. Strašidelne autenticky, a pritom s citom opisuje okolnosti, o ktorých si myslíme, že sa dejú len na filmom plátne. Okolnosti, o ktorých je ťažké hovoriť, nieto ešte mlčať. O prijatí zodpovednosti za následky mylnej predstavy, ako každý môže všetko. Zapôsobila na mňa ako budík v dobe vysokej ochrany osobných údajov, no aj v časoch, kde ak na počkanie neodhalíte svoje súkromie, ste považovaný prinajmenšom za čudáka. Málokto si však uvedomí, že iba do momentu, pokiaľ sa veľká moc pripisovaná anonymite a vplyvu neobráti proti vám alebo vašim blízkym. Nečíta sa ľahko, ale o to povzbudivejšie volá po náprave. Všetka česť! Čítať viac
14

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený nákup
6.4.2023
Na začiatok by som rada povedala, že kniha ma výrazne prekvapila. Rýchlo som sa začítala a nedokázala som prestať. Keby som nemala iné povinnosti, spokojne by som pri nej strávila jeden deň. Príbeh vami otrasie a zamestná vaše myšlienky aj po jej dočítaní.

Hlavnou zápletkou knihy je súdny proces, v ktorom je Adam, pochádzajúci z vplyvnej rodiny, obvinený zo znásilnenia ženy Mily. Čo bolo pre mňa veľmi zaujímavé, autorka nám predstavuje Adamovu rodinu, jeho život, vzťahy, postupne odkrýva vrstvu po vrstve jeho minulosti. Nečítame teda príbeh zo strany obete, hoci rada by som vyzdvihla pasáž v knihe od strany 228-230, ktoré hovoria o vnímaní ženy. V prípade sexuálneho násilia, ak o ňom obeť rozpráva,znovu ho prežíva.

•Túžbu neslobodno presadzovať silou.

Kniha je naozaj veľmi zaujíma. Vyvolá mnohé myšlienky a ponúka priestor na vytvorenie si názoru. Keď ešte na záver spomeniem jednu zo svojich myšlienok (pretože je ich veľa a dalo by sa na túto tému veľa diskutovať), mnohé ženy zažívajú obťažovanie, sexistické poznámky, primitívny mačizmus zo strany mužov a málo ktoré sa odvážia búriť, prehovoriť.
Zároveň, sa mi s tým spája aj otázka moci.

Čítajte, dobré to bolo !
Čítať viac
2.11.2022
Prebehlo veľa času, odkedy som dala šancu knihe z edície MM, keďže tá posledná ma natoľko sklamala, až som usúdila, že pre mňa bude asi lepšie nejaký ten rok počkať a dozrieť na publikácie tohto kalibru. Našťastie Celkom ľudské na mňa zapôsobilo nie len tematikou, ktorú rozoberalo, ale rovnako aj svojím prevedením, čo viac si preto želať?

Dostáva sa nám sondy do rodiny zasiahnutej znásilnením, avšak tentoraz sa na to pozeráme z iného uhla pohľadu – z rodiny páchateľa, nie obete. Pre mňa bolo príšerné pozorovať, ako celé okolie trpí, či už z jednej alebo z druhej strany. Autorka v žiadnom prípade neobhajovala násilníkovo správanie, nepokúšala sa sňať z neho zodpovednosť za príšerné činy, no čitateľovi ponúkla pomerne komplexný pohľad na celú situáciu a vniesla ho tak priamo do centra, kde sa to celé odohralo.

Trýznivé, boľavé a nesmierne aktuálne čítanie, ktorému nebudú stránky ubúdať tak ľahko, ako sme zvyknutí pri jednoduchších knihách, no rozhodne každý jeden prečítaný riadok bude stáť za to. Siahnite po nej a presvedčte sa sami, neoľutujete.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Celkom ľudské - Karine Tuil, Slovart, 2022
Oceán more - Alessandro Baricco, Slovart, 2022
25,90 €

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes