Vianoce
Dôvera - Michaela Brnková, MERIDIANO-press, 2022

14,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dôvera

Pred ôsmimi týždňami bol môj život dokonalým načasovaním stereotypu a povinností. Nič ma nemohlo zaskočiť, nič sa neodohrávalo mimo môj pevne stanovený plán... Čítať viac

4,4 169 hodnotení
2. diel série
Nekompromisní
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2022
384 strán
5-6 hodín čítania

Pred ôsmimi týždňami bol môj život dokonalým načasovaním stereotypu a povinností. Nič ma nemohlo zaskočiť, nič sa neodohrávalo mimo môj pevne stanovený plán... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

14,99 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Štvrté krídlo - Rebecca Yarros, Ikar, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Pred ôsmimi týždňami bol môj život dokonalým načasovaním stereotypu a povinností. Nič ma nemohlo zaskočiť, nič sa neodohrávalo mimo môj pevne stanovený plán.
A potom sa to stalo.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×192 mm
Hmotnosť
412 g
ISBN
9788082141033
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1682033
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Nekompromisní
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

169 hodnotení

121
18
15
5
9

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :) Momentálne mám 200 kníh a stále ich mám málo. Našťastie túto záľubu so mnou zdieľa aj mamina a sestra, takže vždy máme doma čerstvú knihu :) Som silný fanúšik Harryho Pottera, ale čítam historickú romantiku a knihy s tématikou 2.svetovej vojny a Holokaustu. Takže knihy nakupujem zväčša v týchto oddeleniach.

Lucia Hricová
Overený zákazník
16.11.2023
Dôvera
Keď čítate série, prekvapí vás, keď ďalšia časť nenapreduje na predošlú?

Presne to bolo moje prekvapenie, keď som sa začítala do Dôvery. Neberiem to negatívne, práve naopak. Opäť som sa mohla začítať do nového príbehu, spoznať nové postavy, prejsť si ich životmi...

Ja ju hodnotím veľmi pozitívne. Myslím, že mi dala takmer všetko, čo som od nej očakávala. Prvý diel sa mi páčil o trochu viac, kvôli tomu mafiánskemu prostrediu. Tu som sa však ocitla na zámku.

Halton ma vytáčal tou neprístupnosťou. Toto sa autorke podarilo. Lexi bola presne podľa môjho gusta- tvrdohlavá. Komplexne spolu tvorili zaujímavý pár a aj keď boli maximálne odlišní, spolu im to dokonale ladilo.
Musím uznať, že autorka napísala skvelú knihu, pretože až k posledným stranám som bola zvedavá, čo sa vlastne udeje na záver. Veľmi pekné čítanie
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
6.11.2023
Napínavá
DÔVERA druhý diel série Nekompromisní . V tejto časti sa ocitneme nie medzi mafiánmi , ale v honosnom zámku . Páči sa mi ako nás Michaela Brnková udržuje v napätí so svojimi postavami . Lexi, Gail a prísny Halton sa spoznajú za zvláštnych okolností a navzájom si klamú . Môže sa medzi nimi vybudovať dôvera ? To sa dozvieme až po prečítaní rôznych skvelých a napínavých situáciách . V istej situácii sa mi zdá / dúfam, že to nebude iba zdanie/ spisovateľka napísala nečakané spojenie s prvou časťou. Či to tak bude a ako to dopadne ? Tak uvidíme . Ja sa idem začítať do tretej časti a Vám knižky odporúčam prečítať tiež. Čítať viac
9

„Všetko, čo teraz potrebujem, je obrovský sveter, káva, teplé ponožky, hromada kníh a dobrá hudba.“

Diana Barnová
Overený zákazník
23.10.2023
2.časť zo série Nekompromisní
Prvý diel knihy Konflikt sa mi neskutočne páčil , ale že neskutočne. Musím povedať, že kniha Konflikt bola asi jedna z mojich top kníh za rok 2022. Preto som bola neskutočne zvedavá na ďalšie knižky od autorky. Ku knižkám som sa dostala až teraz a ja ľutujem, že som ich do svojho čitateľského wishlistu nezaradila skôr.
Ak si myslíte, že druhá časť nejako nadviaže na jednotku alebo , že bude voľné pokračovanie, ste na omyle. Zasa je pravda, že tam hlavná postava z jednotky bola spomenutá :D
Ale to nevadí, že to nenadväzuje. Ide o iných hrdinov, inú zápletku, inú nenávisť, iné vzrúšo :D
Kým v jednotke nás autorka zaviedla do mafiánskeho prostredia, tu sme boli v kráľovskom prostredí. Musím povedať, že miestami ma Halton rozčuľoval, tým aký bol chladný a ako si držal odstup od Lexi. Zasa ale to chápem vzhľadom na jeho postavenie. A možno aj preto mi vadil, pretože autorka opísala ozajstného chlapa , nie žiadneho neexistujúceho romantika, a predsa, krutá realita bolíí :D :D
Páčila mi prvá časť knihy , to iskrenie a hašterenie medzi Haltonom a Lexi. Niektoré scény boli úplne k popukaniu., hlavne ako vedela Lexi odporovať a reagovať na Haltonove reči.
Trošku sa to pozmenilo, keď vyšlo najavo, čomu sa naozaj Lexi venuje. A celé sa to zasa pozmenilo na konci.
Ale fajn, ja to beriem, zvraty sú super. Človek sa tak vôbec nenudí.
Knižku odporúčam
Čítať viac
9
Malé jablko - Katarína Hybenová, 2021
Práve čítam
Malé jablko

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Michaela Beňová @books.collection
Overený zákazník
6.10.2023
Dôvera
Mega kniha, ktorá vás nechá čumieť.
Skvelo napísané, všetky detaily, všetky scény, všetky postavy. Vtipné, poprepájané. Toto chcete citat, veľmi sa mi páčil tento príbeh. Bolo to magické ale aj temné zároveň. Milujem, skvelá časť. Neviem sa dočkať trojky.
Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

Anet Večná knihomolka
Overený zákazník
18.8.2023
Toto chceš čítať!
Sériu Nekompromisní som spoznala vďaka knihomoľskému stretnutiu minulé leto a vďaka samotnej autorke, ktorá mi poslala Konflikt. Ten som prečítala jedným dychom a aj napriek detailom, bola som z neho nadšená. Postupne celý bookstagram zaplavili aj pokračovania, ktorým som akosi tvrdohlavo odolávala. A nakoniec si hovorím, poďme to vyskúšať. NE-ĽU-TU-JEM! V Dôvere som našla jednu z najlepších kníh, aké som čítala a bezhlavo som sa zamilovala do postáv a celého deja.

Alexanda a Halton sú dvojka, ktorú som zbožňovala od prvej strany. Z nepriatelia milenci, tróp, ktorý úplne zbožňujem, dopĺňalo aj prostredie zámku a nádych histórie. Alexandra bola výborná hrdinka, ktorá na sebe tvrdo makala, nič nedostala zadramo, ale hlavne to bola jedna líška prešibaná. Priznám sa, že dokedy neprišiel hlavný zvrat, nemala som ani potuchy čo plánuje a chystá. Bola inteligentná a mala bohovské drzé poznámky, všetci vieme, že bad girls sú našou slabou stránkou. Saša bola výnimočná aj vďaka svojej minulosti, ktorá tu na mňa nepôsobila ako klišé, práve naopak veľmi mi sem sadla.
Mám sa vôbec vyhadrivat k Haltonovi? Snáď len fakt, že som sa ako silný odporca zamilovánania do fiktívnych postáv, tentokrát do Haltona zbláznila, hovorí úplne o všetkom. Zatrpknutý, cinický a s prísnym pohľadom v skvelo padnúcom saku, na hrade. Ja nemám čo dodať. Aj napriek jeho vspurnej povahe a potrebe dopriať si čas, som ho zbožňovala od prvej strany. Charizmatický a rozprávkovo bohatý, no nechceš ho?

Čo sa týka samotného deja, klobúk dole pred autorkou, vidno že do toho dala veľa a vďaka tomu autentickému štýlu, vás príbeh vtiahne a ukáže vám aj temnú stranu kráľovskej rodiny. Každý zvrat sa mi predpokadal veľmi ťažko, čo veľmi oceňujem, skrátka sa nemate kedy nudiť. V momente, kedy si myslíte, že je všetko jasné, autorka sa na nás skepticky pozrie a vrhne nás do náručia ďalšieho problému, ktoré postavy riešia. Zároveň sa mi páči aj prepojenie s prvou časťou a náznak toho, čo sa bude diať v tej poslednej. Vidno, že si s tým autorka dala prácu a priniesla príbeh, ktorý je vzrušujúci, napínavý a zároveň drsne romantický.
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
31.7.2023
Aj pri čítaní druhého dielu série Nekompromisní sa budem opakovať, že Miška patrí k mojej topke medzi slovenskými autormi. Aj som zabudla ako mi prostredie mafie, zakázaného i tajomného chýbalo, dokým som sa k nemu v Dôvere opäť nevrátila.
Autorka sa aj v tejto knihe zamerala na príbeh, ktorý priamo nenadväzuje na Konflikt, no má s ním nemálo spoločné. Dej sa odohrával v mojom milovanom Londýne, preto si ihneď získal moje sympatie. No, s prostredím som ešte neskončila. Čakala by som všetko, ale to, že sa príbeh odohráva na zámku? Tak to bolo až hororovo úchvatné! Naozaj som si prišla na svoje a žiadna vec od opisu prostredia po pútavé rozprávanie autorky ma nesklamala. Knihu som prečítala na jedno posedenie i keď ľutujem, že mi stránky ubiehali tak rýchlo. Vo svete Lexi a Haltona by som sa pokojne zdržala aj o niečo dlhšie.
Postavy ponúkali opäť to „správne orechové“. Silná hlavná hrdinka Lexi túžiaca po nových životných príležitostiach a Halton, ktorého chladný pohľad neroztopí ani to najtvrdšie srdce. Alebo predsa len áno? Čím to je, že nás ženy odjakživa priťahujú zlí muži? O tom by vedela rozprávať Lexi, ktorá mi bola veľmi sympatická, no niekedy to s Haltonom nemala ľahké. Mierna provokácia či vzájomné podpichovanie sa je asi to, čo v žiadnej romantickej linke nemôže chýbať. A do toho muž, ktorý má tajomstiev na rozdávanie. Áno, aj ja som sa ho občas bála. :D
Po tomto príbehu budú bažiť všetky milovníčky zakázaného a vzrušujúceho. A vďaka striedaniu kapitol budete mať dokonalý prehľad v životoch oboch postáv. Aj o dráme, romantike a prekvapeniach, ktoré Dôvera prináša.
Čítať viac
29.7.2023
Ak ste čítali prvú časť série a čakáte nejaké pokračovanie, odhalenie toho, či Nero vážne zomrel, alebo žije, tak vás autorka trošku potrápi a bonusovú kapitolu k spomínanej časti vám necháva na koniec.
Najprv si ale prejdite novým ženským utrpením menom Halton.
Bože ten bol ale nedostupný... miestami som nerozumela jeho správaniu. Ako ani správaniu Lexi. Ale všetko časom padlo do seba ako perfektná skladačka, ktorá vám nedá spávať, kým ju celú nedoklepnete.
A presne toto sa stalo. Knihu som neodložila, kým som nezistila, čo sa sakra deje.
Autorka má talent na zavádzanie čitateliek a moment prekvapenia vám predloží ako keby sa nič nedialo. A vy zízate na knihu a čítate ten istý odsek dookola možno aj desaťkrát.
Dôvera.
Presne o to sa Lexi snaží. Získať dôveru pána nádherného zámku. Lenže či sa jej to podarí? A keď áno za akú cenu? Získa s dôverou aj jeho srdce? Alebo je to celé len obravská pretvárka, pre lepšie časy?
Všetko sa dozviete keď si prečítate tento príbeh nabitý emóciami, (ne)dôverou, drámou, a tajomstvami.
Páčilo sa mi prepojenie s prvou časťou, chválim myšlienku. Som zvedavá teda na poslednú časť. Dúfam, že sa znova objaví Halton aj spolu s....
Zase otvorený koniec a neviem na čom dorici sme. Ale dobre. Domyslím si podľa seba a možno ma autorka v trojke prekvapí
Čítať viac
Simona Simona
Overený nákup
22.6.2023
Skvelá oddychovka
Už v prvom diele Konflikt ma dostal autorkin štýl písania, najmä jej inteligentný humor. Bavia ma vtipné dialógy a iskrenie medzi hlavnými postavami. Kniha sa číta sama, stránka za stránkou a žiadna nuda rozhodne nehrozí. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Chcete si prečítať ideálny ženský román, kde sa zamilujete a zároveň budete dychtivo čakať na odhalenie tajomstva? Chyťte do ruky knihu Dôvera od Michaely Brnkoveja čítajte!
Autorka vie po čom ženy túžia. Vysoký, mohutný chlap, ponorený do práce a zronený minulosťou. Silná, no zároveň jemná žena, ktorá ho svojou láskou oslobodí od trápenia.
Do toho štipka sarkazmu, dôvtip, tajomstvo a veľkolepý koniec. Knihu dočítate so slastným pocitom zamilovanosti do nekompromisného anglického hlavného hrdinu, no túžiace po ďalšej dávke nefalšovanej romantiky.
Denisa Šimoničová, Panta Rhei

Túto knihu som nečítala rýchlo preto, lebo je to klasická romantika, ale preto, že som chcela vedieť, ako skončí. Mala veľa nepredvídateľných momentov, ktoré zakaždým zmenili smerovanie deja. Nie je plná cukrovania, ale tieňov, tajomstiev, príťažlivosti a... nedôvery. Autorka má talent na vytváranie drzých bojovných hrdiniek, ktorým držíme palce aj po prečítaní poslednej strany. Dôvera je vhodná pre všetky čitateľky, ktoré sa neboja bojovať za seba, svoje sny a za odriekanú lásku.
Anna Veselková, Martinus

Túto knihu som sa snažila čítať čo najpomalšie, no aj tak som ju zhltla za jediný deň. Dôvera je skvelo vystavaná. Jej atmosféra je plná napätia a dôvtipu, ktorú keď spojíte s neuveriteľnou chémiou medzi svojskými hlavnými postavami, vznikne vám dokonalý recept na dokonalú knihu, ktorá uchváti. Osobne ma potešilo nenápadné prepojenie na prvý diel série a bonus ma rovno totálne odrovnal.
Ak hľadáte knihu, ktorú nepustíte z ruky a máte radi strhujúce romantické príbehy, plné tajomstiev, zvratov a napätia, už viac nemusíte hľadať.
Timea Oravcová, Martinus

Michaela Brnková

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„Ale práve ten slabý musí­ vedieť byť silný a odí­sť, keď ten silný je prí­liš slabý na to, aby mohol tomu silnému ublí­žiť.“