Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora – kompletný scenár
E-kniha

Kompletný scenár

Tretie pokračovanie veľkolepej série, ktorú poznáme z filmového plátna! Profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa snaží ovládnuť... Čítať viac

3. diel série
Fantastické zvery
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
288 strán
4 hodiny čítania

Tretie pokračovanie veľkolepej série, ktorú poznáme z filmového plátna! Profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa snaží ovládnuť čarodejnícky ... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Tretie pokračovanie veľkolepej série, ktorú poznáme z filmového plátna!

Profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa snaží ovládnuť čarodejnícky svet. Sám ho nemôže zastaviť, a tak mágizoológovi Mlokovi Scamanderovi zverí vedenie neohrozeného tímu čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného mukla pekára v nebezpečnej misii, pri ktorej sa stretnú so starými i s novými zvermi a skrížia zbrane s čoraz väčšou légiou Grindelwaldových stúpencov. Lenže keď ide o všetko, môže zostať Dumbledore bokom?
Kompletný scenár Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora z pera J.K. Rowlingovej a Steva Klovesa prináša pôvodný scenár doplnený o ukážky zo zákulisia vrátane návrhov kostýmov, nákresov miest, kde sa dej odohráva, grafických návrhov, ale aj postrehov hercov, členov tvorivých tímov a ďalších tvorcov filmu.

Nová séria, inšpirovaná pôvodne sprievodnou knihou populárnych príbehov o Harrym Potterovi Fantastické zvery a ich výskyt, prináša pôsobivé dobrodružstvo, dramatické súboje, úchvatné tvory a čary na každom kroku.
Čítať viac
Originálny názov
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
Počet strán
288
Rok vydania
2022
Edícia
Svet Harryho Pottera
Naše katalógové číslo
1733257
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
3. diel série
Fantastické zvery
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

16 hodnotení

5
6
5
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

3
Anjel medzi tieňmi - Lucy Maud Montgomery, 2008
Práve čítam
Anjel medzi tieňmi

Milujem knihy. Otvárajú nám v živote svety, ktoré by sme inak nepoznali... bookstagram @books.coffee.cake

Lenka Holubekova
Overený nákup
17.3.2024
Fantastické zvery Tajomstvá Dumbledora - J. K.Rowling
Záverečná časť trilógie Fantastické zvery - a za mňa najkrajšia. Aj najprepracovanejsia. Vizuálne aj obsahovo. Okrem nádhernej obálky a kompletného prepisu filmového scenára tu nájdete aj krásne storyboard ilustrácie, ktoré dopĺňajú jednotlivé scény. A tiež poznámky a komentáre od členov filmového štábu a hereckého obsadenia. A áno, nechýba medzi nimi ani Jude Law, alias neodolateľný mladý Dumbledore, či Eddie Redmayne, ktorý vo všetkých troch častiach famózne stvárnil Mloka Scamandera... Mne sa kniha veľmi páčila a listovanie a čítanie v nej som si naozaj užila. A ak ste aj vy fanúšikmi carodejnickeho sveta J. K. Rowlingovej so všetkým, čo k nemu patrí, tak sa určite aj pre vás stane zberateľským kúskom... Čítať viac
12.3.2023
Nie každému vyhovujú knihy písané formou scenárov, divadelných hier, mailov, chatov alebo iným podobným spôsobom. Mne to vôbec neprekáža, z času na čas je to príjemná zmena, a preto mi úplne vyhovuje, že Fantastické zvery vychádzajú touto formou. Navyše je tento tretí a záverečný diel obohatený aj o ilustrácie a postrehy hercov a tvorcov filmov.

Nedá mi takto v úvode hneď nevytknúť nový formát a filmovú obálku, ktoré sú síce naozaj pekné, ale absolútne sa nehodí k predchádzajúcim častiam, čo je pre knižničného estetika dosť závažný nedostatok. Každopádne, obsah to neovplyvňuje a tak sa sústreďme predovšetkým naň.

Nakoľko ide o scenár, nie je veľmi priestor na rekapituláciu predchádzajúcich dvoch častí a ak ste ich čítali už dávnejšie, môže byť problém, zorientovať sa v deji. Ja som si preto prečítala na internete dostupné podrobnejšie obsahy a až po tom som išla na Tajomstvá Dumbledora.

Dumbledorova partička na čele s Mlokom čelí nebezpečnému Grindelwaldovi a snaží sa mu zabrániť v ovládnutí sveta. Celkovo to bolo fajn vymyslené, najväčšie tajomstvá a zvraty boli ale podľa mňa odholané už v predchádzajúcich dvoch častiach a tento diel tú hlavnú zápletku s Grindelwaldom len slušne ukončil a dej sa výrazne nezamotával. Páčilo sa mi, akú dôležitú úlohu v závere zohral jeden fantastický tvor z Mlokovho kufríka, ale pokojne si mohli zvery uchmatnúť aj väčší priestor.

Chýbala mi tu Tina a dúfala som, že aspoň v závere sa ich vzťah s Mlokom nejako posunie. Vzhľadom na názov som čakala viac zo života Dumbledora, ale z tohto pohľadu som bola celkom sklamaná. Rozumiem, že postava sa časom formuje, ale tu mi Albus nebol vôbec tak sympatický ako v Harry Potterovi. Jasné, múdrosť a skúsenosti sa získavajú vekom, ale taká úžasná a výrazná postava predsa musela byť úžasná snáď od narodenia! :D

Je to svet mágie a kúziel, čiže to nemôže byť zlé, ale čakala som asi trošku viac. Na filmy sa tiež určite pozriem, ale zrejme to nebude taká láska ako Harry. Ale bolo fajn sledovať Grindelwaldovu minulosť a dozvedieť sa viac o vzájomnom pute s Dumbledorom. Celkovo nielen tento diel, ale celá séria bola fajn.
Čítať viac
6.2.2023
Tajomstvá Dumbledora od J.K. Rowling & Steva Klovesa
Tajomstvá Dumbledora od J.K. Rowling & Steva Klovesa je už v poradí tretia kniha obsahujúca scenár k rovnomennému filmu zo série Fantastické zvery.

Niekomu proste čítanie scenára namiesto plnohodnotného knižného príbehu nevyhovuje. Ja nie som ten prípad. Začítam sa celkom rýchlo a môj mozog si už prostredie, emócie a celkovo chýbajúce detaily pekne zrežíruje aj sám. Takže za mňa je tento formát úplne prijateľný.

Ale poďme k obsahu. Ja som filmové spracovanie ešte nevidela, takže nemôžem porovnávať, no scenár bol dobrý. Nebolo to žiadne veľkolepé Harry Potter dobrodružstvo, no pekne zapadalo do celej franšízy.

Čo chcem naozaj pochváliť sú myšlienky hercov, ľudí pracujúcich na filme k jednotlivým postavám, situáciám a zároveň bohatý koncept art (ilustrácie nápadov použitých do filmu; napr. scény, plagáty, kostým. a pod.).

Malým mínus je formát a obálka knihy, ktoré nekorešpondujú s predchádzajúcimi knihami. Môžem len hádať či to súvisí s právami a požiadavkami domovského vydavateľstva, prípadne formátom ilustrácii. Neviem

3*/5* Chýbali mi tam hlbšie, precítenejšie dialógy pri niektorých postavách.
Čítať viac
6.1.2023
Očakávaná kniha knihomoľov a zároveň milovníkov série Fantastických zverov už prešla aj mojimi rukami.

O jej obálke by som mohla rozprávať hodiny a hodiny. Je nádherná, možno aj jedna z najkrajších obálok kníh tohto roku.
V knihe nájdete kompletný scenár k filmu, k tomu zoznam postáv na začiatku a neskôr aj náčrty hlavných hrdinov.
Ako dej postupuje a dejú sa tam isté veci, autori si dali záležať aj na ilustráciách a vďaka nim som videla aj nejaké drobnosti, ktoré vo filme neboli.
Čítaním ma sprevádzali aj poznámky autorov, či hercov, ktoré boli zaujímavým okorenením.

Keďže to nebola klasicky napísaná kniha, iba scenár, musím povedať, že som sa do toho nevedela na 100% vžiť. Chýbali mi tam väčšie emócie a väčšie prejavy myšlienok postáv. Napriek tomu sa to čítalo ozaj rýchlo, nič z deja tam nechýbalo a bolo to super zhrnutie k filmu.

Ak ste fanúšik, prečítajte si to aj kvôli super ilustráciám. Ja ale naďalej zostávam verná viac filmom.
Čítať viac
4.1.2023
Tajomstvá Dumbledora 4/5
Príjemné vrátenie do sveta série Fantastických zverov doplnené o kopec krásnych náčrtov, návrhov rekvizít a scén. Okrem toho tu nájdeme aj odstavce od samotných hercov a iných spolupracovníkov na filme. Scenár nezaostáva za super filmom, ktorý minulý rok navštívil kiná. Odporúčam. Skvelé 4 hviezdičky a krásne strávený koniec roku. Čítať viac

Autori

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Všetci sme rovnakí rôznym spôsobom.“

Chyžná - Nita Prose, 2022
Chyžná
Nita Prose