Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Záhada siedmich ciferníkov - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2022

11,12 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Záhada siedmich ciferníkov - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2022
Čítaná
Záhada siedmich ciferníkov - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2022

Záhada siedmich ciferníkov
Čítaná

Bohatí manželia Cooteovci, ktorí si na dva roky prenajali sídlo Chimneys, sa radi obklopujú mladými ľuďmi, a tak si doň na pár dní pozvú skupinku priateľov. Jeden z mládencov,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
232 strán
3-4 hodiny čítania

Bohatí manželia Cooteovci, ktorí si na dva roky prenajali sídlo Chimneys, sa radi obklopujú mladými ľuďmi, a tak si doň na pár dní pozvú skupinku priateľov. Jeden z mládencov, Gerry Wade, má veľké problémy s ranným vstávaním, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina

11,12 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Nerovná hra - Vi Keeland, Ikar, 2024

Viac o knihe

Záhada Siedmich ciferníkov z roku 1929 je voľným pokračovaním románu Tajomstvo sídla Chimneys. Agatha Christie opäť situovala dej do honosného vidieckeho sídla a rozohrala v ňom ďalšiu dokonale premyslenú zápletku so špionážnymi prvkami, ktorej rozlúštenie zaskočí aj toho najostrieľanejšieho čitateľa detektívok.

Bohatí manželia Cooteovci, ktorí si na dva roky prenajali sídlo Chimneys, sa radi obklopujú mladými ľuďmi, a tak si doň na pár dní pozvú skupinku priateľov. Jeden z mládencov, Gerry Wade, má veľké problémy s ranným vstávaním, a tak sa ostatní rozhodnú, že si z neho poriadne vystrelia: v noci mu do izby dajú osem budíkov a nastavia ich tak, aby prvý zazvonil o pol siedmej. Na druhý deň ráno však budíky napriek ohlušujúcemu rinčaniu Gerryho z postele nevytiahnu, v tom čase je už totiž mŕtvy. A jeden budík chýba.

Vyšetrovania podozrivého úmrtia zdravého mladého muža sa ujíma polícia, no ani Gerryho kamaráti nezaháľajú. Pátranie ich privedie na stopu záhadných Siedmich ciferníkov a zdá sa, že práve toto tajomné pomenovanie bude kľúčom k objasneniu prípadu. Amatérski pátrači sa však musia mať na pozore, najmä keď dôjde k ďalšej vražde…
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1690319
Originálny názov
The Seven Dials Mystery
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
298 g
Rok vydania
2022
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

12 hodnotení

9
0
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Veľmi vydarená kniha od Agathy, aj keď to nie je jej klasická detektívka. Po vrahovi pátra skupina mladých ľudí a rolu skúseného detektíva a ochrancu tu hrá policajný inšpektor Battle (konečne nejaké pozitívne zobrazenie príslušníkov policajného zboru u Agathy). Okrem pátrania sa tu veľa rozoberajú aj vzťahy medzi mladými ľudmi, ak to máte radi, tak to pre vás bude oživením, ak vás to otravuje, tak možno občas odfrknete a stranu-dve preskočíte. Na mňa to bolo tak akurát, aj keď som u autorky zvyknutá na väčšie napätie, logickejšie správanie postáv a prirodzenejší sled udalostí.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
3.1.2023
Darček
Knihu sme darovali ako darček a veľmi sa páčila.Napínavý dej ako vždy zaujal a potešil.Autor nesklamal. Čítať viac
31.12.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh začína v rozľahlom sídle Chimneys, ktoré si prenajali manželia Cooteovci. Ubytujú v ňom aj partiu mladých ľudí. Vyniká medzi nimi jeden mladík, ktorý nedokáže nikdy prísť na raňajky včas. Teda, on príde na raňajky, pomaly, už v čase obeda. Nie je nim nik iný, ako Gerry Wade, z ktorého si pre túto jeho vlastnosť, kamaráti robia posmešky. Lenže nebola by to Agatha, aby nám príbeh, hneď od začiatku nezamotala.

Ako dosiahnuť, aby sa konečne náš spachtoš prebudil včas? Keď nakúpia u miestneho hodinára 8 budíkov, aj hodinár šípi, že sa niečo chystá. Zväčša stačí budík jeden!

O čo väčšie prekvapenie však nastane, keď nevinná zábava prerastie v ohavný čin? Náš milovník spánku už nie je medzi živými a vrah sa pohybuje voľne po okolí, aby mohol vykonať ďalší zločin...

Detektívky mám rada, vždy ma fascinuje, ako bude prebiehať samotné vyšetrovanie, ktorá z postáv sa na ňom bude podieľať, ako budú zápletky v deji eskalovať a či sa podarí páchateľa odhaliť.

Toto dielko, je napísané majstrovsky. Už od začiatku - niekde v podvedomí tušíte, že to nebude len také jednoduché. A veru, nemýlite sa. Ale čím je záhada neobvyklejšia, tým je pre čitateľa lákavejšia a dlhšie ho drží v napätí.
Čítať viac
Renáta Kovaľová
Neoverený nákup
16.12.2022
Agáta-moja láska
Poznám ten príbeh z filmu, ale ja proste len z čítania si viem vychutnať tú Agathinu “anglickosť” - suchý humor, čaje, odmeranosť, pod povrchom ktorej vrú vášne. Tento štýl písania na nikdy, ani opakovane neomrzí. Škoda, že už nedzi nami nie je, nikto ju nevie ani len napodobniť, aj keď sa snaží. To je proste zbytočné. Čítať viac
22
Overený zákazník
21.11.2022
Treba vypátrať, kto je Sedmička...
Geniálna zápletka, svojrázne a neraz veľmi sympatické postavy, záhadné vraždy spojené s budíkom, štipka anglického humoru, napätie, dobrodružstvo... Ak máte radi príbehy s nepredvídateľným koncom, vrelo odporúčam!

Myslím, že Záhada Siedmich ciferníkov vás bude baviť, aj keď tam nie je Hercule Poirot, či slečna Marplová. Je to totiž zručne napísaná detektívka so špionážnym pozadím, výborne premyslená a s prekvapivým záverom, na aké sme u Agathy Christie zvyknutí. Možno vám spočiatku bude chvíľočku trvať, kým sa zorientujete v postavách, ale potom to už ide ako po masle.
Zápletka, ktorá má medzinárodné a ekonomické pozadie. Postupné rozmotávanie klbka tajomstiev. Anglický vidiek a panstvo Chimneys. Žiadne litre krvi, ktoré by zovšadiaľ tiekli a staré dobré pátranie po stopách, bez nejakých moderných technických vymožeností. Presne tak to máme u kráľovnej detektívok radi.

K tomu si pridajte typický anglický humor, duchaplné dialógy, britský spôsob života, autentická doba a dostanete napínavé krimi s prekvapivým záverom.
Je to jedna z mála kníh Agathy Christie, ktoré sú voľným pokračovaním: nielenže sa vraciame do vidieckeho sídla Chimneys, ale stretávame sa aj s niekoľkými postavami z Tajomstva sídla Chimneys. Napríklad superintendant Battle, či plukovník Melrose.

----V živote by jej nenapadlo, že sa môže stať niečo také príšerné.
Bol mŕtvy — zabila ho.
Snažila sa upokojiť. Čo teraz? Prvé jej napadlo, že treba zavolať lekára. Čo ak je ten človek iba v bezvedomí? Inštinkt jej nahováral, že tá možnosť je takmer nulová, ale nedbala. Nejako ho musí dostať do auta a odviezť k najbližšiemu doktorovi. Stalo sa to na opustenom úseku cesty, široko-ďaleko nikde nikto, kto by jej pomohol.----
Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“