Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Cestovateľ - Aleš Tvrdý, INTEREZ MEDIA, 2022

17,46 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Cestovateľ - Aleš Tvrdý, INTEREZ MEDIA, 2022
Cestovateľ - Aleš Tvrdý, INTEREZ MEDIA, 2022

Cestovateľ

Život cestovateľa bez filtrov, ktorý by si niekedy zaslúžil cenzúru

Fotograf a cestovateľ Aleš Tvrdý vyrazil do sveta vo svojich dvadsiatich troch rokoch, kedy sa písal rok 2008. Odvtedy prešiel vyše 60 krajín a spravil viac ako 300-tisíc... Čítať viac

Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA, 2022
Počet strán
280

Fotograf a cestovateľ Aleš Tvrdý vyrazil do sveta vo svojich dvadsiatich troch rokoch, kedy sa písal rok 2008. Odvtedy prešiel vyše 60 krajín a spravil viac ako 300-tisíc fotografií. Od svojej prvej cesty až dodnes si pripísal množstvo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,46 €

-2 %
Posielame do štyroch dní
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 11 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nádej jednej matky - Francine Rivers, Kumran, 2023
Cestovateľ - Aleš Tvrdý, INTEREZ MEDIA, 2022
17,46 €

Viac o knihe

Fotograf a cestovateľ Aleš Tvrdý vyrazil do sveta vo svojich dvadsiatich troch rokoch, kedy sa písal rok 2008. Odvtedy prešiel vyše 60 krajín a spravil viac ako 300-tisíc fotografií. Od svojej prvej cesty až dodnes si pripísal množstvo úspechov. Dvakrát sa mu podarilo vyhrať v súťaži Bloger roka v kategórii Najlepší travel blog.

Mnohé z jeho záberov sa stali víťaznými snímkami v medzinárodných, ale aj domácich súťažiach, pričom niektoré z fotografií publikoval aj National Geographic. Aleš sa stal dvojnásobným finalistom svetovej súťaže Enviromental Photographer of the Year, na platforme OneEyeLand sa v roku 2021 stal 25. najlepším fotografom sveta spomedzi viac ako 130-tisíc fotografov.

Aleš do svojej knihy vybral najzaujímavejšie, najbizarnejšie a najvtipnejšie príbehy zo štrnástich rokov, ktoré prežil na cestách. Zážitky sú sprevádzané nádhernými fotografiami, ktoré plnohodnotne dopĺňajú jeho príbehy a vďaka nim sa budete môcť vžiť do jeho kože aj vy.
Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×190 mm
Hmotnosť
508 g
ISBN
9788097399344
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1707259
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

7 hodnotení

3
0
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Adra
Neoverený nákup
2.1.2023
Cestovateľ bolo super spríjemnenie týchto chladných šedých dní.
Aspoň na malú chvíľu som vďaka autorovi nazrela do (väčšinou) teplých krajín a že ich nebolo málo.
Aleš nám v tejto knihe porozpráva zopár zaujímavých príbehov z rôznych krajín, ktoré stihol precestovať. Niektoré sú zaujímavejšie, iné zas len stručne opísané, skôr len z presúvania sa, čo ma trošku mrzelo, pretože by som sa o tých krajinách chcela dozvedieť z jeho pohľadu trošku viac.
Bolo zaujímavé čítať o ľuďoch, ktorých Aleš po ceste stretol a že to nie je len o tom, ako Vás chcú všade uniesť a okradnúť, aj keď teda na veľa miestach sa z Vás snažia peniaze vytiahnúť, ale práve naopak. Častokrát Vám ponúknu strechu nad hlavou, dajú Vám najesť alebo sú prosto k Vám len milí.
Každá kapitola je venovaná jednej krajine a ukončená fotkami z nej. Fotky sú naozaj nádherné, dotvárajú atmosféru kapitoly a osobne som pri ich obzeraní strávila kopec času, predsa len sa nezaprie, že autor za ne získal rôzne ocenenia a dokonca mu niektoré publikovalo aj National Geographic.
Nebudem klamať, že kniha vo mne vyvolávala pocit niekam vycestovať. V mojom prípade vycestujem len do ďalšieho knižného sveta, ale možno práve Vás kniha inšpiruje navštíviť niektorú zo spomínaných krajín.
Čítať viac
25
Overený zákazník
25.11.2022
V úvode musím hneď podotknúť, že fotografa a cestovateľa A. Tvrdého som doposiaľ nepoznala, keďže sa až tak nevenujem cestovateľskému blogu, ale tento súbor príbehov, zážitkov z ciest ma rozhodne bavil.

Aleš Tvrdý prešiel vyše 60 krajín a spravil viac ako 300-tisíc fotografií, čo je podľa môjho názoru obrovské množstvo a ja ho za to obdivujem. Predsa vyhrať v súťaži Bloger roka v kategórii Najlepší travel blog nie je asi jednoduché, ale jemu sa to podarilo a to je už teda veľký úspech.

V knihe nájdete mnoho zaujímavých miest a rozličné vtipné príbehy, ktoré zachytávajú až 14 rokov z jeho dobrodružstiev.
Jednotlivé príbehy sú navyše obohatené o nádherné fotografie, pomocou ktorých si možno budete vedieť lepšie predstaviť o čom rozpráva a kde sa dajú zážitok odohral. Mne to pri čítaní pomohlo, keďže moja predstavivosť pracovala naplno. Páči sa mi aj samotná obálka knihy s touto krásnou farebnou kombináciou.

Opisuje tu mnoho zaujímavých zážitkov, ale ak sa mám priznať, miestami ma to bavilo veľmi, inokedy zase menej. Mňa osobne by možno viac bavili príbehy z daných krajín viac konkrétnejšie, nie len jeho osobné zážitky. Možno niečo bližšie o danej krajine, aby som ju v prípade svojej návštevy poznala. Jej zvyky, tradície a kultúru. Jednoducho viac o krajine. Je to však len môj skromný názor, ktorý vôbec nemusí byť totožný s inými čitateľmi.

Knihu vám ale aj tak odporúčam ak máte radi cestopisy, zážitky z ciest, alebo len tak máte chuť niekam vycestovať prostredníctvom knihy.
Čítať viac
19
Cyntoryn zvieratiek - Stephen King, 2019
Práve čítam
Cyntoryn zvieratiek

Malá knihomoľka z Bratislavy :) zbožňujem knihy, ale nie sú viac ako skutočný život, tak nezabúdajme žiť a zažívať! <3 IG: mercinkaa

Marcela Kurajdová
Overený zákazník
23.11.2022
Cestopisy sú super. Literatúra, pri ktorej si oddýchnete, zasmejete sa a nemusíte vôbec premýšľať. Nejde iba o to, že vďaka ním spoznáme krajiny, na ktoré nemáme dosah, či už finančný alebo emočný, ale stále mi potvrdzujú názor, že je to ako stretnutie s kamarátom pri pive, káve (čo len chcete..) spojené s pestrým, obohacujúcim a vyčerpávajúcim rozhovorom.

More zaujímavých informácií, pri ktorých dvíhate obočie a padá vám sánka, prípadne vás dojme nezištný ľudský skutok, ktorý sa na Slovensku vo veľkých mestách „už nenosí“. Nechápem, kde nastala chyba. A možno tu vždy bola, len nemala takú veľkú a „srdečnú“ náruč ako dnes. :(

Už prvý Alešov zážitok ma dojal. Išlo IBA O TO, že ak jeden z obyvateľov ostrova Ha'afeva na Tonga nemal čo jesť, ostatní sa o neho postarali. Znie to úplne obyčajne, veď tak sme si kedysi denne pomáhali všetci. Kam sa ale dopracoval moderný svet? Ľudská súdržnosť ostala zrejme iba na malých miestach zeme (pokojne to môže byť aj dedinka na Slovensku), kde človek ešte nie je natoľko sebecký a lakomý. Ostrov ma iba 261 obyvateľov, ktorí si žijú vo veľmi skromných až biednych podmienkach a nechce sa mi veriť, že toto je odpoveď na moju otázku „prečo sa takáto automatická chuť pomôcť a pokora nedejú všade?“.

Aleša som doteraz neregistrovala. Nesledujem veľa cestovateľských blogov, lebo ich je už toooľko, až ma to nebaví. :D Mňa tento boom s blogovaním preletených a prechodených kilometrov obišiel. O to radšej som potom chytila do rúk viazaný súhrn spomienok a fotografii. Nevedela som, že tento sympatický mladý muž vyhral 2x ocenenie bloger roka a že sa jeho fotky objavili aj v National Geographic. Byť 25-tým najlepším fotografom sveta je určite obrovský úspech, ale musí to tiež znamenať, že vie autor písať? Trochu som pozabudla na to, že čítam voľný blog prenesený na papier bez zásahov knižného vydavateľstva a ostala som mierne sklamaná (moja chyba). :D

Prvé strany ma veľmi bavili. Užívala som si opisy iných krajín, ich nevšedností a pár fotiek, ktoré sa nachádzajú na konci každej kapitoly, tj. miesta na zemi, ktoré Aleš navštívil. Avšak stalo sa niečo, s čím som nerátala. Od polovice knihy to začal byť celkom stereotyp. :/ Zaujímavosti vystriedal opakujúci sa únavný a stresujúci presun autobusom z bodu A do bodu B. Ani pikantéria z Thajska a miest, kde nerozoznáte chlapa od ženy a naopak, kde vám spravia inú „masáž“, než ste si objednali a musíte ju ešte aj zaplatiť, aj keď obchytkávanie genitálií ste naozaj nechceli, ani priam neuveriteľný fakt, že vás na vychýrených uliciach stále niekto chytá za rozkrok nestačili k tomu, aby prebili ďalšie, pre čitateľa opakujúce sa riadky o patáliách s presunom. Tiež čítať o sračke počas rande, ktorou autor trpel celý deň.. no neviem, ale mne to až tak vtipné neprišlo. Každý máme za sebou aspoň jedno trápne „bláto na hřišti“. :D :D :D
Myslím, že na tom nie je nič výnimočné, nič čo by si zaslúžilo opis až na pár strán (ale možno to niekoho hodí do kolien). :D

Po dočítaní som nadobudla pocit, že Aleš nie je cestovateľ bádateľ v pravom slova zmysle, ale skôr lovec fotografie, ale nemám mu to za zlé. Dobré oko rozhodne má, len som očakávala viac rôznych informácii z kútov sveta, ktoré navštívil. To je však môj subjektívny názor a pre niekoho môže byť kniha dokonalým cestovateľským zážitkom. Už len na pohľad, či chválim obálku, rozloženie a prehľadnosť textu alebo pekný výber fotografií stojí za to venovať jej čas.

Ja som si každý večer šupla dve krajiny a aspoň mysľou som bola aj ja ďaleko za hranicami, takže koniec koncov, ďakujem za ďalší pekný cestopis.
Čítať viac
Lívia
Neoverený nákup
31.10.2022
Čakala som viac
Nič v zlom, ale kniha je v podstate o tom ako autor opisuje okrem miest aj svoje bujaré sexuálne zážitky Čítať viac

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Vrania šestka
Leigh Bardugo