Kufr z nebe
E-kniha

Celé to začalo onou nanejvýš nepravděpodobnou událostí, kdy z nebe spadl kufr… Metropolitní policie požádala Jamieho a mne o sepsání zprávy o veškerých známých skutečnostech... Čítať viac

4,5 26 hodnotení
2. diel série
Kroniky prachu (CZ)
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2022
424 strán
6 hodín čítania

Celé to začalo onou nanejvýš nepravděpodobnou událostí, kdy z nebe spadl kufr… Metropolitní policie požádala Jamieho a mne o sepsání zprávy o veškerých známých skutečnostech týkajících se vyšetřování případu Davida Brightona. Čítať viac

  • PDF
  • Čeština

15,64 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Kufor z neba - Lin Rina, CooBoo SK
PDF
Slovenčina
Ihneď na stiahnutie

15,40 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Celé to začalo onou nanejvýš nepravděpodobnou událostí, kdy z nebe spadl kufr… Metropolitní policie požádala Jamieho a mne o sepsání zprávy o veškerých známých skutečnostech týkajících se vyšetřování případu Davida Brightona. Zajímá je, jak se všetečné studentce a roztržitému mechanikovi podařilo přijít celé věci na kloub. Jelikož však Jamie kategoricky odmítá, že by měl to, co jsme společně zažili, zvěčnit na papír, zůstává tento úkol na mně – Elise Hemmiltonové. Neohrožené laické vyšetřovatelce, zvědavé čmuchalce a neodolatelné lamačce srdcí. Román ze světa Kronik prachu
Čítať viac
Originálny názov
Elisa Hemmiltons Kofferkrimi
Počet strán
424
Rok vydania
2022
Edícia
Kroniky prachu (CZ)
Naše katalógové číslo
1770159
Štýl
dobrodružný, historický, romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Nemecko
2. diel série
Kroniky prachu (CZ)
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Pre koho
young adult, pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

26 hodnotení

13
12
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.1.2024
Kufor z neba
Keď som sa dozvedela, že kroniky prachu majú aj druhu časť, veľmi som sa potešila, že sa znova vrátim do sveta kníh, Londýna a lásky. Bolo to však niečo úplne iné ako prvá časť. Hlavná hrdinka je Animantina najlepšia kamarátka Elisa, ktorá je múdra, svojská a srší z nej humor. Elisa v knihe vyšetruje prípad, ktorý bol už načrtnutý v prvej časti. Dej sa hýbal veľmi rýchlo, bolo to zaujímavé, akčné a celkovo úžasné. Obľúbila som si Jamieho, Elisu (samozrejme) a aj pána Greena. Som rada, že kroniky prachu majú aj druhú, veľmi originálnu a odlišnú časť. Čítať viac
17.7.2023
Pre milovníkom detektívok aj romantiky
Lodný kufor, ktorý prepadol strechou univerzitnej knižnice, skrýva v tajnej priehradke nákresy stroja, ktoré veľmi zaujmú mechanika Jamieho, a rozhodne sa zistiť o aký stroj ide. Keď sa mu však do cesty pripletie zopár lupičov, jedna mŕtvola a študentka politológie Elisa, ktorá chce za každú cenu tento kriminálny prípad vyriešiť, už prestáva ísť len o nový vynález, ale o život.

Spôsob písania je poňatý netradične. Až na epilóg je celá kniha správou pre policajné oddelenie, ktorú píše Elisa. Príbeh je tak písaný z jej pohľadu, ale zároveň ukazuje aj to, čo sa dialo, keď pri príbehu práve nebola a čo si ostatné postavy mysleli. K tomu sú tam akoby ručne písané poznámky od Elisy a Jamieho. Pôsobí to ale ako klasický príbeh a krásne sa číta.

V knihe sa objavuje niekoľko zápletok. Asi tou najhlavnejšou je detektívny prípad, ktorý Elisa a Jamie riešia. Je originálne poňatý, skvele premyslený a nepredvídateľný. Nielen, že som nečakala, ako celý príbeh dopadne, ale celé vyústenie bolo takou perfektnou čerešničkou na torte, ktorá tomu dodala ten pravý šmrnc.

Nechýbala ani milostná linka, alebo skôr linky. Najväčšia pozornosť bola venovaná Elisinu milostnému životu. Bolo to príjemné, v podobnom duchu ako Kroniky prachu. Potom bolo v knihe ešte pár milostných zápletok, väčšinou spomínané skôr mimochodom alebo nevypovedané, ale k príbehu sa perfektne hodili a presne tak akurát ozvláštnili detektívnu zápletku.

A samotný koniec knihy? Ten ma dostal z viac ako jedného dôvodu. Ale opäť to bola taká čerešnička na torte celej knihy, ktorá to nádherne zakončila. A aj keď je príbeh svojím spôsobom ukončený, tak zároveň je tam priestor na pokračovanie a ja naozaj dúfam, že bude.

Veľká časť postáv sa objavila už v knihe Kroniky prachu, ale nakoľko tu hrali oveľa dôležitejšiu úlohu, autorka sa im venovala oveľa viac. Zároveň skvele popísala aj úplne nové postavy, ktoré tu zastávali vedľajšie role. Ale keďže hrala v tejto knihe úlohu aj detektívna zápletka, prezradila vždy len toľko, aby neprezradila vraha.
Čítať viac
12
Princess at Heart - Connie Glynn, 2022
Práve čítam
Princess at Heart

Ahojte, som Karla a milujeeem čítanie, horúcu čokoládu v martinusáckej kaviarni a oddychové prechádzky v prírode s mojím psom <3

Karla Humeníková
Overený zákazník
3.7.2023
Kufor z neba
Na toto pokračovanie so sa veľmi tešila, ale zároveň som nevedela čo mám čakať. Keďže v prvej časti som si obľúbila Animant, tak sa mi veľmi nechcelo púšťať do druhej časti s hlavnou postavou Elisou.
No VEĽMI som sa mýlila. Elisa je jedno úžasné, cieľavedome, vtipné a svojské dievča, ktoré som si hneď obľúbila. Veľmi sa mi páčilo jej vystupovanie, ako rozprávala a proste celkovo ona. Taktiež som si obľúbila postavu Jamieho. Zaujalo ma aj, že druhá časť sa odohráva počas tej prvej. Čítanie mi veľmi spríjemňovali poznámky pri texte.
Síce sa v tejto knihe vyšetruje prípad, no nečakajte, že to bude nejaká prepracovaná detektívka, ako napríklad Poirot. Dej sa mi velmi páčil, no ak idete do tejto knihy s tým, že si idete prečítať detektívku tak sa musíte prestaviť. Lebo idete čítať jeden krásny, historický príbeh plný lásky a Londýna…
Určite odporúčam.
Čítať viac
6

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
24.6.2023
Detektívka zasadená do 19.storočia
Tak kde začať? Ak mám byť úprimná dlho som premýšľala či si prečítať knihu Kufor z neba. Hoci Kroniky prachu si ma skutočne získali, tak týmto príbehom som si istá nebola. Od môjho čítania Kroník ubehli už 2 roky a mala som pochybnosti, či ma opäť niečo také, a ešte k tomu detektívne, zaujme. Napokon som to však riskla - a oplatilo sa.
Postavy tejto knihy som si jednoducho zamilovala! Elisa bola skvelá a energická hlavná hrdinka, ktorá si išla neustále svojím. Jamieho som si tiež obľúbila - bol takou milou postavou. K tomu nesmel chýbať úžasný Benjamin Green, ktorý si ma po čase, tiež, získal. A samozrejme je tu aj ešte viac super postáv... Poviem vám však, že už len s hlavnou postavou Elisou sa teda počas čítania určite nebudete nudiť a veľa sa nasmejete. Jej túžba po dobrodružstve z knihy priam srší. A k tomu všetkému knihu skrášľujú skvelé poznámky Elisy a Jamieho, ktoré sú ako inak - fantastické! Skvelo spríjemnia čítanie!
Kniha je plná dobrodružstva a záhad, stále sa v nej niečo deje. Dej je napísaný viac než dobre a hoci má vyše 400 strán, tak je pútavý a číta sa rýchlo... K tomu všetkému sa celý dej odohráva v jednom očarujúcom období – v Londýne z 19. storočia. Už v prvej knihe som si toto obdobie zamilovala, a teraz sme sa sem opäť vrátili. Ja mám históriu veľmi rada a toto viktoriánske obdobie ma neopísateľne očarilo. Som veľmi rada, že Lin Rina zasadila jej knihy práve do tohto prostredia a vôbec som rada aj za to, že som po knižke nakoniec siahla. A pokojne by som si prečítala aj viac! Ten koniec sa mi úplne hodil k tomuto príbehu, ale zároveň vo mne vzbudil vieru, žeby sa mohlo začať aj čosi nové...
Bol to pekný príbeh zasadený do očarujúcej doby na čele s fantastickými postavami. Odporúčam ho všetkým, čo majú radi históriu, detektívky a príbehy s prímesou romantiky.
Čítať viac
8.5.2023
Moc se mi líbí zpracování ve formě zprávy s poznámkami na okraji, knihu to velmi oživuje. Příběh sám se místy příliš táhne. Ale jinak je to stejně pohodové čtení jako Kroniky prachu. Ty jsem četla již před dvěma lety, takže jsem nebyla zatížená příliš velkým očekáváním a četbu si opravdu užila. I když Elisa byla skoro dost potrhlá. Čítať viac
10.1.2023
KUFOR Z NEBA je druhý diel série Kroniky prachu. Poznáte? Je to taká dnešná young adult verzia Jane Austen. Odohráva sa tiež v Anglicku na konci 19.storočia a prvá časť rozpráva príbeh slečny Animant, ktorú by rodičia najradšej dobre vydali, no na ich sklamanie ona miluje knihy a o vydaji nechce ani počuť. Radšej odíde do Londýna a zamestná sa v knižnici :)

Tento druhý diel sa mi páči o trošku viac ako prvý, je menej romantický, viac akčný a detektívny. Rieši záhadu obrovského kufra, ktorý v prvej časti prepadol v jedno upršané ráno cez sklenený strop knižnice, čím samozrejme spôsobil veľkú katastrofu. Komu ale vlastne kufor patril? Čo v ňom je? A ako sa dostal (cez sklenenú strechu) do Kráľovskej knižnice? Kniha je písaná ako správa pre políciu od študentky Elisy a jej kamaráta hodinára Jamieho. Hlavný text dopĺňaju ich ručne písané poznámky.

Keďže diela Jane Austen či sestier Brontë mám načítané tak, že z nich viem recitovať naspamäť, trochu mi vadí príliš moderný jazyk a vyjadrovanie, ktoré patrí do 21.storočia, nie do 19. (Napríklad “Bol pekne nahodený.”) Toto ale vôbec nie je na prekážku napríklad mojim dcéram, naopak, asi sa im kniha dokonca lepšie číta oproti takej Pýche a predsudku, kde nikto nehovoril nič priamočiaro a všade bolo treba hľadať skrytý význam a vnímať nuance :)

Inak kvôli tomuto spôsobu písania stále kontrolujem autorku, či nie sú v knihe anachronizmy. Používal sa vtedy pojem “hotovosť”? Jedli v zime jahody? Pili gin s tonikom? Veľa času popri čítaní trávim s google a zdá sa, že autorka si obdobie, o ktorom píše, riadne naštudovala… ale ja sa aspoň učím veľa nového! (Napr. že ten pojem hotovosť existoval dávno pred 19.storočím!)

Popri Kronikách prachu a Kufri z neba vyšiel v origináli aj jeden diel medzi týmito dvomi - taký diel 1.5 - ktorý dopĺňa trochu príbehy oboch hlavných hrdiniek. Rada by som si ho bola prečítala, občas mi pri Kufri z neba chýbali informácie o vedľajších postavách a dejových líniách a mala som pocit, že mi niečo uniklo.

Obe knihy sú vhodné od 12 rokov (ale aj naša 10-ročná superčitateľka je z nich nadšená) a ako stvorené pre mladšie slečny aj staršie dámy, ktoré milujú silné ženské hrdinky a rady čítajú napínavé knihy plné záhad.
Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
4.12.2022
Tento kouzelný příběh nás zavede do Londýna do roku 1890. Cílevědomá dívka Elisa se rozhodne rozluštit záhadu. Do knihovny totiž střechou propadne kufr, který skrývá tajemství. Společně s nesmělým mechanikem Jamiem se Elisa vydává na stopu záhadnému majiteli.

Pokud jste četli Kroniky prachu a byli jste stejně nadšeni jako já, tato kniha Vás rozhodně nemůže minout. Setkáte se zde i s Animant a panem Reedem a připomenete si tak krásný čas, který jste s nimi při čtení strávili. Někdy mi až přišlo, že jsem díky knize na milé návštěvě u starých známých. Tato kniha je trochu více akčnější, Elisa se před ničím nezastaví a do všeho jde po hlavě. To vše v rámci možností, jaké nabízí doba kolem roku 1890, obzvláště pak pro dívky.

Kromě napětí při pátrání po tajemném majiteli kufru, jsem od knihy dostala milý, odpočinkový příběh, kde nechybí ani romantická linka. Nechci prozrazovat, o kterého milého nápadníka v knize půjde, ale věřte, že si ho okamžitě zamilujete.

Kniha je čtivá, milá, vtipná i napínavá. Při čtení jsem se skoro celou dobu musela usmívat. Elisa je silná žena, které rozhodně budete fandit. Musím zmínit i celkovou grafickou stránku, která se moc vyvedla. Stránky uvnitř knihy vypadají jako vytržené ze starého sešitu, do příběhu jsou „dopisovány“ vtipné poznámky od Elisy i Jamieho a kniha je prostě nádherná. Určitě ideální i jako dárek pro všechny romantické duše a rovnou k ní pořiďte i Kroniky prachu.

Autorka si konec příběhu pěkně připravila na pokračování a já říkám hurá a budu se moc těšit na další milý příběh ze světa Kronik prachu.
Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
29.11.2022
Kufor z neba
Tato kniha je napisana uzasne,ako aj iné knihy od tejto autorky.Je zaujímavá,napínavá a skončila sa tak,ako by som na začiatku vôbec nepredpokladala :)Dúfam,že bude aj pokračovanie.Odporúčam prečítať :) Čítať viac

Vydavateľstvo Nakladatelství Fragment

Čítať viac

„Niekto musí začať u seba. Niekto musí vystúpiť dopredu a povedať a urobiť, čo je správne, pretože je to správne. Keď nikto nezačne, tak ľudia nemajú koho nasledovať.“

Cesta králů - Brandon Sanderson, 2012
Cesta králů
Brandon Sanderson