Portrét vernosti - Roseanna M. White, i527.net, 2023

17,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Portrét vernosti

Zivon Marin bol až do októbrovej revolúcie, ktorá zničila jeho svet, jedným z najlepších ruských kryptografov. Keď vyjadril svoj nesúhlas s Leninom, bol nútený utiecť z Ruska.... Čítať viac

3. diel série
Kryptológovia
Vydavateľstvo
i527.net, 2023
352 strán
5 hodín čítania

Zivon Marin bol až do októbrovej revolúcie, ktorá zničila jeho svet, jedným z najlepších ruských kryptografov. Keď vyjadril svoj nesúhlas s Leninom, bol nútený utiecť z Ruska. Je nahnevaný a rozhodnutý ponúknuť svoje služby Britom... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

17,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 31 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Top 10 kníh roka 2023 podľa fulloff.books

Naši škriatkovia odporúčajú

Mile High – Vrchol v oblakoch - Liz Tomforde, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

On vidí vzorce v tom, čo ona považuje za chaos.
Ona vidí krásu vo svete, ktorý on považuje za zničený.


Zivon Marin bol až do októbrovej revolúcie, ktorá zničila jeho svet, jedným z najlepších ruských kryptografov. Keď vyjadril svoj nesúhlas s Leninom, bol nútený utiecť z Ruska. Je nahnevaný a rozhodnutý ponúknuť svoje služby Britom. Nedokáže však prestať myslieť na svojho brata, ktorý podľa všetkého zomrel pri vlakovom nešťastí.

Lily Blackwellová vidí svet najlepšie cez objektív svojho fotoaparátu a je talentovanou retušérkou. Vďaka kontaktom jej otca ju najmú do tajnej služby, no jej matka sa to nesmie dozvedieť, pretože by to odsúdila.

Keď raz kapitán Blackwell pozve Zivona na večeru, medzi ním a Lily vznikne priateľstvo, ktoré sa čoskoro zmení na lásku. Obaja však majú svoje tajomstvá a ani jeden z nich si nie je istý, či sa môže tomu druhému zveriť. Keď sa stane niečo, čo vyvolá pochybnosti o Zivonovej lojalite, treba dokázať jeho nevinu nielen kvôli ich snom o spoločnej budúcnosti – v hre je najmä ukončenie vojny.
Čítať viac
Originálny názov
A Portrait of Loyalty
Počet strán
352
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
355 g
ISBN
9788082490759
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1817869
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Kryptológovia
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

14 hodnotení

12
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Overený zákazník
12.5.2023
Máte rozčítanú nejakú sériu?

Portrét vernosti je 3.časťou a zároveň poslednou časťou zo série Kryptológia. Ide o sériu, ktorou autorka dáva do povedomia dôležitú prácu počas vojny - šírenie a odhaľovanie obsahu tajných správ. Vždy obsahuje zaujímavú zápletku, v ktorej si hlavný hrdinovia nájdu miesto aj na sympatie a v konečných dôsledkoch máme možnosť sledovať aj očarujúcu romantickú linku. Plusom série však je, že ju môžete čítať nezávisle od seba. Každý príbeh je výnimočný a hlavne, krásny…

Ako aj pri predchádzajúcich častiach, nemám na knihe čo skritizovať. Autorka má príjemný, ľahší a zároveň kvalitný štýl písania. Hoci sa aj Portrét vernosti odohráva v ťažkých časoch končiacej sa vojny, cítiť z príbehu neskutočnú eleganciu a nehu.

Postavy - ako hlavné, tak aj vedľajšie sú vykreslené geniálne, a ich životy vzbudzujú záujem a rešpekt. Určite k tomu dopomohla inšpirácia skutočnou postavou či viacerými faktami.
Autorka do príbehu vložila ďalšiu historickú udalosť s katastrofalnymi následkami - španielsku chrípku.

Vďaka prekvapivým momentom je čítanie napínavé a dej správne graduje. Čím viac strán som prečítala, tým bolo ťažšie sa od knihy odtrhnúť.
Čítať viac
1.5.2023
Krásny londýnsky život plný tancovačiek a nezáväzného flirtovania medzi mladými dámami a gentlemanmi narušila hrozba prvej svetovej vojny. Zrazu bolo dôležitejšie pomáhať v nemocniciach a dešifrovať zakódované správy v kryptologickej tajnej službe s názvom Miestnosť 40. Zapojení do práce boli naozaj všetci – nie len muži, ale aj ženy. Margot de Wildeová z knihy prvej, Arabelle Denlerová z knihy druhej a šikovná fotografka, z ktorej urobili talentovaná retušérku – Lily Blackwellová.

Okrem anglických, francúzskych a iných pilotov či letcov sa do tajnej služby zapojili aj utečenci z Ruska, ktorý sa nezhodli s názormi boľševikov. Tí to mali ale o to ťažšie, že si najskôr museli prácu a hlavne dôveru Miestnosti 40 zaslúžiť. Aj najlepší ruský kryptograf Zivon Marin musel utiecť zo svojej milovanej krajiny a „prezliecť kabát“ voči svojim. To sa ale nepáčilo jeho bratovi, ktorý sa mu rozhodol hádzať kamene popod nohy. Zivon to ale zvládol so všetkou gráciou a to najmä vďaka láske, ktorá ho pripútala k mladej retušérke Lily. Čo všetko ale musia zvládnuť, aby prežili?

Portrét vernosti bolo úžasné finále série Kryptológovia. Tajomné, pútavé a romantické – tak ako všetky predošlé príbehy. Môžem len odporučiť!
Čítať viac
19
Overený zákazník
5.4.2023
Záver série
Vraciame sa do známeho prostredia Londýna, kde sídli hlavné dejisko príbehu.
Tentoraz príbeh približuje Lily, ktorá okrem toho, že rada fotí, pracuje tajne pre admiralitu a svojou troškou prispieva k zmenám v prebiehajúcej vojne.

Na rodinnej večeri spoznáva pohľadného, avšak záhadného Zivona. Ten opustil Rusko so svojim bratom a nešťastné okolnosti ho privedú do Anglicka, kde ponúka svoje vedomosti a služby kryptografa.
Spomienky ho prenasledujú rovnako, ako túžba nájsť nezvestného brata. Netuší však, že to je nebezpečné.

Aj keď okolo zúri vojna, dokážu mladí hrdinovia nájsť medzi sutinami, nebezpečím a tajomstvami nie len krásu, ale aj lásku.

Prišli nečakané udalosti, ktoré ma zasiahli, ale aj chvíle, ktoré vyčarili úsmev. Opäť bolo v príbehu mnoho pekných myšlienok na zamyslenie.

Trošku ma mrzia málo využité Zivonove schopnosti, pretože bol lingvista a šialene dobrý kryptograf a on veľmi nerobil nič významné. Je síce pravda, že mu celkom neverili, no aj tak.
Tuto zožala slávu Lily, ktorá bola skvelá a autorka ju vymyslela perfektne. Vnímať svet cez objektív fotoaparátu a spoznať prácu, ktorú vykonávala pre admiralitu bolo zaujímavé.

Páčili sa mi aj vedľajšie postavy, ktoré boli parádne. Žeňa prekvapil, Naďa bola dokonalá drsniačka, Ivy usmievavá a Clarke zábavný. Ale čo ma celkom prekvapilo bolo, že z príbehu v závere celkom zmizol Clarke. Proste prišiel zlom a ja som dúfala, že sa s pomocou priateľov dá dokopy a niekam posunie.
Nuž, nestalo sa, ale zas nevadí. Nebol prioritný, aj keď bol dobrý priateľ Zivonovi, keď nikoho nemal.

Takže zhrnutie: trošku slabšia časť s pre mňa malými nedostatkami, ale aj tak to boli príjemné strávené chvíle. Celá séria je unikátna a najviac sa mi páči, ako sa dej opiera a išpiruje skutočnými udalosťami a postavami. To je najviac.
Čítať viac
26.1.2023
táto autorka si získala moje srdce
už trilógia Tiene nad Anglickom bola topka a toto je skvelým pokračovaním - kde je hlavným motívom práca kryptológov - lúštenie a zachytávanie tajných správ - krásne vykreslená práca týchto ľudí, ktorí boli tak dôležití počas vojny - ktorí pomáhali svojimi schopnosťami krajine a často vychádzali zo svojej komfortnej zóny, aby pomohli ako to len šlo :)
Muž, ktorý ujde z Ruska a svoju schopnosť - určiť si vzorce podľa ktorých sa určití ľudia správajú - využíva na pomoc krajine, ktorú miluje a ktorú chce určitá časť obyvateľov ukradnúť pre svoje účely a svoju propagandu...
ťažká téma končiacej prvej svetovej vojny, ktorá sa v mnohom prelína s dnešnou dobou - nosenie rúšok (keďže práve v tomto románe zasiahne ľudí aj španielska chrípka), ťažkosti v Rusku (ktoré tiež riešime aj teraz)....v mnohom sa môžeme z minulosti poučiť - ale hlavne byť ľudský - a to sa môžeme učiť aj cez tento román a jeho hlavných hrdinov Zivona a Lili, ktorí majú dobré srdcia a snažia sa byť tými, ktorí pomáhajú nezištne a aj tým, ktorí si to podľa našich vzorcov zištnosti nezaslúžia :) román je krásnym ukončením tejto kryptografskej trilógie :) teším sa na autorkine ďalšie romány, jej štýl písania sa mi veľmi páči - má určite ešte čo ponúknuť :)

Recenziu som napísala na základe spolupráce s vydavateľstvom i527.net na príprave tejto knihy.
Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
22.1.2023
Určite si prečítam znova!
Toto je jedna z kníh po ktorých siahnem znova a znova. Výborne vykreslené uveritelné a sympatické hlavné postavy, ľúbostný príbeh, napínavý dej, zaujímavé historické udalosti, dôležité pravdy viery - to všetko v nej bolo.
Veľmi odporúčam prečítať si či už ste čítali aj prvé dva diely série alebo nie. (Ale ak nie, hlavne odporúčam napraviť túto chybu. Je to výnimočná séria od výnimočnej autorky. Ja som si ju zamilovala.)

Recenziu som napísala na základe spolupráce s vydavateľstvom i527.net na príprave tejto knihy.
Čítať viac
Radka
Neoverený nákup
22.1.2023
podmanivý príbeh s krásnymi myšlienkami
Niektoré knihy sú skvelé pre príbeh, ktorý rozprávajú. Niektoré sú skvelé kvôli postavám. Niektoré sú skvelé kvôli jazyku použitému na vykreslenie obrazu príbehu. A niektoré, ako napríklad Portrét vernosti, sú skvelé zo všetkých vyššie uvedených dôvodov.
Autorka nás opätovne unáša do obdobia prvej svetovej vojny a predostiera nám príbeh plný dojemnosti, duchovnej inšpirácie, súhry postáv a lásky v rôznych podobách – romantickej, rodinnej a priateľskej. Je to príbeh, ktorý plynie hladko a rýchlo.
Osobne sa mi veľmi páčil, nielen obsahovo, ale aj kvôli krásnym myšlienkam a citáciám. Až mi je ľúto, že to bol posledný diel tejto série. Odporúčam všetkým milovníčkam a milovníkom historických románov.


P.S. Recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom na príprave tejto knihy.
Čítať viac
Lucia Vidiečanová
Neoverený nákup
21.1.2023
Nádherné zakončenie série!
Tak táto kniha z vydavateľstva i527.net sa čítala sama. Z tohto vydavateľstva som prečítala všetky a môžem povedať, že táto sa zaradí medzi moje najlepšie. Romantický príbeh plný historických detailov z obdobia 1. svetovej vojny určite všetkých čitateľov zaujme od prvej strany. A ako bonus kniha prináša krásne citácie.
Môžete ju čítať, aj keď ste nečítali prvé dve časti, jednotlivé príbehy na seba nenadväzujú, aj keď sa v každej časti objavia aj hrdinovia s tej predošlej.
Určite ju odporúčam prečítať všetkým romantickým dušiam, ktoré majú radi historicé romány, mne sa naozaj veľmi páčila, príbeh som si naozaj užila.
Knihu som mala možnosť prečítať na základe spolupráce s vydavateľstvom pri vydaní tejto knihy.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„V tomto hlboko duchovnom treťom diele kryptografickej série vidíme lásku medzi ruským kryptografom a anglickou fotografkou uprostred chaosu prvej svetovej vojny... Čitatelia si tento ľúbostný príbeh vychutnajú nielen vďaka Whiteovej rozprávačskému štýlu, ale aj vďaka témam o dezinformáciách a rozvrate spoločnosti, ktoré rezonujú aj v dnešnom svete.“ - Publishers Weekly

„Pozadie tajnej služby počas druhej svetovej vojny je skutočne fascinujúce. Výborne vykreslené postavy – hlavní aj vedľajší hrdinovia – ma zaujali a vzbudili sympatie. Lily a Zivona drží viera a s ich problémami sa budú vedieť stotožniť všetci, ktorí zápasia so stratou a utrpením bez ohľadu na tú svoju.“ - Historical Novels Review

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová