Anatómia
E-kniha

Príbeh lásky

Edinburgh, 1817. Hazel Sinnettovú fascinuje anatómia. Pitve mŕtve žaby, študuje lekárske knihy a túži sa stať chirurgičkou. Jack Currer pracuje v divadle ako kulisár a privyrába... Čítať viac

4,0 44 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2023
304 strán
4-5 hodín čítania

Edinburgh, 1817. Hazel Sinnettovú fascinuje anatómia. Pitve mŕtve žaby, študuje lekárske knihy a túži sa stať chirurgičkou. Jack Currer pracuje v divadle ako kulisár a privyrába si ako oživovač – kradne nebožtíkov z cintorínov a predáv Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

15,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Anatomie: Příběh lásky - Dana Schwartz, King Cool, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

15,64 €

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Gotický román o anatómii lásky v tom najnezvyčajnejšom prostredí Edinburgh, 1817. Hazel Sinnettovú fascinuje anatómia. Pitve mŕtve žaby, študuje lekárske knihy a túži sa stať chirurgičkou. Jack Currer pracuje v divadle ako kulisár a privyrába si ako oživovač – kradne nebožtíkov z cintorínov a predáva ich telá lekárom či študentom, ktorí sa na nich učia. Netušia, že ich cesty sa zakrátko pretnú. Odhodlaná Hazel sa totiž prihlási na seminár chýrneho lekára Beechama a dochádza naň prezlečená za muža. Jedného dňa ju však odhalia a vylúčia. Dohodne sa s Beechamom, že bude ďalej študovať súkromne a ak zloží skúšky, dovolia jej pokračovať v lekárskej kariére – a nielen jej, ale aj iným ženám.

Hazel si teda objedná u Jacka mŕtvolu, no jeden nebožtík nestačí, a tak sa Jack stane jej komplicom a nečakane blízkym spoločníkom v honbe za nezvyčajnou kariérou. Vďaka nemu Hazel nielen dôkladne spoznáva ľudské telo a city lásky, navyše na svojom zámku Hawthornden lieči chudobných a pokúša sa vynájsť liek na rímsku horúčku, ktorá pred rokmi spustošila Edinburgh, a teraz sa zdá, že pliaga sa znova vzmáha. Hazel a Jack, dvaja mladí ľudia z úplne odlišných vrstiev, musia odhaliť tajomstvá pochované nielen v neoznačených hroboch, ale aj v srdci Edinburghu.
Čítať viac
Originálny názov
Anatomy: A Love Story
Počet strán
304
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1885983
Štýl
historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
young adult, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

44 hodnotení

20
8
11
5
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Atmosferické čítanie

Niečo takéto som teda ešte nečítal! Ku knihe som sa dostal vďaka Reese's Book Club. Nevedel som ju položiť z rúk. Hlavná hrdinka, ktorá sa túži stať doktorkou (ale spoločnosť jej to neumožňuje) sa potajomky, v prestrojení za muža, prihlási na hodiny anatómie. Avšak, veci sa skomplikujú a ona sa bude musieť spojiť s chlapcom, ktorý vykopáva hroby a mŕtvoly predáva medikom. Áno, Hazel bude praktizovať pitvy na čerstvých mŕtvych telách u nej doma. Knihe nechýba ani detektívna zápletka, pretože muži, ktorí vykopávajú hroby odrazu začnú miznúť. Aby toho nebolo málo, v meste sa začína objavovať smrtiaca chrípka. Príbeh mal dynamiku, dokonalú atmosféru, silnú ženskú postavu, a ten koniec!!

Čítať viac
Anatómia lásky

Prvá polovica knihy: 11/10
Druhá polovica knihy: 7/10
Najväčšie plus tejto knihy je jej čtivosť, začítala som sa do nej hneď pri prvých stranách a nevedela som sa od nej odtrhnúť až do jej trištvrtiny. Hlavná postava Hazel mi sadla, rýchlo som si ju obľúbila a fandila som jej vytrvalosti a odhodlaniu. Jack bol rovnako skvelý a veľmi sa mi páčila ich dynamika. Prvé trištvrtiny knihy majú skvelý gotický a temnejší nádych, čo som od tejto knihy úplne čakala na základe anotácie a recenzií. Bohužiaľ, autorka do poslednej štvrtiny zakomponovala jeden fantasy prvok, ktorý sa mi tam nehodil a trochu mi knihu pokazil (a bolo to trochu predvídateľné). Celkovo mala autorka ale skvelý štýl písania, napísala dobrý príbeh, ktorý sa oplatí prečítať a druhú časť si jednoznačne kúpim.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

17
Overený zákazník
17.4.2024
Anatómia
Anatómia je kniha, ktorá ktorá prekvapí, neurazí a mne sa páčila. A doslova ma opamtala svojou obálkou.

Čo sa samotného príbehu týka, nie je to nič svetaborné, prevratné, nervydrasajúce... Je to príbeh mladučkej Hazel, ktorá žije v dobe zošnurovsných konvencií, kde svet patrí hlavne mužom a žene prináleží sa len vydať a porodiť dediča. Hazel je však iná, zaujímajú ju knihy, lekárstvo, anatómia, pitva a práve touto cestou sa rozhodne ísť aj napriek tomu, že ženy študovať za lekárky nemôžu...nie oficiálne. A Hazel si už nájde cestičky....

Pribeh je to zaujímavý, správne "namiešaný" - so štipkou napätia a záhady, so štipkou romantiky a so štipkou nereálnosti, ale číta sa dobre. Trochu ma zarazil samotný záver, ale chystám sa na pokračovanie, tak uvidíme...
Osobne dávam tak 3,5 hviezdičiek.
Čítať viac
1.4.2024
Skvelé dielo
Úplne ma očarilo, ako bol popísaný vývoj anatómie v minulosti a prinútilo ma to zamyslieť sa nad tým, čím všetkým sme si vo vede museli prejsť, kým sa zdravotníctvo vyvinulo do dnešnej podoby. Hazel na mňa pôsobila veľmi inšpiratívne i keď musím priznať, že by som ju definovala ako riadnu karieristku. Jacka som si predstavovala ako "mlandravého" chudobného chlapca a celú knihu som zabúdala, že je to veľmi atraktívny mladík, ale milovala som ho celú knihu stále rovnako. V príbehu nechýbala perfektná zápletka, ktorú sme pomaly odkrývali celú knihu a koniec knihy skončil cliffhangerom. Trochu ma tiež sklamalo, že dej knihy bol vždy podložený faktami a až koniec prišiel s niečím, čo sa podľa mňa nedá nijako vedecky vysvetliť. Dúfam, že druhý diel v tejto veci prinesie aspoň nejaké vysvetlenie, barličku, o ktorú sa budem môcť oprieť. Inak príbeh hodnotím veľmi kladne, aj keď som si predstavovala oveľa viac romantiky, ak sa odrážame od názvu knihy. Každopádne sa neviem dočkať druhého dielu a odporúčam milovníkom emancipovaných, cieľavedomých žien, anatómie a romantiky. Čítať viac
20

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
30.3.2024
Musím povedať, ze tato kniha bola pre mňa veľkým prekvapením.

Nečítam Anotacie, len v krajnych prípadoch, preyo som očakávala, ze to bude romantika.

Ale nie, veľký omyl!

Bol to jeden úžasný príbeh o mladej Hazel, ktora tak miluje knihy a anatomiu ľudského tela, že ide oroti všetkým zasadam vtedajších žien.

Čo to znamena?

Nededí na deke na slniečku a neslinta po svojom vyvolenom.

Radšej je zavretá doma a študuje, robi pokusy a zdokonaľuje sa vo svojom remesele.

Príbeh bol úžasný, ako napredovala, našla lesť aby mohla chodiť na prednášky a aj keď padla na hubu našla si iný spôsob učenia.

Ale čo ma štvalo ako na všetkých knihách s toho obdobia ako brali ženy. Ako nič, vzduch, krásu a potešenie
Čítať viac
6.3.2024
Knihu som začala čítať s veľkými očakávaniami, ale bohužiaľ, bola som sklamaná. Námet a téma je skvelá, ale myslím, že autorka nevyužila potenciál. Myslím si, že nedokázala dostatočne zachytiť dobovú atmosféru, lásku hlavných protagonistov. Dokonca som sa nedokázala napojiť ani na hlavnú ženskú postavu.
Kniha dostala skutočný život až na konci, možno posledných 50 strán skutočne stálo za to. Jej pozitívom je, že sa číta rýchlo a ľahko.
Čítať viac
Emka Murínová
Neoverený nákup
27.1.2024
DOKONALOSŤ!
Najpr ma zaujal obal a následne recenzie ku knihe. Rozhodla som sa jej dať šancu, no úprimne som nečakala, že ma posadí do kresla a nedovolí mi ju pustiť z rúk. Zamilovala som si hlavnú hrdinku- Hazel Sinnettovú??. Čítať viac
20.9.2023
Čo si budeme, obálka je proste brutálne dobre spravená a chcela som si knihu prečítať najmä kvôli nej. A tak som sa do nej púšťala s tým že je pekná ale vôbec netuším o čom je.

Celé to medicínske zameranie ma veľmi bavilo. V škole som anatómiu zbožňovala a tak chápem Hazelino nadšenie a zdieľala som s ňou až posadnutosť ľudským telom a jeho liečením. Zažijete spolu s ňou mnohé ochorenia a postupy liečby, ktoré môžu pre niekoho pôsobiť až zvrátene. Zároveň však stále uvažujem nad tým, že keby neexistovali takýto lekári, neposúvali by sme sa v zdravotníctve ďalej.

Hlavné postavy boli sympatické ale ich lásku som až tak neprežívala, keďže sa jej nedostalo dostatok priestoru a prišla mi len ako oživenie príbehu. Bolo to miestami milé a trochu do vypĺňalo zbytočne zdĺhavý príbeh. Zaujímavé kapitoly sa striedali s menej zaujímavými ale autorkin príjemný štýl písania a moja zvedavosť, po tom čo ma čaká, ma poháňala stále vpred.

O to väčšie sklamanie bolo keď dve najväčšie odhalenia som zistila o dosť skôr a tak som ich až tak neprežívala. Prekvapila ma však posledná kapitola a epilóg, kvôli ktorým by som si zo zvedavosti prečítala aj pokračovanie.
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
29.7.2023
Knižku odporúčam ľuďom, ktorý hľadajú romantické čítanie zasadené do historického obdobia. Podľa mňa kniha bude fajn v rámci (nie len) letného oddychu. Veď čítame celoročne, nie len v lete.
...a takmer by som zabudla - záver je pomerne dynamický.

Keďže autorka splnila moje očakávanie len z polovice a príbeh osadila do zaujímavého obdobia.
Autorka podľa mňa nevyužila potenciál príbehu a fakt mohla trochu pritvrdiť. Nemyslím si, že to mali ženy až také ľahké, ako jej hlavná hrdinka príbehu.Viem však, že fanúšikom tohto žánru sa bude páčiť a ocenia jej kvality. Romantici by ju nemali v kníhkupectve prehliadnuť.
Čítať viac
26

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
17.7.2023
Autorku mám veľmi rada vďaka jej podcastu a teda som sa veľmi tešila že čo pikantné a charizmatické napíše. Bohužial som zostala sklamaná. Dej nebol gotický, ani zmyslupný a bolo tam priveľa neuatentických momentov. Zázračný tonik, bozk nad mŕtvolou, mladá dáma bez dozoru … veľa vecí mi tam veľmi prekážalo a pokračovanie teda vynechávam. Postavy nemali hĺbku a teda som sa nemala veľmi čoho chytiť. Čítať viac
14
Bohyňa pomsty - Jo Nesbo, 2010
Práve čítam
Bohyňa pomsty

knihy sú ❤️ pre mňa najviac (severská) krimi, dráma, a Rowlingová (Galbraith).

Andrea Maternová
Overený nákup
10.7.2023
Píše sa rok 1817 a Edinburgh pustoší rímska horúčka. Mladá Hazel, dcéra váženého lorda a budúca manželka vikomta sa má pripraviť na žiarivú budúcnosť - plesy v Londýne či hostenie ľudí v dome jej manžela. Hazel má však vyššie ambície - jej láskou je anatómia. Jej snom je stať sa uznávanou chirurgičkou a nájsť liek na rímsku horúčku, pri ktorej prišla o svojho milovaného brata. Problém je, že storočie, v ktorom Hazel žije, nie je pripravené na ženu-chirurgičku. Je to svet, v ktorom sú muži myslitelia, muži objavu a činu. Ženu by mali byť neviditeľné.
Hazel je však odhodlaná a ambiciózna, verí v seba a svoje schopnosti. Je obdivuhodné a inšpirujúce, že sa svojho sna nevzdáva a robí preň všetko. Dokonca sa prezlečie za muža aby mohla absolvovať kurz anatómie na univerzite, ktoré vedie doktor Beecham, uznávaný lekár a chirurg. Hazelino prestrojenie však dlho nevydrží a je odhalená. Jej príbeh však dr. Beechama natoľko zaujme, že jej dovolí ísť na záverečnú skúšku z anatómie, čím spolu uzavrú akúsi stávku. Výhrou pre Hazel bude možnosť pracovať ako chirurgička a taktiež otvoriť bránu všetkým ženám, ktoré by toto povolanie chceli vykonávať. Keďže však Hazel nemá dovolené chodiť ďalej na kurzy, musí svoje znalosti a vedomosti cibriť v praxi na mŕtvolách, ktoré jej môže zabezpečiť jedine vykrádať hrobov – Jack.

Chémia medzi Jackom a Hazel prerastá v náklonnosť a lásku a dokonale príbeh dopĺňa. Celý príbeh má Frankenstein dark/gothic vibe. Okrem skvelej ponurej atmosféry ma zaujal štýl písania autorky – každý detail bol dokonale popísaný, či už vône, miesta alebo zvuky, človek mal pocit, ako by stál vedľa Hazel a prežíval všetky okamihy spolu s ňou.

Na záver mi zostáva konštatovať, že ak milujete historickú fikciu s nádychom gotiky, táto kniha je jasná voľba. Príbeh dopĺňa skvelý námet problému žien v 19 storočí so začlenením sa do mužského sveta, a najmä do akademickej obce.
Nádherný príbeh plný odhodlania, sily, lásky a hlade po vedomostiach a vede.
Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.“

Cez noc - Stig Sæterbakken, 2014
Cez noc
Stig Sæterbakken