Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Good Night Stories for Rebel Girls - Elena Favilli, Rebel Girls, 2018

30,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Good Night Stories for Rebel Girls - Elena Favilli, Rebel Girls, 2018
Good Night Stories for Rebel Girls - Elena Favilli, Rebel Girls, 2018

Good Night Stories for Rebel Girls

The New York Times bestselling Good Night Stories for Rebel Girls is a children's book packed with 100 bedtime stories about the lives of extraordinary women from the past and... Čítať viac

4,4 82 hodnotení
Vydavateľstvo
Rebel Girls, 2018
224 strán
3 hodiny čítania

The New York Times bestselling Good Night Stories for Rebel Girls is a children's book packed with 100 bedtime stories about the lives of extraordinary women from the past and the present, illustrated by 60 female artists from all over the world... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina
32,50 €

30,99 €

-5 %
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Nestíhame do Vianoc :-(
Ďalšie knižné vydania (3)
Príbehy na dobrú noc pre rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo, Albatros SK, 2018
Pevná väzba
Slovenčina, 2018
Vypredané

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo, Albatros CZ, 2018
Pevná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

Good Night Stories for Rebel Girls - Elena Favilli, Francesca Cavallo, Particular Books, 2017
Pevná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nádej jednej matky - Francine Rivers, Kumran, 2023
Good Night Stories for Rebel Girls - Elena Favilli, Rebel Girls, 2018
30,99 €

Viac o knihe

The New York Times bestselling Good Night Stories for Rebel Girls is a children's book packed with 100 bedtime stories about the lives of extraordinary women from the past and the present, illustrated by 60 female artists from all over the world.

This must-have volume brings readers on an empowering journey, introducing them to the real-life adventures of trailblazing women from Elizabeth I to Malala Yousafzai. The unique narrative style of Good Night Stories for Rebel Girls transforms each biography into a fairytale, filling readers with wonder and a burning curiosity to know more about each hero. Each woman's story is also accompanied by a full-page, full-color portrait that captures her rebel spirit.

This hardcover edition, with an extra-smooth matte scuff-free lamination, 100lbs paper, a satin ribbon bookmark, and extraordinary print quality, is the perfect gift for any young reader, and begs to be read again and again.
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
183×242 mm
Hmotnosť
794 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
1575587
Jazyk
angličtina
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Rebel Girls
Pre koho
pre rebelky
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

82 hodnotení

59
12
5
0
6

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

6. októbra 2019

Je to síce detská kniha, ale veľa povie aj dospelým – a nielen ženám! Tým isto dodá množstvo sebavedomia, ale odporúčam dať ju do pozornosti aj chlapom. Nielen u nás ešte stále prevláda názor, že žena má sedieť doma na rici, a ak zrovna stojí, tak pri šporhli, preto by bolo dobré rozšíriť obzory napríklad aj mladým chalanom. ;)

Čítať viac
13. júla 2017
Názor čitateľa

Good Night Stories for Rebel Girls je síce detská kniha, oveľa viac toho ale povie dospelým čitateľom. Obsahuje nádherné príbehy o odvahe každého druhu, o boji proti predsudkom a zakoreneným pomerom a o snahe, aby bol svet lepším miestom pre život. Inšpiratívne čítanie, z ktorého vám ostane príjemný pocit na duši ešte dlho po obrátení poslednej stránky.

Čítať viac
Výnimočná kniha o výnimočných ženách

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna knižka na dobrú noc nielen pre dievčatá, ale pre všetkých, ktorí by chceli spoznať pôsobivé ženy a dievčatá zo súčasnosti i minulosti. Inšpiratívna kniha vám povie, ako každý môže dokázať niečo výnimočné či už má 13 rokov alebo 93.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5.5.2023
Skvelá kniha nielen pre malé rebelky
S knihou som maximálne spokojná, nielen dcéra číta ale dokonca aj my v rodine, zaujímavé príbehy žien, neskutočná grafika malieb od rôznych autorov , k tomu aj ich "mottá" .
Kvalitná kniha , za mňa odporúčam každej malej rebelke, ale aj celej rodine. Motivujúce.
Čítať viac
Hana
Neoverený nákup
18.11.2022
Super knižka, absolútne otrasný preklad
Ako spomínané v iných recenziách, je to veľmi pekná knižka s krátkymi príbehmi o skutočných ženách. Ilustrácie sú fajn aj výber žien je vcelku pestrý. Avšak, slovenský preklad je absolútne mizerný. Okrem klasického štylisticko-gramatického predpeklia a pár nepresných prekladov termínov je tam premnožené používanie mužského rodu pre označovanie žien, napr. spisovateľ miesto spisovateľka a takisto je tam jeden príbeh trans osoby, kde sú zámená a aj podstatné mená uvedené v zlom rode (deadnaming). Toto mi príde ako neodpustiteľné pri knižke, ktorá je predávaná ako feministická, inkluzívna, rebelská, atď. Takže za mňa treba dúfať v nový lepší preklad alebo kúpiť v inej reči. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
15.6.2022
good night stories for rebel girls
This book was very inspiring and fun. I love to read this book before going to sleep because it is inspiring how girls and women are so smart and are not scared to stand out. Čítať viac
17
Overený zákazník
21.4.2021
Túto knihu som prvý krát čítala v roku 2018, čiže v tom roku ako vyšla. Vtedy som z nej bola celá unesená. Páčili sa mi tie inšpiratívne príbehy a životy žien, ktoré toho toľko dokázali. A tie ilustrácie! Nádhera.
Teraz o štyri roky neskôr nie som z toho až taká paf. Pre mňa niektoré tie ženy a ich príbehy v tej knihe nemajú čo robiť. Ja by som tam namiesto nich rada videla niekoho iného. Ale tie ilustrácie sú stále nádherné a neustále ich musím obdivovať, naozaj skláňam pred tými umelkyňami pomyslený klobúk. Aj obálka je za mňa top.
Čítať viac
17
Overený zákazník
8.2.2021
Túto knihu som prvý krát čítala v roku 2018, čiže v tom roku ako vyšla. Vtedy som z nej bola celá unesená. Páčili sa mi tie inšpiratívne príbehy a životy žien, ktoré toho toľko dokázali. A tie ilustrácie! Nádhera.
Teraz o štyri roky neskôr nie som z toho až taká paf. Pre mňa niektoré tie ženy a ich príbehy v tej knihe nemajú čo robiť. Ja by som tam namiesto nich rada videla niekoho iného. Ale tie ilustrácie sú stále nádherné a neustále ich musím obdivovať, naozaj skláňam pred tými umelkyňami pomyslený klobúk. Aj obálka je za mňa top. Knižke ale bohužiaľ dávam 4/5
Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
23.11.2020
Túto zbierku príbehov na dobrú noc som si kúpila zo zvedavosti. A sčasti aj preto, že ma namotali pozitívne recenzie.

Ako sľubuje anotácia - Príbehy na dobrú noc pre rebelky sú novodobé rozprávky, ktoré nehovoria o princeznách, ale o ženách, ktoré zmenili svet. Inšpirujú dievčatá stovkou hrdinských príbehov žien od kráľovnej Alžbety až po Serenu Williamsovú.

Veru, niet pochýb o inšpirácii a v dobe, kde si muži a ženy ešte stále nie sú rovní, považujem tieto knihy za veľmi hodnotné, ale musím byť úprimná, niektoré príbehy ma riadne šokli. Dostať sa ku korune tak, že dám svojho manžela po návrate z dovolenky zavrieť do väzenia? Akože dobre, netušíme, prečo išiel na dovolenku bez nej, ale toto je primeraný spôsob vyjsť v ústrety svojim ambíciam? Neprišlo mi to vhodné, ani férové a krútila som hlavou, že či som niečo nepochopila. Táto cisárovná si u mňa teda moc nešplhla a kebyže toto čítam svojej dcére, asi jej zakryjem uši a stránku vytrhnem, alebo si vymyslím priebeh príbehu trochu ľudskejšie. Mimo týchto šialeností je však kniha plná motivujúcich príbehov silných hrdiniek. Desiatky príbehov vykresľujú vedkyne, spisovateľky, športovkyne, umelkyne, aktivistky, doktorky, kráľovné (aj mimo tej zákeráčky) či bojovníčky. Navyše ich dopĺňajú ilustrácie, ktoré zhotovilo 60 umelkýň z každého kúta našej planéty. Nie nadarmo sa kniha považuje za jednu z najoriginálnejších kníh v histórii kolektívneho financovania. Príbehy sú krátke, každá rebelka má jednu A4ku, preto ju môžete čítať aj niekoľko týždňov, alebo zlupnúť na jedno posedenie. Ja som ihneď siahla aj po dvojke a tam som zatiaľ zlomyseľne premotivovanú šibalku nenašla.
Čítať viac

„Som dievča, ktoré vstáva skoro ráno, aby videlo východ slnka. Som dievča, ktoré chce v každom vidieť niečo dobré, to, ktoré nadchýňa pieseň inšpirovaná umením. Som to dievča. To, ktoré čaká vonku v daždi len nato, aby videlo dúhu. Prečo byť smutný, keď môžeš byť šťastný? Pre mňa je to jednoduché rozhodnutie.“