Atomové návyky - James Clear, Jan Melvil publishing, 2020
Audiokniha
Atomové návyky - James Clear, Jan Melvil publishing, 2020
Audiokniha

Atomové návyky

Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných „Drobné změny, pozoruhodné výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. ... Čítať viac

4,6 190 hodnotení
Vydavateľstvo
Jan Melvil publishing, 2020
Interpret
Dĺžka
7:54

Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných „Drobné změny, pozoruhodné výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. (Protože funguje. ) James Clear, jehož blog čte měsíčn Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

14,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania
Atómové návyky - James Clear, Publixing a Tatran, 2022
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,45 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Louisa May Alcott: Malé ženy. Publixing a Ikar, 2023
Atomové návyky - James Clear, Jan Melvil publishing, 2020
Audiokniha
14,49 €

Viac o audioknihe

Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných„Drobné změny, pozoruhodné výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. (Protože funguje.) James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vás naučí dosáhnout cílů pomocí drobných každodenních kroků – jak sám říká, stačí 1% změna každý den. Drobné, „atomární” krůčky mají v dlouhodobém horizontu obrovský vliv na dosažení všeho, co si zamanete změnit.Atomové návyky jsou malou a základní částí vaší proměny, současně mohou být obrovskou silou schopnou změnit vše, na čem vám bude záležet. V této praktické knize najdete konkrétní postupy lehce aplikovatelné v každodenním životě.James Clear striktně vychází z ověřených poznatků psychologie, biologie a neurověd. Jestli vám to tedy s novoročním předsevzetím letos tak úplně nevyšlo, nic si nevyčítejte, možná jste na to jen šli zbytečně ve velkých dávkách a bez pochopení zákonitostí. Březen bude novým startem!Naučíte se, jak:se soustředit na to, že budete každý den o 1 % lepší (ne na vzdálený cíl),odstranit zlozvyky a udržet si správné návyky,vyhnout se obvyklým chybám,překonat nedostatek motivace a slabou vůli,vybudovat své sebevědomí,udělat si čas na nové návyky,přizpůsobit své prostředí k dosažení cílů,dělat malé jednoduché změny s velkým konečným efektem,se vrátit zpět do správných kolejí, pokud na chvíli sejdete z cesty,jak tohle všechno zvládnout v praxi každodenního života.Ke stažení:doplňkové materiály
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

190 hodnotení

134
38
11
4
3

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Dobré zhrnutie ak ste nečítali nič o návykoch

Veľmi pekne a logicky spísaný návod ako aplikovať poznatky o návykoch v bežnom živote - platí ak ste nečítali slávnejšieho predchodcu tejto knihy Sila zvyku (Power of habit). V opačnom prípade sa asi nedozviete nič nové (zároveň Power of habit ocenia viac vedecky orientovaní ľudia). V každom prípade odporúčam, veľa sklamaní by sme si ušetrili, ak by sme všetci dobre chápali mantru tejto a ďalších kníh o zmenách - 1. chceme ich veľké a hneď 2. v skutočnosti ich neustojíme 3. neprávom vnútorne podceňujeme silu malých a dlhodobých zmien, ktoré práve naopak fungujú ďaleko spoľahlivejšie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

pred štyrmi dňami
To by bol výkon, keby sa mi chcelo tak, ako sa mi nechce.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opakovanie - matka múdrosti.
Trpezlivosť ruže prináša.
S jedlom rastie chuť.

Človek by ani nepovedal, že z tvrdení, ktoré mi vtĺkala do hlavy už moja prababka, (akurát bez amerického priezviska) raz bude knižný bestseller. Som si však istá, že aj jej by sa páčil. Minimálne rovnako, ako mne. Keďže autor na ňu ide s úsmevom a veľkým rešpektom. Považujem ju za múdre rozhodnutie.

Áno, tiež nie je nič zlé na tom, skúsiť zmýšľať a konať inak. Nie je nič zlé na tom, zmeniť musím na môžem / chcem. Nie je nič zlé na tom, nevsugerovať si to, čo nie je pravda, len nech nie je tichá domácnosť. Nie je zlé tvrdo pracovať na tom, čo ma napĺňa.

Áno, aj váš sused s krásnym trávnikom je veľká pomoc, lebo vy ten svoj túžite mať ešte zelenší, len aby ste vyrástli o pomyselných desať centimetrov. Dokonca i pricviknutý palec vo dverách pomáha, lebo nabudúce si už dáte pozor. Alebo to robte ako ja. Proaktívne - lenivo. Nachystajte si oblečenie na ďalší deň do práce či školy už večer.

Áno, netreba veľa a ide to. A áno, aj na jednom percente záleží. Veď ono sa to nabalí. Ale nezabúdajte. Ťažšia než samotná cesta na vrchol je zotrvanie na ňom. Tak buďte slobodní. Nikto predsa nie je dokonalý.
Čítať viac
6

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
Overený zákazník
6.11.2023
Praktická kniha plná jednoduchých "návodov", ktoré môžu viesť k trvalým zmenám. Autor v knihe jednoducho a stručne na vybraných ľuďoch/problémoch ukazuje, že žiaden návyk nie je tak zlý a zakorenený, aby sa nedal obrátiť na niečo lepšie. Pre nás a pre naše okolie.

Samozrejme, každá zmena musí prísť od človeka, ktorý ju potrebuje. Nestačí len zavrieť oči a vysloviť prianie. Je potrebné pre to aj niečo robiť. A práve keď si človek nevie rady a premýšľa, čo by mal urobiť inak, príde vhod táto kniha.

Nebola to kniha, ktorú by som prečítala na posedenie, no našla som v nej veľa vecí, ktoré som si postupne, dokonca aj podvedome, doplnila do každodenného života, a síce nie som tam, kde by som chcela byť, dávam si načas. Predsa len, ako vraví autor, výsledok je dôležitý, ale nie až tak, ako cesta, ktorou k nemu prídeme.
Čítať viac
Mária Jančíková
Overený nákup
6.11.2023
Atómové návyky
Zatiaľ sa mi páči, sú tam veci, ktoré človek vie, ale si neuvedomuje, určite si drobné návyky zaradím do života. Čítať viac
Jakub Červený
Overený zákazník
6.11.2023
absolútna nuda
Ak pripustil že tento titul zakúpilo 50 miliónov ludim s ľútosťou vám oznamujeme že pre mňa absolútne nudná a nič nové neprinášajú a kniha ktorej úspech pravdepodobne pramení z vhodné zvoleného nazvu Čítať viac
3
Prečo spíme - Matthew Walker, 2018
Práve čítam
Prečo spíme

Som Timea, ktorý sa rada nechá unášať príbehmi z kníh. Mám rada fantazy, sci-fi, ale taktiež mám rada motivačnú literatúru, ktorej som v poslednej dobe dosť podľahla. Taktiež nepohŕdnem ani stratou dobrou klasikou. S čítaním sa s nikým nepretekám, ale keď je dobrý príbeh viem ho zhltnúť aj za deň. Nemám rada vetu: “ Aká je tvojanobľubená kniha ?” Ako si má človek vybrať iba jednu ? XD

Timea Mazúrová
Overený zákazník
4.9.2023
Wau
Kiniha, ktorá to dokáže naozaj nakopnúť. Myslím, že ak chceš s niečim novým začať, ale nevieš ako, alebo je to pre teba ťažké, táto kniha ti určite pomôže. Ukáže efektívne návody l ako.
Myslím že keď si otrok svojho zvyku a chceš sa ho zbaviť, tiež by si dlho nemal váhať po kúpe tejto knihy.
Čítať viac
vladimir mate
Overený nákup
3.9.2023
Celkom dobrá kniha
Túto knihu si čítam pravidelne ráno pri káve a k večeru pred zaspávanim. Je to návod, ako si vytvoriť pozitívne návyky a udržať ich. Je plná motivácie a dobrých insight pohladov. Čítať viac
5

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
19.5.2023
Chcete si vybudovať nejaký dobrý návyk, napríklad začať cvičiť, ale stále sa neviete k tomu dokopať?
Chcete sa zbaviť nejakého svojho zlozvyku, napríklad prestať fajčiť, ale stále sa vám to nedarí?

Táto kniha vám dá užitočné rady v oboch prípadoch. Kniha sa mi páčila, lebo autorove rady neboli také tie cliché rady typu: "všetko sa dá, keď sa chce". Autor nám v nej dáva skutočné rady vyplývajúce buď z jeho vlastných skúseností, alebo zo skúseností mnohých známych a úspešných ľudí z rôznych odvetví (televízia, šport, podnikanie...). Každá kapitola sa začína príbehom jedného z takýchto ľudí. Ich príbehy nám poskytujú vzory, ako si určitý návyk vybudovať a ako ho následne udržiavať pri živote, ak chceme vytrvať v nejakej činnosti alebo stať sa v niečom úspešnými. Tieto príbehy považujem za veľké pozitívum knihy, pretože sú podložené skutočnými udalosťami a vďaka nim vidíme, že sila atómových návykov naozaj funguje aj v praxi.

Veľmi sa mi páčilo, že pri mnohých návykoch bolo popísané aj to, ako pri nich pracuje naše telo, ako na veľa vecí, podnetov a zmien reaguje náš mozog a pod. Kniha mňa osobne teda obohatila aj z biologického hľadiska a dozvedela som sa mnoho zaujímavostí o tom, ako to v nás vlastne všetko funguje a prečo na určité veci reagujeme tak ako reagujeme.

Chcete sa stať úspešným klaviristom alebo šachistom, ale poviete si, že vy na to určite nemáte talent? Naozaj vám na to stačí "len" talent? Alebo, je talent na to vlastne potrebný? Tak aj na otázky tohto typu sa dozviete odpovede v tejto skvelej knihe, ktorú rozhodne odporúčam všetkými desiatimi (aj keď radím dávkovať si ju postupne, a zamýšľať sa nad jej jednotlivými pasážami, a neprečítať ju len tak na jedno posedenie). Snáď sa aj mne vďaka jej radám podarí vybudovať a udržať si návyky, ktoré by som rada začlenila do svojho života. Držte mi palce.
Čítať viac
Lívia Karakán Kosztolányi
Overený nákup
1.5.2023
Atomic Habits
Veľmi zrozumiteľný návod, keď potrebujete zmeniť niektoré aspekty svojho života. Kniha motivuje k zmenám, nakoľko si od čitateľa nevyžaduje veľké zaťažujúce zmeny, neodporúča absolútne odklon od reálneho života, nabáda k malým zmenám, ktoré dokážu priniesť veľké zmeny. Je to beh na dlhé trate. Kniha sa ľahko číta, je zrozumiteľná a motivačná. Čítať viac
29.4.2023
Brutálne dobrá kniha na pochopenie našich návykov a zvyklostí a ako ich zmeniť k
Táto kniha je veľmi dobre napísaná, veľmi ľahko sa chápe a ak máte vôľu niečo vo svojom živote zmeniť, tak pomocou tejto knihy to aj zvládnete...je to originál návod ako zmeniť svoje návyky a život k tomu čo chcete. Čítať viac
21.4.2023
Kniha ktora potencial na zmenu
Jedna z najlepsich knih , ktore som z tejto kategorie citala a kludne by som jej dala aj viac ako 5 hviezdiciek, lebo je toho naozaj hodna. Konktretne ukazuje na nase probelmy v mysleni a ponuka na ne aj riesenia . Samozrejme, ze pokial citatel nenajde odhodlanie na zmenu mu ani tato knizka nepomoze. Ale tato kniha je ina v tom , ze by to kazdy dokazat mohol, lebo ak zmenite uz 1% svojho spravania denne k lepsiemu , bude to mat na vas zivot neuveritelny dopad, samozrejme v pozitivnom kontexte. Čítať viac

Vydavateľstvo Jan Melvil publishing

Čítať viac

„Do rodiny sa narodíš, do priateľstva vstúpiš. Časom zistíš, že s niektorými je lepšie sa rozísť. Iní stoja za každé riziko. “