Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Chrám Matky Božej v Paríži - Victor Hugo, Slovenský spisovateľ, 2019

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Chrám Matky Božej v Paríži - Victor Hugo, Slovenský spisovateľ, 2019
Chrám Matky Božej v Paríži - Victor Hugo, Slovenský spisovateľ, 2019

Chrám Matky Božej v Paríži

Victor Hugo, jeden z najslávnejších predstaviteľov svetovej literatúry, sa do sŕdc miliónov čitateľov zapísal ako autor mnohých vynikajúcich prozaických, básnických i... Čítať viac

4,0 110 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2019
464 strán
6-7 hodín čítania

Victor Hugo, jeden z najslávnejších predstaviteľov svetovej literatúry, sa do sŕdc miliónov čitateľov zapísal ako autor mnohých vynikajúcich prozaických, básnických i dramatických diel. Azda najznámejšie z nich je jeho historický román... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Chrám Matky Božej v Paríži - Victor Hugo, Petit Press, 2005
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2005
Vypredané

Chrám Matky Božej v Paríži - Victor Hugo, Belimex, 2002
Pevná väzba
Slovenčina, 2002
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Victor Hugo, jeden z najslávnejších predstaviteľov svetovej literatúry, sa do sŕdc miliónov čitateľov zapísal ako autor mnohých vynikajúcich prozaických, básnických i dramatických diel. Azda najznámejšie z nich je jeho historický román Chrám Matky Božej v Paríži (1831), ktorý po rokoch ponúkame slovenským čitateľom v novom vydaní.

V monumentálnej románovej freske ožíva pred našimi očami nielen tragický príbeh znetvoreného zvonára Quasimoda a krásnej Cigánky Esmeraldy, ale aj sám Paríž pätnásteho storočia – stredoveké mesto so svojou magickou atmosférou, úzkymi uličkami a námestiami, nespočetnými vežami a kostolmi, medzi ktorými dominuje Chrám Matky Božej, nádherná majestátna katedrála, s ktorou sú nerozlučne späté osudy hlavných hrdinov. Ich príbeh dotvára množstvo epizód, kde sa vystrieda veľa postáv z najrozličnejších spoločenských vrstiev vrátane tých najvyšších. Do centra románu sa však postupne dostáva ľud – parížska chudoba, živelne sa búriaca proti cirkevnej tyranii a objavujúca svoje ušľachtilé jadro, lásku a ľudskosť uprostred stredovekej krutosti a tmy.

Hugov nesmrteľný román nepochybne upúta i dnešného čitateľa svojou dramatickosťou, dejom plným neočakávaných zvratov a najrozmanitejších prekvapení.

Čítať viac
Počet strán
464
Väzba
pevná väzba
Rozmer
142×206 mm
Hmotnosť
564 g
ISBN
9788022021609
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
686593
Štýl
romantický, dobrodružný, psychologický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

110 hodnotení

49
30
17
9
5

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16.1.2021
Majster Hugo!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
„Len jeden div je väčší než more, a tým je nebo. Len jeden div je väčší než nebo, a tým je vnútro ľudskej duše.“ (Victor Hugo)

Kniha svetoznámeho spisovateľa Victora Huga Vás prevedie uličkami stredovekého Paríža, v ktorom zažijete trpký príbeh oddanej lásky zvonára Quasimoda k očarujúcej cigánke Esmeralde. Dielo obsahuje podrobné opisy katedrály Notre Dame, pomocou ktorých nám autor detailne predstavil prostredie celého príbehu. Postavy, ktoré v diele vystupujú sú autorom precízne vykreslené, každá má svoj vlastný osobitý charakter a minulosť, ktorá pomáha čitateľovi urobiť si ucelený obraz na vtedajšiu spoločnosť a ich spôsob života. Osudy postáv sa vzájomne prelínajú a čitateľ tak vidí obraz, ktorý sa na scéne odohráva z viacerých uhlov pohľadu. Ústredná postava Quasimodo síce v diele nevystupuje tak často, ako by sme čakali, nakoľko kniha rozpráva podrobne aj o osudoch iných postáv, no oddaná láska a nezištné srdce hlavného hrdinu sa prejavia hlavne v posledných kapitolách knihy, pri ktorých som mala doslova zimomriavky.

Za mňa osobne by mohli byť pasáže opisujúce katedrálu kratšie pretože niekedy som mala pocit, že Hugo sa tak veľmi zamotal do opisu niektorých budov či dokonca udalostí, že mi unikala podstata príbehu. Na druhej strane, hlavná dejová línia príbehu o krásnej, no trocha naivnej Esmeralde, láskavého Quasimoda, diabolského kňaza Frolla, básnika Pierra Gringoira, úbohej Chudôbky či kapitána Phoebusa ma veľmi bavila.

Dielo Viktora Huga je ešte aj dnes, vzhľadom na dobu kedy bolo napísané, veľmi nadčasové a pokrokové. Je to zároveň príbeh o ľudskej krutosti a zrade, o ušľachtilosti a láskavosti, a o tom, že krása duše nemusí byť vždy viditeľná navonok.
Čítať viac
Mária Horváthová
Overený nákup
10.1.2021
Vyborne citanie, velmi pekne spracovana kniha, uputa uz od prvej strany a nebudete ju chciet prestat citat. Zmakla som ju za par dni, fakt sa nedalo odtrhnut. Vrelo odporucam vsetkym citatelom Čítať viac
24.3.2020
Chrám Matky Božej v Paríži
Táto kniha je dokonalá. Autor je PÁN spisovateľ. Ľuďom sa nemusíš páčiť opisy, ktorých je tam naozaj veľa, ale ak si na ne zvyknete, číta sa to super. Príbeh je zaujímavý a postavy sú vykreslené úplne dokonalo. Každá ma vlastný charakter. Victor Hugo je jeden z mojich obľúbených spisovateľov a nedám naňho dopustiť. Čítať viac
16.5.2019
Ona a on.
Kniha vôbec svojím priebehom nepôsobí odstrašujúco. Práveže nabáda, aby sme sa tešili z úplných maličkostí, ďakovali za to, čo máme, nezávideli, akceptovali, tolerovali iných a chránili, čo je nám drahé. Dopriali i ďalším v rade aj mimo neho, nech majú svoj vlastný druh šťastia, lebo nikdy nevieme kedy sa od nás šťastena odkloní a budeme tiež potrebovať pomoc. Stále veľmi aktuálna téma. Čítať viac
Marek Jánoš
Overený zákazník
8.2.2015
Victor Hugo a jeho Chrám Matky božej v Paríži
Knižka, ktorá ma mierne zbrzdila v mojej čitateľskej forme, no som rád, že ju osud priniesol až ku mne. Myslím si, že každý z Vás pozná aspoň základný príbeh o Quasimodovi, Claude Frollovi a krásnej Esmeralde.
Tento príbeh na mňa však pôsobil, podobne ako pri Portréte Doriana Greya, len ako pozadie. Victor Hugo sa v celom diele zaoberal farbistými opismi Paríža, jeho rozlohou, architektúrou, úpadkom a fungovaním súdnictva, pohŕdal ľahkovážnym a domýšľavým panovaním kráľov a ich márnotratnosťou, nezabudol sa zaoberať ani vedou. Moje tvrdenia sa môžu oprieť o dve najdlhšie kapitoly v knihe. V jednej z nich sa popisoval Paríž z vtáčej perspektívy a v druhej sa krásne filozoficky Hugo rozpisoval o vete vyslovenej Clude Frollom: „Toto zabije tamto.“ (Kniha zabije architektúru). Musím sa priznať, že hoc spisovateľove opisy boli vo väčšine nie len zaujímavé, no aj poučné, kapitolu ohľadom opisu Paríža som nedočítal a jej posledné stránky bezbožne preskočil. Martinusácky web a recenzie na ňom uvedené, ma však len presvedčili, že som tak nekonal sám. Nevravím, že by opis nebol zaujímavý, ale myslím si, že pre človeka, ktorý nepozná architektúru a rozloženie Paríža je táto kapitola úplne bezpredmetná. Ostatný príbeh v knihe je však famózny. Už v 19. storočí si ľudia uvedomovali veľký úpadok spoločnosti, či umelecký alebo duchovný.
Príbeh, ktorý hrá v diele iba pozadie je nemálo zaujímavý. Nájdeme tam milostný 5 uholník medzi Esmeraldou, Claude Frollom, kapitánom lukostrelcov Phoebom, básnikom a filozofom Gringoirom a nakoniec Quasimodom. Všetci títo muži milovali mladú Esmeraldu celým srdcom, no každý inak. Kňaz Cluade Frollo ju miloval vlastnícky, kapitán povrchne, básnik ďakovne a náš zvonár od srdca, tak ako sa patrí. Práve kvôli tejto zápletke nesúhlasím s jednoduchými poznámkami zo strednej školy, kde nás učili o hlavnej postave s menom Quasimodo. Hlavných postáv, tam bolo ďaleko viac a každá jedna bol romantický hrdina, ktorý chcel svoj sen splniť, no nepodarilo sa mu to, či už kvôli okolnostiam alebo spoločnosti.
Príbeh obsahoval aj malé vsuvky, ktoré na konci krásne zapadli do príbehu. Ako napríklad o zjedenom dieťati cigáňmi .. (kto čítal pochopí, kto nie, nech si prečíta).
Môžem dielo Victora Huga jedine odporučiť. Je to zaujímavé čítanie, no aj veľmi poučné, čo sa týka filozofie, histórie a literatúry.
Pekný deň, Marek..
Čítať viac
Lenka Jabčanková
Overený zákazník
13.6.2014
Názor čitateľa
Ked som zacala citat tuto knihu, mala som 25 rokov... niektorý moji priatelia mali poznamky, ze toto som mala mat precitane uz davno...... uz v polovicke knihy, som vedela, ze pred 10siatimi rokmi, ked som mala tento pribeh ako povinne citanie, by mi to nedalo ani z malinkej casti to, co teraz ,,,,, neverim ze v 15nastich rokoch by som dokazala plnohodnotne ocenit toto majstrovske dielo..,,,,,uzasne prepracovany pribeh,,, rozne psychologicke podoby postav, opisy krasneho Pariza, a ako bonus uvahy o historii....... toto dielo mi dalo velmi vela, a povazujem ho za jeden z najlepsich klasickych romanov v dejinach . Čítať viac
Sebastián Pavelka
Overený zákazník
3.3.2013
Nekonečná nuda!
Ja som nikdy nebol na klasickú literatúru, ale siahol som po Hugovi v domienke, že keď ide o "povinné čítanie" tak to nemôže byť predsa až tak zlé. Omyl. Hugo ma svojim nekonečným opisom ubíja k smrti. Najprv opisuje nejaký palác, pričom niekoľko krát zdôrazňuje, čo už neexistuje a čo je dnes (v 18. storočí) ináč, a ako by si to asi mohol čitateľ predstaviť... bla bla bla. A keď sa už konečne niečo začne diať, prídu prázdne opisné kapitoly v ktorých opisuje zaniknuté námestia, prestavané chrámy a vedie nekonečné úvahy o 'hlúposti' architektov, politikov, kňazov ...

Ak je aj ostatná 'povinná' literatúra na stredných školách takto ubíjajúca, tak sa ani nečudujem, že študenti radšej trávia čas pri PC ako sa šprtať v takomto slabom čaji.
Čítať viac
Marek Vojtko
Overený zákazník
21.5.2009
velkolepe
Vsetci z nasej triedy sa stazovali na tie ohromne dlhe opisy, mne to vsak velmi neprekazalo a mam pocit, ze to bolo omnoho lepsie ako vtedajsia slovenska literatura. Velmi pekny pribeh! Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Múdrosť totiž človeku nie je až taká užitočná; múdri ľudia nezájdu ďalej ako hlúpi o to, o čo sú múdrejší, ale oveľa, oveľa menej. Je to preto, lebo život nedáva dosť priestoru zájsť ďaleko; roztiahneš ruky, a jednu hrsť máš na slnku, druhú v hmle...“

Krajina maľovaná čajom - Milorad Pavić, 2010
Krajina maľovaná čajom
Milorad Pavić