Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2017

14,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Neverwhere

Illustrated Edition

Under the streets of London lies a world most people could never dream of. When Richard Mayhew helps a mysterious girl he finds bleeding on the pavement, his boring life changes... Čítať viac

4,3 283 hodnotení
Vydavateľstvo
Headline Book, 2017
Počet strán
436

Under the streets of London lies a world most people could never dream of. When Richard Mayhew helps a mysterious girl he finds bleeding on the pavement, his boring life changes in an instant... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

14,95 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (5)
Neverwhere - Neil Gaiman, William Morrow, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Viac ako 30 dní

10,95 €


Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2013
Brožovaná väzba
Angličtina, 2013
Viac ako 30 dní

10,50 €


Neverwhere - Neil Gaiman, Chris Riddel (ilustrátor), William Morrow, 2017
Pevná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2016
Pevná väzba
Angličtina, 2016
Vypredané

Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2005
Brožovaná väzba
Angličtina, 2005
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Cilla Börjlind, Rolf Börjlind: Oko noci. Ikar, 2024
Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2017
14,95 €

Viac o knihe

Under the streets of London lies a world most people could never dream of. When Richard Mayhew helps a mysterious girl he finds bleeding on the pavement, his boring life changes in an instant. Her name is Door, she's on the run from two assassins in black suits and she comes from London Below. His act of kindness leads him to a place filled with monsters and angels, a Beast in a labyrinth and an Earl who holds Court in a Tube train. It is strangely familiar yet utterly bizarre.
Čítať viac
Počet strán
436
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×197 mm
Hmotnosť
475 g
ISBN
9781472234353
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
302843
Štýl
filozofický, napínavý, dobrodružný
Jazyk
angličtina
Pôvod
Spojené kráľovstvo,
Vydavateľstvo
Headline Book
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2017
Pôvod - Dan Brown, Ikar, 2018
32,85 €

Hodnotenia

4,3 / 5

283 hodnotení

6
3
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

29.8.2022
solídne 3 hviezdičky
Neil Gaiman sa priznal, že Nikdekoľvek bolo pôvodne televíznym seriálom; cítil však, že to nie je ono, že svet, ktorý jeho fantázia vybudovala, najlepšie vystihne na papieri. To je to čaro kníh... :-) Škoda len, že u tejto som toho čara čakala trochu viac. :-(
Najväčším problémom knihy je nevyužitý potenciál Dolného Londýna (na ktorého návštevu som sa veľmi tešila, pretože ten potenciál tam bol). Nikdekoľvek je Gaimanovým debutom, to sa mu musí nechať; navyše sa mu podarilo prísť s vydarenými prvkami, na ktoré nemôžem povedať pol slova (schopnosti Dvierky, devy v čiernom zamate, Plávajúci trh, Richardova "skúška") nakoľko ma zaujali a bavili. Aj keď však neberiem ohľad na mierne sklamanie z toho, že pod pojmom Dolný Londýn som si predstavovala podzemie, kde nájdete Tower Bridge, Natural History Museum, Buckinghamský palác a ešte sa aj zveziete na double-deckeri a...ono ten svet tak nevyzeral, nemôžem si pomôcť; mám pocit, že sa preň skrátka dalo urobiť niečo viac. Môj skromný názor ovplyvňuje taktiež to, že som Nikdekoľvek do rúk brala s tým, že idem čítať dark fantasy + sám spisovateľ sa vyjadril, že chcel napísať niečo, čo by DOSPELÝM učarovalo tak, ako jemu v detstve učarovali Narnia, Čarodejník z krajiny Oz či Alica v krajine zázrakov...v konečnom dôsledku to ale dark nebolo takmer vôbec a miestami som mala dojem, že čítam skôr rozprávku, čo teda nemusí byť vždy zlé, ale...
Vzhľadom na skutočnosť, že už spomínané sklamanie z Dolného Londýna a, miestami, atmosféry knihy (okej, ešte tu sú dvaja hlavní záporáci, ktorí mi pripomínali Harryho a Marva zo Sám doma :D) však považujem za jej jediné negatívum, Nikdekoľvek nemôžem hodnotiť negatívne. Napokon, nedovolila by mi to ani moja láska pre Londýn a potkany. :-) Humor bol fajn, zápletka takisto, a veľmi milo ma prekvapilo, ako som si stihla postavy obľúbiť. A, pravda, čítať Nikdekoľvek, keď ste už Londýn navštívili, a tým pádom ihneď pochopíte slovné hračky, ktoré sú v knihe ukryté, alebo čítať Nikdekoľvek, keď je urban = mestská fantasy Váš žáner, musí byť iná šálka kávy (čaju :-)).
Myslím teda, že Gaimanovi v budúcnosti ešte dám šancu.
Čítať viac
11
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, 2016
Práve čítam
Children of Time

nájdete ma na instagrame @knihohry a FB knihohry Zbožňujem fantasy, ktoré dokáže človeka odpútať od problémov, starostí a všednosti reálneho sveta, ale nepohŕdnem ani históriou a geografickou literatúrou. Momentálne čítam nemecké knihy v zmysle hesla : Dva v jednom (umenie a vzdelanie)

Veronika M
Overený zákazník
1.8.2021
Hodnotenie audioknihy čítanej autorom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ľutujem, že som sa dala zlákať dobrými recenziami k tomuto dielu. Je to zmes bizáru, absentujúcej logiky a nezaujímavých postáv a udalostí.

Plusy:
-Kniha nebola obzvlášť dlhá.

Mínusy:
-Richard. Tak hysterického muža človek často nenájde. Absolútne neužitočná a zbytočná hlavná postava.
-Všetky postavy boli opísané povrchne. Za celý dej knihy sa nikam neposunuli (teraz nehovorím o posúvaní za z lokácie A do lokácie B, následne do lokácie C atď) Žiaden psychologický vývoj. Niekto by mi mohol odporovať s Huntress. Lenže to, že autor si zmysel, že ich zradila a o pár minút nato (opakujem, že som to počúvala, nie čítala) so slzami na krajíčku hovorí, že urobila chybu nie je vývoj, ale autorova márna snaha vyvolať aspoň nejakú emóciu.
-samotná huntress. Raz mala dokázať skutkom svoje slová tom, čo všetko zabila. Zlyhala na plnej čiare a bez váhania. A kto sa postavil na jej miesto takzvaného bojovníka? Richard. Len tak. Bez zásluh. Len preto, že papier znesie veľa.
-Hlavní záporáci sa opisujú ako nadľudsky silní a rýchli, no ako dopadli? To vážne? Ešte pár minút pred ich neslávnym koncom autor opisuje, že v jednom okamihu bol jeden z nich na jednom mieste a v druhom už nie. Prečo to nemohli spraviť znova?
-Motív anjela bol vyslovene hlúpy. Ide sa pomstiť celému nebu a nekonečným zástupom anjelov sám? Aj keby existoval len spomínaný Gabriel (čo sa nikde nehovorí), ako by ho porazil, ak sú rovnako schopný?
-Honba za špeciálnym kľúčom bola absolútne zbytočná. Veď Door vie otvárať dvere len tak, lebo chce. A obyčajnou napodobeninou dokázala otvoriť vchod do x-tej dimenzie. Fakt? To je vyústenie celého príbehu?
-Toto má ďaleko od hocijakého fantasy. Dobrý dej sa potrebuje budovať, potrebuje pravidlá a zákonitosti. Nie, to že to tu nie je neprispieva k “jedinečnému duchu” tejto veci. Ani to už nemôžem volať knihou k úcte k dobrým dielam.
-V poslednom okamihu anjel vyhŕkne, že jej sestra je nažive. Anjel niečo také spomínal už skôr. Reakcia Door? Nič. Nezáujem. Aj keby anjel klamal, toto je reakcia na informáciu, že jej sestra žije? Žiadna snaha nájsť ju? Aspoň slovíčkom? Ja neviem, možno bola adoptovaná. I keď neskôr sa o nej Door zmienila, neprinieslo to žiadnu emóciu.
-Markíz a to čo tam stváral bolo úplne navyše. Nechal sa zabiť a oživiť (a určite by to mohol urobiť aj druhý raz. Veď prečo nie? ) úplne zbytočne. Nedokázal varovať Door, nechal ju, nech si vkráča priamo do pasce. Jeho obeť (príliš dramatické slovo) bola teda taká, že ak by nebola, nič by to nezmenilo.
-Autor by nemal čítať audioknihy. Jeho jediná práca s hlasom spočívala v tom, že raz hovoril pomalšie, raz hrubšie. Ak by nebolo pomaly za/pred každou vetou povedané, kto to povedal (čo tiež nie je veľmi profesionálne) stratila by som sa v tom.
-Koniec bol gýčovitý, bez nápadu. Tak, ako Richard začínal ako úplný zúfalec, tak aj skončil.
Čítať viac
Kornélia
Neoverený nákup
28.10.2019
Výborná kniha, pútavý príbeh aj postavy.. plný fantázie a pritom úžasne previazaný s realitou. Možno sa príbeh zdá priamočiary, ale mne to pri čítaní nevadilo. Napriek dobrému prekladu sa mi kniha podstatne viac páčila v originále, je dosť naviazaná na reálie Anglicka a konkrétne Londýna. Čítať viac

Neil Gaiman

Čítať viac
Kúpte spolu
Neverwhere - Neil Gaiman, Headline Book, 2017
Pôvod - Dan Brown, Ikar, 2018
32,85 €

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2015
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano