Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Sen jednej dcéry - Francine Rivers, Kumran, 2024

20,81 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sen jednej dcéry

Román Francine Riversovej Sen jednej dcéry je druhým dielom pútavej a lyrickej rodinnej... Čítať viac

2. diel série
Martino dedičstvo
Vydavateľstvo
Kumran, 2024
504 strán
7 hodín čítania

Román Francine Riversovej Sen jednej dcéry je druhým dielom pútavej a lyrickej rodinnej... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

20,81 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Láska na skúšku - Christina Lauren, Metafora, 2024

Viac o knihe

Román Francine Riversovej Sen jednej dcéry je druhým dielom pútavej a lyrickej rodinnej ságy Martino dedičstvo.

Dramatické pokračovanie série Martino dedičstvo sa sústreďuje na Martinu vnučku Carolyn, ktorá dospieva v turbulentných 60. rokoch 20. storočia a snaží sa zorientovať v napätých rodinných vzťahoch.

Na vysokej škole okúsi slobodu, ale otrasená osobnou tragédiou sa ponára do opojnej undergroundovej kultúry San Francisca. Keď sa z nej znova vynorí, ešte bezradnejšia ako predtým, zdráhavo hľadá pomoc v rodine a u svojej dcéry May Flower Dawn.

Keď si Dawn vypestuje pevnejšie puto s babičkou než s vlastnou matkou, na povrch vyplávajú staré konflikty. Dawn sa chce vyhnúť chybám svojich predkov a zaumieni si, že sa stane mostom, ktorý ženy v rodine prepojí, nie múrom, ktorý by ich navždy rozdelil.

Sen jednej dcéry je dojímavou bodkou za nezabudnuteľnou ságou o nevyslovených bolestiach, ktoré rozožierajú rodinné vzťahy, o obetách, ktoré matky prinášajú kvôli svojim dcéram, a o sile bezpodmienečnej lásky.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2372073
Originálny názov
Her Daughter's Dream
Počet strán
504
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×250 mm
Hmotnosť
674 g
ISBN
9788089993949
Rok vydania
2024
Štýl
duchovný, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Martino dedičstvo
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre ženy, pre kresťanov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eva
Neoverený nákup
26.6.2024
Román o vzťahu mamy-dcéry-vnučky, ktorý otvára oči
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Román Sen jednej dcéry z vydavateľstva Kumran.sk určite vrelo odporúčam všetkým babkám, mamám, dcéram a vnučkám, ktoré cítia, že ich vzťahy viac alebo menej škrípu a nechcú zostať voči tomuto pocitu ľahostajné, ale túžia to zmeniť. Vychutnajte si neinstantný 500 stranový návod ako na to. :-) Vďaka románu si môžete vyskúšať byť v úlohe nekonvenčnej, rozhľadenej, ambicióznej babky, jej vnútorne zlomenej dcéry pohltenej strachom aj vnučky, ktorá túži po ich zmierení a neváha sa obetovať. Kniha je napísaná veľmi dynamicky a má schopnosť pohltiť vás, rozcítiť i prinútiť zamyslieť sa. Sen jednej dcéry je podobne ako autorkine ďalšie knihy Vykúpená láska či Hlas vo vetre popretkávaný hlbokými myšlienkami.
"Múr sa stavia ľahšie ako most."
"Niekedy svoje sny uskutočníme spôsobom, o akom sa nám nesnívalo... Boha našťastie neobmedzuje to, čo sme si pre seba vysnívali my sami. Jeho plán je oveľa väčší." (str. 247)
Múdrosť, ktorá príšti z takmer každej ominej repliky, je priam hmatateľná. Hoci zo školy nútene odišla v 12 rokoch a nemá ani maturitu, ovláda 3 reči. Jej múdrosť nepramení z naučeného, ale z prežitého. A to je síce tá najdrahšia, ale najlepšia škola.
Ak ste mali tú česť stretnúť sa s autorkou na čiernobielych stránkach, viete, že nepôjde o žiadnu prvoplánovú sladkú romancu, ale o hlbokú anatómiu vzťahového trojuholníka: mama dcéra vnučka. Čo sa hĺbky myšlienok, závažnosti tém a duchovného povzbudenia týka, Francine Riversová nezostala svojej povesti nič dlžná.
Čítať viac
5

Som aktívnou čitateľkou predovšetkým kresťanskej beletrie. Je v nich viac ako príbeh, je v nich poslanie, ktoré mení samotného čitateľa. Obľubujem aj dobré krimi a knihy na rozvoj osobnosti. Preto by som rada o knihách, ktoré čítam debatovala aj s ostatnými, aby zakúsili zmenu, ktorú som pocítila aj ja.

Mária Svitková
Overený zákazník
10.6.2024
Keď sa sen stane skutočnosťou
Francine sa ma touto knihou nesmierne chytila a zostala som po jej prečítaní unesená. V mnohých statiach ma kniha prekvapila, šokovala, nahnevala a veru som si pri niektorých pasážach poplakala. Kniha sa ma však hlboko dotkla.

Kniha z dielne kumran.sk je písaná naozaj fascinujúco. To, že na nej pracovala 3 roky, to je naozaj poznať. Síce kniha je naozaj hrubá a má veľa strán, autorka ma dokázala pritiahnuť ako čitateľa na každej strane. Spracovala naozaj dlhý životný úsek dvoch žien, ktorých osudy sa vás dotknú a aj prečítaní musíte nad ich príbehom uvažovať. Keďže je tento príbeh veľmi osobný a vychádza z histórie rodiny Francine, tak som neustále počas deja premýšľala, ktoré pasáže sú skutočné a ktoré len fiktívne. Môže za to aj autorkin štýl, pretože píše veľmi hodnoverne a po prečítaní máte pocit, že to sa muselo stať.

Kniha Sen jednej dcéry mi ukázal, ako je vzťah v rodine dôležitý, ako zasahuje nielen do jednej generácie, ale ovplyvňuje všetkých a ďalšie generácie. Je to aj kniha odpustenia, kedy si uvedomíme, že máme len určitý čas tu na zemi možnosť odpustiť a tak si vyliečiť veľa rán. Je to kniha komunikácie, kedy rozhovory s tými druhými nám pomôžu pochopiť toho druhého a my si neurobíme nejaké zbytočné závery. Je to kniha lásky, pretože aj tu platilo, že práve láska je liek a láska nás častokrát núti, robiť veci, na ktoré by sme odvahu nemali.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Dojímavý, rozkošatený príbeh, ktorý prečítate na jeden dych.“
PUBLISHERS WEEKLY

„Pútavá rodinná sága, ktorá vás chytí za srdce.“
ROMANTIC TIMES

Francine Rivers

Čítať viac

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi, 2017
Intimita
Hanif Kureishi