Tajomné dedičstvo - Abigail Wilson, Slovenský spisovateľ, 2024

17,06 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Tajomné dedičstvo

Po Manželskej pretvárke ponúkame milovníkom kvalitnej historickej romance ďalší román z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej – pútavý romanticko-dobrodružný príbeh... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2024
400 strán
6-7 hodín čítania

Po Manželskej pretvárke ponúkame milovníkom kvalitnej historickej romance ďalší román z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej – pútavý romanticko-dobrodružný príbeh zasadený do regentského Anglicka. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,06 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
  • Osobný odber 25. 6.
  • Na vašej adrese 25. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
25. 6.
balíkovo
25. 6.
AlzaBox
25. 6.
Packeta
25. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
25. 6.
BalíkoBOX
25. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
25. 6.
Kuriér GLS
25. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
25. 6.

Naši škriatkovia odporúčajú

Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

Po Manželskej pretvárke ponúkame milovníkom kvalitnej historickej romance ďalší román z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej – pútavý romanticko-dobrodružný príbeh zasadený do regentského Anglicka.

Kent 1819. Život mladej vdovy a pacientky Cluettovej nemocnice Amelie Pembrokovej sa obráti naruby, keď sa nečakane stane dedičkou panstva Moorington Cross. Ameliin lekár a otcovský priateľ doktor Cluett sa rozhodol zmeniť svoju poslednú vôľu a ustanovil ju za hlavnú dedičku. O podobnej príležitosti získať finančnú nezávislosť by sa žiadna žena v tých časoch neodvážila ani snívať, tobôž nie žena s ochorením, ktoré spôsobuje, že môže kedykoľvek, aj v tej najnevhodnejšej chvíli, upadnúť do hlbokého spánku. Testament navyše obsahuje záhadnú podmienku: Amelia sa musí vydať za jedného z dvoch mužov, ktorých vôbec nepozná. Ibaže ako ju má splniť, keď cíti čoraz väčšiu náklonnosť k príťažlivému advokátovi Hawkinsovi? Situácia sa hrozivo vyostrí, keď doktora Cluetta nájdu mŕtveho v jeho spálni sotva niekoľko hodín po tom, čo zverejnil svoju novú poslednú vôľu. Amelia má tridsať dní na to, aby sa rozhodla, za ktorého muža sa vydá. Nebojácna mladá žena si však zaumieni, že s pomocou pána Hawkinsa odhalí pravdu o smrti svojho dobrodinca. Tento náhly zvrat udalostí predsa nemôže byť náhoda – alebo áno?
Čítať viac
Originálny názov
Twilight at Moorington Cross
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788022024891
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2333973
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

8 hodnotení

4
1
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Iveta
Neoverený nákup
7.5.2024
Majetok
Krásna kniha krimi romantická kde sa rieši dedičstvo a vlastne majetok určitých ludí a hlavne jedného boj on, ktorý ide aj cez mrtvoly. No nechýba tu aj zalúbenie i odmietnutie niektorých ludí napriek podmienkam, ktoré boli dané. Môžem jen odporučit. Čítať viac
18.4.2024
skvelá zápletka
“Ak si myslíte, že by som vás po tom včerajšom bozku mohol nechať odísť, nič o mne neviete.”
•••
Mladá vdova Amelia Pembrookeová trpí nevyliečiteľnou chorobou a v úpornej snahe zmierniť svoje trápenie trávi posledných pár rokov svojho života v Cluettovej nemocnici, ktorá sa špecializuje na hypnózu. Jej život je jednotvárny a uzavretý, ochudobnený o každodenné radosti a spoločnosť. Akákoľvek nová forma liečby je prísľubom pre lepšie zajtrajšky, no jedného dňa sa sedenia skončia spoločne so životom doktora Cluetta a jeho podivný závet vyvolá množstvo otázok...
•••
S regentskou romantikou je to rovnako ako s tou súčasnou - obľúbené trópy sa rýchlo stanú klišé. Autorka nezostala svojej povesti nič dlžná a naservírovala ďalšiu brilantnú zápletku obohatenú o záhadu a staré rodinné tajomstvá. Ostala som kvôli tomu neuveriteľne zvedavá, podobne ako pri knihách Agathy Christie.
Honosné sídlo, ktoré je domovom rôznych pacientov; uzavreté krídlo s hrozivou povesťou, kam nesmie vkročiť ľudská noha, či záhradná chalupa s neznámym obyvateľom - to všetko vytvára akúsi gotickú atmosféru. Za každým rohom domu očakávate prekvapenie a nie v tom pozitívnom zmysle slova.
Autorka je na našom trhu nová, ale ako ďalší preklad svedčí, s jej knihami sme v slovenčine ešte neskončili. Kniha sa čítala výborne - 400 strán ubehlo ako voda. Verím, že sa dočkáme aj poslednej časti série.
Čítať viac
10.4.2024
Čo by ste urobili, keby zistíte, že môžete vlastniť obrovské panstvo so služobníctvom a dokonca života si len užívať život ? No samozrejme s menšou podmienkou. Treba si vybrať medzi dvoma nápadníkmi jedného manžela. A Vy, ako správna žena, sa zamilujete do toho nesprávneho.

Autorka spája naozaj zaujímavé žánre. Regentské Anglicko, detektívka, historická romanca. Všetko v jednom. No tentokrát mňa príbeh až tak nenadchol. Námet bol výborný, zvedavosť ku koncu knihy stúpala a aj keď z hľadiska romantickej linky bolo jasné ako to dopadne, tak sa mi to páčilo. Čo musím vytknúť je asi stredných 150 strán, kde sme sa krútili stále okolo toho istého a to čitateľa môže začať nudiť. Tak ako aj mňa.


Zhrnula by som to vetou: taká pekná a taká nudná. Na to ako sa mi Manželská pretvárka páčila, je Tajomné dedičstvo za mňa sklamanie :/
Čítať viac
2.4.2024
Po prvej autorkinej knihe som si rozhodne túto jej novinku nemohla nechať ujsť! Abigail Wilson kombinuje to, čo mám najradšej. Regentské Anglicko s mystery prvkami a detektívnou zápletkou. Naozaj sa mi páči, keď tieto historické romance majú pridanú hodnotu v podobe nejakej dobrodružnejšej zápletky, či už nejakého toho špióna, alebo ako je to v tomto prípade, vraha.

Celá kniha je v rámci žánru mimoriadne originálna. Či už samotným nápadom, zápletkou, prostredím nemocnice, alebo aj vyšetrovaním vraždy. Amelia Pembroková je sympatická hlavná hrdinka, vdova ktorá trpí zvláštnou chorobou, na ktorú sa lieči na panstve u známeho hypnotizéra. Toho ale za zvláštnych udalostí nájdu mŕtveho hneď po tom, čo zverejnil svoju poslednú vôľu. Amelia so svojím advokátom chce nájsť vraha a tiež chce zistiť, prečo si musí do tridsiatich dní vybrať manžela, ak chce po mŕtvom lekárovi dediť.

V úvode sa hneď zoznamujeme s postavami, ktorých nie je veľa, takže veľmi rýchlo každú spoznáte a dostanete sa do deja. Stane sa vražda a dobrodružstvo začína. Najskôr všetko nasvedčuje tomu, že dej sa bude uberať práve týmto smerom, vyšetrovať a nájsť vraha. Rýchlo sa to však zvrtne na honbu na manžela a rozpútava sa milostný štvoruholník. Amelia si musí vybrať medzi suchopárnym, rezervovaným, ale za to zrejme spoľahlivým pánom Lymingtonom a zhýralým, ale veľmi príťažlivým pánom Montaguom. Ju ale stále viac priťahuje jej advokát Hawkins.

Tento žáner je charakteristický tým, že už od začiatku viete, ako sa všetko skončí. Tu ale musím povedať, že okrem toho, že je jasné, ktorého džentlmena si Amelia vyberie, som neuhádla takmer nič a záver ma veľmi prekvapil. Samozrejme, je napísaný za veľmi zidealizovaných podmienok a následkom mnohých náhodných a nepravdepodobných stretnutí, napriek tomu to autorka pekne vymyslela a zápletku len tak ľahko neodhalíte.

Dobrodružná linka bola výborná, prekvapivý záver potešil, len v strede by som vytkla zbytočné točenie sa stále okolo vydaja a rozoberania, ktorý nápadník je najvhodnejší a prečo. Inak ale veľmi vydarená kniha v rámci žánru a na ďalšie autorkine knihy sa, ako inak, teším.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Vrania šestka
Leigh Bardugo