Myšiakov les: Rok v prírode - Alice Melvin, Stonožka, 2024

11,58 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Myšiakov les: Rok v prírode

Nádherne ilustrovaná obrázková kniha s originálnym dizajnom a otváracími okienkami, ktorá opisuje život myšiaka v lese počas jednotlivých mesiacov a ročných období... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2024
Počet strán
32

Nádherne ilustrovaná obrázková kniha s originálnym dizajnom a otváracími okienkami, ktorá opisuje život myšiaka v lese počas jednotlivých mesiacov a ročných období... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
11,90 €

11,58 €

-3 %
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (2)
Mouse's Wood - Alice Melvin, Thames & Hudson, 2022
Pevná väzba
Angličtina, 2022
Do 3 – 7 dní
-4 %

18,78 €


Mouse's Wood - Alice Melvin, Thames & Hudson, 2023
Brožovaná väzba
Angličtina, 2023
Viac ako 30 dní
-3 %

10,64 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Detské knihy na oslavu jari

Viac z kolekcie

Knihy pre nováčikov v čítaní

Zobraziť viac kolekcií
Jednoducho vzťahy - Honza Vojtko, Aktuell, 2024
Myšiakov les: Rok v prírode - Alice Melvin, Stonožka, 2024
11,58 €

Viac o knihe

Nádherne ilustrovaná obrázková kniha s originálnym dizajnom a otváracími okienkami, ktorá opisuje život myšiaka v lese počas jednotlivých mesiacov a ročných období.

S myšiakom sa zoznamujeme v zasneženom januári. Vo februári sa vyberie navštíviť svoju kamarátku veveričku. Pokračuje ďalej, pretože plánuje prebudiť ježka a spolu s ním osláviť príchod jari. Myšiakova cesta od priateľa k priateľovi mapuje prírodné zmeny počas ročných období od januára až po december, ale aj sezónne aktivity lesných obyvateľov, ako napríklad piknik v máji, zbieranie lesných plodov v septembri či atmosféru okolo vatry v novembri.

Kniha je napísaná poetickým štýlom, ktorý odráža pomalé tempo myšiakovho putovania, a je hrejivou oslavou neuponáhľaného života v prírode. Jedinečne navrhnutá kniha má otváracie okienka a špeciálne výrezy, ktoré ocenia všetci malí aj veľkí zvedavci. Veľmi príťažlivým zábavným prvkom je možnosť nazrieť do domčekov jednotlivých obyvateľov lesa. Na konci knihy nájdete prírodný kalendár rastlín a živočíchov, ktoré môžu deti nájsť nielen v knihe, ale hlavne v prírode.

Alice Melvin je oceňovaná produktová dizajnérka, autorka a ilustrátorka z Edinburghu. Ako sa sama vyjadrila, kniha Myšiakov les: Rok v prírode je jej „ľúbostný list lesom a prírode“. Pred dokončením knihy strávila viac ako rok pozorovaním a kreslením prírody. Toto intenzívne obdobie skicovania sa začalo v roku 2019, keď sa musela vyrovnať s bolestivou stratou blízkej osoby. Napokon jej liečivý proces kreslenia pomohol znovuobjaviť stratenú kreativitu.
Čítať viac
Originálny názov
Mouse's Wood
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
252×303 mm
Hmotnosť
566 g
ISBN
978 8055191478
Rok vydania
2024
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
2143939
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
16.2.2024
- kniha pre deti 3+
- rok v lese
- veľký formát
- dvojstranové ilustrácie
- menej textu
- otváracie okienka

Myslím, že mnohí z nás už dobre poznáme leporelo edíciu Rok v … Myšiakov les je podobná kniha, no predsa sa v nejakých drobnostiach líši. Ak sa vašim deťom edícia rok v páčila, ale hľadáte pre nich niečo pokročilejšie, no predsa podobné - táto kniha by sa vám mohla páčiť .

Celou knihou nás sprevádza myšiak, ktorý nám mesiac po mesiaci ukazuje les a meniacu sa prírodu v ňom. Ilustrácie sú robené na obrovské papierové dvojstrany a sú doslovne dychberúce. Kniha disponuje aj veľmi zaujímavým spracovaním a to výrezmi, predĺženými stranami a otváracími okienkami. Každá dvojstrana obsahuje aj málinko textu, ktoré patria práve myšiakovi. Ten nám každý mesiac opisuje meniacu sa prírodu v jeho lese.

Sama neviem povedať, ktorý mesiac sa mi páčil v knihe najviac. Po prečítaní mám pocit, že sa teším na každý jeden. Príroda je veľmi pestrá, kreatívna a rôznorodá a v každom mesiaci nás prekvapí niečím iným.
Čítať viac
6

Milujem čítanie kníh, ktorých dej ma unáša do knižného sveta. Nájdete ma aj ako knihomolky_spod_tatier na ig.

Jana Imrichova
Overený zákazník
13.2.2024
Ako vyzerá myšiakov rok?
"Vo februári sa teplo zababuším
a postavím sa chladu zoči-voči.
Prechádzam sa nehybným lesom.
Hmla je môj tichý spoločník."

Takto vyzerá február u myšiaka.
Možno v mnohom podobne ako u nás. Aj málo slov postačí na to, aby vyjadrili kúsok radosti i akejsi nostalgie tohto mesiaca.

A ako vyzerá myšiakov rok?

Do jeho tajomstiev nás pozýva táto roztomilá kniha s NAOZAJ nádhernými ilustráciami, ktoré zahrejú pri duši iste i dospelého.

Textík je stručný, jednoduchý, no viac slov akoby nebolo treba. Sú poetické, zahrejú ako teplá deka a všetko ostatné doznieva vo výtvarnej stránke knihy.

Tú dopĺňajú aj milé prekvapenia vo forme otváravých okienok a špeciálnych výrezov, ktoré potešia všetkých malých zvedavcov.

Mesiac za mesiacom plynie, mení sa príroda i pocity.
Mäkká snehová perina, strapatá jar, čerešňa obsypaná kvetmi, pikniky, melódia letného vánku...
Čas plynie, rok plynie...
A pomaly s ním aj myšiak na ceste s jeho priateľmi.
Čítať viac

„Ľudia nazývajú čas krutým, ale čas je milosrdnejší ako oni. Ako sa skončí júnová noc pre zamilovaných, tak sa raz skončí i to, čo ľudia pomenovali "doživotný trest".“

Fajky - Iľja Erenburg, 2007
Fajky
Iľja Erenburg