Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Schindlerův seznam - Thomas Keneally, Leda, 2013

6,75 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Schindlerův seznam - Thomas Keneally, Leda, 2013
Schindlerův seznam - Thomas Keneally, Leda, 2013

Schindlerův seznam

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve... Čítať viac

4,8 23 hodnotení
Vydavateľstvo
Leda, 2013
384 strán
5-6 hodín čítania

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve stínu osvětimských komínů našel svoji lidskost... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
8,20 €

6,75 €

-18 %
Posielame do 9 dní
Stíhame do Vianoc

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Schindlerův seznam - Thomas Keneally, Rozmluvy, 2009
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2009
Vypredané

Schindlerův seznam - Thomas Keneally, , 1994
Pevná väzba
Čeština, 1994
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako Francúzi vymysleli lásku - Marilyn Yalom, mamaš, 2023
Schindlerův seznam - Thomas Keneally, Leda, 2013
6,75 €

Viac o knihe

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve stínu osvětimských komínů našel svoji lidskost a riskoval nejen majetek, ale i vlastní život, aby nedopustil vyvraždění tisícovky „svých židů“. Román sugestivně líčí vývoj a střety individualit – obětí, pasivních účastníků a iniciativních vykonavatelů – zapojených do obrovité byrokratické mašinerie zla. Steven Spielberg použil motivy románu pro natočení slavného stejnojmenného filmu.
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
372 g
ISBN
9788073353285
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
153477
Štýl
vojnový, historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Leda
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

23 hodnotení

19
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred týždňom
Hodina života je ešte vždy život
Veľmi ťažké, no potrebné čítanie. Hlavne na túto dobu.
Film mal oveľa smutnejšiu atmosféru, ale prekvapila ma aj v knihe, čakala som ju trošku faktografickejšiu, ako dokument. Sú spomenuté aj udalosti, kt.sú vo filme vynechané. Každého človeka sa dotkne, je to veľmi smutné čítanie a hlavne uvedomenie si skutočnej histórie.
Čítať viac
3.5.2023
Strhujúci príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto by malo byť povinne v školách!
Miestami sa mi síce ťažko k tomu vracalo a pôsobilo to veľmi zdĺhavým dojmom avšak nakoniec to zanechá nemalé stopy vo vedomí. Príbeh je prerozprávaný zo spomienok určitých zachránených a preto nemožno považovať niektoré momenty za doslovnú interpretáciu pocitov, myšlienkových pochodov alebo zmýšľania Schindlera. Obzvlášť ak ide o momenty, kde sa niečo deje s niekým osamote (napr. uväznenia, výsluchy). Čiže prikladať dôraz na podobné situácie dotvorené pre silnejší zážitok čitateľa nie je vhodné. Nečítalo sa mi ľahko kvôli štýlu písania. Väčšinou som sa strácal v skákavom deji a zdĺhavých odbočkách, no ak nie ste úplne odmeraný človek zanechá to niečo nakoniec vo vás jednoznačne. Vo mne utkvel moment kedy Schindler prišiel k vagónom odchádzajúcim do Osvienčimu, ktoré dal zastaviť a vybrať z nich jeho zamestnancov. Ako sa píše v knihe - záležalo mu len na tých, ktorých poznal. Čo je príkladom toho že takáto mienka sa dá len vydedukovať a nemožno na nej zakladať.
Čítať viac
9

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kateřina Plickova
Overený zákazník
28.12.2019
Beletrizovaná výpověď o činu sudetského Němce Oskara Schindlera, který byl příliš lidský, než aby dokázal jen přihlížet vraždění a utrpení nevinných. A i když nemohl ochránit všechny, pokusil se změnit osud alespoň několika z nich za cenu obřích ekonomických ztrát. A i když dnes už víme, že Oskarova poválečná pouť již nikdy nebyl tak úspěšná, "jeho" Židé na něj už nikdy nezapomněli. To vše může znít jako obsah dobrého hollywoodského dramatu, kdyby se nejednalo o reálný příběh. A i když dějiny mohly některá fakta zamlžit a mnohé vzpomínky zkreslit, navždy zůstává faktem, že Oskar Schindler se řadí mezi hrdiny, kteří tváří tvář hrůze holocaustu a hrozbám z vlastních řad neváhali obětovat majetek i své jistoty, aby dokázali vyrvat několik set životů a zachránit je před mučivým osudem plynových komor. Čest jeho památce, jakkoliv to byla osobnost rozporuplná. Jeho příběh si zaslouží být stále připomínán. Čítať viac
25.7.2017
Názor čitateľa
kniha bola písaná trochu zvláštnym spôsobom, na ktorý som nebola zvyknutá, tak mi trochu trvalo sa do nej začítať, ale potom to už išlo samo. zopár kníh z tématikou z tohto obdobia som už čítala,ale nikdy sa neprestanem čudovať tomu a moja myseľ to asi ani nikdy na 100% nepoberie, to čo sa všetko dialo, čo všetko robili niekomu len preto, že boli iný, koľko zla dokáže ľudstvo napáchať. a aj tak sa nájde hŕstka ľudí, ktorí pomôžu a takou osobou bol aj Oskar Schindler.

kniha rozpráva príbeh človeka, ktorý sa síce zaujímal o svoje zisky,blaho ale aj napriek tomu všetkého sa v tej celej mašinérii zla dokázal svojím spôsobom režimu vzoprieť, vysmiať sa mu do tváre, podviesť ho a tým všetkým zachrániť život ľudom. aj keď len hŕstke z toho celého množstva.
Čítať viac

„Podľa mňa si rozprávka. si očarujúca, statočná a prekrásna. a...a dúfam, že mi dovolíš, aby som bol súčasťou tvojho príbehu. “

Zasnený Neznámy - Laini Taylor, 2019
Zasnený Neznámy
Laini Taylor