Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Dračia šupina - Henrich H. Hujbert, Hydra, 2023

20,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Dračia šupina - Henrich H. Hujbert, Hydra, 2023
Dračia šupina - Henrich H. Hujbert, Hydra, 2023

Dračia šupina

Zabudnuté povesti z čias našich predkov, kedy ešte Všehomíru vládli veľkí bohovia, po oblohe krúžili draci a v lesoch šantili víly. Tieto príbehy odkrývajú neľahký osud nielen... Čítať viac

Vydavateľstvo
Hydra, 2023
208 strán
3 hodiny čítania

Zabudnuté povesti z čias našich predkov, kedy ešte Všehomíru vládli veľkí bohovia, po oblohe krúžili draci a v lesoch šantili víly. Tieto príbehy odkrývajú neľahký osud nielen ľudí, ale aj čarovných bytostí. Večný boj za lásku a Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
23,00 €

20,99 €

-9 %
Posielame do piatich dní
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Súboj s láskou - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2023
Dračia šupina - Henrich H. Hujbert, Hydra, 2023
20,99 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Zabudnuté povesti z čias našich predkov, kedy ešte Všehomíru vládli veľkí bohovia, po oblohe krúžili draci a v lesoch šantili víly. Tieto príbehy odkrývajú neľahký osud nielen ľudí, ale aj čarovných bytostí. Večný boj za lásku a mier odhaľuje pravé povahy hlavných hrdinov a na priadzi utkanej Rožanicami ich posúva v ústrety neľahkému osudu.

Kruté súboje a podmanivé čary sa striedajú na každej strane. Temní besi, trpaslíci a bludičky striehnu na krehké duše. Morana chladným dychom ovanie krajinu, Perún udrie hromom a Svarog zahreje slnečným lúčom. Ozveny zabudnutých čias znova zahučia roklinami, lesmi i našimi srdciami. Stačí trocha odvahy, zdvihnúť nohu a spraviť prvý krok. Svety našich predkov ťa vítajú...
Čítať viac
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×217 mm
Hmotnosť
380 g
ISBN
9788069017009
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1959949
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Hydra
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19.11.2023
Dve rozprávky
Povzbudený veľmi dobrou Heňovou poviedkou v antológii Slovenské temno som sa rozhodol mu dať po dlhšom čase šancu vo väčšom formáte.
A... ach jaj. Žiaľ musím skonštatovať, že v tejto knihe opäť skĺzol ku svojmu ťažkopádnemu lyrizovanému, archaickému, opisnému a miestami patetickému štýlu, ktorý nám dožičil v predchádzajúcich dvoch morhenovkách.
I keď badám isté zlepšenie a niektoré prirovnania a opisy sa veľmi vydarili, no tá ťarcha ďalších, podľa mňa až zbytočných slov a iných nie zrovna vydarených prirovnaní, to celé neuveriteľne ťahá kvalitatívne nadol.
A aby som nebol len kritický. Knihu ako tak zachraňuje to, že obe časti sa dajú pokladať za rozprávky a tam sa dá odpustiť nelogickosť či zmätočné, často i detinské, konanie hrdinov.
Prvá rozprávka je ozaj rozprávkou pre deti (ako aj sám autor tvrdí v doslove) a končí šťastne. Druhý príbeh, ktorého základom je tajuplný odkaz na skale Velestúra, je o dosť krutejší, plný brutality (miestami až zbytočnej) a vrcholí epickou bitkou, ktorá síce kríva logicky i takticky na obe nohy, ale je to riadny krvavý maglajz s mytologickou účasťou a vlastne aj tajomným koncom presahujúcim do iného časopriestoru.
Takže oba príbehy hodnotím rozprávkovo (a s privretím oboch očí) na 3*.
Čítať viac
14

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
18.9.2023
----

Dračia šupina -
Krásny príbeh o láske a vytrvalosti.

O tom, že v láske si nevyberies, hoci ti život hádže kamene pod nohy.

páčila sa mi atmosféra Temnolesa a všetko čím si Bohdan musel prejsť, boj, ktorý bol v knihe vyobrazený bol úžasný predsa len bájne tvory k tomuto žánru patrí a najviac sa mi páčila striga, rázna ženská, ktorej neradno odporovať.

V runach kliatba ukrytá -
Výborný dej plný brutality a mágie, starovekého "detektíva", ktorý mi vyrážal dych ale nie tak ako samotné dejstvo bitky.


Až sa mi nechce veriť, že jeden autor dokáže napísať jednu poviedku plnú "nehy" a druhú poviedku plnú "krvi"

Klobúk dole @henrichh.hujbert
Čítať viac

„Dni, ktoré neboli ničím výnimočné, dni,v ktorých sa neudialo nič, čo by vybočovalo z priemeru, nič hodné povšimnutia. Holá každodennosť. Čosi, čo človeku začne chýbať, až keď sa to rozsype. “