Srdce slnečnej bojovníčky - Sue Lynn Tan, Motýľ, 2023

17,06 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Srdce slnečnej bojovníčky

Úchvatné pokračovanie románu Dcéra bohyne mesiaca sa ponára hlbšie do obľúbenej čínskej mytológie a uzatvára epický príbeh hrdinky Singjin, dcéry Čchange a smrteľného... Čítať viac

2. diel série
Nebeské kráľovstvo
Vydavateľstvo
Motýľ, 2023
448 strán
6-7 hodín čítania

Úchvatné pokračovanie románu Dcéra bohyne mesiaca sa ponára hlbšie do obľúbenej čínskej mytológie a uzatvára epický príbeh hrdinky Singjin, dcéry Čchange a smrteľného lukostrelca Chouiho, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,06 €

-5 %
Na sklade 3 ks
  • Osobný odber zajtra
  • Na vašej adrese zajtra

Osobný odber

Kníhkupectvá
Zajtra (objednajte do 13:00)
balíkovo
Zajtra (objednajte do 13:00)
AlzaBox
Zajtra (objednajte do 13:00)
Packeta
Zajtra (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na poštu)
Zajtra (objednajte do 13:00)
BalíkoBOX
Zajtra (objednajte do 13:00)

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
Zajtra (objednajte do 13:00)
Kuriér GLS
Zajtra (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na adresu)
Zajtra (objednajte do 13:00)
Ďalšie knižné vydania
Heart of the Sun Warrior - Sue Lynn Tan, HarperCollins, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Do 14 – 15 dní

17,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Nestratiť sa sama sebe - Erik Tabery, Zuzana Čaputová, N Press, 2024

Viac o knihe

Úchvatné pokračovanie románu Dcéra bohyne mesiaca sa ponára hlbšie do obľúbenej čínskej mytológie a uzatvára epický príbeh hrdinky Singjin, dcéry Čchange a smrteľného lukostrelca Chouiho, ktorá je nútená čeliť novému a závažnému nebezpečenstvu ohrozujúcemu ríšu v silnom príbehu o láske, obete a nádeji.

Po tom, ako Singjin získala maminu slobodu od nebeského cisára, užíva si okúzľujúce ticho domova. Jej krehký pokoj však naruší objavenie zvláštnej mágie na mesiaci a znepokojujúce zmeny v Nebeskom kráľovstve, zatiaľ čo nebeský cisár sa pevne chopí svojej moci. Hoci je Singjin rozhodnutá držať sa v úzadí pred narastajúcim nebezpečenstvom, odhalenie prekvapujúcej pravdy ju uvrhne do hrozivej konfrontácie.

Singjin je opäť nútená opustiť svoj domov a spolu so svojimi priateľmi sa odvážne vydáva do neprebádaných kútov Ríše nesmrteľníkov. Tam sa stretne s legendárnymi tvormi a prefíkanými panovníkmi, vernými priateľmi aj nepríjemnými súpermi. V čase, keď sa spojenectvá menia rýchlejšie ako príliv a odliv, musí Singjin prekonať staré spory a nepriateľstvá, aby si vyšliapala novú cestu vpred, hľadajúc pomoc tam, kde by to nikdy nečakala. Keď sa ríšou preženie neopísateľná hrozba, Singjin musí odhaliť pravdu ukrytú vo svojom srdci a nájsť cestu von zo skazy, aby sa opäť postavila zlu, než stihne zničiť všetko, čo je jej drahé, a svety, ktoré si zamilovala... aj keď za to zaplatí najvyššiu cenu.
Čítať viac
Originálny názov
Heart of the Sun Warrior
Počet strán
448
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×205 mm
Hmotnosť
576 g
ISBN
9788081643361
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1939247
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Nebeské kráľovstvo
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

18 hodnotení

13
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15.6.2024
po roku a kúsok sa mi do rúk dostalo pokračovanie Dcéry bohyne mesiaca, ktorého som sa tak veľmi nevedela dočkať. keby som napísala, že som nemala isté očakávania, klamala by som. chcela som vedieť či znova dostanem to čo pri prvej časti, či aj toto pokračovanie vo mne dokáže vyvolať rovnaké pocity. a môžem povedať, že tomu tak bolo ale aj nie. druhá časť pôsobila istým spôsobom inak ako tá prvá. to však neznamená nič zlého. práveže naopak. čo som teda v Srdci slnečnej bojovníčky dostala bolo krásne, citlivé, jemné pokračovanie, samozrejme aj plné akcie.

v príbehu pokračujeme nie tak dávno po udalostiach prvej časti a aj tentoraz je príbeh delený na tri časti. prvá časť začína pokojne, pozvoľne. Singjin sa podarilo získať slobodu pre jej matku. mier, ktorý nastal medzi nimi a nebeským cisárom, je však veľmi krehký. stačí malý náraz a spustí sa lavína udalostí, ktoré ho narušia. znova je potrebné bojovať o pokoj, svoju slobodu a záchranu ríše.
dej teda plynie spočiatku pomalšie, nenútene, až kým nenastanú udalosti, ktoré ho donútia sa rozbehnúť a zastaviť až na konci.
druhá a tretia časť príbehu už teda plynú rýchlejším tempom. rozbehol sa totižto výr udalostí, ktoré môžu zastaviť len ak sa zabudne na staré krivdy či zrady a vzniknú nové spojenectvá, ktoré by nik nečakal. čo samozrejme prináša nové zvraty, odhalenia, klamstvá a tajomstvá. je potrebné vyriešiť aj staré krivdy či spory. prítomné je aj správne množstvo akcie a bojov. či už tých priamych, alebo zákulisných v podobe intríg. čo oceňujem na tejto časti, je to, že príbeh neskončil porazením nepriateľa. ale posledné kapitoly sú venované aj tomu čo bolo POTOM. nepriateľ zanechal či už na ríši, alebo postavám rany, jazvy, ktoré sa nemusia zahojiť tak rýchlo a na ich zahojenie bude potrebný istý čas.

Aj keď tu znova v pozornosti bola záchrana ríše, porazenie nepriateľa, nosným pilierom tejto časti bolo hlavne hľadanie seba. postavy si prejdú novým vývojom, ktorý ich posunie zase ďalej. a to sa práve deje aj prostredníctvom zvratov, odhalení, ktoré ich nútia posúvať sa ďalej, reagovať na to čo sa deje a vyvíjať sa tak.
Singjin si v tejto časti prešla ešte väčším vývojom a na konci našla hlavne samú seba. jej postava sa zmieta medzi tým čo chce a čo ju čaká po boku Liweja. stále tu je však aj Wenči, ktorého zrada ju zlomila. môže však z nej byť dobrá cisárovná, je toto je miesto, úloha v živote? žiť po boku Liweja a vládnuť? a čo ak jej srdce patrí inému? síce to trochu dosť trvalo kým si uvedomila komu jej srdce patrí a aby na to prišla, musela byť preto položená obeta.
milostný trojuholník je napísaný výborne. áno, budete mať svojho favorita. Liwej a Wenči berú Singjin každý inak. jeden si je ňou istý, druhý jej neprestáva jeho lásku dokazovať a je ochotný čakať na ňu aj celú večnosť. s ktorým nakoniec skončí už neprezradím. napíšem len toľko, že koniec mi zlomil srdce, nechcela som čítať ďalej, lebo som bola smutná. no aj tak posledné strany, po tom trpkom a smutnom závere, vzbudili nádej na to, že veci môžu predsa len dobre skončiť a Singjin sa dočká šťastného konca po boku milovaného. či už v tomto živote, alebo o trošku neskôr.

kniha je teda znova plná krásnych a silných myšlienok či momentov. je príbehom o láske (láske k druhému ale aj sebe), hľadaní samého seba, svojho miesta, osudu. ale aj príbehom o záchrane ríše, boja s nepriateľom. chýbať nemôže ani mytológia, ktorá je popretkávaná v celom príbehu.
Čítať viac
7

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
13.3.2024
Krásne pokračovanie
Srdce slnečnej bojovníčky je očarujúcim pokračovaním knihy Dcéra bohyne mesiaca, popretkávaným mytológiou, láskou a strasťami života.
Hoci mi čítanie knihy išlo pomaličky, tak každou stranou ma vždy očarila len viac. Ako aj prvá časť, tak aj druhá, ma zaujala…a svojím koncom úplne dostala.
Najviac ma na príbehu zaujali postavy a hlavná hrdinka Singjin. Singjin sa stala jednou z mojich obľúbených postáv. Postava oddaná svojim milovaným, ktorá sa nebojí priznať, že nie je dokonalá. Hrdinka, ktorú postretlo veľa strastiplných okamihov, no ona sa nevzdávala. Za ňou však nezaostávali ani vedľajšie postavy. Zo všetkých vyzdvihnem dvoch, a to Liweja a Wenčiho. Liweja som si obľúbila už v prvej časti a vždy som sa tešila na kapitoly s ním. Naopak Wenčiho som spočiatku nemala rada, tu som naň ho však zmenila názor. Sama som to nečakala, ale tým, ako ho autorka vykreslila, si ma nakoniec aj on získal.
Z dejovej stránky nemám knihe, čo vytknúť. Dej neustále napredoval a obohacovali ho krásne opisy a myšlienky, ktoré boli ako pohladením pre dušu. Nebol to "len" fantasy príbeh. Bol to príbeh o živote, láske, smrti, radostiach aj útrapách. Bol napísaný okúzľujúcim spôsobom, ktorý sa ma každou stránkou akosi dotkol. Spôsobom, ktorý mi na konci rozpoltil srdce, myseľ mi pracovala na plné obrátky a zanechal vo mne pocit, že hoci sa všetko skončilo a chcela by som si príbeh prečítať odznova, tak sa do môjho srdca vryl a nechal naň nádhernú spomienku.
Okrem toho ma na príbehu zaujala čínska mytológia, jej svet či draky. Toto prostredie a jeho spracovanie bolo priam pastvou pre dušu. Fantasy dej nabitý zvratmi, a predsa tak očarujúci.
Och, a koniec? Prelomil mi srdce na dvoje. Vedela som, že prinesie čosi nečakané…no predsa ma prekvapil. Bol napísaný tak bolestivo krásne. Mala som slzy v očiach a vedela som, že táto séria mi bude chýbať.
Bol to krásny príbeh z čínskej mytológie, ktorý je ako pohladenim pre dušu. Autorka vytvorila nielen obyčajný fantasy príbeh, ale aj príbeh o živote a láske. A ja som si ho zamilovala.
Čítať viac
Erika Chichová
Neoverený nákup
23.1.2024
Skvelé pokračovanie z pera Sue Linn Tan
Srdce slnečnej bojovníčky je pokračovanie úspešnej dilógie od autorky Sue Linn Tan. Nesmrteľné prerozprávanie o odvahe a láske v spojení s čínskou mytológiou si získal milióny čitateľov. Bol preložený do niekoľkých jazykov a vydaný v mnohých verziách.

Príbeh sa začína tam, kde skončila prvá časť. Bohyňa mesiaca je oslobodená a Singjin sa môže vrátiť domov. Pretrvá však mier, ktorý je tenký ako pavúčie vlákno?
Všetko sa začína príchodom záhadných cudzincov na mesiac. Singjin je však trénovaná bojovníčka a starosti jej robí jeden z pocestných, Kang. Pochybnosti sa prehĺbia, keď ho pristihne stínať vavrín.
Začiatok sa rozbiehal trochu pomalšie. Dbal sa dôraz na vybudovaný mier medzi Nebeským kráľovstvom a obyvateľmi Mesiaca, a vzťah Singjin s Liweyom. Tak ako v prvej časti, ani tu nechýbal milostný trojuholník medzi Singjin, Liweyom a Wenčim. Bol napísaný nenútene a pútavo, s reálnymi situáciami a konverzáciu. Dej sa nadobudne dynamiku, keď bohyňa Čchenge nerozsvieti mesiac.
Užijete si krásne opisy od palácov, odevov, prostredia až po šperky. Nie je problém predstaviť si ako vyzeral Jadeitový palác, Morušový háj či fontána na Nádvorí večného pokoja. Nejde o ploché rozprávanie s cieľom zaplniť miesto. Autorka si dala opäť záležať na najmenších drobnostiach. Toto je jedna z vecí, ktoré robia z tejto knihy skvost.
Nie je núdza o intrigy v kráľovskom paláci, nevyriešené spory, staré krivdy aj dobrodružstvo. Užijete si zvraty aj srdcervúce momenty, znovu nájdenie šťastia aj hodnotu samého seba. To všetko na pozadí najväčšej čínskej milostnej drámy, aká sa kedy v histórii zachovala.
Postava Singjin sa v predošlej knihe síce formovala, no tu dosiahla ďalší level a to, nájdenie samej seba.
Trochu mi chýbalo ďalšie rozvinutie postavy Liweya. Z predošlej knihy o ňom síce vieme informácie aj dobré vlastnosti, vzdor matke a dvoru, ochotu riskovať svoje postavenie pre lásku, no postava Wenčiho bola napísaná oveľa lepšie. Možno to bolo vnímaním a chápaním zápornej postavy vplyvom z najznámejších japonských máng.
Autorka sa povenovala naozaj každému a všetkému- od pôvodu a pohnútok dvoranov, panovníkov až po armádu. Nebol vynechaný príbeh a prepojenie medzi generálom Wu a záhadným mužom Kangom.
Vojna ako samotná bola napísaná vierohodne. Istým umením je opísať samotný boj, no ešte väčším je zvládnuť prípravy. Opísať spojenectvá aj zrady bola výzva a čitatelia si užijú skvelý a pútavý zážitok.
Veľkým pozitívom je, že až do posledného konca nevieme, ako sa príbeh skončí. Záver však rozhodne prekvapí. Toto je krásny príbeh, ktorý by som si vedela predstaviť sfilmovaný a vďaka vydavateľstvu Motýľ sa z neho tešia aj slovenskí čitatelia. Zostáva dúfať, že sa čitatelia dočkajú aj prekladu najnovšej autorkinej novinky Rozprávky z nebeského kráľovstva (Tales of the celestial Kingdom)
Čítať viac
23.10.2023
4,5/5
Po vynikajúcej prvej časti som mala od pokračovania vysoké očakávania. A napriek tomu, že som si čo-to zapamätala som si miestami aj tak pripadala stratená.

Začiatok bol preto pre mňa ťažší na začítanie aj keď sa nám autorka snažila priblížiť dôležité informácie z prvej časti. Tak isto ako v prvej knihe aj táto je rozdelená na 3 časti. Prvá bola mierne natiahnutá ale zvyšné dve boli výborné a plné akcie. Autorka si pre nás pripravila ďalšie dokonalé zvraty, zamerané na posuny súkromných životov postáv ale aj nepeknú vojnu o moc.

Intrigy, klamstvá, boje, smrť. Autorka nás nenechá vydýchnuť a jej zvraty ma neraz prefackali vďaka totálnej nepredvídateľnosti. Opäť tu máme milostný trojuholník, ktorý si totálne obľúbite vďaka tomu ako sa s ním autorka vyhrala a spracovala. Ja som mala jasného víťaza od prvej časti a v tejto som si ho zamilovala ešte viac.

Koniec … tak ten mi zlomil srdce. Reálne som mala slzy v očiach a ľutovala že som sa do knihy pustila. Aj teraz keď nad ním premýšlam obdivujem autorku ako to všetko preplietla, premyslela a napriek zdanlivo šťastnému koncu ma dokázala zlomiť a následne znova dať dokopy.

Všetky tie opisy prostredia neskutočne dotvárali atmosféru a miestami som sa cítila vďaka tomu ako v rozprávke.

Ja som si čítanie tejto série zamilovala a budem ju odporúčať všstkým milovníkom fantasy. Dúfam, že sa dočkáme prekladu aj Príbehov z Nebeského kráľovstva aby som sa ešte raz stretla s obľúbenými postavami a navštívila krásnu Ríšu nesmrteľníkov.
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
21.10.2023
Asi nikdy sa mi nestalo, že by som nedočkavo čakala na pokračovanie knihy. Zhltla by som ju hneď, ale davkovala som si ju pomaly, postupne, ale ku koncu sa to už nedalo vydržať. Fascinujúce mytologicke fantasy, pre mňa úžasná oddychovka, a teda - poplakala som si pri nej viac ako pri Dcére bohyne mesiaca... kľudne by som uvítala aj 3.diel, keby si to autorka rozmyslela a už teraz čakám, kedy sa ku nám dostane kniha - TALES OF THE CELESTIAL KINGDOM. Verím že cimskor. Čítať viac
15.10.2023
Asi by to chcelo viac diel s čínskou mytológiou
Druhá kniha od Sue ma opäť okúzlila a opäť vzala do Nebeskej ríše spolu so Xingyin- dcérou bohyne Mesiaca.
Pri čítaní som mala pocit, akoby som sledovala Mulan bojujúcu v oblakoch. Dej bol naplnený magickými, ale aj fyzickými súbojmi, čo tiež vo mne evokovalo pozeranie dobrého filmu o bojových umeniach.

Kniha sa čítala pomerne ľahko a mala asi všetko, čo bolo potrebné pre zaujatie čitateľa:
- bojové umenia
- čínsku mytológiu
- mágiu
- ľúbostný trojuholník
- koniec, ktorý by som nenazvala až takým klasickým happy-endom.

Vďaka záveru v kútiku duše dúfam, že bude aj tretia časť.
Čítať viac
Zuzana Munzarová
Neoverený nákup
10.10.2023
Singjin sa tak lahko nevzdava
Pokracovanie Singjinho pribehu ma rovnako nadupany dej ako prva cast, nestraca na intenzite ani zapletke, pridava niekolko zvratov, pri ktorych kricite bud sokovane „nieeeee“, alebo vitazoslavne „aaaaano“! Postavy sa nam kazdou strankou krasne vyvijaju a ich osudy nam nie su lahostajne, placeme s nimi, smejeme sa s nimi, bojujeme s nimi. Knizku som len s tazkym srdcom odkladala hlboko v noci, ked ma uz premohol spanok :D. Neviem sa dockat poviedok, ktore vyjdu buduci rok na doplnenie tohto sveta :). Za mna duologia tohto roka! :) Čítať viac
25.8.2023
Singjin sa tak lahko nevzdava
Pokracovanie Singjinho pribehu ma rovnako nadupany dej ako prva cast, nestraca na intenzite ani zapletke, pridava niekolko zvratov, pri ktorych kricite bud sokovane „nieeeee“, alebo vitazoslavne „aaaaano“! Postavy sa nam kazdou strankou krasne vyvijaju a ich osudy nam nie su lahostajne, placeme s nimi, smejeme sa s nimi, bojujeme s nimi. Knizku som len s tazkym srdcom odkladala hlboko v noci, ked ma uz premohol spanok :D. Neviem sa dockat poviedok, ktore vyjdu buduci rok na doplnenie tohto sveta :). Za mna duologia tohto roka! :) Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin, 2021
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin