Sophiina voľba - William Styron, Odeon, 2016

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Sophiina voľba - William Styron, Odeon, 2016
Sophiina voľba - William Styron, Odeon, 2016

Sophiina voľba

V románe Sophiina voľba Styron originálnym spôsobom spracúva problematiku druhej svetovej vojny, nacistických vyhladzovacích táborov a „zlaté roky“ v povojnovej Amerike.... Čítať viac

4,6 195 hodnotení
Vydavateľstvo
Odeon, 2016
608 strán
8-9 hodín čítania

V románe Sophiina voľba Styron originálnym spôsobom spracúva problematiku druhej svetovej vojny, nacistických vyhladzovacích táborov a „zlaté roky“ v povojnovej Amerike. Začínajúci spisovateľ Stingo, dvadsaťdvaročný neskúsený južan, nás zavedie do... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (13)
Sophiina voľba - William Styron, Ikar, 2011
Pevná väzba
Slovenčina, 2011
Vypredané

Sophiina voľba - William Styron, Odeon, 2005
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2005
Vypredané

Sophie's Choice - William Styron, Vintage, 2004
Brožovaná väzba
Angličtina, 2004
Na sklade 2 ks
-10 %

12,52 €


Sophie's Choice - William Styron, Penguin Books, 2016
Pevná väzba
Angličtina, 2016
Do 24 – 29 dní
-5 %

12,01 €


Sophiina volba - William Styron, Odeon, 2024
Pevná väzba
Čeština, 2024
Pripravujeme,
vychádza 1. 9. 2024
Novinka


Sophiina volba - William Styron, , 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, , 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, Knižní klub, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, Knižní klub, 2009
Pevná väzba
Čeština, 2009
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, Knižní klub, 2005
Pevná väzba
Čeština, 2005
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, BETA - Dobrovský, 2001
Pevná väzba
Čeština, 2001
Vypredané

Sophiina volba - William Styron, , 1994
Pevná väzba
Čeština, 1994
Vypredané

Sophie's Choice - William Styron, Vintage, 2000
Brožovaná väzba
Angličtina, 2000
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Môj knihomoľský plán

Naši škriatkovia odporúčajú

Rebecca Yarros. Všetkými zmyslami. Lindeni, 2024

Viac o knihe

V románe Sophiina voľba Styron originálnym spôsobom spracúva problematiku druhej svetovej vojny, nacistických vyhladzovacích táborov a „zlaté roky“ v povojnovej Amerike. Začínajúci spisovateľ Stingo, dvadsaťdvaročný neskúsený južan, nás zavedie do New Yorku roku 1947. V nájomnom dome v Brooklyne sa spriatelí s Nathanom, temperamentným židovským intelektuálom, a so Sophiou, krásnou a krehkou poľskou katolíčkou. Stingo je svedkom ich vášnivého a deštruktívneho vzťahu a neraz musí otrasenej Sophii robiť dôverníka. Sophia pred ním postupne odkrýva svoju minulosť z predvojnového Poľska, koncentračného tábora a napokon aj najväčšie tajomstvo – drastickú voľbu, ktorá ju navždy poznačila.
Román Sophiina voľba bol v roku 1982 sfilmovaný. V hlavnej úlohe sa predstavila Meryl Streepová, ktorá za svoj nezabudnuteľný herecký výkon získala Oscara a Zlatý glóbus.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Originálny názov
Sophie's Choice
Počet strán
608
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
525 g
ISBN
9788055148212
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
226311
Filmové spracovanie
Sophiina volba
Štýl
historický, romantický, vojnový, tragický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Odeon
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

195 hodnotení

143
37
13
4
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Silná kniha

Silná kniha. Už som si myslela, že sa o koncentrákoch, Židoch a pod. nedá viac povedať, ale tu je to čistá esencia. Reálie spred 50 rokov a vnútorné monológy som čiastočne preskakovala, ale inak sa to čítalo pomerne ľahko.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Veronika Berdakova Pavlíková
Overený nákup
25.7.2023
Sofiina voľba
Najhoršia kniha s vojnovou tématikou, ktorá sa mi doteraz dostala do rúk. Ak by som mala vybrať to najzaujímavejšie kniha by ani zďaleka nemala 600 strán. Čítala som knihu v slovenčine, ale to nemení situáciu jej obsahu. Sofia mi ani, popravde nebola sympatická. Veľmi rozvláčené, kopec textu tam vôbec nemuselo byť. Príbeh hlavnej hrdinky je smutný, ale určite sa to dalo napísať lepšie a hlavne na menší počet strán. Za mňa, nič moc. Čítať viac
Petra Kasmanova
Neoverený nákup
9.9.2020
Dnes som dokončila Sofiu. Vyvrcholenie som naťahovala ako orgazmus, akosi som si zvykla vláčiť ju všade so sebou, pomaly sa vpijat do toho príbehu a nechcela som prísť ku koncu. Styron na mňa celkom zapôsobil. Jazyk, ktorým sa prihovára čitateľovi cez hlavné postavy, nie zbytočne veľa ťažkých životných myšlienok, ale o to viac zdoraznena ludskost a neludskost a tragickost postáv. Celý tento uteseny celok doplnený o určitú dávku sexuality, ktorú autor predkladá možno niekedy až príliš autenticky, priamo a surovo, dodávajú celému dielu napätie a na veľa odpovedí človek prichádza až ku koncu diela, aj keď mu boli podsúvané priebežne a pri možno väčšej dychtivosti si domyslavy čitateľ vie niektoré pasáže vydedukovať, i keď veľmi ťažko ich vie prijať za skutočne možné.
Styron sa s čitateľom hrá. Mení pohnútky a celý charakter postáv skoro na počkanie, dovolí si to odvolávajúc sa na psychicky vývoj jednotlivych postáv a dej, ktorý je do značnej miery situovaný retrospektívne.
Na Sofiinu voľbu som sa vždy pozerala trošku ako na povojnove americké klišé a s rezervou, ale jednoznačne môžem povedat, že po zbavení predsudkov je to naozaj kus dobre napísaného literárneho diela. Takže odporucam ????
Čítať viac
5.9.2020
Dokonalý Styron
Rozprávačom príbehu je mladý začínajúci spisovateľ Stingo. Príbeh začína, keď Stingo ešte pracuje v istom vydavateľstve, avšak táto práca mu dlho nevydrží a pravdupovediac ho ani nebaví. Následne sa Stingo presťahuje do istej časti Brooklynu kde sa spozná s hlavnými postavami príbehu: Sophiou a Nathanom. Sophia je mladá Poľka, ktorá prežila istú čas svojho života v koncentračnom tábore. Nathan je paranoidný schizofrenik a fašista, ktorý Sophiu zachráni po tom čo odpadne v knižnici. Sophia mu je vďačná a zamiluje sa doňho. Nathan však Sophii často ubližuje, kope ju, nadáva jej, ale potom Sophiu odprosí a ona mu hneď odpustí pretože ho šialene miluje. Po istom čase sa Sophia začne Stingovi postupne zdôverovať o svojom živote. Sophiu trápi pocit viny, že prežila, ale zo všetkého najviac ju trápia tri voľby pre ktoré sa rozhodla (o tom viac v knihe). Príbeh od Williama Styrona - Sophiina voľba sa radí k mojim najobľúbenejším príbehom. Autor nám chcel ukázať, že človek je harmónia prežitého a prežívaného čo znamená, že svoje minule skutky nie je schopný sám riešiť a vyrovnávať sa s nimi s pokojom. Veľmi sa mi páči myšlienka príbehu a to, že autor nám ukázal realitu a nie iba „svet cez ružové okuliare”, že ľudia sa nedelia len na hrdinov a porazených. Knihe dávam 11/5 pretože toto je fakt pecka. Čítať viac
Majkak
Neoverený nákup
27.5.2020
Napokon si ma podmanila
Ťažko sa čítala, lebo očakávania boli veľké . Prvých 250 strán som doslova prelúskala a čudovala sa, čí náhodou nečítam inú knihu. Nedobrovoľne som si prečítala nezaujímavú autorovu autobiografiu a že vie odbočiť úplne od veci a začať "tárať" o udalostiach, ktoré absolútne nesúvisia s momentálne prejednávanou témou, si určite každý, kto knihu čítal, všimol. Samotná postava Sophie je vyslovene nesympatická, ale...ono to prichádza postupne. Nitky ťaživej minulosti sa rozmotávajú a zrazu začína dávať zmysel, prečo sa o jej osude dozvedávame z retrospektívy. Postupne všetko do seba zapadne ako skladačka a neodvratný osud sa musí naplniť.
Premýšľam nad tým, že príbeh sa dal vyrozprávať aj chronologicky, no stratil by náboj. Napriek všetkým pozitívam je to podľa mňa kniha len na jedno prečítanie, pretože Styronovi tú otravnosť a blábolenie o pestovaní arašidov fakt nedokážem odpustiť a absolútne nemám chuť čítať nejaké jeho ďalšie literárne počiny.
Čítať viac
2.5.2020
Dej a myšlienka knihy sú výborne prepojené. Musím však priznať, že mne sa celá kniha čítala veľmi ťažko. Pretože čo strana, to odkaz na skvelú hudbu, knihu, filozofa. Práve preto, som sa občas zamotala a čítanie mi išlo pomaly. Rozumiem, že je to klasické dielo a tiež, že nie každému chutí mierny vulgarizmus. Avšak je to napriek všetkému kultové dielo, lebo spája veľa prvkov a už je to len naša voľba, či ju chceme prečítať. Čítať viac
18.9.2019
Pod lampou býva najväčšia tma.
Z môjho pohľadu by človek toto dielo mal mať zmapované už len preto, že bohužiaľ stále existujú na svete bytosti, ktoré si to museli prežiť naozaj na holej koži a my ľudia nemáme žalúdok si o tom ani prečítať. Áno, príbeh zapôsobí zdrcujúco, paradoxne, nehumánne, štipľavo až pália pery. Ale zanechá stopu. Budete nad ním premýšľať a ani si ten proces neuvedomíte. Čítať viac

Vydavateľstvo Odeon

Čítať viac

„Ja som však chcela úctu. Chcela som si vybudovať vlastnú cestu, vlastný život, na ktorý by som bola hrdá.“

Listy do neba - Lisa Wingate, 2015
Listy do neba
Lisa Wingate