Klárka a Snehuľko - Ľubica Bátoryová, Martin Luciak (ilustrátor), Artis Omnis, 2023

14,20 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Klárka a Snehuľko

Škôlkarka Klárka je na vozíku, má však bohatú fantáziu a rozumie zvieratám. Snehuľko je plyšová hračka, no vďaka Klárkinej fantázii ožíva – je z neho múdry a odvážny psík.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2023
104 strán
1-2 hodiny čítania

Škôlkarka Klárka je na vozíku, má však bohatú fantáziu a rozumie zvieratám. Snehuľko je plyšová hračka, no vďaka Klárkinej fantázii ožíva – je z neho múdry a odvážny psík. Nerozluční kamaráti zažijú veľa vtipných aj napínavých dobrodružstiev... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,90 €

14,20 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
  • Osobný odber 26. 6.
  • Na vašej adrese 26. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
26. 6.
balíkovo
26. 6.
AlzaBox
26. 6.
Packeta
26. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
26. 6.
BalíkoBOX
26. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
26. 6.
Kuriér GLS
26. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
26. 6.

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Diverzita a inklúzia v detských knihách

Viac z kolekcie

Knižky na večerné predčítanie

Zobraziť viac kolekcií
Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024

Viac o knihe

Od autorky obľúbenej série o psovi Timovi.

Škôlkarka Klárka je na vozíku, má však bohatú fantáziu a rozumie zvieratám. Snehuľko je plyšová hračka, no vďaka Klárkinej fantázii ožíva – je z neho múdry a odvážny psík. Nerozluční kamaráti zažijú veľa vtipných aj napínavých dobrodružstiev. Knihu venujeme všetkým deťom, ktoré nemôžu mať doma živého psa. Venujeme ju aj plyšovým zvieratkám, ktoré všetko počujú, vidia a cítia, len dospelí o tom netušia. Autorka Ľubica Bátoryová je kanisterapeutka, ktorá sa popri práci venuje písaniu detských kníh, pričom využíva svoje poznatky z práce s deťmi a psami. Jej knižné príbehy sú známe humorom, nadhľadom a hravosťou. Zároveň prispievajú k začleňovaniu detí so zdravotným znevýhodnením medzi rovesníkov.
Čítať viac
Počet strán
104
Väzba
pevná väzba
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
316 g
ISBN
9788082011893
Rok vydania
2023
Edícia
Jojo
Naše katalógové číslo
1904645
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Pre koho
pre deti
Účel knihy
na čítanie spolu, na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.9.2023
Knižka s krásnym odkazom
Klárka a Snehuľko si ma získali už na prvý pohľad krásnymi ilustráciami, no obsah za nimi ani náhodou nezaostával. Knižka je určená pre všetky detičky od 5 rokov, avšak ja si myslím, že si ju užijú ako mladšie, tak aj staršie detičky- každé dieťa je predsa jedinečné a jeho maminka ho najlepšie pozná.

Klárka je dievčatko s bohatou predstavivosťou, vďaka ktorej je spolu so Snehulkom vlastne takou miestnou detektívkou.
Navyše si ani neviem predstaviť o čo vzácnejší je tento príbeh napríklad pre detičky s nejakým ochorením, pre ktoré môže byť Klárka inšpiráciou a to nie len v pohľade na svet- príbeh toho ako je Klárka súčasťou kolektívu, chodí na výlety tak ako ostatné dedičky a ešte aj zvláda pomáhať zvieratkám ale aj dospelákom s riešením situácií, s ktorými si nevedia poradiť je skvelý.

Spolu s jej psíkom Snehuľkom vyriešili napríklad záhadu prevrátených košov v dedine či nájdenie nového domčeka pre slimáčika Ulitníka, keď mu ho Snehuľko nešťastnou náhodou pristúpil labkou. Poskytli tiež dočasný domov veveričiakovi Weweriškovi a Snehulko raz dokonca pomohol bocianom opatrovať ich mláďatá. A hoci je Snehul'ko oficiálne plyšový psík s Klárkinou fantáziou bol vždy skutočný a navyše skvelý spoločník.

Veľmi sa mi tiež páčil záver knihy, ktorý bol poňatý ako uzavretie jednej životnej kapitoly v Klárkinom živote kedy opúšťala škôlku a chystala sa do školy medzi veľkáčov a navyše spravila odvážne rozhodnutie. Darovala Snehulka chlapčekovi, ktorého stretla. Nie preto, že by ho už nemala rada, práve naopak, no vedela, že chlapček, ktorého stretla ho potrebuje viac ako ona. Veď Snehuľko predsa nie je len taký obyčajný psík, je čarovný.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke
Čítať viac
16

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
29.5.2023
Milé a vtipné príhody pre všetky deti
Zatiaľ čo iné deti lietajú po škôlkarskom dvore ako hejno rádioaktívnych sršňov, Klárka za nimi fujazdí na svojom bezmotorovom vozidle prvej kategórie, vozíčku s farebnými kolesami. Klárku totiž neposlúchajú nôžky, a tak namiesto toho, aby sa im snažila dohovoriť, sa všade štýlovo odvezie. Jej najväčším želaním je mať psíka, no keďže to momentálne nie je možné, Klárkiným parťákom je biely plyšový trhač Snehuľko. A že s ním teda vôbec nie je nuda! V Klárkiných predstavách je Snehuľko ostrieľaným psím detektívom, ktorý vyrieši nejednu záhadu a zažije kopec dobrodružstiev.

Mala som obavy, že táto knižka na mňa bude pôsobiť ako kilo krájanej cibule, odroda ultraekrazitturbo, a že budem posmrkávať ešte tri dni po jej dočítaní. Autorka Ľubica Bátoryová však vie, ako písať pre deti. Sila fantázie je mnohokrát silnejšia ako hendikep a deti skrátka berú veci tak, ako sú. Nenechajú si pokaziť deň nejakou ortopedickou disfunkciou. To, že je Klárka na vozíku, nie je prezentované ako tragédia, ani to nie je nejak extra rozmazávané, je to skrátka holý fakt – slimáky nelietajú, Andrej Danko nedáva zmysel a Klárka nemôže chodiť. Aj tak jej to nebráni žiť plnohodnotný a veselý život.

Text je veľmi milý a hravý, próza je prešpikovaná veršíkmi a slovnými hračkami, ktoré potešia každého malého (aj väčšieho) čitateľa. Klárka a Snehuľko sa nesnažia odovzdávať hlboké mravnostné poučenia ani motivovať budúcich nositeľov Nobelovej ceny. V duchu hesla „Žijeme len raz, tak nech je aspoň sranda“ sú ich príbehy ľahké, humorné, miestami rozkošne absurdné. Trošku ma síce znepokojila demolícia slimačieho domčeka alebo reparácia roztrhnutej dážďovky – predsa len, nie všetko sa dá napraviť trpezlivosťou a duvilaxom – ale autorka počíta s tým, že deti nie sú degeši bez kritického myslenia (alebo členovia parlamentu) a pochopia, čo bolo myslené zo žartu.

Záver knižky naznačuje, že všetko raz musí skončiť, a tak ani Klárka nemôže naveky zostať copatou rošťandou s plyšákom na kolenách, ale zmeny sa netreba obávať. Za každým rohom predsa čaká nové dobrodružstvo, a je úplne jedno, akým spôsobom sa za ten roh transportujete.
Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„A najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať: pravidlá neexistujú.“

Sila podvedomia - Kimberly Friedmutter, 2020
Sila podvedomia
Kimberly Friedmutter