Vandala - Jana Beňová, BRAK, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Vandala - Jana Beňová, BRAK, 2021
Vandala - Jana Beňová, BRAK, 2021

Vandala

Kniha poviedok Vandala zachytáva rôzne formy vandalizmu vo vzťahoch. Jednotlivé témy a postavy sa znovu objavujú v odlišných situáciách a z pohľadu iného rozprávača. Tým... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2021
200 strán
3-4 hodiny čítania

Kniha poviedok Vandala zachytáva rôzne formy vandalizmu vo vzťahoch. Jednotlivé témy a postavy sa znovu objavujú v odlišných situáciách a z pohľadu iného rozprávača. Tým vytvárajú symetrické geometrické obrazce charakteristické... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Literatúra do MHD

Zuzana Čaputová - Peter Bárdy, Ringier Slovakia Media, 2024
Vandala - Jana Beňová, BRAK, 2021
13,90 €

Viac o knihe

Kniha poviedok Vandala zachytáva rôzne formy vandalizmu vo vzťahoch. Jednotlivé témy a postavy sa znovu objavujú v odlišných situáciách a z pohľadu iného rozprávača. Tým vytvárajú symetrické geometrické obrazce charakteristické pre mandalu. Na rozdiel od nej však v prípade Vandaly spojenie štvorca a kruhu nevytvára harmóniu, ale napätie. Názov knihy je v skutočnosti odvodený od reklamného sloganu opakujúceho sa v jednej z poviedok výkriku postavy, ktorá na brooklynskom moste predáva vodu. Eis vóter vandala. Ice water one dollar.
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×210 mm
Hmotnosť
217 g
ISBN
9788097371661
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1324949
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
BRAK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,6 / 5

7 hodnotení

0
3
0
2
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Rôznorodosť, ktorú čitateľ nachádza v knihách Jany Beňovej, je niečo! Jej postavy si ťažko predstaviť, a to sú celkom jednoduché. Hlbším či opakovaným čítaním sa nič lepšie nepochopí. Jana je jednou z tých spisovateliek, čo človeka necháva strácať sa v nej. Ja ju aj preto zbožňujem, a baví ma, po každom dočítaní ju chcem čítať zas, byť tam, kde ma túži mať. Vandala je kniha, ktorá sa nečíta podľa predstáv čitateľa, ale spôsobom, akým si ho sama autorka vedie. Jednoducho, Beňová si tie knihy píše po svojom, nič viac, nič menej.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Ivana Andrášiková
Overený zákazník
16.5.2024
Škoda peňazí
Veľké sklamanie. Nikdy viac túto autorku. Samé nezmysly. Autorku som si pomýlila s Janou Benkovou, moja chyba. Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený nákup
21.5.2023
Knižku som prečítala snáď za hodinu a dávam jej zaslúžených 4/5
V knihe som si prečítala niekoľko poviedok, ktoré opisujú rôzne vzťahy. Autorka má zaujímavý spôsob myslenia a písania. Niektoré poviedky sa mi páčili hneď, niektoré až na druhý pokus a nájde sa tam aj taká, ktorú doteraz nechápem. Príbehy sú obohatené o pekne myšlienky aj myšlienky, ktoré čitateľa nútia k zamysleniu a možno aj k sebareflexii.

Toto bola moja prvá kniha od autorky. Neviem aké sú odozvy na "Vandala" od iných čitateľov, dodnes som bola lenivá a neprečítala som si z nich ani jednu, ale ja mám v celku pozitívny pocit. Páči sa mi rôznorodosť vzťahov a situácií, ktoré opisuje. Dokonca sa mi páči aj ten zvláštny štýl písania a občasného generovania náhodných (aspoň z môjho pohľadu) slov, viet a myšlienok v príbehoch.

Odporúčam ju prečítať každému, kto chce iný pohľad na vzťahy z pera slovenskej autorky.
Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
28.1.2022
Trošku sklamanie
Na túto knihu od Jany Beňovej som čítala rôzne recenzie, ale prevažovali tie pozitívne. Sama som bola na ňu zvedavá, pretože Flanérova košeľa i Honeymoon sa mi páčili. Avšak pre mňa je táto kniha od nej z tých, ktoré som prečítala, najslabšia.
Kniha poviedok je o rôznych vzťahoch a o rôznych formách vandalizmu v nich. Nájdeme v nich zvláštne myšlienkové pochody autorky, čo by však nevadilo, len miestami som nechápala, čo tým vlastne chcela povedať, alebo prečo použila takú skladbu viet a statí. Niekde sú aj pekné a zaujímavé myšlienky a inde pasáže pôsobiace trápnym dojmom. Niektoré poviedky začínajú veľmi pekne a zaujímavo, potom nastane strih, príde ďalší myšlienkový pochod a často sa to pekné neukončí. Akoby potrebovali viac rozpísať, ale nedostanú priestor.
Ja nikdy netvrdím, že je kniha zlá a ani o tejto nebudem, pretože má veľa priaznivcov, ale mne poviedky v nej nesadli. Okrem zopár pekných myšlienok som v nej pre seba nenašla nič, ale to vôbec nevadí. Nemusí každému všetko vyhovovať. Je to už len na vás, či si knihu prečítate alebo nie. Číta sa rýchlo, nakoľko obsahuje aj veľa prázdnych strán a miest a ilustrácie.
Čítať viac

Jana Beňová

Čítať viac

„Nemožno mi Ťa neľúbiť!“

Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie), 2017
Marína
Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)