Moc sexu - Denisa Nešťáková, Paradigma Publishing, 2022

18,58 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Moc sexu

Sex a sexualita v moderných dejinách Slovenska

O TOM sa nehovorí, TO sa má robiť! prezrádza jedna z rád starých mám a otcov. Tobôž by sa o TOM teda o sexe a sexualite nemalo písať. Autorský kolektív knihy Moc sexu sa však... Čítať viac

Vydavateľstvo
Paradigma Publishing, 2022
Počet strán
270

O TOM sa nehovorí, TO sa má robiť! prezrádza jedna z rád starých mám a otcov. Tobôž by sa o TOM teda o sexe a sexualite nemalo písať. Autorský kolektív knihy Moc sexu sa však rozhodol pomyselne prekročiť rubikon a otvoriť témy, pri vyslovení ktorých by... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,58 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Šikmý kostel: Třetí díl - Karin Lednická, Bílá vrána, 2024

Viac o knihe

O TOM sa nehovorí, TO sa má robiť! prezrádza jedna z rád starých mám a otcov. Tobôž by sa o TOM teda o sexe a sexualite nemalo písať. Autorský kolektív knihy Moc sexu sa však rozhodol pomyselne prekročiť rubikon a otvoriť témy, pri vyslovení ktorých by sa naši predkovia, ale aj mnohí súčasníci iba hanblivo červenali. Odborníčky a odborníci z oblasti histórie, etnológie, sociológie, politológie a psychológie na jednom mieste ponúkajú príbehy zo sveta dejín sexuálnej každodennosti, erotickej literatúry, podôb sexuálnej výchovy, prostitúcie, mravne skazenej mládeže či aktivizmu sexuálnych menšín v modernej ére Slovenska. Sex a sexualita sú totiž jedny z najprirodzenejších súčastí ľudského bytia, hoci sa často stávajú objektom nálepkovania, predsudkov a politizovania, ktoré zatieňuje iné, reálne problémy spoločnosti...
Čítať viac
Počet strán
270
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
614 g
ISBN
9788097367817
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1378909
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Paradigma Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

3
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20.12.2022
Je to populárno-náučná publikácia, ktorá sa venuje málo diskutovaným témam na Slovensku. Článkami do nej prispeli historici, etnológovia a sociológovia. Môžete v nej nájsť kapitoly, ktoré sa venujú literatúre o sexualite, rasizmu, reprodukcii, dejinám prostitúcie na Slovensku, histórii LGBTI, či rozvodom za čias socializmu. Pre mňa najzaujímavejšie kapitoly boli práve tie, ktoré sa venovali predmodernej dobe, prostitúcii na Slovensku v 20. storočí a vzťahom za socializmu. Najmenej ma bavili kapitoly, ktoré sa venovali literatúre, tam mi to už veľmi pripomínalo akademické články, od ktorých mám teraz po skončení školy vytúženú pauzu.

Veľmi pozitívne hodnotím obálku a dizajn, je veľmi pekná. Naopak, prehodnotila by som font v knihe a zmenila by som ten tradičný Times New Roman na nejaký iný.
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
4.12.2022
Výnimočná kniha o téme, o ktorej by sme mali rozprávať viac.
Kniha ti ukáže, ako sa počas dejín vyvíjal pohľad na sex. Niekoľko odborníkov z rôznych oblastí sa spojilo, aby napísali túto knihu. Podarilo sa im ju napísať prehľadne a zrozumiteľne. Aj keď mám vyštudované právo a milujem literatúru, aj tak mi čítanie tejto knihy dalo veľmi veľa nových informácií.

Som rada, že už témy sexu nie sú tabu. Tak ako sa dočítaš v tejto knihe, kedysi boli a je len na nás, aby sme tento zakorenený zlozvyk zmenili.
Čítať viac
14.3.2022
Zaujímavé, plné faktov
Ku tejto knižočke som sa dostala v rámci štafety, ktorú organizuje @knihy_jednej_blondiny. Ďakujem za možnosť zúčastniť sa.
.
V prvom rade by som asi hneď na začiatku upozornila, že som od príbehu čakala úplne čosi iné, nečakala som samé fakty a prierez slovanskej sexuality, ale nakoniec ma viac ako polovica zaujala a aspoň som si prešla dejiny "sexu" ako takého.
.
Nie všetko ma skutočne bavilo. Nie je to to klasické, čo ja hľadám, čo čítam, ale aspoň som vyšla z komfortnej zóny. Bolo však zaujímavé čítať, ako sa kedysi pristupovalo k mravnostnej výchove, ako bolo doslova všetko zlé a zakázané, alebo kedysi niečo dovolené s jasným cieľom. Kniha podrobne popisuje, ako sa menili názory ľudí na sex ako taký.
.
"Spoločnosť regulovala nielen to s kým, ale aj ako mal pohlavný styk prebiehať. Povolená bola takzvaná misionárska poloha."
.
Z niektorých faktov som ostala aj dosť mimo, pretože som vôbec netušila, ako obmedzene sa niekedy uvažovalo. Že vznikali inštitúty na prevýchovu mravne vadnej mládeže, že sa iný styk ako "misionár" mohol trestať smrťou, aký vplyv na sexuálnu východu mala cirkev a rôzne zoskupenia. Zvláštnu pozornosť som venovala časti Rozvodov, toto bolo v skutku zaujímavé čítanie. Tak len pre info: bitie v manželstve nebol dôvod na rozvod (proste to sudcovia nebrali ani v úvahu), ale mimomanželský pomer áno (rozum sa mi zastavoval). Posledná časť bola venovaná rozvoju LGB komunity, toto čítanie som si tiež užila.
Čítať viac
Jaro
Neoverený nákup
27.2.2022
spokojny
knizka je pekna este som ju celu neprecital ale urcite odporucam ostatnym si ju precital tolko asi k tomu Čítať viac

Vydavateľstvo Paradigma Publishing

Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava.“

Záhir - Paulo Coelho, 2021
Záhir
Paulo Coelho