Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Idontknow

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

05.02.2019 21:38

Dobrý deň,
Túto knihu môžem odporúčať ako mladšej skupine, tak aj staršej. Ak ju chcete venovať ako darček, takisto ňou nič nepokazíte, dokonca dáte šancu obdarovanému ponoriť sa do úžasného sveta Kingovho myslenia, ktorý bude milovať tak ako všetci ostatní.
Touto cestou odporúčam aj všetky ostatné knihy od už spomínaného Kinga. Čítala som už veľkú väčšinu z nich a ani jedna ma zatial nesklamala. Tiež sa mi páči, ako knihy na seba nadväzujú. Nie každý autor dokáže písať spôsobom, kvôli ktorému ste ochotný ostať hore do neskorého rána a ak sa vám takého podarí nájsť, veľmi dobre sa ho držte a nájdite si od neho podobné diela, v mojom prípade teda celý King. Ak chcete čítať jeho knihy, skúste si najprv vyhľadať, ktoré a ako na seba nadväzujú, pretože môžte byť z niektorých najprv zmätený. No ak čítate správne a pozorne, som si istá, že tohto génia v písaní by si zamiloval naozaj každý. Môžem odporučiť aj filmy, ktoré sa natočili podľa jeho kníh, ani jeden ma opäť nesklamal, a nemyslím si, že sa to aj niekedy stane. Ak sa chcete zdokonalovať v angličtine, všetky jeho knihy v tomto jazyku sa takisto dobre a rýchlo čítajú, priam ich hltáte očami ako už v slovenskom či českom preklade. Som veľmi rada, že som spoznala tohto spisovateľa a mala tú česť si veľa z jeho diel prečítať, a to nie raz. Určite sa ku knihe veľmi radi vrátite aj po dlhšom čase. Knihy sú dobré ako už na relax či zamyslenie. Myslím si, že si každý príde na svoje, ak sa trochu pohrabe v jeho dielach. Ani jedno vás nesklame, a tak isto si veľmi rozšírite slovnú zásobu, vďaka veľa zaujímavým výrazom. Musím uznať, že spisovatelova fantázia a schopnosť písať pribehy su naozaj neprekonateľné. Samozrejme, nie každému môže sedieť zrovna tento typ kníh, ale nemyslim ze, že sa nájde až toľko veľa ľudí. Nie ste si stále istý? Touto cestou vám odkazujem, že v tomto prípade by ste si mali byť, pretože prichádzate o veľa. Toto tvrdenie by mi dalo za pravdu veľké množstvo ľudí, ktorý sa určite tešia na ďalšie knihy a filmy. Napriek veľkej a dlhej kariére autora nás vie stále prekvapiť a zabaviť, a to toľkými spôsobmi, až sa tomu sama čudujem. Veľmi tohto autora obdivujem a chcela by som ich nájsť viac podobných ako je on.

Čítať viac

2
Idontknow

Andrea Vrabcová získala odznak Šťastných 7

04.09.2018 15:43

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
2
Idontknow

Andrea Vrabcová prečítala knihu

29.01.2018 08:46

2
Idontknow

Andrea Vrabcová prečítala knihu

29.01.2018 08:44

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 14:21

Veľmi pekná kniha pre mladé dievčatá, osobnosti postáv boli pekné a dej bol tiež vynikajúci. Knihu môžem len odporúčať. Určite stojí za to aby si dievča našlo trošku času a prečítalo si ju :)

Čítať viac

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 14:18

Veľmi dobrá kniha na večerné čítanie ak máte už všetkého naozaj dosť, táto kniha vám pomôže dostať sa do úplne iného sveta. Taktiež osobnosti postáv boli dokonalé

Čítať viac

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 14:12

Výborná kniha veľmi dobre sa číta tak isto aj druhá časť, k tretej som sa ešte nedostala. Výborné čítanie na večer, keď v telke nič neni, môžem len odporúčať, je to aj pre mladých aj staršých. :)

Čítať viac

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 14:08

Rada by som povedala, že to určite stojí za to je to výborná kniha, taktiež ako jednotka a pôjdem aj na ďalšiu časť, som veľmi zvedavá aké to bude. Film ešte lepí, tiež sa teším na 3. časť, len je mi ľúto hlavného hrdinu Thomasa, ktorý sa veľmi zranil pri natáčaní a tak posunuli premiéru až na 12.1.18. Bohužiaľ to musíme nejako vydržať a hádam si vystačím aj s knihu o ktorej nepochybujem, že je dokonalá.

Čítať viac

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 14:00

Ahoj,
chcem vám poradiť a povedať, že Narnia nikdy nesklame a je to super kniha, môžem len odporúčať. Film je tiež bombový, každá jedna časť stojí za obetovanie trošky svojho času a pozretie si jej. :)

Čítať viac

2
2

Andrea Vrabcová napísala recenziu

18.07.2017 13:25

Dobrý deň,
teší ma, že sem môžem napísať recenziu pre iných ľudí, aby vedeli či je kniha dobrá alebo nie. Ja túto knihu len odporúčam. Je skvelá! Výborne sa číta a nepustí vás až do konca príbehu :) Som veľmi rada, že som ju ( síce už dávnejšie) objavila, ale neľutujem to. Film bol krásny, hlavne zábery z vesmíru. Krásne.

Čítať viac

„Keď túžime po spravodlivosti pre seba, nesmieme byť nespravodliví k iným. Upierať udatnosť nepriateľovi, ktorého sme premohli, znamená podceňovať naše víťazstvo.“

Ben Hur - Lew Wallace, 2015
Ben Hur
Lew Wallace