ixo1990

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Rád čítam knihy, hlavne z 2 svetovej vojny, príbehy tých, na ktorých sa už zabudlo ale na papieri žijú stále. Obľúbenou literatúrou sú pre mňa aj knihy politické a cestopisné.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Rád čítam knihy, hlavne z 2 svetovej vojny, príbehy tých, na ktorých sa už zabudlo ale na papieri žijú stále. Obľúbenou literatúrou sú pre mňa aj knihy politické a cestopisné.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
ixo1990

Ivan Parma získal odznak Šťastných 7

01.02.2021 19:35

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

3
3

Ivan Parma napísal recenziu

25.11.2020 14:13

Ľudovít Štúr je bezpochýb, jednou z výrazných postáv Slovenskej literatúry. Preto som bol, rád, keď vyšla kniha o jeho živote, ktorá rozpráva aj o jeho študentských časoch, keď študoval a neskôr, keď sa stal jedným z uznávaných profesorov, ktorý svojimi prednáškami pútal pozornosť u študentov. A už ako študent si získal rešpekt u profesorov. Knihu odporúčam, študentom, ktorí sa chystajú na maturitné skúšky z Literatúry pretože je v nej obsiahnutý Štúrov život skutočne dopodrobna...

Čítať viac

3
ixo1990

Ivan Parma získal odznak Horúce novinky

25.10.2020 12:52

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

3
3

Ivan Parma napísal recenziu

24.11.2018 11:19

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Najskôr oddaný nacista, ktorý svoj život zasvätil antropológií, neskôr milujúci manžel, ktorý svoju prácu pre SS "miloval" neskôr zbabelý utečenec, ktorý nemal odvahu postaviť sa svojím prenasledovateľom zoči - voči a prijať zodpovednosť za zverstvá, ktoré počas svojho pôsobenia ako lekár SS vykonával. A tak sa až do svojej smrti celý život ukrýval pred svojimi katmi a sudcami pod rôznymi falošnými identitami. Kniha opisuje jeho život ako študenta medicíny, neskôr ako príslušníka SS a jeho prácu až po jeho útek z koncetračného tábora do Južnej Ameriky, kde sa musel pod rôznymi falošnými menami schovávať a robiť všetko preto, aby ho neodhalili

Čítať viac

3
3

Ivan Parma napísal recenziu

23.11.2018 15:09

Najlepšia cestovateľská kniha, akú som kedy čítal, takto si predstavujem knihu o cestovaní. Fakt skutočne veľmi dobre napísaná, čitateľa vtiahne do deja priamo s autorom čo je veľké plus tejto knihy. Kniha sa číta veľmi dobre. V knihe opisuje svoje cestovanie naprieč celým svetom, zážitky, ktoré počas jeho roku na cestách zažil. Pokiaľ sa chcete na chvíľu ocitnúť na druhej strane planéty aspoň snívaním tak táto kniha je rozhodne tá pravá.

Čítať viac

3
3

Ivan Parma napísal recenziu

23.11.2018 15:02

Kniha nesklamala, musel som ju čítať trochu dlhšie, aby som "vstrebal" informácie, ktoré som sa v knihe dozvedel, ale neľutujem. Ak Vás zaujíma život Mengeleho tak táto kniha by nemala chýbať vo vašej domácej knižnici, tak obšírne napísané dielo, o bývalom členovi SS o jeho súkromnom ako aj pracovnom živote som už dávno nečítal. Autor túto knihu skutočne poňal obšírne. A rozhodne ju odporúčam prečítať tým, ktorí sa zaujímajú osobitne o Mengeleho ako osobu, pretože tu nájdu skutočne všetky informácie.

Čítať viac

Mengele
  • Gerald L. Posner
  • John Ware
4,4
19,90 €

3
3

Ivan Parma napísal recenziu

23.11.2018 14:57

Čakal som od knihy trochu viac, pravdu povediac, keď som sa dozvedel, že vzniká kniha tohto formátu tešil som sa na ňu. Ale počas čítania som nadobúdal pocit ako keby autor chcel touto knihou len na každej strane čo som čítal negatívne vyzdvihovať prácu vyšetrovateľov, prokuratúry a ostatných zložiek zapojených do tejto udalosti. Knihe chýbala "šťava" škoda, očakával som napätý dej, myslel som si, že autor knihu pojme obšírnejšie, dozvieme sa nové fakty, ale nič nové sa z nej nedozviete, iba to čo je všeobecne známe...

Čítať viac

3
ixo1990

Ivan Parma získal odznak Máte čitateľský profil

22.10.2018 15:40

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
ixo1990

Ivan Parma získal odznak Plány do budúcnosti

23.04.2017 07:48

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Možno je to náš osud - nemať otcov, akých by sme si želali, ale stále dúfať, že tí­, ktorých máme prerastú samých seba a prekonajú svoje chyby. “

Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas
Kráľovstvo z popola
Sarah J. Maas